Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action

80
3 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
simulátor > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
21.07.2016 PC
14.11.2017 Vita
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://waifubartending.com
Tu a tam je potřeba se zastavit, zarelaxovat a nabrat sílu do nadcházejících dnů. Přemýšleli jste někdy, kolik smyslů se vlastně jedním trefným drinkem dá uspokojit? V zapadlé části metropole Glitch City se skrývá poklad. Nejde ale o žádnou středověkou truhlici plnou zlaťáků, nýbrž o útulný, tajemný bar s přízviskem "VA-11 Hall-A" (a.k.a. Valhalla), ve kterém majiteli nejde ani tak o peníze, ale spíše o přátelskou atmosféru, pro niž se sem vrátíte. Jeho cílem je osvobodit se od stereotypních vzorců společnosti, kde všechny bary podléhají regulím, jež dusí kreativitu.

Kyberpunkový, 16bitový neo-noirový simulátor barmanství VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action vypráví o světě ovládaném obřími zkorumpovanými megakorporacemi, kde bují organizovaný zločin a přetechnizovanost, v níž se mísí reálie drog, násilí, umělé inteligence a implantabilních, monitorovacích nanočipů. Jediným způsobem, jak se na chvíli zbavit tohoto všudypřítomného orwellovského dozoru, je najít místo, v němž spláchneme své trable.

Ve Valhalle budete vždy srdečně vítáni. O pohodu se stará personál sestávající z Julianne Natalie Stingray (Jill) a Gilliana (Gilla), kteří zastávají práci všeho druhu, dále brigádníka Rada Shiby a šéfky Dany Zane, i když ta představuje spíše páté kolo u vozu. Hráč se ujímá Jill, sarkastické dívky s havraními vlasy. Jelikož není ranním ptáčetem, mívá pouze noční směny. Jill se snaží v tomto městě, známém pohřbíváním nadějí a lámáním srdcí, přežívat, jak dlouho to jen půjde. K vytěsnění negativních myšlenek ji pomáhá nasazení "masky" charismatické barmanky, která o drincích vypráví tak poutavě, že si s ní chcete hned přiťuknout. Její klientelou bývají lidé všech sociálních vrstev; zvědaví, zasmušilí, podivní, drzí, zkrátka od všeho něco. Ti se jí svěřují s pohnutými životními příběhy a tajemstvími. Dobrý barman má zájem o navázání kontaktu s těmito hosty, chce totiž, aby se vraceli. Je proto třeba iniciovat a udržovat plynoucí konverzaci. Naštěstí se Jill dokáže srozumitelně a podrobně vyjadřovat k široké škále témat.

Jill by rovněž měla umět odhadnout, jaký nápoj si zákazník dá (nálada, povaha, vzhled), což může být leckdy pěkný oříšek. Genderové rozdíly zde už nefungují. Křehká holčina do sebe klidně hodí panáka bourbonu a vedle ní vousatý pán naopak jemný krémový likér. Nesuďte podle prvního dojmu! V tomto podniku si neobjednáváte jen dle názvu pití. Obsluze je možno prostě říci, na co máte zrovna chuť, a to stylem - "chci něco sladkého, kyselého, hořkého s kořeněným dozníváním, nealkoholického, holčičího, old fashion, jako obvykle", a tak podobně. Snažíme se prokázat všestrannost. Neúspěch je klíčem k úspěchu. Každá chyba nás naučí něčemu novému. Jakékoliv pitivo, má-li být hodno svého jména, se skládá minimálně ze dvou, a maximálně z pěti základních esencí - Adelhyde, Powdered Delta, Bronson Extract, Flanergide a Karmontrine. Každý koktejl vyžaduje rozličnou alchymii, některý se podává zásadně s ledem, jiný se musí rozmixovat, další kupř. rozvazuje jazyk, boří zábrany...

Flagrantně ledabylý přístup nachází svůj odraz nejen ve věhlasu, ale také na dýškách. Kladné ohlasy pomohou nalákat nové štamgasty, anebo otevřou příležitost k navázání nového přátelství, inspiraci či volnočasové aktivity.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.