Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aktualizace 2019.3: Mobilní a další nové platformy, hodnotitelé zajímavostí

Podívejte se, co nového přináší poslední letošní aktualizace Databáze, není toho málo!

Mobilní a další nové platformy

Uplynuly už více než 2 roky ode dne, kdy se Databáze otevřela kromě PC i dalším (převážně konzolovým) platformám. Přechod to nebyl snadný, ale myslím, že jsme jej zvládli dobře - chyby (jak obsahové, tak funkční) byly rychle odstraněny a nové platformy se na DH dobře etablovaly. Během toho času se postupně začaly hromadit náměty na další platformy, které byste na Databázi rádi viděli - rozhodli jsme se proto pro přidání další, již poslední hromadné vlny nových platforem. Poslední v tom ohledu, že do budoucna už budou přidávány pouze jednotlivé nově vydané platformy.

Jaké platformy tato vlna obsahuje? Po interní diskuzi týmu a podporovatelů jsme to nakonec vzali docela zeširoka a Databáze obsahuje 27 nových platforem. Celkový počet se vyšplhal na 74 platforem. Nové platformy se dají typově rozdělit do několika skupin:

1) mobilní platformy
iOS, Android, Java 2 Micro Edition, Symbian, Nokia N-Gage, Windows Mobile, Windows Phone, BlackBerry

2) starší konzole a počítače, o které byl zájem
Virtual Boy, Atari 5200, Atari 7800, Atari Lynx, Magnavox Odyssey 2, Intellivision, ColecoVision, TurboGrafx-16/PC Engine, Neo Geo, WonderSwan, Commodore 16, Plus/4, Amstrad PCW, TRS-80, BBC Micro, PC-88, PC-98, MSX, Mainframe

3) hry v internetovém prohlížeči
Browser

Děkujeme všem autorům popisků platforem, bodová odměna vám dorazí brzy. Několik málo platforem ještě nemá finální popisek nebo logo, během prosince plánujeme tyto poslední drobnosti doladit.

Co to momentálně znamená pro správu obsahu?

Přidávání nových her – můžete přidávat bez omezení. Očekáváme větší nápor, prosíme proto o trpělivost. Před přidáváním se ujistěte, že se daná hra již neschvaluje.

Úpravy stávajících her – s nasazením nových platforem se celá řada profilů stala neaktuálních (nemají správně uvedeny všechny platformy). Chceme, aby toto přechodné období trvalo co nejkratší dobu, a využijeme proto speciální migrační rozhraní, ve kterém se o aktualizaci her postará ve zrychleném režimu skupina dobrovolníků. Pokud s migrací budete chtít pomoci, napište mi prosím poštou, budeme rádi.

EDIT: Migrace stávajících her byla dokončena 13. ledna 2020.

Kromě nových platforem se však můžete těšit i na další novinky a opravy:

Novinky a změny

  • Nově si můžete zobrazit hodnotitele vašich zajímavostí, odkazů a videí; po mnoha letech tak konečně můžete odhalit jednu z největších záhad Databáze - kdo vám nadělil všechna ta plus :-)
  • Zobrazení hodnotitelů (jak komentářů, tak zajímavostí, odkazů a videí) je nově dostupné všem bez nutnosti získání 100 bodů, související odměna byla zrušena
  • Zprávy DH poštou při smazání nahlášeného videa nově obsahují i popisek videa (http://dbher.cz/dp267658)
  • Při přímé úpravě zajímavosti, odkazu nebo videa moderátorem nově obdržíte i důvod úpravy (http://dbher.cz/dp268035)
  • Upraven vzhled stránkování, zlepšení využití prostoru v mobilní verzi
  • Upraven vzhled informačních hlášek
  • Na vybraných místech již povinně zobrazena nová verze tlačítek (momentálně v herní knihovničce)
  • Z poličky v herní knihovničce odebrána funkce maximalizace

Opravy


Databáze jako Humble Partner

Navázali jsme partnerství s Humble Store, takže nově u her naleznete i bannery pro koupi právě na tomto obchodě. Tyto se zobrazí automaticky pokud se odkaz na Humble nachází mezi odkazy v sekci Digitální distribuce, přičemž u nově vložených her by se o to měl starat automaticky skript (byť nemusí být vždy 100% spolehlivý).

Pokud tedy na Humble nakupujete a chcete zároveň podpořit DH, stačí se prokliknout na obchod odněkud z Databáze a určité procento z utracené částky bude připsáno na náš účet. U bundlů, na které se dostanete proklikem třeba z diskuze nebo do URL přidáte parametr ?partner=databazehercz, můžete dokonce nastavit provizi pro DH posuvníkem podobně jako u charit, klidně na celou částku. Utržené prostředky budou sloužit dalšímu rozvoji Databáze.


