Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

To nejzajímavější v herním roce 2020

Uvařte si kafe a nachystejte peněženky. Přehled toho nejzajímavějšího z ohlášených her pro příští rok je zde.

Jak jsem slíbil, článek má letos novou a podstatně obsáhlejší podobu. Po letech stížností, kdy mnoho z vás nestíhá sledovat herní novinky a netuší, co vše se chystá, jsem usoudil, že mnohem užitečnější bude připravit přehled chystaných her z co nejširšího spektra žánrů, aby si každý uživatel měl z čeho vybrat. Her samozřejmě vychází spousta a nemohu zde vypsat vše, nicméně berte to jako přehled toho nejzajímavějšího jednak dle mého úsudku a hlavně dle úsudku vašeho, jelikož hry s nejvíce hlasy z ankety se v přehledu vyskytují v popředí.

Jelikož jednotlivé pořadí her dle vašich hlasů může být kvůli novému formátu nepřehledné, na konci článku najdete souhrn klasických TOP 20 her. Samotné pořadí je ale u jednotlivých titulů zvýrazněno červeně. Nebudu to už ale příliš prodlužovat, jelikož spousta textu vás ještě čeká, a pojďme tedy začít s královským žánrem:


RPG


Cyberpunk 2077

1. Nejočekávanější hra

PC, PS4, XOne | 16.4.2020 | Profil na Databázi | SteamVampire: The Masquerade - Bloodlines 2

2. Nejočekávanější hra

PC, PS4, XOne | Březen 2020 | Profil na Databázi | SteamNioh 2

16.-17. Nejočekávanější hra

PS4 | 13.3.2020 | PS StoreDalší výrazné tituly:


Elden Ring
(PC, PS4, XOne, TBA, Trailer)

20. Nejočekávanější hra

- Očekávané RPG od vývojářů Souls série, které je však zajímavé tím, že na něm spolupracuje i George R. R. Martin. Příliš infa ale známo není.

Within the Cosmos (PC, Q1 2020, Trailer, Steam) - Nezávislé sci-fi first person RPG, které slibuje cestování mezi planetami, volitelné frakce, ovlivňování příběhu skrze dialogová rozhodnutí či upravitelné zbraně. Zda bude výsledek stát za to, se snad dozvíme začátkem roku.

Biomutant (PC, PS4, XOne, TBA, Profil na Databázi, Trailer, Steam) - Jedna z nejvýraznějších her vydavatele THQ Nordic pro příští rok je tohle zvířecí open world RPG. Dle názvu správně hádáte, že zvířátka zde nejsou tak roztomilá, jak je známe, nýbrž podléhají různým mutacím, což zvýhodňuje i našeho hrdinu. V tomhle post-apokalyptickém světě však není všechno čistě přírodní a technicky zdatní jedinci tak nejsou vyjímkou.

Isles of Adalar (PC, Červen 2020, Trailer, Steam) - Na první pohled jen další amatérské RPG, které je však zajímavé tím, že nabízí bohatý editor a podporu Steam workshopu. Krom připraveného obsahu od vývojářů se tak můžete pustit do tvorby vlastního obsahu či zkoušet obsah vytvořený ostatními a projít si jej třeba v kooperaci. Dá se tak očekávat, že tvůrci spoléhají na kreativní komunitu, která hru zdokonalí. V podstatě takový Skyrim, akorát jsou upřímní. :)

Diablo IV (PC, PS4, XOne, TBA, Trailer, Profil na Databázi) - Zde netřeba nic dodávat. Legenda, po které se jmenuje celý herní podžánr RPG, nás však v roce 2020 téměř určitě nečeká. Zatím žhavte mobily pro ten skutečný herní zážitek.

Minecraft Dungeons (PC, PS4, XOne, Switch, Jaro 2020, Trailer) - Diablovka která nás však příští rok rozhodně čeká, je tenhle nový pohled na legendu jménem Minecraft. Přesně kvůli tomuhle Microsoft utratil ty nehorázné peníze.

Torchlight Frontiers (PC, PS4, XOne, TBA, Trailer) - U diablovek ještě zůstaneme. Třetí díl série Torchlight po zavření studia Runic Games vytváří vývojáři z Echtra Games a bude se jednat o F2P záležitost. Tak snad si vemou příklad z konkurenčního Path of Exile a vydají se mírnější cestou tahání peněz z peněženek hráčů.Izometrické RPG


Baldur's Gate 3

10.-11. Nejočekávanější hra

PC, PS4?, XOne? | TBA | Profil na Databázi | SteamWasteland 3

13. Nejočekávanější hra

PC, PS4, XOne | 18.5.2020 | SteamAlaloth - Champions of The Four Kingdoms

PC, PS4, XOne | TBA | Steam


Další výrazné tituly:


Gamedec (PC, TBA, Profil na DH, Trailer, Steam) - Poláci nejspíš usoudili, že cyberpunk bude teď nový trend a mimo velkého bratříčka od CDPR se v příštím roce dočkáme i izometrického RPG Gamedec, kde budete jako detektiv řešit problémy virtuální reality. Vývojáři se navíc nebojí ani kontroverzních témat a hratelnost by se měla nést ve stylu populárního Disco Elysium.

Realms Beyond: Ashes of the Fallen (PC, TBA, Profil na DH, Trailer, Steam) - Rozsáhlé kickstarterové RPG, které vás v otevřeném světě rozhodně nepovede za ručičku. Je jen na vás, kam se vydáte, jakou partu si vytvoříte a jaké příběhy prožijete. Milovníci starých klasik jako Ultima či Baldur's Gate zde budou jako doma.

