@Maximus (18.08.2013 23:09): já hodnotim hry podle toho jak mě baví....a dá se říct, že si vybírám ty o kterých si myslim, že mě budou bavit. Třeba nemám rád strategie a RPG, proto je taky nehraju ani nehodnotim. A věci jako grafika, zvuk, vývojář, příběh, délka....na to při hraní nekoukám.
@Artran (19.08.2013 17:08): No, ono to jde dokončit za hodinu (pokud je odejmut prvek výzvy - a tedy se může házet "peněz" kolik chce při úmrtí). Takže jak to člověk rozehraje, tak to i rovnou dokončí - když už prošel ty tři levely... :). No a na zmíněné verzi jsou tři díly, takže když již byla hra nainstalována, tak proč nezahrát všechny tři. Pokud by to však vyžadovalo více snahy, tak skoro jistě končím u dílu prvního.
@Artran (19.08.2013 16:34): Myslím, že MS by si klidně mohl zkusit. Ač doporučení od někoho se 30 procenty u dané hry zní zvláštně :).

No, ono hratelnost obecně u mě příliš velkou roli nehraje. Proto jsem zmínil tituly jako Pu-Li-Ru-La, Harmful Park, Zis the Adventure nebo i právě hrané Mahou Shoujo Madoka Magica. Ty právě přidávají i nadstavbu poměrně originálního prostředí/designu či vizuálního zpracování.
@Drolin (19.08.2013 16:17): Jestli je tvé hodnocení "out of place", netuším (MS jsem nehrál). Jen vím, že pro většinu zdejších uživatelů je zdejší dvacetistupňová škála hodnocení naprosto k ničemu, protože jsou schopni využít stejně jen její horní desetinu. Na druhou stranu mne zaujalo, že tvrdíš, že tě MS baví a že budeš hrát další díly. Přeci jen u 30% bych očekával už poměrně vážné výtky vůči hratelnosti.
@Artran (19.08.2013 16:02): Právě žánry mimo adventur a RPG mají u mě poměrně velký handicap. Nicméně, pro mě ideální podoba plošinovky/arkády, tedy Turrican II, má 8/10. Cave Story 7/10, více směrem gun and run mě například bavila Pu-Li-Ru-La 6/10, Rez 7/10 a další, v čele s bojovky (Darkstalkers 3, Slap Happy Rhythm Busters) či shoot em upy (Battle Squadron, Harmful Park). Kdežto známé Golden Axe a MS mě bavily již méně, ač je to dáno i jejich popularitou, a tedy větším očekáváním.

Metal Slug je podle mě dobrá hra, leč nenabízí žádnou nadstavbu a mimo to, převedením na pc jistě ztrácí monoho bodů oproti automatové verzi hrané s více lidmi. Relativně malý počet levelů (6) a pár dalších aspektů tak u mě ve výsledku tvoří 3/10 (a u druhého dílu 4/10).

Možná se to nezdá, ale arkád jsem hrál poměrně velký počet (tedy na Megadrive/SNES/PSX/Amiga), tedy si nemyslím, že by mé hodnocení bylo až tak příliš "out of place".
@GodOfTheSick (19.08.2013 14:11): Ano, chápeš správně. Ač takto mechanicky přesně to samozřejmě nefunguje. Až bych hypoteticky odehrál 1000 her, tak MS s vysokou pravděpodobností zůstane na 30, místo toho, aby se snížil o více jak polovinu na 10-20. Za to např. Riven bude zvýšen na 90, jelikož vše následující bude horší, a tedy se nepotvrdí to, že Riven může být v žánru 3D adventur překonán.

Mě mate, když některý uživatel má u každé hry 80 procent s odchylkou deseti procent. V přeneseném významu, rozdíl mezi průměrem 76 a 84 nevidím žádný, a tedy zde by bylo logičtější se s nadsázkou zdržet hodnocení a zapsat si to doma do deníčku.

