Virtua Fighter 2

1996 SegaMD
30.09.1997 PC
16.04.2007 Wii
27.11.2012 PS3
Virtua Fighter 2 je první bojová hra, která použila plně 3D grafiku prostředí a postav. Pro stolní počítače vyšla roku 1997, ale první verze se objevila už v roce 1994 na herních arkádových automatech. Dále si hru můžeme zahrát i na konzolích SEGA Genesis i Saturn, PlayStation 2 a nyní i nově na konzoli Nintendo Wii.

Na výběr je zde přesně 10 postav různého bojového stylu a jeden boss. Důležitou součástí hry je její hratelnost, která tkví ve způsobech vítězství souboje. Soupeře můžete nejen porazit klasickým stylem úderů, který se projeví na jeho životní liště, ale i shozením z hrací plochy, na které se souboj odehrává. Díky tomu hra obsahuje i zajímavý sumo režim, ve kterém mají bojovníci nekonečnou životní sílu a vyhrát lze jen vytlačením soupeře z bojové arény.

Nechybí ani klasický multiplayerový režim na jednom počítači či síťové hry a to i v zajímavém režimu více postav najednou, jaký známe ze hry The King of Fighters '99: Evolution.

Jedna z prvních bojovek na PC co jsem hrál. A hned vedle Teekena pro PS to byla moje nejoblíbenější. Velká zábava to je teprve až v multiplayeru, pamatuji si ty časy, kdy jsme s kamarádem tuto hru hráli ještě na jednom PC a později i po hamachi, opravdu spousta hodin zábavy. Hra samotná má pouze 10 postav + jeden boss, ale obrovské množství všelijakých komb to bohatě vynahradí, bohužel v SP hra příliš záživná není, neboť počítačem ovládaného hráče je velmi snadné porazit. Dále je zde k dispozici velké množství různých módů a nastavení, ale stejně mi nejlepší přišel ten klasický. V dnešní době jsou sice k dispozici určitě už lepší bojovky, ale pravdou je, že tahle ve své době byla dosti kvalitní a na PC, kde se bojové hry až tolik neobjevují. Škoda jen, že se příliš her tohohle typu na PC nedělá, jinak bych určitě neváhal s jejich koupí. Takhle mohu jen ujistit, že tahle patří k těm kvalitnějším, ale spíše jí ocení asi pamětníci:).

Pro: Multiplayer, Velké množství komb, Množství herních módů.

Proti: málo postav, lehčí obtížnost.