Project Witchstone (PC, TBA, Trailer, Steam) - Další dílo od vývojářů her Omensight nebo Stories: The Path of Destinies. Tentokrát se pustili do RPG silně připomínající Divnity: Original Sin. Normálně by bylo skoro až na místě obvinit je z laciného kopírování, nicméně tohle studio má za sebou pouze poměrně kladně hodnocené hry. Snad se tedy zadaří.

Zoria: Age of Shattering (PC, TBA, Trailer, Steam) - Poměrně ambicózní party-based RPG od nepříliš zkušeného studia. Nicméně tvůrci slibují epický příběh v bohatém světě na průzkum, kde krom úpravy svých postav budete budovat i svou základnu.JRPG


Final Fantasy VII Remake

10. - 11. Nejočekávanější hra

Platformy: PS4 | 3.3.2020 | PS StoreYakuza 7: Like a Dragon

PS4 | 16.1.2020 (JP), TBA 2020 (WW) | Oficiální stránkyTales of Arise

PC, PS4, XOne | TBA 2020Další výrazné tituly:

Bravely Default II (Switch, TBA 2020, Trailer) - Třetí díl fantasy JRPG série z handheldu 3DS, která je někdy považována za spin-off série Final Fantasy.

Fairy Tail (Switch, PS4, PC, TBA 2020, Trailer) - Hra od vývojářů z Gust, kteří jsou známí především díky sérii Atelier. Tentokrát však zpracují herní adaptaci populární mangy/anime Fairy Tail.

Death end re;Quest 2 (PS4, PC?, 13.2.2020 - JP, TBA - WW, Teaser) - Druhý díl tahového RPG Death end re;Quest. Tentokrát se však příběh nebude odehrávat ve virtuální realitě, ale v městečku Liz Shoala. Zdánlivě klidné místo je ale v noci napadáno bugy připomínající videohru. Něco s tímhle místem tedy není úplně v pořádku...

Trials of Mana (PS4, PC, Switch, 24.4.2020, Trailer, Steam) - První západní vydání třetího dílu Mana série z roku 1995. Nepůjde však o pouhý port, nýbrž o kompletní remake.

Granblue Fantasy: Relink (PS4, TBA 2020, Gameplay) První velká hra z v Japonsku populární série Granblue, která je dostupná jako manga, anime nebo mobilní hry a začátkem roku na západě také jako bojová hra v podobě Granblue Fantasy: Versus. Relink je však plnohodnotné akční RPG, na jehož soubojovém systému se podíleli i vývojáři z PlatinumGames.

Sword Art Online: Alicization Lycoris (PC, PS4, XOne, 21.5.2020, Trailer) - Další díl série Sword Art Online, který tentokrát bude vůbec poprvé sledovat příběh známý ze své manga/anime předlohy Sword Art Online - Alicization.

Rune Factory 5 (Switch, TBA 2020, Teaser) - O pátém díle série Rune Factory, která je spin-offem farmářské série Harvest Moon, není ještě příliš známo, nicméně tvůrci slibují vydání v následujícím roce.


Third-Person Akce


The Last of Us: Part II

3.-4. Nejočekávanější hra

PS4 | 29.05.2020 | Profil na Databázi | PS StoreGhost of Tsushima

6. Nejočekávanější hra

PS4 | Léto 2020 | Profil na Databázi | PS


Resident Evil 3

7. Nejočekávanější hra

PC, PS4, XOne | 3.4.2020 | Profil na Databázi | SteamDalší výrazné tituly:


Senua's Saga: Hellblade II (PC, Xbox Series X, TBA (Zima 2020?), Trailer, MS)

12. Nejočekávanější hra

- Pravděpodobně launch titul pro novou generaci Xboxu bude druhý díl Hellblade o bojovnici Senue, která trpí psychickými problémy. Zatím co její nemoc hrála v prvním díle prim, druhý díl se zdá, dle děsivého traileru, být něčím lehce jiným. Jak tomu ve skutečnosti bude se dozvíme snad na konci příštího roku.

Watch Dogs: Legion (PC, PS4, XOne, TBA, Profil na Databázi, Trailer)

18.-19. Nejočekávanější hra

- Třetí díl hackerského open worldu se tentokrát přesouvá do Anglie a láká především na možnost ovládat kteroukoliv postavu z ulice. Titul už jsme mohli hrát v březnu 2020, nicméně po neúspěchu Breakpointu Ubisoft posunul vydání téměř všech svých her. Zda si konečně uvědomili, že hry se nemají dělat přes kopírák, se dozvíme nejdříve v dubnu následujícího roku.

Gungrave: G.O.R.E. (PS4, TBA, Trailer) - Pokračování klasiky z druhého PlayStationu asi v našich končinách neudělá nikomu příliš velkou radost, nicméně mohlo by jít o poměrně zajímavou budgetovou srandu, která bude opět PlayStation exkluzivní. Nečekejte příliš. Tvůrci slibují, že půjde hlavně o zabíjení na prvním místě a o zabíjení na druhém.

Marvel's Avengers (PC, PS4, XOne, 15.5.2020, Trailer, Squeenix) - Ambiciozní projekt od Squeenixu, kteří ušetřené peníze na licencích za obličeje reálných herců jistě investovali do samotného vývoje a čeká nás hra roku. Pokud ne, tak aspoň brzký Humble Monthly. Právě proto Squeenix milujeme.

Destroy All Humans! (PC, XOne, PS4, TBA, Trailer, Steam) - Z jakého důvodu se THQ Nordic rozhodli financovat remake zrovna téhle hry nám bude nejspíš navždy záhadou, nicméně mohlo by jít o vtipnou open world akci. Jak již název napovídá, jako mimozemšťan budete mít bohatý arzenál zbraní a schopnosti pro likvidaci lidí, kteří vám stojí v cestě.

