Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
25 let / korporátní mrdka :) / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Profil

Karoshi a její herní kariéra
Hry a počítače mě zajímaly tak dlouho jak si jen dokážu vzpomenout, nicméně jako chudé děcko z vesnice jsem nikdy neměla vlastní a už vůbec ne pořádný počítač a vlastně nikdo takovou zálibu ani nehodlal respektovat - z tohohle důvodu jsem nehrála nikdy všechny ty hry jako true 90s kids - Warcraft, Heroes of Might and Magic atd.
Když mi bylo kolem 13ti, nějakým zázrakem jsem se dostala k PS2. To je samozřejmě strašně skvělá konzole, bohužel má tu nevýhodu, že se na ni musí kupovat hry, což, jelikož jsem byla to chudé děcko z vesnice nepochopené okolím, se ukázalo jako poněkud problém, takže jsem ve skutečnosti hrála strašně málo her. Ale k lecčemu to dobré bylo - když teď narazím na nějakou hru, kterou jsem kdysi chtěla hrát a nemohla a teď už můžu, jsem totálně beyond excited.
Speciální zmínku si zde zaslouží období zhruba mezi 16ti a 20ti lety, kdy jsem trávila zhruba 16 hodin denně u WoW. Z téhle doby mi zůstaly strašně fajn vzpomínky, vytetovaný znak Hordy a vlastně i celá moje identita, jelikož Karoshi se jmenovala moje první postava a ta přezdívka, kterou teď používám třeba i v práci, mi zůstala.
Momentálně mám celkem dost výdajů, takže pořád hraju na mém starém HP notebooku, což je mimochodem jeden z důvodů, proč hraju vlastně jenom starší a technicky nenáročné hry.

Co hraju a nehraju a proč?
Jak je zmíněno nahoře, hraju na svém shity notebooku, takže nejnovější hry si nepustím, a vlastně mi to ani nevadí, většina mainstreamových her co vychází mě neláká. Akorát WoWko si pořádně nezahraju :(
Miluju příběhy v jakékoliv podobě, ale knížky a hlavně filmy jsou pro mě často moc pasivní, takže hledám dobré příběhy ve hrách. Ale dost často jsem narážela na to, že to co mi bylo doporučeno jako hra s fakt dobrým příběhem bylo ve skutečnosti strašně plytké, protože hry jsou přece jenom i o akci, že. Proto jsem si zamilovala walking simulatory a visual novely, kde je příběh primární součástí zážitku.
Nikdy mě nebavily závodní a sportovní hry, na FPS jsem totálně levá (ale Borderlands jsem zvládla!) a komplexnější RPG a strategie mě svou rozsáhlostí děsí a jsou pro mě moc velký závazek, ale doufám že se někdy překonám a ponořím se do nějakého pořádného JRPG!

Moje nejoblíbenější hry ve vesmíru v náhodném pořadí
Okami
The Cat Lady
Gone Home
Killer7
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Tomb Raider: Anniversary
Saya no Uta
Her Story

Hry které si chci v budoucnu určitě zahrát
Hellblade: Senua's Sacrifice
Detention - rozehrála jsem ji, ale byla na mě strašně děsivá :D
The Old City: Leviathan

Moje nejoblíbenější herní soundtracky ve vesmíru v náhodném pořadí
• Jesper Kyd - Freedom Fighters
• Akira Yamaoka - Silent Hill 3
• Harry Gregson-Williams - Metal Gear Solid 2

Moje další nejoblíbenější věci ve vesmíru v náhodném pořadí
• Tetování a body modifikace obecně - mám momentálně 4 piercingy, 1 microdermal, 7 tetování (a termíny na další dvě), roztažené uši 16mm a v plánu skarifikaci a split jazyka
• Knížky - sice to v poslední době strašně flákám, ale čtu od malička a je to pro mě dost důležitý koníček. Mezi moje nejoblíbenější autory patří Stephen King, Rju Murakami, Gillian Flynn, Emile Zola, JK Rowling
• Hudba - můj vkus se v průběhu let šíleně změnil, nicméně rap, grunge, industrial a prog rock jsou u mě takové stálice. Momentálně se k tomu přidalo ještě DnB a techno
• Psaní - na střední jsem napsala tak 10 000 více či méně stupidních povídek a blog postů, které už neexistují a vlastně nemám ani čas, motivaci a trpělivost se do něčeho takového pouštět znovu. Proto i strašně ráda píšu komenty na DH a recenze na Steamu - je to krátké a není v tom žádný závazek :D Momentálně si pohrávám s myšlenkou vrátit se zase k blogování.