Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Fg

Fg

Adam • 35 let • London (Zahraničí)

Komentáře

Call of Duty 3

 • PS3 25
Můj původní koment:

Chtěl jsem si zahrát něco z WWII, CoD serii mám rád, tak sem si řekl, že by to nemuselo býti ažtak špatné. Hra je ovšem děsně tupá! Myslel jsem si, že 2jka bude tím slabým dílem série, ale 3jka je opravdu nejslabší. Treyarch se předvedl. už se děsím 5tky, ale hlavně mám obavy z Black Ops:(, na který jsem se velmi těšil. Gameplay příšerný(připadalo mi to jako hra z roku 2000, takový koridorek), AI totálně hloupá, parťáci vůbec nepomůžou, na vše je hráč sám. Otřesné zvuky. Konflikt se odehrává pouze v Normandii, takže prostředí se ohraje a mimo to, se stále opakuje. Rusaky vystřídali Poláci, ikdyž ti jsou úplně stejní(výbavou,...) jako Britové/Kanaďané. Dá se tedy řící, že se hraje za Amíky a Anglány. Nervy jsem zažíval u checkpointů, jelikož ty rozmísťoval asi člověk bez mozku. Musel jsem opakovat třeba i 20minut hry, abych se dostal tam, kde jsem zemřel. Hru jsem tak neustále vypínal a proto se mi zdála šíleně dlouhá. U této hry bych snesl i poloviční délku. Co je na hře ale dobré je implementace a větší zapojení Sixaxisu. Zatlačujete třeba dutinku do plastické trhaviny páčíte páčidlem a podobné úkony, ale hlavně souboje s nácky. Probíhají ve formě naskriptované situace, kdy na vás skočí třeba z poza rohu. Chce vám dát meel attack, jenže mu zbraň chytíte a začnete se s ním přetahovat. Není to vůbec jednoduché takže ovladačem je třeba vrtět o 106 i sem se zapotil :D. Nakonec souboj vyhrajete a třeba ho přetlačíte a on spadne z římsy, zastřelíteho, či mu odjistíte granát na vestě a necháte ho přepadnout přes zeď :). Dále jde ovládat i vozidlo, ale to není přesné, lépe analogem. Analogem(obouma) taky ovládáte minomet, což je super, jelikož podobným způsobem se ovladá i ve skutečnosti(kroutíte páčkami dokola a nastavujete výšku a směr). Stejným způsobem de ovládat Flak atpod. Ale jinak sem se celou dobu nudil, škoda

Pro: Sixaxis fíčury

Proti: Pokud nemáte PS3 verzi přijdete ó jediné pozitivum

+10 +11 −1

Prince of Persia

 • PC 50
Naprosto nejhorší Princ :/ jako fanda (hlavně) trilogie jsem nečekal nic převratného, ale tohle byla hodně velká nuda. Hlavně jde o repetivnost a neustálou recyklaci prostředí. Neustále se vracíte, stejné cesty, zezačátku moc nelze využít teleportu, takže jednak musíte procházet prostředí skrz k dalším oblastem a když je vysvobodíte musíte to prolézt znova, jelikož potřebujete dost semen k otevření nové schopnosti/oblasti.

Je to sice hezky barevné a občas to má i zajímavý nádech, ale jinak je prostředí takové....meh. To by bylo ovšem asi jedno - nejdůležitější byly vždy souboje a hopsání. Souboje jsou nejvíc tragické. Strašně těžkopádné a obecně strašně odbyté. Navíc je doprovázejí snad nejhorší QTE ever kvůli špatnému načasování. Souboje jsou tak nudné a stereotypní, že přestanou bavit již po prvním souboji. Hra sama osobě je dost nespravedlivá a tak než abyste bojovali s protivníky, bojujete s navrženou demencí soubojového systému. Boje se tak protáhnou na nepříjemně dlouho. Variabilita tu není, je tu 5 mini bossů, kteří ne a ne zemřít a neustále se opakují + 1 základní jednotka, která se ukáže jednou za čas. Souboje tak působí jako nudná složka, která je tady jaksi navíc. Jsou hodně upozaděny, nadruhou stranu asi jen dobře.

Pohyb a akrobacie je taky dost nešťastná a těžkopádná. Chybí veškeré pasti, bodáky, pily,... Jsou tu jen 2 základní korupce a nějaké ty římsy. Mno, není proč jásat.

