Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@S4TW (09.02.2021 09:38): Dobré vědět, díky :)

Apropo, ti z vás, kdo se chystají na remastery a naposledy hráli Kiwami 2, varuji vás a dávám na vědomí, že trojka je velmi zastaralá a může s klidem odradit i příznivce remaků :D
@pajmič (08.02.2021 19:42): příběhově jsi o nic nepřišel, o ničem poměrně... nejlepší na tom byli ti Tři mušketýři a jejich způsob mluvy :), což bylo umocněno dvěma návštěvami restaurace, něco ve stylu toho, když jsi s těmi hosteskami... nejdřív jsem byl docela nadšený, že tam je minihra v tomto stylu, ale pravdou je, že to bylo jen o tom rozmístit (v podstatě povětšinou stačilo jednou) jednotky a pak je jen léčit a nic moc víc... tak 3-4 mise by asi stačily :)
@Shadrac (komentář): Ten Majima Construction byl ale úlet. Když už se pokoušeli udělat něco co připomíná RTS měli houknout na Creative Assembly, aby jim píchli, nebo je alespon poučili o elementárních principech žánru :D Doufám, že jsem nepřišel o nějakou zajímavou dějovou linku, když jsem na to ve druhý misi hodil bobek, zdálo se, že si na tom substory dali záležet (plně nadabované cutscény s mocapem).
@pajmič (08.02.2021 11:01): Hele, Japonsko, možná je to tím a u nich tohle projde lépe... ale prostě... já vím, že Yakuza má vždy nějaký 2-3 plot twisty v průběhu hlavního příběhu, ale narvat ještě 3 další na konec... Já nevím no, už se to snažilo být až moc epické a šlo to zbytečně za hranu, ještě ten úplný konec jak z nějakého dojáku :D... ale nic, i tak mě celkově příběh dost potěšil a přišel mi lepší než v Kiwami 1... teď se dost těším na trojku, kde by měla být konečně nějaká nová lokalita, přeci jen po Osace a Tokyu už chodím poslepu :D
Hratelnostně je YK2 nejlepší v sérii. Proto se sakra bojim vlítnnout do remasterovaný trojky, když vidim, jak maji lidi problem se jen trefit do nepřítele stahují se mi půlky :D

A samořejmě upgrade enginu pomohl. Do obchodů bez loadingu, město je živější. A ta ragdoll fyzika :D Fakt jsem nepočítal s tím, že to v roce 2020 uvidim :D

Jinak je to Yakuza s tím dobrým i špatným jak ji známe....příběh je nejslabší z trojce. Nějak moc věcí se děje naráz, flashbacky, korejská mafie, ztracení členové rodiny, oživlé postavy, mega bomby....what a mess :D Alespon jen Majima se trochu zchladil a už nechce vojet Kazumu.
@M.a.t.t. (02.02.2021 11:44): ok, tak díky vám dvěma se teď těším s jistými obavami... nicméně do 13. kapitoly (kde teď jsem) hodnotím dvojku jako velmi zdařilou, téměř dosahující kvalit Zera :)
@M.a.t.t. (02.02.2021 11:14): nepovídej, jsem si nevšiml... samozřejmě, že to tak je, ale Zero a Kiwami 1 se v rámci hlavní dějové linie držely poměrně obstojně a to přehrávání tam nebylo, u dvojky zatím nedokáži říct, teď mě překvapil ten hrad, tam už mi to přišlo, že to do toho melodramatu tlačí až moc :)

