Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

WonderSwan

1999, Bandai • WSwan
WonderSwan je handheld od firmy Bandai uvedený na trh v březnu 1999. Zařízení bylo oficiálně prodáváno pouze v Japonsku. V následujících letech byly uvedeny další dvě verze WondeSwanu. Podpora těchto handheldů byla oficiálně ukončena v roce 2003, když se nedařilo konkurovat Nintendu GameBoy Advenced. Základní WonderSwan obsahuje 16-ti bitový procesor NEC V30 MZ taktovaný na 3MHz a 32kB paměti. Display je pasivní černobílý o úhlopříčce 6,3 cm s rozlišením 224x144 pixelů. Je schopen zobrazit 8 odstínů šedé oproti 4 u GameBoye. Zvukový čip podporuje 4 PCM kanály se 4-bitovým vzorkováním. Výdrž na jednu tužkovou baterii je až 40 hodin. Zajímavá je možnost hrát s horizontálně i vertikálně otočenou konzolí.

V prosinci 2000 byl vydán zpětně kompatibilní nástupce WonderSwan Color. Operační paměť narostla na 64kB, ale především se změnil display. Má úhlopříčku 7,4 cm a podporuje až 241 barev z 4096 barevné palety. Výdrž baterie klesla na 20 hodin. Nejnovější SwanCrystal byl uveden v červenci 2002. Došlo k nahrazení pasivního displeje kvalitnějším aktivním a k poklesu výdrže na 15 hodin.

K WonderSwanu vyšla řada periférií. WonderWave přineslo podporu infračervené komunikace s druhým WonderSwanem nebo se Sony PocketStation. WonderGate umožňoval připojení k mobilnímu telefonu pro web, e-mail a stahování her. WonderSwan MP3 umožňuje přehrávání hudby z paměťových karet SmartMedia nebo Memory Stick. WonderBorg byl handheldem ovladatelný robot. WonderWitch je kit určený pro vývoj her v programovacím jazyce C.

Na WonderSwan byla vydáno více než 200 her, některé exkluzivní například s licencí Gundam nebo Digimon. Prodeje dosáhly 3,5 milionů konzolí, z toho připadá 1,5 milionů na WondeSwan a 1,1 milionů na Color. Mezi kritizované vlastnosti patří nemožnost napájení ze zásuvky a připojování sluchátek pouze pomocí speciálního adaptéru.

Autor popisku: jvempire