Příběh tu v podstatě není, řeší se otravnými dialogy, které jen zdržují. Oba hlavní protagonisté jsou ploší jak prsy Máni z vedlejší vesnice. Celé je to tak nějak vytřžené z konceptu. Začíná to odnikud a končí to nikde. Jejich vztah se skoro nevyvíjí a ač to vypadá, že to někam spěje, opak je pravdou. Elika je robot a nezachrání to ani brilantní Nolan North(Nathan Drake/Uncharted), který o5 hraje mačo hláškovače. Těch vtipných vtipů je ovšem tak málo, že tohle nebyla žádná výhra dabovat tenhle nezajímavý charakter...

Navíc je to nepřiměřeně dlouhé! Kdybych nebyl tak spjat se sérií, dám i o 5% níž.

Zkrátka všechny aspekty téhle hry jsou naprosto průměrné a nic výš jak průměr si tohle rozhodně nezaslouží.

Pokračování ne! Raděj knihu.

Závěr je strašně napřesdržku a protahují jak mohou. Očekávám nějakého zajímavého nového Prince, jelikož restart potřebuje jako sůl. Bohužel při existenci AC série tady PoP nemá místo a tak by se muselo jednat o hodně odlišný zážitek. Tak doufám, že to nebude dlouho trvat a příjde nový, čerstvý a zajímavý Prince.
+5 +6 −1

Spec Ops: The Line

 • PC 60
Je to jako znamení, mé hodnocení je sté. 100 hodnocení je dostatečně vypovídající. A opět jsem se musel zklamat, v generaci dnešních hráčů. To, co dnešnímu hráči stačí k uspokojení je smutné. Tak málo a stačí to. Je povrchní si stěžovat na CoD a honorovat a přehlížet chyby mnoha průměrných her, které již pár let vycházejí jako houby po dešti. Ne, že bych pedantně stál na starých dobrých hrách (2006 a starší) i v dnešní době vyjde (ač okleštěné až na kost) něco slušného, je jen problém, že je to doslova 1-2 hry z 10ti. Kupuji všechny velké hry daného roku, ale většina stojí za prd a je mi líto, že jsem za to ty peníze dal, jsou prázdné, neosobité a nikdo by si na ně nevzpomněl. Je to smutné. The Line mělo být jiné, bohužel. Již se nelze ani spoléhat na lidi s podobným vkusem, kterých jsem si tady na DH cenil, za odměřené, střídmé, střízlivé a nonteen overrated hodnocení. Že se hra o něco snaží a snaží se býti jinou, neznamená, že slepě odhlédnu od faktu, že ta hra je děsně průměrná až k základnímu kódu.

Přitom jsem byl velkým fandou téhle hry, vyhlížel jsem ji ještě o rok dříve, než o ni většina věděla a hltal vše o téhle nadějné TPS. Měj jsem ji i předobjednánu, ale nějaký ten 6tý smysl velil jinak(díky!). Pro rok 2012 to pro mne byla magická 3jka - GR: Future Soldier, SO:The Line a Max Payne 3. GRFS nebyl žádný zázrak, SOTL byl košatější průměr a Maxe jsem raděj ještě nehrál, jelikož už asi tuším :/.

Proklamovaný písek se smrsknul na pár lineárních okamžiků, které bych dokázal spočítat na prstech jedné ruky. Ty kecy jakože to bude velký prvek v hratelnosti a bude hrát velkou roli byly jen prázdné výkřiky do tmy. Základní prvek hratelnosti - cover systém vůbec nefunguje, což byl dosti velký hřebíček do rakve. Demo tupé coop akce Army of Two 3 mělo alespoň skvělý a funkční cover systém. Zde vůbec nefunguje prosté přebíhání do krytů. Díky sprintu se kolikrát postava "nepřilepí" k překážce a vůbec celé ovládání bylo zmatené.

Druhý podstatný hřebíček byla směšná AI, hlavně spolubojovníků, která frustrovala snad nejvíce. To, že hraji jen já a oni střílí slepými, takže jsem na vše sám jsem ještě přežil, ale to že si chodí přímo pod hlavně nepřátel a pořád mi chcípají(od poloviny dále) a kvůli nim se hlavně vše opakovalo bylo k vzteku. AI nepřátel taky moc nepředvedlo, ale u těchhle cover TPS to není nic nového...Samozřejmě jsem hrál na HARD a spíše házela hra klacky pod nohy, než by byla těžká. O životnosti nepřátel vs hl.postavy ani nemluvě...

