Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gunpoint

03.06.2013
78
30 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ve hře přebíráte úlohu agenta na volné noze, jenž pro svoje zaměstnavatele proniká do budov a kanceláří s vysokým zabezpečením s cílem ukrást různým společnostem nebo soukromým osobám citlivá a tajná data. K průniku až k samotnému předmětu určenému ke zcizení používáte speciální zařízení crosslink. S jeho pomocí jste schopni vidět všechna elektrická zapojení v domě a toho náležitě využít ve svůj prospěch.

Jako speciální agent jste vyškolení na to, jak se nepozorovaně dostat tam, kam potřebujete a umíte předměty v domě dobře využívat pro svoje ukrytí, jenže tyto schopnosti vždy nestačí. S crosslinkem vidíte elektrickou kabeláž v celém domě a pak už vám stačí třeba jen přepojit vypínač světla na padací dveře. Strážný, který pravidelně obchází, pak skončí někde na dně výtahové šachty a vy máte uvolněnou cestu. Tato 2D nezávislá plošinovka naplno využívá všech možností crosslinku a dává hráči maximální možnost využít svých kombinačních schopností.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Geniální pocta noirům s výborným soundtrackem, originálním gameplayem, sympatickou grafikou a fajn příběhem. Příběh dohrán za 4.5 hodiny. Obsahu tam je ještě dost, hlavně díky Steam Workshopu. A ano ten rating je asi trochu přehnaný.

První dohraná hra v roce 2019

Pro: Gameplay. soundtrack, grafika, příběh, steam workshop, humor.

Proti: Nic

+10
  • PC 85
S Gunpoint jsem se sezkal před nedávnem a zaujal mě. Hra prvně zaujme grafikou, která je trošku "retro", ale hra se za ní nemusí stydět. Příběh je docela nelineární a hráč má často na výběr jak se rozhodnout. Nečekejte však nějaký silný příběh. Gunpoint je hlavně o hratelnosti.

Hráč se ujímá jakéhosi nájemného špióna, který dostává zakázky, a za ty dostává zaplaceno. Za peníze si lze koupit různá vylepšení, jako třeba hackovací zařízení nebo pistoli. Prakticky každý level je o tom vloupat se do určité budovy a tam se dostat k nějakému počítači a hacknout jej. Musíte dávat pozor na stráže, které, po vás začnou střílet, když vás spatří. To většinou znamená smrt, protože v Gunpoint máte jen jeden život. Postup musíte zvažovat, protože chyba může znamenat smrt. Každý level však lze dokončit více způsoby, jde jen o to najít ten nejlepší. taktéž je na vás jestli budete strážné likvidovat nebo obcházet, což je ovšem těžší. Za každý level budete ohodnoceni, podle toho jak jste postupovali. Také obdržíte bod, kterým si můžete vylepšit jednu ze svých schopností. Kromě toho musíte často řešit i logické hádanky, které občas mohou vypadat těžce, ale jsou poměrně lehké a případné prolémy mohou vzejít pouze z toho, že něco přehlédnete.

Pro: Hratelnost, nelinerita příběhu, více způsobů jak projít level

Proti: docela krátké

+9