Babylon's Fall (PC, PS4, TBA, Trailer, Platinum) - Squeenix se rozhodli následující rok rozjet ve velkém a PlatinumGames pro ně dělají bojovou fantasy akci. Z akčního traileru lze těžko vyvodit o co přesně půjde, ale špatná hra to rozhodně nebude. Více co dozvíme až v létě 2020, pravděpodobně na výstavě E3.

Zombie Army 4
(PC, PS4, XOne, 4.2.2020, Trailer, Epic) - Epic pozitivní jedinci zbystřete! Tim Sweeney vám za mastné čínské peníze zaplatil další díl nejúžasnější coop zombie akce. Tak snad tentokrát půjde o víc, než o poslepované textury ze Sniper Elite série.

No More Heroes III (Switch, TBA, Trailer, Nintendo) - Akční hack and slash série od legendárního vývojáře Goichi Suda (Suda 51) se dočká již třetího hlavního dílu. Děj však bere v potaz i spin-off Travis Strikes Again.First-Person Akce


Doom Eternal

3.-4. Nejočekávanější hra

PC, PS4, Xbox One, Switch | 20.03.2020 (Switch TBA) | Profil na Databázi | SteamHalf-Life Alyx

5. Nejočekávanější hra

PC (VR) | Březen 2020 | Profil na Databázi | SteamDying Light 2

14. Nejočekávanější hra

PC, PS4, XOne, Jaro 2020, SteamDalší výrazné tituly:


Halo Infinite (PC, XOne, Xbox Series X, TBA (Zima 2020?), Trailer, MS)

18. - 19. Nejočekávanější hra

- Po druhém Hellblade nejspíš půjde o další launch titul nového Xboxu a cross-gen titul s Xbox One.

Disintegration (PC, PS4, XOne, TBA 2020, Trailer, Steam) - Mecha akce zaměřená především na PvP multiplayer, ale nezanevře ani na single-player kampaň. Titul je však zajímavý hlavně tím, že malé indie studio V1 Interactive založil jeden z vývojářů původního Halo.

Urban Explorer (PC, TBA, Trailer, Steam) - Parkour ve hrách není příliš využívaným tématem, což se snaží napravit polští indie vývojáři, kteří ve svém titulu slibují napínavý zážitek pri zkoumání opuštěných i obydlených budov, které ukrývají mnohá tajemství. A jelikož lidé nejsou příliš přátelští a hlídací psi také ne, parkour je váš nejlepší kamarád.

Prodeus (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Pokud milujete starý Doom a Prodeus neznáte, jděte si pro kapesníčky a pusťte si přiložený trailer. Old-school akce v moderním kabátku s nádhernou retro grafikou, řádnou dávkou brutality a širokým arzenálem zbraní bude nejspíš to, po čem toužíte.

Serious Sam 4: Planet Badass (PC, TBA 2020, Trailer, Steam) - U tupého vyvražďování ještě zůstaneme. Croteam slibuje obrovskou hru k vyblbnutí, ale zároveň ujišťují, že nepůjde o open world a zůstanou u lineární akce tak, jak ji mají fanoušci rádi.

Witchfire (PC, TBA 2020, Trailer, Astronauts) - Od vývojářů Ethana Cartera jistě nikdo nečekal zběsilou střílečku a sami vývojáři si z toho v roce 2017 utahovali povedeným trailerem. Po letech ticha by však hra měla příští rok už konečně vyjít.

Trepang2 (PC, TBA 2020, Trailer, Steam) - Pokud stejně jako já fňukáte, že se ze série F.E.A.R. stala s druhým dílem konzoloidní kravina, tak se začněte těšit na Trepang2. F.E.A.R., který si zasloužíme!

Medal of Honor: Above and Beyond
(Oculus Rift, TBA, Trailer) - Zatím co video od EA je plné klišé keců o realismu a spolupráci s veterány, tak vězte, že tohle bude Meme - The Game. Chytat letící granáty, plácat nácky pánvičkou a házet po nich vše, co máte po ruce, bude určitě výživným materiálem pro youtube kompilace. A na zvukových efektech dělá Bob Ross.

XIII - Remake (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Profil na Databázi, Trailer, Steam) - Kompletní remake komiksové akce je v povědomí hráčů již nějaký ten pátek a hrát jsme měli již letos v listopadu. Po odkladu však není jasné, kdy hra přesně vyjde.

Ghostrunner (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Cyberpunková parkour akce, která sice může evokovat Mirror's Edge, nicméně očekávejte spíše arkádovou výzvu po vzoru her jako Super Meat Boy. Rychlost a přesnost zde totiž hraje prim.Real-Time Strategie


Age of Empires IV

9. Nejočekávanější hra

Platformy: PC | 2020 | Oficiální stránkyDesperados III

16.-17. Nejočekávanější hra

Platformy: PC, PS4, XOne | 2020 | Profil na Databázi | SteamCrusader Kings III

PC | TBA 2020 | SteamIron Harvest (PC, PS4, XOne, 1.9.2020, Trailer, Steam) - Strategie ze světa 1920+ od polského umělce Jakuba Rózalského nás zavede do alternativní historie po první světové válce. Za hrou se silně steampunkovým nádechem stojí německé studio King Art Games, kteří hru vyvíjí ve spolupráci s původním autorem po úspěšným kickstarteru.

