Street Fighter V

Capcom Co. •  Dimps
16.02.2016
leden 2018

Street Fighter V je již pátým plnohodnotným dílem proslulé bojové série. Hratelnost bude fanouškům série důvěrně známá. Vrací se ukazatel EX, který se v průběhu souboje nabíjí každým úspěšným úderem, jenž bude možno využít jak ku zesilnění speciálních útoků, tak k provedení super komb známých jako Critical Arts. Novinkou je však ukazatel V, který se naopak nabíjí úspěšnými údery soupeře, a lze jej pak využít na hned tři nové techniky - V-skills, V-reversals a V-triggers. Příjemnou premiéru v rámci značky rovněž představují interaktivní arény.

Hra obsahuje šestnáct hratelných postav, z nichž čtyři jsou zbrusu novými přírůstky do rodiny. Počítá se i s přidáváním nových postav skrze pravidelné updaty - na zbytek roku 2016 se plánuje přídavek dalších šesti. Přidávány budou formou DLC, které hráč bude moci zaplatit buď za peníze reálné, nebo ty virtuální, které si může vydělat jednoduše tím, že bude hru hrát - konkrétně se bude jednat o denní výzvy, za jejichž splnění hráč dostane okamžitý obnos, a o levelování postav, přičemž za každý nový level bude hráč opět odměněn virtuální měnou.

@Niktorius (31.12.2021 18:15): Tak ve starších Street Fighterech je příběhová kampaň v tom, že každá postava má vlastního rivala a pár hlášek s ním, má své intro a outro. Je docela sporné co je hlavní příběhová linka a co je kampaň, takže já to bral tak, že jsem musel dohrát za každou postavu. A to potom naboutná:)

Herní výzva 2021 - 7. "Čas je relativní" (Hardcore: Dohraj hru, ve které jsi po většinu herní doby omezen časovým limitem.)

S bojovkami to mám podobně jako třeba se schmupy - vypadají pro mě atraktivně a vlastně mě baví je hrát, ale nejsem příliš naladěný na přístup, který si vyžadují - tedy nutnost trávit desítky hodin pečlivým tréninkem, který člověku teprve umožní získat nějaký skill a skutečně si pak hru užít.

Z tohoto hlediska pro mě není série Street Fighter úplně vhodná - její bojový systém je totiž postavený právě na tom, že hráč musí nejprve naučit různě složité speciální útoky a komba. Odměnou jsou mu ovšem velmi různorodé postavy (tímto se kdysi Street Fighter II výrazně lišil od Mortal Kombatu, kde mají postavy hromadu útoků společných) a komplexní systém boje. Arcade stick považuji za nutnost, používání triggerů na gamepadu je neintutivní, s analogovou páčkou nejde spolehlivě provádět speciální útoky a D-pad je na mě moc lame.

Hodně příjemnou stránkou Street Fighera V je působivá grafická stylizace, která si i za využití moderních technologií zachovává cartoonové kouzlo definující starší díly.

Pro: grafická stylizace, každá postava je jiná a jinak se za ni hraje

Proti: obtížná proniknutelnost pro začátečníky