Ozvučení? Totální katastrofa! Hlavně zvuky výbuchů(granáty) byly jako petardičky od Vietnamců. Dabing nezachránil ani můj milovaný Nolan North, postava Martina Walkera mne neoslovila a spíše mi jeho (jindy skvělý) hlas lezl na nervy.

Captain Martin Walker, toť taky zajímavé téma. Na něm to vše stojí. Emoce od hráče? Jak? Za jednu scénu? Když hra netrvá ani 4,5hodiny(!!!)(na Easy 3h nebo co?) a animací a dialogů je minimum. Za tak krátkou dobu se vyloženě žádné vztahy mezi Walkerem a 2ma souputníky nevybudují. Ano, povrchní, ale taky čekejte povrchní zážitek. Příběh je jiný, tím je zajímavý, ale rozhodně ne dobře zpracovaný. Nic není dostatečně zakořeněno, prohloubeno. Tahle Walkerova pouť mi byla tak nějak putna. Oba teamati byli nevýrazní, jen pyskovali, jak je vše se** a špiclovali se mezi sebou. Žádný zajímavý background. Žádné silné a zajímavé dialogy. Je to jen procházka zajímavým prostředím, kde na vás střílí každý, koho potkáte, nikde se nezastavíte si odpočinout, si trochu zauvažovat, proč všechny musíte vraždit. Příběh má spoustu děr a působí nekonzistentně, je fajn že je "jiný" ale je průměrný (ale pořád lepší než ostatní válečné hry na hodné a zlé). Ale to z toho nedělá žádný zázrak pro další generace. Takže rovnice "jiný" ale průměr nerovná se propracované drásající sociální drama, které nenechá jedince klidného a začne přemýšlet nad otázkami války a zabíjení. Rovnice "jiný" ale průměr = ok, fajn, lepší jak průměrné kliše = dobrý , je ta, která se více blíží..

To někomu došlo až teď co je válka a zabíjení? Pár mrtvol v řadě a ztuhlý popel figurín to v téhle prezentaci rozhodně neukáže ani zdaleka. Natož nad tím fňukat, či přemýšlet.

Celá hra tak byla pouhou nudnou vatou, stejně tak jako jeho předobraz filmový, kde se putovalo po řece(ve hře po písku) oba velitelé vypadali na BOHY

(se kterými se nemohu dočkat, až se setkám, vždyť to bude ta nejlepší část, že? viď že ano? slib mi to! prosím!)

ale rychlý konec u obou zklame a je jakoby useklý. Zklamání. Divák/hráč je tahán za ruku a ty nejlepší konspirace on vymýšlí sám, je v rauši, jak to dopadne a on je vlastně ten konec tak prázdný. Člověk je tak manipulován, za hledání cesty na konec, to ho žene a motivuje, jenže dostane facku a uvědomí si, že za tím, za čím se hnal nestálo za ty fantazie, ale hlavně celá jeho cesta k cíli byla zbytečná a naprosto prázdná, nudná šeď...


Ještě bych zmínil naprosto tragickou jízdu na cisterně s vodou, která byla jako z roku 2000! Naprosto nejhorší(gameplay/prostředí/AI/fyzika?) a nejhnusnější část celé hry! Tlumiče jsou k ničemu, když to hrát stealth nejde a choise momenty taky nic nezmění.

The Line je jen prostě průměrná hra(hratelnostně): 50% se zajímavým příběhem : +10%, která se jednou zahraje a zapomene = 60%...nic víc bych v tom nehledal.


Z nejvíce očekávané hry 2012 se stal jen stín a s povzdechnutím jedeme dále. Už mne nebaví probírat se tou znětí průměrných her. Alespoň letos(doufejme) dorazí Ground Zeroes, první část MGS5, která nezklame ve všech ohledech. Bude to bohužel zase jen jedna hra roku 2013, která bude opravdu stát za to, bude jiná, než to stokrát viděné a stejné.