Knights of Honor II – Sovereign (PC, TBA 2020, Trailer, Steam) - Pokračování stařičké strategie Knights of Honor z roku 2004 čekal asi málo kdo. Spíše budgetová záležitost od bulharského studia Black Sea se ale dostala do rukou vydavatele THQ Nordic a ti zdá se velmi rádi oživují značky, o které se nikdo neprosil. Tak třeba jim budem vděční!

Dark Moon (PC, Červen 2020, Trailer, Steam) - Indie survival strategie na povrchu Měsíce po vás bude vyžadovat údržbu mobilní stanice a starání se o posádku, přičemž tvůrci tvrdí, že nabídnou i těžká morální rozhodnutí, čímž určitě pomrkávají třeba po Frostpunk.

The Settlers (PC, TBA, Trailer, Uplay) - Barevná strategie The Settlers se vrací a k 25. výročí s sebou přinesla i vylepšené minulé díly. Zatím co tzv. History Collection již můžete dávno hrát, zcela nový díl byl z druhé poloviny letošního roku odsunut na neurčito.


Tahové Strategie a SRPG


Gears Tactics

PC | 28.4.2020 | SteamEmpire of Sin

PC, PS4, XOne, Switch | Jaro 2020 | Profil na Databázi | SteamOthercide

PC | TBA | SteamDalší výrazné tituly:


Tactical Breach Wizards (PC, TBA, Steam) - Rychlá taktická strategie odehrávající se v poměrně malých prostorech. Ujmete se týmu čarodějů, kteří jsou ale ale vyzbrojeni moderními technologickými vychytávkami. Pokud tohle nezní dostatečně zajímavě, tak za vším stojí vývojáři chytlavé hry Gunpoint.

The Iron Oath (PC, TBA, Trailer, Steam) - Kickstarterové fantasy SRPG s krásnou pixel-art grafikou, které slibuje unikátní zážitek s každým průchodem, jelikož vaše postavy i svět se mění dle vašich rozhodnutí.

Broken Lines (PC, Switch, Únor 2020, Trailer, Steam) - SRPG z období druhé světové války nebude vyprávět o hrdinských činech, nýbrž o partě vojáků, kteří se ocitli za nepřátelskou linií a prožívají hrůzy války se vším psychickým nátlakem, který to obnáší. Vaše rozhodnutí pak klasicky mají vliv na vývoj příběhu.

Dark Envoy (PC, PS4, XOne, TBA, Trailer, Steam) - Taktické fantasy RPG, které se inspiruje v sériích Divnity, Dragon Age nebo XCOM. Za projektem stojí vývojáři hry Tower of Time.

Project Haven (PC, TBA, Trailer, Steam) - Tahové RPG z prostředí dystopického města Haven City, v němž se ujmete skupinky žoldáků s úkolem vypořádat se s místnimi gangy a zkorumpovanými vládnimi příslušníky. Hra má lehký nádech cyberpunku a slibuje napínavý příběh či online kooperaci i PvP.

Humankind (PC, TBA 2020, Trailer, Steam) - 4X kopi... eche variace na Civilizaci od Amplitude Studios. Těch Amplitude, kteří nám přinesli sérii Endless her, takže Humankind bude skoro určitě kvalitní záležitostí.Karetní hry


Immortal Realms: Vampire Wars

PC, PS4, Switch, XOne | Jaro 2020 | SteamIris and the Giant

PC | TBA | Steam
The Rat Project

PC | TBA (Demo Březen 2020) | SteamBlack Book (PC, TBA, Steam) - Mix temného RPG, adventury a karetní hry vypráví příběh mladé čarodějky, která se po smrti svého milovaného rozhodne sloužit temné straně. Hra je silně ovlivněna ruským folklórem a mytologií.

Book of Demons: HELLCARD (PC, TBA, Profil na Databázi,Steam) - Pokračování "papírové" rogue-like hry Book of Demons, které tentokrát sází především na kooperaci a multiplayerové módy. Hra pro jednoho hráče však chybět nebude.

Signs of the Sojourner (PC, TBA 2020, Steam) - Poměrně originální karetní hra, kde svůj balíček nebudete využívat k bojovým účelům, ale spíše ke komunikaci. Jakožto majitel obchodu v blízké budoucnosti budete cestovat, potkávat nové lidi, sbírat zkušenosti a poznávat sami sebe. Balíček karet pak ovlivňuje vývoj konverzací a celkový děj.

Grand Guilds (PC, Switch, Trailer, Steam) - Kickstarterové SRPG, které však k soubojům využívá karetní systém. Navzdory svému grafickému stylu, který může evokovat korejské či japonské hry, pochází vývojáři z Filipín.Plošinovky


Ori and the Will of the Wisps

8. Nejočekávanější hra

PC, XOne | 11.03.2020 | Profil na Databázi | SteamPsychonauts 2

15. Nejočekávanější hra

PC, PS4, XOne | TBA 2020 | Profil na Databázi | SteamHollow Knight: Silksong

PC, Switch | TBA | SteamDalší výrazné tituly:


Axiom Verge 2 (Switch, TBA, Trailer, Ofic. stránky) - Indie senzace pro všechny fanoušky metroidvanii z roku 2015 dostává pokračování. Zatím oznámeno pouze pro Nintendo Switch a nejspíš se bude jednat o časovou exkluzivitu, další platformy jsou však v plánu.

Cyber Shadow (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Metroidvania s krásně detailním pixel-artem a energickým soundtrackem inspirovaná 8-bit klasikami.

Bushiden (PC, PS4, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Metroidvania s krásně detailním pixel-artem a energickým soundtrackem inspirovaná 16-bit klasikami.