Mě právě na Yakuze strašně baví, jak skvělý má hlavní příběh, který se dá brát absolutně seriózně a vážně a do toho úplně absurdní side příběhy, je to výborný kontrast... ale nerad bych, aby se z té absurdity přelilo víc než je zdrávo i do toho hlavního příběhu, tak to myslím :)
@M.a.t.t. (02.02.2021 11:14): Jenže tady je to vyhnané ad absurdum, HLAVNĚ TEN KONEC. Předchozí díly měly spíš drama než melodrama, neb většina situací dávala v kontextu situace smysl pro emocionální jednání. Tady je to emo, protože prostě proto :D
@pajmič (02.02.2021 09:21): konec ještě nemám, ale nepřijde mi to nějaký rozdíl oproti předchozím dílům, možná právě ten Osaka Castle mi přišel už trochu moc, ale jinak příběh zatím super, tak snad to konec nezabije, jak píšeš :)
Tak včera dodělán kabaret, poslední bitva byla jediná, co mi dala lehce zabrat, respektive jsem musel holky ještě trochu vyškolit, čili až na třetí pokus (u druhého mi chybělo k vítězství 50k :)). Hlavní příběh pořád pecka, Osaka castle mi přišel trochu cringe, ale tak, to k Yakuze taky patří, akorát po většinou mi vyhovuje právě ta oddělená hlavní a vedlejší linka... nicméně musím říct, že dvojka je lepší než jednička a dost podobně kvalitní jako Zero, tam sa neviem rozhodnúť :)
@SilentWolf (27.01.2021 11:16): JJ, zvláštní mechanika, ale na druhou stranu, herně to dává smysl a člověk pak mnohem raději chodí do restaurací... mě to taky baví, koukat na ty jídla, ačkoliv jen na obrázku, kor když je to asijská kuchyň, kterou tolik neznám a tak trochu objevuji, což je skvělý nápad si ke hře objednat třeba nějaký dobrý Ramen :)
@S4TW (27.01.2021 11:05): jojo, spolu s Final Fantasy XV jsou ty hry úplné food porn. Škoda, že v Yakuze je taky nevidíme na talíři.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/ygjSLGjeaGwK8qZSqSQkN5.jpg
https://i.imgur.com/WmdZoS9.jpg

Dodnes na FFXV vzpomínám kladněji, než by si hra možná zasloužila, převážně díky takovým detailům jako... jídlo. :D Jednoduchá mechanika, ale zábavná, hezká.
V Yakuze mě pobavilo, jak jsem si postavu vylepšil tím, že má lepší metabolismus a má rychleji hlad a tak můžeš skrz jídlo častěji expit. :D
Jinak musím říct, že dvojka zatím výborná, líbí se mi, že tu dali trochu větší smysl tomu, stravovat se v restauracích.. výborné minihry (opět), především ty side příběhové a mojí největší motivací v tomto díle je, se konečně naučit Mahjong :)
A já ještě Kiwami 1 přeskočil a šel rovnou na dvojku. >.<

Pro mě bude asi ideálka Like a Dragon nebo Judgment. Ale teď jsem zaseknutý v Personě 4.
@S4TW (26.01.2021 17:00): V 0 jsou všichni tak krásně prokreslení a zapamatovatelní, zatímco v Kiwami ti prostě hodí tlupu úplně stejných týpků a vyznej se v nich. Ze 0 bych ti nejspíš vyjmenovala ještě všechny postavy, z obou Kiwami dohromady tak možná tři :D
Já si třeba říkám, že kdybych nehrála první 0, tak nemám absolutní šanci se vyznat v postavách v Kiwami 1, protože je jich tam taková hrůza a všichni jsou tam 5 minut :D
Ok, tak teď jsem tady z toho trochu zmatená... Kterým dílem tedy začínat, pokud mi jde především o příběhový zážitek? :D
Akorát že 0 je prequel k původní Yakuze (kterou počítám už dneska nikdo nehraje). Pro účely Kiwami je 0 normální první díl, na který je v obou pokračováních mraky odkazů, takže rozhodně začínat 0.
@S4TW (25.01.2021 11:40): Opakujem, ja teraz neriešim kvalitu ako takú. Isteže je 0 kvalitnejšia, keďže vznikla neskôr a štúdio už bolo podstatne skúsenejšie.

S tou chronológiou to nie je tak jednoduché. Aj Star Wars epizódy I-III sa chronologicky odohrávajú pred IV-VI, ale odporúčal by si ich väčšine pozerať v tomto poradí? Nielenže by sa dozvedeli niekoľko dôležitých informácií dopredu, no súčasne by mohli mať väčší problém naskočiť z novšie pôsobiacich filmov na staršie.
@M.a.t.t. (25.01.2021 11:03): Jo, s tím Majimou máš pravdu, to uznávám... ale obecně mi přišla 0 kvalitnější než 1, hlavně side questy jsou tam, jak to dobře říct, hlubší, že s nadsázkou poukazují na reálné problémy a to bylo skvělé... asi je to ve finále jedno, jestli začít 1, 2 a pak se třeba vrátit k 0, ale já raději chodím chronologicky... on je trochu i problém, že ač nějaké změny u těch her jsou, tak je to pak pořád na jedno brdo, takže se to nedá moc hrát v kuse, ale s nějakým časovým odstupem, přeci jen se dá v těch dílech zabít i velké desítky hodin, třeba zrovna 0 jsem měl někde kolem 90 hodin...