Jak se rozloučit? asi jen písní s naivní představou, že se situace zlepší, že nebudou jen průměrné a dobré hry. Že ještě budou zase i výborné a excelentní hry a že se lidi proberou se svými chabými nároky. To co Vám stačí, to dostanete! Nic navíc...

Pro: prostředí

+14 +17 −3

Assassin's Creed III

 • PC 80
Nejlepší, nejzábavnější, nejkreativnější, nejhezčí(grafika), nejhezčí(prostředí), nejzajímavější, nejpříběhovější, nejdialogovější, nejfilmovější, nejpokaženější Assasín a přec úplně jiná hra!

Assasín měl jedno vynikající zasazení, to byl hned první díl, který byl bohužel nejnudnější a byl to jen takový pokusný králík. Postupem dalších dílů se série zlepšovala a IIIjka vypilovala co mohla, ikdyž některé nechtěné věcy zůstaly. IIjka měla mít příběh, který zklamal a nakonec to bylo jako u jedničky, dohrání z povinnosti, hra netáhne. Brotherhood byl celkově zábavnější(zvlášť Leonardovi mise), ikdyž Řím byl horší jako města IIjky. Revelations byl fajn novými prvky a hlavně jinou kulturou a prostředím, ale byl jaksi prázdným. Zkrátka všechny díly byly tak někde mezi a rozhodně se nevyhouply na skvělé hry. Tuhle pouť jsem začal před půl rokem, 1 a 2 jsem hrál snad 4 měsíce, nějak mě to prostě nenutilo, Brotherhood za 3 týdny, Rev za týden a IIIjku za 2 týdny, takže všechny díly mám v dost živé paměti. Jednoznačně musím říct, že IIIjka překvapila, je rozhodně nejlepší a o level výš. Mohla to být opravdu skvělá hra, ale ke konci asi autorům vypl mozek.

Ta hra je sice stejná, ale úplně jiná a to ji možná zachránilo od průměrnosti svých předchůdců. Ta hra již není vertikální....o neustálém lození a přeskakování ze střechy na střechu. Hra je mnohem logičtější a chápavější. Co mne asi štvalo nejvíc, že série se jeví jako stealth, ale jednak to tak hrát nejde a taky je hra proti vám. IIIjka tak konečně hrát jde! Díky přítomnosti keříků a vysoké trávy se jde efektně schovat a obejít hezky stráže.
Jupí!

Prvně bych zmínil prostředí, které je nejzajímavější, ač jsem si myslel, že to bude opačně. Není to žádná oslava Ameriky, občas spíše naopak a pár patriotů jim tam krásně sestřelí, každý má myslím toho amerického nacionalismu až po krk. Zasazením se změnil zásadně způsob hraní, města a jeho střechy nejsou tak podstatné. Jde tu hlavně o cesty, chodníky, lodě, moře a hlavně divočinu. Doba mne vážně předtím nenadchla a i obecně ji nemám rád. Jenže ve hře si ji myslím zamiluje každý. Je to opravdu zajímavá část historie a jsem rád, že jsme se posunuli z té zaprděné Itálie a jakéhosi teploušství a přesunuli se do doby civilizované a hlavně doby gentlemanů. Rozhodně to tedy o honění trikolóry není a hra spíš sleduje Conorův příběh a osud, který se čirou náhodou zaplete do úplně všech důležitých událostí.

Conor sice není bůhvíjak výborně vyprofilovaná postava, ale Altair i Ezio byli taky neskutečně ploší, takže nic co by vybočovalo. Ovšem ostatní postavy, to je jiná. Nachází se tu dost zajímavých postav a konečně sem tu nemele jen prázdná sláma. Dialogy jsou fajn a pojetí taky. Může za to i filmovost celé hry, která se tak lépe "konzumuje". Není to jen hloupé jdi a zabij. Spojenci i záporáci nejsou černobílí a mají nějakou hloubku, ne jak nezajímavý Borža a Čézare...