Foregone (PC, PS4, XOne, EA: 27.2.2020, Trailer, Epic) - Metroidvania s krásně detailním pixel-artem a energickým soundtrackem. Můžete si však všimnout, že tahle má vůbec nejhezčí pixelart.

Savior (PC, TBA, Trailer, Steam) - Metroidvania... prostě si zvykněte, že každá dobrá plošinovka je dnes metroidvania.

Super Meat Boy Forever (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Profil na Databázi, Trailer, Epic) - Opět nastane čas, kdy rozmlátíte klávesnici. Třeba proto, že jde o Epic exkluzivitu. A nebo proto, že to není metroidvania.2D Adventury


The Drifter

PC | TBA | SteamBackbone

PC | TBA 2020 | SteamVirtuaVerse

PC | TBA | SteamDalší výrazné tituly:


Papetura (PC, TBA 2020, Steam, Profil na DH) - Dobrodružství v papírovém světě od trojice umělců, mezi nimiž najdeme i českého skladatele Tomáše Dvořáka. Plánované vydání na konec roku 2019 pánové již nestíhají, tak snad se dozvíme nové datum vydání již brzy.

TOHU (PC, Červen 2020, Steam) - Klasická point and click adventura o dívce a jejím alter-egu v až snovém světě plném fantazie. Vedle krásně detailní grafiky zaujme i hudební doprovod, který ma na svědomí skladatel Christopher Larkin, autor hudby pro herní hit Hollow Knight.

When The Past Was Around (PC, Jaro 2020, Steam) - Relaxační záležitost o lásce od tvůrců her A Raven Monologue a She and the Light Bearer. Pokud máte zájem, můžete si zahrát zdarma dostupný prolog.

Creaks (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Profil na Databázi, Trailer, Steam) - Novinka od tuzemských Amanita Design, která sice nyní okusí žánr plošinovek, nicméně stále půjde spíše o logickou adventuru.3D Adventury


Someday You'll Return

PC, PS4, XOne | 2020 | Profil na Databázi | Steam


Tell Me Why

PC, XOne | Léto 2020 | Oficiální stránkySable

PC, PS4, XOne | TBA 2020 | SteamDalší výrazné tituly:


Twin Mirror (PC, PS4, XOne, TBA 2020, Trailer, Namco) - Zprvu nadějně vypadající psychologický thriller od tvůrců Life is Strange po hrůzné ukázce gameplaye upadl do zapomnění a sám vydavatel by byl dle své mlčenlivosti nejspíš raději, kdyby tahle hra neexistovala. Letos si ale zaplatili roční exkluzivitu Epic Games a hra přeci jen vznikne, ač s ročním odkladem.

Beyond a Steel Sky (PC, PS4, XOne, iOS, Switch?, TBA, Trailer, Steam) - Pravděpodobně největší překvapení při představení Apple Arcade. Pokračování legendární adventury Beneath a Steel Sky z roku 1994 bude tentokrát plně 3D.

Once Upon A Time In Roswell (PC, PS4, XOne, TBA 2020, Trailer, Steam) - Psychologický horor z roku 1948, kde v kůži detaktiva budete pídit po záhadných zmizení v Novém Mexiku, které nejspíše budou čerpat z Roswellského incidentu.

The Forgotten City (PC, XOne, TBA, Trailer, Steam) - Hra vycházející z populárního modu pro Skyrim se příští rok dočká samostatného vydání. Jako dobrodruh se rozhodnete prozkoumat trosky starověkého Říma a náhodou se v čase přenesete tisíce let zpátky. Do doby, kdy tohle místo prozkoumávalo 26 objevitelů, kteří se začali měnit ve zlaté sochy. Zjištění proč se tak stalo je jen na vás.

Beyond Blue (PC, PS4, XOne, Únor 2020, Trailer, Steam) - Poté, co vývojáři Never Alone vydělali na inuitské kultuře, jdou vydělat na kopii ABZU.

Those Who Remain
(PC, PS4, XOne, Q1 2020, Trailer, Steam) - Psychologický horor z městečka Dormont, kde záhadně mizí lidé a ti, co nezmizeli, začínají pomalu šílet. Jak se během hry budete rozhodovat a komu pomůžete či nikoliv, bude v průběhu měnit i psychický stav vašeho hrdiny.Závody, Simulátory a Sport


Microsoft Flight Simulator

PC, XOne | 2020 | MSSnowRunner (MudRunner 2)

PC, PS4, XOne | 2020 | FocusAnimal Crossing: New Horizons

Switch | 20.3.2020 | NintendoDalší výrazné tituly:


Project CARS 3 (PC, PS4, XOne, TBA) - Jedna z nejpopulárnějších novodobých závodních sérií se dočká již třetího dílu. Zatím byla hra pouze oznámena a vývojáři se nepochlubili ani s krátkým teaserem. Zajímavé však je, že hra vyjde pod hlavičkou Codemasters, kteří za Slightly Mad Studios dali nedávno 30 milionů dolarů.

Fast & Furious Crossroads (PC, PS4, XOne, Květen 2020, Trailer) - U Slightly Mad ještě zůstaneme, protože připravují ještě tenhle skvost. Tak doufejme, že to byla výhodná zakázka a Project CARS 3 díky těm penězům navíc bude stát fakt za to. Sběratelé Steam her by se ale měli mít na pozoru, až téhle hře bude končit licence a navždy updane do zapomnění herního pekla.

Aquanox Deep Descent (PC, PS4, XOne, TBA, Trailer, Steam) - Další mrtvou značku, kterou se THQ Nordic rozhodli oživit, je i stařičký podmořský simulátor Aquanox. Nicméně hra vychází už nějaký ten pátek a pořád ne a ne vyjít, tak doufejme, že jí nikdo nestopl financování.