@SilentWolf (25.01.2021 11:19): ano, postavy jsou hardcore, se v tom vyznat, hlavně kdo co vede a kolikátý je šéf a která organizace je podnož které... no, taky se v tom místy topím :D
Já mám dodnes problém orientovat se v postavách. :D
Proto bych možná rád zkusil to Like a Dragon, nebo Judgment.

A dělají si to sami, proč jsou dialogy z 70% naprosto stupidní opakování už jednou vyřčeného, nebo citoslovce, nebo prostě naprosto prázdné tlachy. Kdyby tahle konverzace probíhala v Yakuze, vypadá takhle.

A: Lákají mě Yakuzy, mám si je zahrát?
B: Yakuzy?
A: Ano, Yakuzy.
B: Myslíš tu videoherní sérii?
A: Ano, myslím tu videoherní sérii. Znáš ji?
B: Ano, znám Yakuzu, tu videoherní sérii.
A: A hrál jsi nějaký díl Yakuzy, té videoherní série?
B: Hrál jsem všechny díly.
A: Všechny díly?
B: Ano, všechny díly, doporučuji začít Yakuza: Zero.
A: Yakuza... ZERO!??
B: Ano zero.
A: Jéééééé. Kyriu chaaaan <3 <3 děkuji moc za doporučení.
B: Rádo se stalo.
A: Jsi vážně skvělý.
B: Kdy si to hodláš zahrát?
A: Ještě nevím, zatím si to píšu do wishlistu.
B: Wishlistu?
A: Ano, wishlistu.
B: Tak to potom jo.
A: Ještě jednou děkuji za doporučení.
B: Rádo se stalo.
A: Už musím jít.
B: Já taky.

S tím, že postavy si fakt dávají na čas než se vykecají a jsou tam velké prodlevy.

Teď se to přepne do situace, kdy ty dialogy nejsou dabované a bůhvíproč má hra ještě pocit, že nebylo řečeno dost. A dialog pokračuje. :D :D To je Yakuza v kostce.

Ale jako celkově tu hru doporučuji. :D Tohle je stejné i v Personě 5, která se rázem stala jednou z mých nejoblíbenějších her vůbec. Prostě Japonci no.
@S4TW (24.01.2021 23:49): No začiatok... technicky áno, ale prakticky je to komplikovanejšie. Ako hra je 0 super, ako prequel je prinajmenšom problematický, lebo nielenže trochu spoileruje budúce dianie a hádže odkazy, ktoré naplno docenia iba tí, čo hrali predošlé diely, no súčasne vytvára u niektorých postáv i nesprávne očakávania (čo je zďaleka najviac badateľné u Majimu). Samostatne mi to prišlo skvelé, ale potom čo som dohral jednotku a dvojku si úprimne myslím, že ten prechod k nim nie je vôbec ideálny.
@Brasikona (24.01.2021 22:47): jako, Yakuza se dá docela dobře hrát jen hlavní příběh, který j vždy výborný a zároveň je ve velkém kontrastu se vším okolo, ale zároveň i ty vedlejšáky a mraky aktivit kolem dělají tu hru skvělou, ale člověk na to musí přistoupit a ze začátku se to bude jevit minimálně jako podivné :)... já bych sáhl po Yakuza 0, která je fakt dobrá, ono moc velké rozdíly v jednotlivých dílech nejsou (teda, zatím beru 0, 1 a 2), ale nevidím důvod, proč začínat jinde než na začátku, navíc 0 byla i celkově lepší než jednička (dvojku zatím nedokáži plně posoudit), především tam dobře fungují dvě hlavní příběhové linky :)
@Brasikona (24.01.2021 23:04): Pôvodné Yakuza hry rozhodne nie sú hry typu GTA, Mafia, či Saint´s Row. Nie sú to mestské akcie, ale príbehovo založené beat 'em up záležitosti doplnené o množstvo nepovinných vedľajších aktivít. Like a Dragon nie, ten je už viac-menej plnohodnotným RPG, no ducha série zachováva - to znamená, že inak vážne ladený dej je vyvažovaný častým humorom, tak ako to vedia len Japonci :D
@M.a.t.t. (24.01.2021 22:59): Já se trochu bojím, aby to pro mě nebylo jako Saints Row, které mě před lety hodně zklamalo. Nebo tedy, alespoň druhý díl. Rok nato jsem objevila Mafii a už jsem ke GTA nic nepotřebovala. A k Saints už jsem se nevrátila, tehdy jsem přestala vyžadovat milion možností kolem příběhu. Ale mám pocit, že přišel čas to zase nějak zkusit a zaujala mě právě Yakuza... Budu ti to věřit, mrknu na to, minimálně to aspoň zkusím, ať vím, na čem jsem :D
@Brasikona (24.01.2021 22:47): Choď do toho! V ktorej inej hre môžeš jazdiť Dragon Kart po celom meste, zbierať odpadky, zachraňovať mačky a hrať sa na part time hrdinu, pričom na pozadí týchto aktivít sa odohráva miestami až emocionálne spracovaný mafiánsky epos s istým politickým presahom. To skrátka chceš. :)

