Yakuza Kiwami 2

akce > bojová
28.08.2018 PS4
09.05.2019 PC
Sega, QLOC (PC verze)
Po úspěchu remaku prvního dílu ze série Yakuza, Yakuza Kiwami, přichází i remake dílu druhého. Mohutného zlepšení samozřejmě doznala grafická stránka hry, jež pohání Dragon Engine, na kterém předtím běžela Yakuza 6. Upraven byl i příběh, aby více seděl s ostatními díly a byl srozumitelnější.

Příběh sleduje protagonistu série Kazuma Kiryu, bývalého člena jakuzy, který je po vraždě jednoho z vůdců jeho bývalé organizace, klanu Tojo, povolán zpět do akce. Aby zabránil válce mezi klany Tojo a Omi, musí najít nového vůdce, v čemž mu bude bránit Ryuji Goda, legendární "drak z Kansai". Kromě Kiryuova příběhu hra obsahuje i zcela novou dějovou linku, ve které je hratelnou postavou Goro Majima z Yakuza 0, jenž se snaží opustit jakuzu a vybudovat legitimní konstrukční firmu.

Hra se opět odehrává ve čtvrtích Kamurocho v Tokiu a Sōtenbori v Ósace, známých z předchozích dílů. Ty jsou opět otevřené k volnému průzkumu a na hráče tam čeká spoustu více či méně vážných vedlejších úkolů a spoustu miniher, jako karaoke, šipky či staré arkádové hry vydavatelství Sega. Samozřejmě nesmí chybět souboje, které vychází z šestého dílu. Jako dvě hlavní vedlejší aktivity tentokrát slouží management kabaretního klubu, podobně jako v Yakuza 0, a tower-defense mezihra převzatá z Yakuza 6, kde s pomocí svých zaměstnanců bránite Majimovy stavby před nepřáteli.

Ronik: Cooooooooooo? Za míň než měsíc??? Já ještě nemám ani všechny substories v Kiwami 1 :D