Plán na rok 2020

Příští aktualizace 2020.1 je předběžně naplánována na první polovinu příštího roku a rádi bychom se v ní soustředili téměř výhradně na první verzi veřejných štítků, se všemi většími či menšími systémovými změnami, které to bude obnášet. Další dvě menší aktualizace do konce roku 2020 by pak měly za cíl štítky vyladit a přinést další menší funkce a opravy - při určováni priorit budeme vycházet z letošního uživatelského dotazníku, který nám poskytl hodně užitečných informaci.

Poděkování

Rádi bychom na tomto místě poděkovali našemu sponzorovi (Eru) a všem současným podporovatelům, díky kterým mohl tento update vzniknout. Jmenovitě to jsou:

Arcee, BINGMAN, BlackChar, Bragi, bukrrCZ, Crash, Daemon, Duchino, Eru, Fingon, Freiman, Garret, Gotreg, Greg, hatifnat, HolyMeatball, Jab, JohnCZ, Josef, jvempire, Karasman, Laurona, leebigh, libis, mazar1234, musa, ntz, oleav, Pacman13, Paul, RadekWG, raisen, RemixSvK, rikuhahl, ripper, Ronik, Shoggot, Steve, strejdafido, Syndrom, TheHofi, Tommy, TRIAn29, wishmaster301, Zoltan

Po ostatní: Pokud se vám naše práce líbí a chcete urychlit další rozvoj Databáze, budeme rádi, když se k podpoře přidáte - veškeré informace včetně odměn jsou k dispozici na našem Patreonu.

Poděkování patří také uživatelům, kteří se zúčastnili betatestu této verze: Eru, Fritol, Giovanni Antonio Kekelli, hatifnat, Jumas, M.a.t.t., raisen, rikuhahl, RNDr. Gunár Pavel, Ronik, Steve, Tulareanus, Zoltan

To je pro tentokrát vše. Doufáme, že vám aktualizace zpříjemní čas strávený na Databázi, a pokud narazíte na nějaké problémy, hlaste nám je klasicky do příslušné diskuze (nebo případně sem).

Memphis & MCZ

Diskuze ke článku

Nechcete ten Humble button dát někam na titulní stránku, aby byl vidět a na stránku HB by se dalo dostat přímo z něj ? Já se obávám že při nakupování bundlů na to zapomenu :-)
No to mě po*er, java hry! Fritole, Roniku, nahážete to tam všechno? Fishlabs, Digital Chocolate, I-Play atd atd. :-D A pěkně odkazy na webarchiv na recenzi na pirátech :-D :-D
Právě jsem rozeslal body autorům popisků platforem a také těm, kteří nahlásili chyby, které byly opraveny, děkujeme.
@Isair (13.12.2019 09:05): Díky. Jinak si myslím, že jsme dlouhodobě úspěšní v trackování chyb a pokud není nějaká opravena v nadcházejícím update, tak je to spíše proto, že to není úplně trivialita/priorita, než že bychom na to zapomněli. Já zpravidla reaguju jen pokud dotyčný bug není opravdu bug apod.

Dodělávat kvůli tomu nějaká zaškrtávátka do diskuzí určitě nebudeme - je to docela dost práce kvůli tak nedůležité věci a taky je to šíleně nekoncepční (jediná diskuze, co by měla nějaké vlastní featury, to se mi moc nezdá). Maximálně, pokud by to více lidí chtělo, mohli bychom tam reagovat, že bereme na vědomí (ale určitě ne za každým jednotlivým reportem).
Skvělý update.

Ta spolupráce s Humble... to už je docela velký, zajímavé a příjemné vidět na jejich stránkách "podpořte Databázi her :)". Sice u nich zatím nenakupuji, ale nejspíše začnu, koneckonců, už tuto myšlenku mám v hlavě delší dobu, ale časem jsem jí nějak vytěsnil :).

A mile mě překvapila oprava chyb, už jsem si myslel, že některé nahlášené zapadly, ale jak se zdá, opravdu vše pečlivě pročítáte- což mě na druhou stranu přivádí k myšlence, že by možná nebylo špatné, kdyby u každého nahlášeného problému mohl MCZ s Memphisem zaškrtnout nějaké políčko "přečteno, bráno v potaz a oprava je v pořadí", aby dotyčný, který chybu hlásil, měl hned jasno (u příspěvku by se pak třebas mohla zobrazovat ikonka nějaké barevné "fajfky") a nehlásil případně onu chybu opakovaně, či si nemyslel, že na to autoři kašlou :).
Každej update dobrej update, ale tyhle nový fajfky u výzvy nejsou ani zdaleka tak satisfakční jak ty předchozí
Skvělé a děkuji za opravy nahlášených problémů! Především úprava filtrování soukromých štítků mi udělala velkou radost. :c)
Skvělá aktualizace. Na mobilní hry jsem zvědavá a těším se, třeba najdu něco, co by stálo za zahrání :)
Super zpráva! :)

Zajímalo by mě, jaká byla vaše první browserová hra. Nevím, která byla moje první, ale poměrně dost jsem hrál takovou cartoon blbinu, kde jsem měl obskočit co nejvíc žen v časovém limitu :) A hrálo u toho tohle. Za nic na světě si ale nemůžu vzpomenout na název.