Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Anketa: Na které hry se těšíte v roce 2020?

Další rok - další anketa, tentokrát v mírně pozměněné podobě.

K závěru roku na Databázi mimo jiné neodmyslitelně patří i dotazník ohledně nejočekávanějších her (takhle to dopadlo loni). V průběhu let je na Databázi pozvolna na ústupu převaha PC hráčů a žebříčky se nám tak postupně mění k více rozmanité podobě. S Memphisem jsme tedy usoudili, že nebude na škodu změnit i podobu samotné ankety a jak jste si již všimli, nebudeme vás otravovat se spamem do pošty - namísto toho bude hlasování probíhat formou jednoduchého formuláře. Věřím, že následující změna bude pohodlnější pro všechny a co víc, třeba zvýší i počet účastníků.

Nicméně u dotazníku změny nekončí a obměnou projde i samotný článek s výsledky, který bude obsáhlejší a doufám i přínosnější pro více uživatelů s různým vkusem a žánrovými či platformovými preferencemi. Tentokrát by měl sloužit nejen jako zajímavost o vkusu zdejší komunity, ale i jako přehled toho nejzajímavějšího, co nás v následujícím roce čeká, včetně méně populárních žánrů.

Doufám, že nová podoba téhle každoroční tradice nikoho neurazí a nyní už se můžete směle pustit do hlasování. Předtím ale ještě připomenu známá pravidla:

  • Hlasovat mohou pouze uživatelé se 100 a více body
  • Hlasovat lze pro 3-10 her
  • Vyhýbejte se Early Access hrám, prosím, při sčítání budou vyřazeny
  • Nehlasujte pro porty již vydaných her, nebudou započítány
  • Hlasovat lze i pro hry bez potvrzeného vydání v roce 2020, poprosil bych však, abyste se jim vyhnuli
  • Bodové ohodnocení jsou dva body pro první tři příčky, zbytek dostane po jednom bodě
  • Každý hlasující, který splní pravidla ankety, získá jako odměnu 25 DH bodů (po vyhodnocení).

Hlasovat můžete do 24. prosince (včetně).Pokud aktivně nesledujete dění v herním světě, přikládám i trochu inspirace:
Nadcházející hry na Games.cz
Seznam her pro rok 2020 na wiki
Téměr kompletní seznam pro RPG fanoušky na RPGSite
Berte však na vědomí, že tyhle seznamy obsahují jen zlomek ohlášených her.

Fritol

Diskuze ke článku

Právě jsem rozeslal DH body všem hlasujícím, pokud se na někoho zapomnělo, napište mi prosím poštou.
@Zoltan (23.12.2019 12:15): Na ten jsem si pak také vzpomněla. Ale moc nedoufám, že by to už vyšlo a navíc jako celá hra a ne v EA.

Jak vás tak čtu, tak se dost těším na vyhodnocení. Snad tam budou všechny zmíněné hry, aspoň se tak dozvím, co ještě vyjde krom těch obecně známých her :)
Tak jsem to nějak spáchal. Ještě se mi tam vecpal Darkest Dungeon 2, který by teoreticky mohl vyjít přesně za rok :) Příští rok vypadá docela zajímavě, na to, že budou nové konzole to není zase tak špatné.
@Bragi (22.12.2019 00:19): Pravidla to nezakazují, takže ok. Pro Personu 5 tam nějaké hlasy jsou už taky. Šance na umístění však nulová, ale mám tam v plánu udělat kategorii pro podobné případy, spíš jen tak pro zajímavost. Dík za info.
@Tulareanus (21.12.2019 23:49): Zrejme to bude niečo ako director's cut:

Ultra Deluxe will contain the entire Stanley Parable, exactly as you originally played it (well, maybe one or two tweaks here and there). However we are adding a whole bunch of new content on top of it, interwoven with the content from the original game. Some of it is entirely new endings, some of it is content interspersed between the endings. All in all, the new script is shaping up to be roughly half the length of the script from the original game.

Uvidíme, čo povie najvyšší. Fritol, aký je tvoj názor? Uznáš hlas pre túto hru?
Formulář vyplněn a odeslán.