Trans-Siberian Railway Simulator (PC, TBA, Trailer, Steam) - Ruský strojvedoucí nejen že musí umět řídit vlak, ale občas taky ukázat vlkům zač je toho loket, pobít se s medvědem a hlavně dávat pozor na láhev vodky. Tak doufám, že Barny64 o téhle hře ví.

Roller Champions (PC, PS4, XOne, TBA, Trailer) - V Ubisoftu se doslechli, že Rocket League je príma esport hra, tak vykradli MotorBall z Battle Angel Alita a udělali ho nudnějším. Tak hodně štěstí, hra bude free to play.

Automobilista 2 (PC, Březen 2020, Trailer, Steam) - Druhý díl realistického simulátoru Automobilista z roku 2016. Tentokrát i s podporou VR.

DCL The Game (PC, TBA, Trailer, Steam) - Závody dronů v posledních letech nabírají na popularitě a tudíž není divu, že přichází i oficiální Drone Champions League hra.


Indie Hry


Subverse

PC | TBA | Steam


Cris Tales

PC, PS4, XOne, Switch | TBA 2020 | Profil na Databázi | SteamHaven

PC, PS4, XOne, Switch | TBA 2020 | Profil na Databázi | Steam
Další výrazné tituly:


Eastward (PC, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Lidstvo je v blízké budoucnosti na počátku kolapsu celé společnosti a právě v těchhle časech se potká horník John se záhadnou dívkou Sam a započne jejich cesta za lepšími zítřky mimo město. 2D dobrodružství s prvky RPG jen těžko skyrje inspiraci ve hře Last of Us.

N1RV Ann-A: Cyberpunk Bartender Action (PC, PS4, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Volné pokračování cyberpunkové visual novely VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action.

Book of Travels (PC, TBA, Trailer, Steam) - Kickstarterové MMORPG, v němž můžete být zcela mírumilovným hrdinou a procestovat svět bez násilí. Krásná grafika má jistě něco do sebe, ale zda forma nezvítězí nad obsahem se dozvíme někdy v průběhu roku...

Help Will Come Tomorrow (PC, PS4, XOne, Jaro 2020, Trailer, Steam) - 2D mix survival strategie, simulátoru a adventury ze Sibiře v období Říjnové revoluce v Rusku. Hra sleduje osudy přeživších po vlakové nehodě.

CARRION (PC, PS4, XOne, TBA, Profil na Databázi, Trailer, Steam) - Hororová pixel-art 2D hra v níž se netradičně ujmete role vraždícího monstra, nikoliv oběti jak je zvykem.

Mineko's Night Market (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Trailer, Steam) - Veselá adventura rížnutá simulátorem obchodníka. Při svých každodenních činnostech budete odkrývat tajemství ostrova a... hladit kočky.

West of Dead (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Trailer, MS) - Frenetická akce z westernového prostředí roku 1888, která krom své grafické stylizace zaujme i hlavním hrdinou, který nejenom že je mrtvý, ale také jej dabuje Ron Perlman.Remastery, Edice a Porty


Persona 5 Royal

PS4 | Březen 2020 | Ofic. stránkyWarcraft III: Reforged

PC | 28.01.2020 | Profil na Databázi | Ofic. stránkyXenoblade Chronicles: Definitive Edition

Switch | 2020 | NintendoDalší výrazné tituly:


Praetorians - HD Remaster (PC, 24.1.2020, Trailer, Steam) - Klasika od tvůrců série Commandos z roku 2003 dostává poměrně nečekaný remaster hned začátkem roku 2020.

Commandos 2 - HD Remaster (PC, 24.1.2020, Trailer, Steam) - A ve stejný den dostane remaster i druhý díl zmíněné série.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe (PC, PS4, XOne, Switch, TBA, Trailer) - Oceňovanou indie hru rozšíří nový obsah, který hru značně prodlouží a zároveň hra vyjde konečně na konzolích.

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore (Switch, 17.1.2020, Direct, Nintendo) - RPG plné tahových soubojů a písniček, které je mixem sérií Fire Emblem a Shin Megami Tensei, se po exkluzivitě pro Nintendo WiiU dostává konečně na živou konzoli a to v Encore edici s novým obsahem.


TOP 20 nejočekávanějších her dle uživatelů:

1. Cyberpunk 2077
2. Vampire the Masquerade: Bloodlines 2
3.-4. Doom Eternal
3.-4. Last of Us 2
5. Half-Life Alyx
6. Ghost of Tsushima
7. Resident Evil 3
8. Ori and the Will of the Wisps
9. Age of Empires IV
10. - 11. Final Fantasy VII Remake
10. - 11. Baldur's Gate III
12. Hellblade 2
13. Wasteland 3
14. Dying Light 2
15. Psychonauts 2
16. - 17. Nioh 2
16. - 17. Desperados 3
18. - 19. Watch Dogs: Legion
18. - 19. Halo: Infinite
20. Elden RingPokud jste dočetli až sem, gratuluji. Doufám, že se vám některé vybrané tituly zalíbily a pokud ano, vývojáři budou jistě rádi za tlačítko Wishlist na Steamu. Především ti čeští. A my na Databázi budem zase rádi, pokud by zde zmíněné tituly měly i vlastní profil (Memphis si pro přidavače připravil malou motivaci). Pokud tedy máte chuť něco sepsat, nechť vám článek slouží jako inspirace. Jsem si však vědom, že spousta vašich očekávaných titulů zde chybí, tudíž neváhejte se s nimi případně podělit v diskuzi.