Zastavil bych se u postavy Haythama Kenwaye. Jednoznačně nejlepší postava, jakou kdy tato série měla. Jedna z nejzajímavějších kterou jsem ve hrách poznal. Na začátku hry ho krásně použili, ale bohužel ke konci zabili jeho neskutečný potenciál, úplně nejkardinálnější chyba! Jo, Lee je fajn postava, ale tuhle hru táhne jednoznačně Haytham, nikdo jiný! Upřednostnit Leeho a pak ten konec tak s prominutím dosrat, to se často nevidí(a ano AC si hry podělat ke konci umí, ale tohle bylo to absolutně nejhorší, co mohli udělat a konec Brotherhoodu je oproti tomu nic!). Haytham si nezasloužil zemřít, takhle zemřít, . Měli tady takový potenciál, který by byl naprostým masterpiecem, ale ne oni si musí uzavřít všechny cestičky. Nejlépe se měli s Conorem spojit, hnát Leeho za jeho činy, každý ze svého důvodu. Lee měl utéct do Paříže, kde by vedl Francouzskou revoluci. Conor a Haytham se měli společně vrátit na starý kontinent a čelit Leemu. Až pak mohl být nějaký epický rodiný souboj. 6e upřednostnili Leeho a pak ho tak nečestně zabijou? Propíchnou v zaplivané hospodě, jen tak? Bez ničeho? Bez hráčova přičinění? Konec a ten finální běh byl směšný. Tohle opravdu tak nemělo skončit, ta hra si to nezasloužila. Příjde mi, jako by už ke konci nestíhali, měli několik cest, ale protože neměli čas, hned to usekli, tak aby neměli na co navázat. Prostě mělo to být tak, jak jsem napsal a krásně by se s dalším dílem přesunuli do Francouzské revoluce.

Ta by mne původně taky nebavila, ale tahle doba gentlemanů a paruk má neskutečné kouzlo! Ať ste v Londýně, Paříži, či Americe. Zbraně jsou naprostým a skvělým zážitkem. Kdo viděl tu super scénu z Patriota, kde měl Gibson rozestavěné muškety po lese a i věcy z Posledního Mohykána, bude chrochtat blahem.

Gameplay je opravdu vylepšen a je konečně zábavný. Ze začátku jsem nadával na nové ovládání, ale po čase se na to dá zvyknout a je to lepší a hlavně jednodušší. Jde vidět, že hra je hodně inspirována Uncharted 3 - rozpohybování postavy, zasekávání se o stromy/stěny, interakce(sahání) na ně během pohybu, soubojový systém a aktivní prostředí kolem (lahve, stoly, sudy), side mise pokladu cpt.Kidda a těch paralel je vskutku hodně.

Hra je hodně inovativní co se hlavních úkolů týče, už to není jen zabí toho, okraď. Konečně se našlo několik zajímavých nápadů k oživení gameplaye, který byl už p těch 3 stejných hrách děsně nudný a předvýdatelný. A ikdyž je tu hodně zábavných misí, žádná není opravdi "WOW" "kulervoucí" atd. Něco mohli svázat, zkoridornit a ZCODOVAT. Vedlejší mise už jsou na tom hůř, ve dvojce bylo asi víc možností, co vybrat. Ovšem nejpomlouvanější věcí - lodní bitvy se ukázala jako jedna z nejlepších věcí na hře. Nejenže to vypadá nádherně, ono se to vynikajícně hraje a je to skvělá zábava. Nejenže bojujete s loďmi, ale také s počasím, větry :), útesy a vlnami. Aquila je ale dosti malá, i tak chyběly souboje s opravdu velkými loděmi. Ta rozdělaná v přístavu mi připadala fakt větgší, tak 4patrová dělová sviňa! :D

Proto bych se nejraděj do Ameriky vrátitl o 100 let později k občanské válce v dalším díle. Opět nádherné a nervydrásající lodní bitvy, muškety, drsné podmínky boje, zajímavé prostředí a příroda.

ACIII je nádherný, příroda a zvířata tomu dodaly neskutečné kouzlo, zpracování na jedničku. Jen je hra dost bílá, takže ty bílé titulky jdou dost často špatně číst. Konečně je ve hře mlha! Krásně se vypařující, prší, hodně hustě, sněží, zima, sníh, fakt nádhera.