První čtveřici her jsem našel v neděli minulého týdne, další dvě dnes a tu sedmou tam dal, protože se mi už nechtělo nic hledat. Mělo by to vyhovovat podmínkám. Steam a indiedb.com. Žádný předběžný přístup tam myslím nebyl a rok 2020 uveden byl.
Switch bude obsažen, i když pro ty hry na něj nikdo nehlasuje vesměs, nebojte.
Pro ty, co snad ještě hledají inspiraci...

1. místo (2 body) *Halo: Infinite
2. místo (2 body) *Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
3. místo (2 body) *Mount & Blade II: Bannerlord
4. místo (1 bod) Humankind
5. místo (1 bod) Port Royale 4
6. místo (1 bod) Disintegration
7. místo (1 bod) Yakuza: Like a Dragon
8. místo (1 bod) Nioh 2
9. místo (1 bod) Outriders
10. místo (1 bod) Dungeons & Dragons: Dark Alliance
@Kunick (19.12.2019 10:24): nebo taky nic. V podmínkách se jasně uvádí, že je třeba zadat minimálně tři hry, které splňují kritéria pro započítání do hlasování. Takže pokud tam napsal jen nějaké prudící výlevy, měla by to pro něj být čistá 0 bodů.
Já jsem tam napsal nějaké sračky, co nemyslím vážně jen abych dostal těch 30 bodů za vyplnění.
@Jumas (16.12.2019 19:43): Vidíš, a to jsem přemýšlel, že je čas na změnu avataru po letech. :)

Upřímně bych byl rád, kdyby to po mě někdo převzal další rok. Třeba mi letošní podobu zhejtíte a bude to pro všechny lepší.
@BUMTARATA (16.12.2019 19:09): Ninja Theory neudělali špatnou hru za celou svou existenci ještě, není důvod jim nevěřit, i když neukázali gameplay. Ač přiznávám, že já jsem moc fanboy.

Cyberpunk už neodloží imo. A i kdyby, tak půjde o týdny. Fakt ho tu nechci vidět v anketě další rok ještě. :D

A PS exkluzivity chápu, taky čekám kdy ukáží nějaké first party hry. Hlavně doufám v dalšího Ratcheta, ale jsem smířený s druhým Spidermanem spíš.
@Fritol (16.12.2019 18:21): Jakože Godfall? To radši knihu! Mám na mysli něco, s čím přijdou first-party studia, něco exkluzivního, co bude ohlášené nejspíš až společně s PS5, snad nejpozději na E3.

Co se Xboxu týče, tak bych se nerad ohledně Hellblade unáhlil. Rok je dlouhá doba. Třeba by mě vůbec nepřekvapilo (vlastně to tak nějak čekám), kdyby odložili Cyberpunk.
Mimo dotazník se ještě těším na
• indýčko, které mi vytře zrak a o kterém se dozvím měsíc před vydáním
• launch titul na PS5
• launch titul na Xbox Spencer X, který si snad zahraji na Windows X
• cokoliv od Rocksteady, jestli se mezitím nerozpustí
• na novýho Batmana od WB
Neříkám, že to každý druhý z nás bude hrát, ale neopomeňte Half-Life: Alyx.
A samozřejmě Last of Us: Part II.
@Kwoky (15.12.2019 21:20): obával jsem se, že nedám ani ty tři povinné tituly dohromady. Sice má vyjít nová expanze k WOWku (kterou se ještě nikdo nenamáhal přidat) nebo k Assassin's Creed, ale vzhledem k tomu, že jsem teprve teď začal s Battle for Azeroth a pořád ještě pořádně nehrál ani AC: Unity, už teď je mi jasné, že se k tomu dostanu tak za dva až pět let. Bloodlines 2, AOE IV taky nebudu hrát hned po vydání, Subverse kdoví, jestli za rok vůbec vyjde, a pak je tu přes 400 starších titulů, které si chci zahrát... Popravdě mě těší, že každý rok toho vychází míň a míň, co mě zajímá, protože jestli něco nemám, tak je to dostatek volného času.
Hmm... Když to vidíte takhle, tak bych se asi mohl hecnout. Díky.
To bylo skoro jako dát si panáka na kuráž :)
@Josef (15.12.2019 19:13): Svědomí čisté, pro Disco Elysium jsem na rok 2019 hlasoval, ale ne proto, že by už měla datum vydání, ale už jsem jí chtěl vidět aspoň někde na posledních příčkách žebříčku :D