Závěrem děkuji uživatelům Memphis a Ronik za pomoc s realizací tohoto článku a samozřejmě také Vám, hlasujícím. Pokud jste splnili požadavky pro platný hlas, měly by vám přistát slíbené body na účtě již brzy.

Fritol

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

Supr článek. Jsem fakt zvědav jak dopadne Subverse a jakej bude mít reception u západních pisálků. Jestli to nebudou raději hromadně ignorovat :)
Díky za přehledný článek, opět jsem zde objevil pár zajímavých "kousků", o kterých slyším poprvé :-)
Jinak v anketě jsem hlasoval i pro Partisans 1941, které se nakonec nedostalo do článku - což zde uvádím jako takové doporučení pro ty, kteří by rádi moderní obdobu série Commandos.
@Charllize (27.12.2019 21:52): Pro Toyko Mirage nehlasoval samozřejmě nikdo. Nemohl jsem to ale vynechat. Je to jedna z nejvýraznějších WiiU exkluzivit, port pro Switch si zaslouží pozornost.

Ale jestli tě to potěší, tak mimo FFVII Remake, u kterého čučím, že předběhlo Dying Light třeba, tam byly nějaké hlasy pro Tales, Bravely, Personu, Xeno a tak... úplně marné to s tím anime na DH není zdá se. :)
Dík za ohlasy a abych nějak reagoval na různé výtky.

12 Minutes, Beautiful Desolation nebo zmíněný Oddworld. Nejsou tu, protože jsem na ně zapomněl. :D A že já na všechny tyhle tři tituly fakt myslel! Death Trash a Spelunky 2 to samé. Spiritfarer je cool, to mi vypadlo totálně. Ale jak říkám, doplňte mě v diskuzi. Mořná by bylo fajn, kdyby až někdo (já) tenhle článek bude dělat další rok, do toho zapojil víc lidí. Možná bychom se tak vyvarovali i přehnanému množství pixelartu (Mám na něj fetiš, sorry).

Popisky k "trailerovým" hrám jsem vynechal, protože jde spíše o profláklé tituly, které znají všichni. Ale abych teda nekecal, tak taky proto, že to bylo moc práce. Jak píše @Charllize (27.12.2019 20:20), chtěl jsem věnovat prostor fakt velkému množství her. Kdyby vás to zajímalo, tak původní nástřel článku počítal se samostatnou kategorií pro VR, Online Multiplayer, Rogue-like a mobilní hry. Mobilní hry jsem zavrhl hned jak mi došlo, že jsem neslyšel nikoho říct "Na tuhle hru se těším..." od dob Java her, roguelike nějak vyšuměl a zbytek jsem smazal asi 2 hodiny před dokončením.

Čímž se dostávám k problému číslo jedna. Čas, čas a čas. Když jsem si vymyslel tuhle "blbost", tak jsem nečekal kolik času mi to zabere. Znuděný z AAA her a ze stereotypu starého formátu ankety jsem to původně letos ani nechtěl dělat. V práci máme každý prosinec fakt náročný a protože svou práci vyloženě žeru, tak jsem si vzal dobrovolné směny snad v každém volnu co jsem měl. Stihl jsem tak za poslední měsíc mimo práci dvě věci. Skočit do hospody na borovičku a pivo (a pizzu která stála za hovno) a sepsat tenhle článek, u kterého jsem proseděl celé včerejší odpoledne. A to jsem původně myslel, že to budu psát po nocích, protože jsem plánoval, že 26. budu trávit u rodičů.

Samozřejmě jsem to mohl v klidu dopsat a článek by vyšel někdy v lednu, což jsem ale nechtěl protože jste zvyklí na vyhlášení ještě před novým rokem a taky protože mi nejlepší vydavatel hned po Microsoftu (EA) daroval další měsíc Origin Accessu zdarma a já už fakt chci dohrát to Pyre. Je to fakt cool, zahrajte si to.

A jak jsem psal, Mount and Blade není, protože to bude early access ještě 10 let a Beyond 2 se nedostalo do top 20. Nezařadil jsem to pak proto, že to vyjde nejdřív 2021, sami Ubi řekli že to je daleko. Ghostwire Tokyo je pak podobný případ.
To nový pojetí článku je zajímavý. Celkově dobrá práce. Překvapil mě Ori až na osmým místě.

A ještě víc úplná absence Mount and Blade, která dřív byla hodně vysoko, stejně tak Beyond Good and Evil 2. To přestaly místní lid hromadně zajímat?
Díky za pěkný článek. Možná bych podobně krátký popisek, jako je u dalších výrazných titulů, napsal i k těm prvním třem, před trailer (nebrat prosím jako kritiku, ale jen jako nápad).

Trochu mě mrzí, že u 2D adventur to vypadá, jako kdyby vycházely jen pixelartové indie záležitosti. Já bych přidal už zmíněné 12 Minutes, Beautiful Desolation, Crowns and Pawns či s českou pomocí dělané 3 Minutes to Midnight. A kdybych zmínil i 3D, tak bych určitě přidal Firmament od tvůců Mysta či nového Texe Murphyho.
@Kwoky (27.12.2019 15:56): Spis se to snaz pamatuje kdyz si to jmeno mas s cim spojit. Nove znacky to maji tezke pokud verejnost neustale nepumpuji trailery a novinkami. Ja mel problem ze sebe dostat i ty tri nejocekavanejsi, natoz deset.
Super práce, tento formát je lepší než ten z minulých let (aniž bych si na něj stěžoval :))

Ale, kde jsou sakra zase Spelunky 2? :'(

Z toho pro co jsem hlasoval chybí ještě Tormentum II a Ghostwire Tokyo, kterému nejspíš chybí gameplay ukázka. E3 teaser byl ale zajímavý, tak uvidíme. Také to ale může dopadnout jako Babylon's Fall, který měl zajímavý první trailer, ale nakonec hra nevypadá nějak zajímavě.

