Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Slug

Metal Slug: Super Vehicle - 001

76
25 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
18.04.1996 Arcade
04.04.1997 Saturn
07.08.1997 PS1
14.12.2006 Wii
09.02.2007 PSP
29.03.2007 PS2
01.09.2009 PC
21.12.2010 PS3
28.08.2012 Vita
12.12.2012 iOS
21.12.2012 Android
28.11.2016 PS4
02.03.2017 XOne
30.03.2017 Switch
Vývojáři:
Nazca Corporation, G1M2 (PC verze), DotEmu (PC verze, Android verze), Terminal Reality (PS2 verze, PSP verze, Wii verze), Ukiyotei Company (PS1 verze)
Oficiální stránky:
http://www.metalslug10th.com/english/histo…
Metal Slug je rychlá akční plošinovka, která byla původně vydaná v roce 1996 na herní automaty.

Příběh se točí okolo zlého generála Mordena a jeho armády. Generál má v plánu ovládnout svět a nastolit nový řád, a nikomu se nedaří jej zastavit. Jeho poslední útok mu umožnil přístup k nové formě terénního tanku s názvem Metal Slug. V posledním úsilí zastavit Mordena, vyšle speciální jednotka Squad Peregrine Falcon dva pečlivě vycvičené vojáky, Marca Rossiho a Tarmu Roving. Ti mají za úkol nalézt a zničit Mordenovu armádu, všechny Metal Slugy a samotného generála .

Hra je rozdělená na několik misí, ve kterých se téměř pořád střílí. V každé misi budete moci zachraňovat rukojmí a oni vám na oplátku dají novou zbraň či nějaký poklad. Většina předmětů v okolí je zničitelná, to vám třeba odkryje bonusy, a nebo to způsobí vedlejší škody. Během střílení všeho, co se pohne je možné si občas usnadnit cestu naskočení do vlastního Metal Slugu. Na každém konci mise se setkáte s bossem, který je většinou o hodně větší a více vydrží.

Zbraní je ve hře dostatek. Jako základní zbraň je pistole, která v sobě nese nekonečnou munici. Dále můžete najít například samopal, raketomet či plamenomet. Jako sekundární zbraň máte granáty. A když budete v úzkých a obklopeni nepřáteli, postavička použije účinný meele útok.

Hra je ve 2D ručně kreslené grafice. Také je zde kooperativní multiplayer dvou hráčů na jednom počítači.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
S Metal Slugem jsem se poprvý setkal, když mi bylo asi 10. Byl jsem na dovolený na Lipně a zrovna jsem byl na obědě v takový restauraci. Po dojedení mi začali koulet oči kolem a zrak jsem upřel na herním automatu opodál. Šel jsem se tedy podívat a spatřil ukázky na velice zajímavou plošinovku, ve který se pořád střílí. Každá hra stála dvacku a já měl ušetřenou stovku za roznášení letáků. Po půl hodině mi ze stovky zbyla dvacka a nečisté svědomí, že sem propadl hazardu. Dvacku jsem si nechal a radši jsem tam už nevkročil. Po nějakých 4 letech jsme se s rodičema vydali do Španělska. Hned druhý den jsem na zemi našel ležet 5 euro a hodinu poté jsem objevil automat s třetím dílem Metal Slugu asi 150 metrů od našeho bugalovu. Tam stála jedna hra 5 éček a me strašně lákalo si to vyzkoušet, jelikož v tomto díle se objevily zombie, který já hrozně rád :D A dámy a panové na třetí pokus dohráno, byl jsem nesmírně spokojený sám ze sebou, že jsem vyléčen ze závislosti na hazardu.

Od té doby jsem o Metal Slugovi neslyšel ani jsem si nevzpomněl, až jednou jsem objevil článeček, že vyšla kompletní edice 6 Metal Slugů. Tehdy jsem zavzpomínal na své mládí, uronil slzičku a o 3 hodiny později jsem to rozjel. Byla to paráda se opět kochat prostředími, která jsou originální. Téměř vše v popředí lze zničit, což se projevuje i na vašem skóre. Kámoš Marco opět nezklamal. Jeho odvaha a odhodlání mě hnala dál, díky čemuž jsem za necelých 7 hodin měl projeto všech 6 dílů. Je to prostě parádní hra na vyblbnutí, hratelnost nestávkuje, grafika je supr, obzvlášť se mi líbí animace hopsajícího a krčícího se Metal Slugu. Zvuk to je kapitola sama o sobě. Hrou vám provazí solidní soundtrack, který v sobě nese bojovnost a ducha této série. Zvláště hudba u bossů je nejlepší, dodává adrenalin jak do vás, tak do postavy a boss je kaputt i když za pěknou chvíli, protože bossové v Metal Slugu jsou možná nejodolnější, co jsem kdy viděl. Asi nejvtipnější na hře je, že se snaží imitovat Hitlera jeho kult hákového kříže. Jako Hitler zde vystupuje generál Morden, který nese i jeho malou podobu. Jeho armáda jakoby náckům vypadla z kůže. Mají krásný esesácký helmičky a spoustu tanků, který rozdrtí asi 20 střel z bouhačky. Jak říkám, přesná imitace :D ale hlavně ten jejich znak...vypadá jako hákový kříž bez háků.

Jediná věc co bych vytkl je, že po sebrání nové zbraně vám postava tu starou zahodí. Nelze ji schovat a změnit.

Závěrem mého dopisu třikrát heavy machinegun, heavy machinegun, heavy machinegun s pozdravem míru zdar, soudruh generál Morden z Tokia.

Pro: žánr, grafika, soundtrack, imitace Hitlera a SS, zbraně, bossové, vozidla

Proti: vysoká odolnost bossů, nelze schovat special zbraně, jeden zásáh a jste death...

+5 +9 −4