Gamedec

Gamedec - Definitive Edition

16.09.2021
01.07.2022
24.02.2023

Nápad tvůrců filmu Westworld (1973) již v době natočení nejspíš nikoho příliš nezaskočil. Druhá polovina 20. století díky objevování vesmíru a rozmachu počítačů patřila snílkům a i když si spousta spisovatelů či scénáristů představovala počátek 21. století poněkud více technologicky pokročilý, dodnes jsme se nesplněných snů nevzdali. A mezi takové patří i virtuální realita. Jak asi vypadá ve 22. století nám ukazuje hra Gamedec, kde VR dokáže splnit všechny vaše touhy a přenést vás do dob a světů, o kterých jste vždy snili. S novými světy ale přichází nové problémy a právě od toho zde jsou specialisté v podobě soukromých detektivů, mezi které se řadíte i vy.

Se svým zasazením do Warsaw City jistě nikoho nepřekvapí, že jde o další cyberpunkové RPG od severních sousedů, ovšem v tomhle případě jde o izometrické RPG ve velkém zaměřené na vaše volby podobně jako například Disco Elysium (2019). Tvůrci se nebojí ani kontroverzních témat jako je dětská práce a chování vaší postavy je čistě ve vašich rukou. Nikde není dáno co je správné a co špatné, problémy lze řešit slovně i násilím a vysokou míru znovuhratelnosti zajišťuje příběhové větvení dle vašich postupů.