PS: Hovorím o Like a Dragon, aby bolo jasné, ten diel funguje aj samostatne :))
Už nějakou dobu mám chuť to zkusit, ale trochu se bojím... Není to víc o těch vedlejších aktivitách než o nějakém příběhu? Nějak si nejsem jistá z toho, co čtu, trochu se té hry bojím :D
Zaráží mě, že si dali tolik práce a k té hlavní lince (kabaretu) přidali i docela slušné drama o Yakuze a nespočet vedlejších aktivit. :D

Like a Dragon nekupuju, nemá kabaret. :D
Rozehrano, pribeh opet vtahne hned od zacatku, tohle maji skutecne na perfektni urovni, ale po chvili hrani jsem blbec zasel do Sega herny a dal si Virtua Fighter, ktery me svou obtiznosti tak dopalil, ze jsem to musel vypnout :).

A teda, vubec jsem nepochopil, jak funguje ta curaci minihra :), ale pobavila!
@Ronik (01.04.2020 14:25): mě teda víc vyhovovali ty dialogové, protože měli mnohem zajímavější pointy a příběhy... ale mohlo by to být propojeno v jeden super celek, čili dobrý příběh a aspoň nějaká menší akcička :-)
@S4TW (01.04.2020 14:19): Ty substories jsou v Kiwami opravdu akčnější a jednodušší, jsou dost věrně převzaté z originálu až na těch pár nových. Podobně jednoduché je má i trojka, ale ve čtyřce se to začalo překlápět v ty víc dialogové jako známe z 0 :)
@jones1240 (01.04.2020 14:20): jo, ale bude to změna vůči sérii, v jednom díle to určitě rád uvítám a pak se uvidí... nicméně chození po Kamarucho bylo po chvíli hraní už spíš vyhýbání se všem zlotřilcům! :D
@Fatality (01.04.2020 13:47): Kiwami už má ukládání všude, tak to je 12... substories je spíš sledování nějakých vtípků, narážek na politiku, společnost, kulturu a všechno kolem... ale finálový souboj ti to určitě bohatě vynahradí, že sis moc nezamydlil :-) (nicméně musíš mít splněny všechny)... v Yakuza Kiwami mám pocit, že už jsou substories akčnější...

jinak Like a Dragon vypadá jako fajn změna, přeci jenom souboje v Yakuze začnou být po chvíli docela nudné...
@S4TW (01.04.2020 12:42): Jasny, substories jedu podle walkthrough, abych chytil vsechny :) Jedu na hard a zatim je to piece of cake, jen uplne na zacatku jsem nevedel, ze to nema auto save, tak jsem ztratil asi 3h postupu :D Ale jinak me to bavi hodne.