Jinak mě dost překvapuje vysoké umístění katastrofálně vypadajícího Watch Dogs: Legion. Jinak topka tak nějak očekávaná :)
Přiznávám, že jsem z hlasování použil vesměs jen ty, které se tam vyskytovaly ve větší míře. Už takhle ten článek je delší než jsem původně čekal, nebyla to zrovna otázka pár minut to dát dohromady.

Takže sorry, ale snažil jsem se vybrat jen hry, co budou trochu přístupné většímu množství hráčů. Zrovna těchhle wargame vychází šílená spousta, děsně laciný žánr a fakt nevím co z toho stojí za to. A taky dostávaly přednost hry od vývojářů, co už něco dobrého vyprodukovali.

A oddworld příliš neznám, ještě na to musím mrknout.
@jvempire (27.12.2019 16:36): Takže jsi taky dal hlas pro Nox Archaist a SKALD (a máš už obě koupené jaké já?)!! A přesto tu není o nich zmínka! Takže to vidím na komplot jako prase! Už je to tu jako za času Score, kdy se prosazovaly hry jako Inferno bůhví za jaké prebendy! :-D
Díky za článek, několik titulů vypadá zajímavě. Z mnou zmíněných postrádám nejvíce Nox Archaist, SKALD: Against the Black Priory a Panzer Corps 2.
Seznam úctyhodný, bohužel z RPGček bych si vybral asi jen a pouze Realms Beyond, které nevím proč jsem nenominoval, ačkoliv jsem o něm věděl. Moje 3 tipy úplně propadly, připadal jsem si jako bych hlasoval do parlamentních voleb a vybral si nějakou menší stranu - křivda! :) Ale holt lidi chtějí něco jiného... jinak povětšinou jsou zde zastoupeny spíš akční věci s rpg prvky nebo rpg hry s primárním immersive důrazem, ale na to už jsem si zvyknul. Ve strategiích koukám není vůbec žádná tahová wargame (sám jsem ale žádnou nezmínil), sleduje to někdo více? A možná ještě adventury po shlédnutí trailerů dám do seznamu očkeávanách her.
Ale jinak určitě chválím snahu autorů i pěkně podané výsledky!
Děkuji za článek. Hry, které mě zaujaly a o kterých jsem nevěděla, si přidávám do sledování :)
Díky za obsáhlý článek. Nový formát se mi líbí.

Všiml jsem si, že hodně her z top20 je pokračování. Naproti tomu většina "dalších výrazných titulů" ne. Je vidět, že známé jméno táhne.
@Fritol: Díky za perfektní přehled, o spoustě zajímavých her jsem vůbec nevěděl.

Jak asi všichni víte, již nějakou dobu je možno do Databáze vkládat i hry, které ještě nemají oznámeno datum vydání. Pro přidavače jsem si připravil menší motivaci - stačí některou z her uvedených v článku, která zatím nemá profil (to vždy raději pořádně prověřte, včetně toho, zda hra již není ve schvalování), přidat do Databáze, následně mi poslat odkaz na profil poštou a můžete si vybrat hru ze seznamu, který mám na svém profilu (bude průběžně aktualizován). Nazpět vám pošlu klíč k vybrané hře a odkaz na profil doplním do článku. Pokud nějaké odkazy na již přidané hry v článku chybí, budu rád za upozornění.
Cool, cool, cool. :) Isles of Adalar tedy vypadá dost hrozně. Cosmos mě asi mine žánrem. Zoria vypadá oldschool, ale třebas z toho nakonec bude RPG s živoucím světem. Witchstone má meh Warcraft grafiku. Realms Beyond vypadá hodně dobře. Gamedec může překvapit. Každopádně o žádné z těhle her jsem nevěděl, čili dobrá práce a děkuji autorovi i hlasujícím! ;)
Než mě začnete kritizovat, tak zde poznámky a důvody proč jsou věci jaké jsou.

1. Jsem si vědom tenké hranice mezi jednotlivými žánr (Například izo RPG a SRPG), hry jsou však rozděleny dle mého úsudku. V některých žánrech je jednoduše příliš zajímavých her, tudíž mi dávalo smysl je rozdělit na podžánry.

2. Ano, vím, že Nioh 2 a Elden Ring jsou JRPG, nicméně rozdělení je spíše pocitové. Myslím, že nikdo z vás Souls sérii nepovažuje za JRPG jako takové.

3. Kategorie Indie hry jsou pro těžko zařaditelné hry. Například Haven je JRPG, ač nejde o japonskou hru a zároveň má výrazné prvky VN. Takže, opět, rozdělení je pocitové.

4. Pokud marně hledáte hry jako Bannerlord nebo System Shock a jste přesvědčeni, že přece musely mít dostatek bodů na umístění, tak ano, máte pravdu. První případ jsem škrtl z porušení pravidel, druhý případ jsem tak nějak vzdal sám, protože System Shocků je ve vývoji víc a někdo psal jen System Shock, někdo remaster, někdo remake a někdo trojku. Nechtělo se mi to řešit. Navíc tu hru píšete už třetím rokem a v příštím roce překvapivě opět nevyjde. Ani jedna. Deal with it.

5. Zda je Baldur's Gate 3 izometrické RPG je pouhý předpoklad, nicméně je to nejpravděpodobnější varianta.

To bude asi tak vše. Případné dotazy rád zodpovím.