Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Magnavox Odyssey 2

1978, Magnavox, Philips • Odyssey2
Magnavox Odyssey² je videoherní konzole druhé generace, která patřila ve své době mezi největší konkurenty Atari 2600 a Intellivision. V Evropě byla platforma známá pod názvem Philips Videopac G7000, v USA vyšla i pod názvem Philips Odyssey². Důvodem rozdílných názvů je spojení firem Magnavox a Philips v roce 1974.

Konzoli poháněl procesor Intel 8048 s taktem 1,79 Mhz, operační paměť procesoru byla 64 B a 1 kB paměť programu. Stejně jako mnoho ostatních platforem své doby používala Odyssey² ROM cartridge, hry si bylo tedy možné půjčovat mezi hráči. Největším rozdílem oproti konkurenci byla alfanumerická membránová klávesnice, vhodná pro programování či výukové programy a hry.

Ke konzoli šla připojit standardně dvojice osmisměrových joysticků s jedním tlačítkem. Odyssey² také obsahoval systém pro hlasovou syntézu.

Na konzoli si lze zahrát okolo stovky her. Zajímavou kapitolou je série The Master Strategy Series. Jedná se o první pokus o propojení deskových her a videoher, kdy byla v jedné krabici dodána jak desková verze hry, tak její převedení do videohry. První takovou hrou byl Quest for the Rings! z roku 1981.

Magnavox Odyssey² má na kontě kolem 2 milionů prodaných jednotek. Vyrábět se přestala v roce 1984.

Autor popisku: Zoltan