@Shadrac (01.04.2020 12:52): Jsem zvedavy na to Like a Dragon, jestli to fakt ma byt jako RPG, a ne jako hack'n'smash.
@Drolin (11.04.2019 16:45): Jasně, 3-5 remastery teď postupně vycházejí v Japonsku. O západním vydání a vydání na PC se zatím nemluvilo, ale předpokládám, že je v plánu a mohlo by to vše vyjít současně se západní PS4 verzí.

Katamari jsem měl určitě v plánu tak i tak, to, že jsem ho dostal zdarma, byl jen příjemný bonus :)
@Ronik (11.04.2019 16:39): A trojka a čtyřka není v plánu? :))

Nicméně Yakuzy mají u mě primát. Nulu jsem předobjednal a Kiwami koupil v první den vydání - takže je musím dohrát, i kdybych nechtěl.

Jinak je škoda, že si nikdo mimo tebe (ač ty možná jen kvůli recenzi!) nezahrál Katamari Damacy (pokud zůstáváme v tématu povedených konverzí). I pouze 495 recenzí na Steamu je zlé (stejně tak 390 u Killera7).
Doposud jsem měl za nejvíc epič bossfight ten z nuly, ve stokách s yakuzákem na motorce používajícím trubku jako kopí, ale dvojka to teď trumfla. Bůh ji žehnej.
Je to zase jízda.

Ne že bych před tím pochyboval, ale jen chci ujistit všechny čerstvé nulkaře...

Ed: A smíchy jsem umřel během prvních pár minut hraní, ten nástup na novou minihru strčí do kapsy i to epické telefonování.
@Bodkin (28.08.2018 16:39): Mělo by to ale být i PS3 kompatibilní, strčit pod kastli CELL už by nemělo být vůbec drahý.

@Charllize (28.08.2018 15:41): To platilo pro standardní edice v minulé generaci, teď už je to ve srovnání stejný šunt, pokud tedy PC ekvivalent krabicově vůbec vyjde.

@SilentWolf (28.08.2018 15:39),@pajmič (28.08.2018 17:02): Ale to jen u krabicovek aktivovaných na Steamu a samozřejmě v případě pádu kterékoliv ze zmíněných služeb hurá na weby typu Emuparadise. .D
@RNDr. Gunár Pavel (28.08.2018 15:36): @SilentWolf (28.08.2018 15:39): Přesně tak, kod. Kdybych neměl po ruce krabičku dooma, tak můžu svému účtu říci pápá, jelikož bych neměl ajk ofotit kod, který po mne vyžadovala podpora steamu, chápeme kluci? :)

Když mám krabici, mám tu hru pořád ve svým vlastnictví, ale pokud to mám jen jako 1a0 na originu/steamu/gogu může se mnou někdo slušně vyjebat :) Není to moc pravěpodobné, ale rozhodně ne nemožné.
@Charllize (28.08.2018 15:41): To je fakt, už jen co se týče JPN her a jejich Day One edic, už je pomalu standart že tam máte minimálně oboustranný cover či plakátek zdarma, což určitě potěší. Kiwami 2 dá zase za stejnou cenu Steelbook, to je prostě nádhera :)
@SilentWolf (28.08.2018 15:28): Na PS4 ovšem už od začátku této generace rovněž. :) Sběratelská hodnota a build kvalita mizerná, hodit to za psem, pokud tedy zrovna nejde o steelbook, tam ještě jistá úroveň je.

@Bodkin (28.08.2018 15:21): Když ne teď, tak PC verze je do budoucna určitě lepší investice, pokud se bavíme čistě o softwarové stránce - zejména pokud nebude PS5 zpětně kompatibilní s PS4, čemuž bych se vůbec nedivil.

@pajmič (28.08.2018 15:36): K ničemu, jestliže řada her už funguje způsobem, že to bez internetu a dotažení ohromného množství dat nespustíš.
@Bodkin (28.08.2018 15:21): tak PS4 asi nebudu mít napořád. PC jo - to byl rozhodující faktor u mě. Ale štve mě, že není krabička no - ale o trochu míň než fakt, že na PC jsou krabičky stejně k hovnu. :D