Nebereš v potaz to, že hrál za Spurs, což z něj činí adepta na nejlepšího hráče automaticky (ač přestupem na předměstí Boltonu si reputaci značně snížil).
@Drolin (19.08.2013 09:20): Takový přístup ale kromě tEbbe všechny ostatní mate. Takhle si to můžeš pro osobní potřebu cmrdat doma deníčku. Jednou jsi členem veřejné DH a uděleným hodnocením tak vysíláš poselství do celého světa.

Pokud to chápu správně, tak s každou nově hodnocenou hrou automaticky přehodnocuješ všechny ostatní, aby jsi zachoval celkový průměr 50%? Pokud se ti tedy nahromadí víc her s hodnocením 80+, musíš jiným hrám současně hodnocení snížit a naopak v zájmu rovnováhy. V extremním případě může tedy nastat situace, že hře, které dnes dáš 90%, budeš muset za 20 let díky přívalu ultimátních 100% her snížit hodnocení třeba až na 40%, přestože si o ni budeš dál myslet, že je skvělá.

A to jsi se rozčiloval, že jsem Berbu označil za lehce nadprůměrného. Udělej si žebříček nej fotbalistů a jinde než v průměru ti tenhle břídil skončit nemůže :-)
@GodOfTheSick (19.08.2013 08:18): Ano. A tato problematika tu byla řešena nespočetněkrát. Jedna skupina (a nutno dodat jasná majorita) na DH hodnotí dle posouzení kvalit titulu jako jediného (a zde nemyslím, že se neohlíží na porovnání s tím co hráli), a při tom, že si každý (většinou) vybírá to ce je baví, jsou hodnocení 7-9/10 ze tří čtvrtin zcela logická. Na druhou stranu, zrovna MTM je notorický nadhonocovač posunující průměr dh do zelených čísel u většiny her :).

Druhý typ hodnocení, který jsem si převzal od Ebba, se soustředí na osobní žebříček a jeho ustálení okolo průměru hodnocení 50 procent, tedy poloviny - a od té jde určitý počet "x" hodnocení nahoru a určitý počet hodnocení "y" dolů. A je zde tak zcela logické, že "x" i "y" by měly být v rovnováze, tedy ve stejných řádech.

V kontextu databází jistě nejde o ideální systém (to by ho musela využívat majorita, aby se vyrovnala značně negativní hodnocení uživatelů s tímto systémem), leč pro osobní použití takovýchto stránek, tedy pro mě jasné a přesné oddělení a odfázovaní pocitu kvality, je tím asi nejlepším.
@Drolin (18.08.2013 23:21): A proč by jsi si to nemohl dovolit, když jsi se u hry "poměrně dobře bavil"? Máš snad nedostatek vysokých známek? Kdyby jsi hrál her míň, dostal by Metal Slug víc, to je teda logika...Se podívej na MickTheMage, tomu prošlo rukama 3x víc her než tobě a přesto jich má v červených číslech 7x míň než ty :-)
@kristmeister (18.08.2013 21:53): Ono samotná hratelnost, kterou má MS velkou, u mě nijak zvlášť podstatná není. Mimo to, délka hra - poskytnuté zábavy/zážitku, pro mě hraje již roli větší.

@Maximus (18.08.2013 23:09): Hrál jsem příliš mnoho her na to, abych si mohl dovolit dávat každé - zábavné - hře 8/10. Vlastně i 5/10 :). Nicméně ano, se zanevřením na pěti-procentní skoky má hodnocení na některé mohou působit jako červený šátek na býky.
tak si tak říkam, když Drolin hodnotil první díl za 30%, proč tedy dohrál ještě dvojku a trojku?
Tak ono jde spíš o to, že jsem neslyšel o tom, že by to na PC kdy vyšlo )) ale na PS2 mám Metal Slug X a to je panečku jízda ))
Nevím, jestli se účastnit hodnocení, Metal Slug mám jen na automatu a tam to sakra řežba je!