Jinak dost se nadává na začátek hry, že je to jeden velký tutoriál. Mě náhodou ten začátek přišel nejsilnější a nejlepší. Líbilo se mi, že ve hře není zpracována jen revoluce, ale taky dost zásadně 7miletá válka - tudíž Francouzsko-indiánská válka, o které jsem chtěl dost vědět po Posledním Mohykánovi. Čímž narážím natto, že jsem si absolutně vše četl, všechyn maily, události, postavy, lokace a fakt se bavil. Občas tam byly i dobré vtípky. Hra by měla být taky nejvíc zabugovaná v sérii. No já nevím, ale na první bug jsem narazil snad po 16ti hodinách. Viděl jsem hodně sandboxů a tohle bylo naprosto v normě. Jen se často propadal framerate a šlo to znát. Jízda na koni je taky o nervy. Kůň má potřebu se o vše zasekávat, takže v lese je to peklo. Nové růžice pro kontrakty a taky zbraně jsou zdlouhavé, nepřehledné a tak nějak to spíš zesložitěly než naopak. Navíc se to neustále načítá...

Největší problém bych tady viděl s ekonomikou. Nemáte vůbec prachy. Vylepšování lodi je nesmírně drahé v řádech 8-19 000 liber. Já neměl do 3/4 hry ani 10 000L, takže se nedalo nic kupovat, máte x milion možností vyrábět suroviny a předměty. Jenže já měl jen jednoho tesaře, jen jeden návod na sudy, jednoho assasína na osvobozování okolních regiónů a států. Je v tom neuvěřitelný chaos a bordel jak dělat to či ono, jak osvobozovat území Bostonu a NY, a proč tam není to nejdůležitější město? Filadelfie? Prostě věcy okolo jsou děsně zamtečné, nevysvětlené, vše mizí dřív, než se to stačí přečíst. Ono to sice působí mohutně, kolik máte možností, ale spíš to jen otravuje, zdržujel, tak jsem se na to vykvák a jel si svoje...

Klasicky se hra totálně vykašlala na Desmonda, což považuji za největší potenciál série, který v každém díle zabili, stejně jako tady. Tolik možností co dělat v přítomnosti a přitom to zase omezli na tupé přecházení z místa na místo a nic se ani nedozvíte. Ach jo, kdyby si jednou vytáhl Ubisoft hlavu z pr**le. O tom, že konec byl debilní v historické části jsem mluvil, ale to bylo zklamání...konec desmondovi části jen vyvrcholení debility a výsměchu :/. Prostě poslední hodina hry tam neměla být a byla by to skvělá hra. Jsem zvědav, kde naváží příště, když si to tak zasekali. Za 22:30h dohráno a když nekoukám na konec a trochu nelogické směřování příběhu v půli musím říct, že ACIII splnil co měl. Je dostatečně jiný, zasazený do výborného a zajímavého prostředí, má dobrý příběh a neskutečnou hudbu. Výborné podání se skvělými postavami a graficky a designově hodně oku lahodící. Krásně se to hraje a máte zkrátka pocit, že se tu opravdu udělal krok správným směrem. Pokud hru zasadí do podobného prostředí, budu se na nový díl těšit. Tohle se na pár much zkrátka povedlo a neváhal bych s koupí. Jak pro odpůrce, tak pro fanoušky.
+24 +30 −6

Binary Domain

 • PC 65
BD nebylo killer titulem letošního roku, o to více mě potěšily veskrze pozitivní recenze a tak jsem se těšil na podobné překvapení jako u vynikající The Darkness II, které zatím válcuje nemastné neslané hry roku 2012. Už jen z tohoto důvodu jsem do hry šel. Hra to byla dobrá, ale mohla být daleko daleko lepší.

SEGA, tam vychází hry se zajímavým nápadem, ale jaksi se prostě nejsou schopni dotáhnout na tu nejvyšší ligu. Hru bych mohl přirovnat k podobné robo akci(taky od SEGY) Vanquish, jehož stín asi těžko překročí. Nu, ale spíš bych hru přirovnal k mixu Terminátora a Transformerů. Co se týče části Terminátora, hra je výborná, jak si ale začnem hrát na over the top momenty formou Transformers(což Japonci bohužel až moc zveličují), tak se začne pusa trochu křivit, jelikož to je ve hře zbytečné a nepůsobí to dobře ani herně(o tom níže). Hraje na vážnou drámu, ale pokud tam co chvíli nahazují panelákové roboty, tuhle masku to velmi rychle ztratí. Hra je tedy hodně v rozpolu, zda chce být komorním dramatem nebo obyčejnou japonskou řežbou. Japonci se od šíleností asi ale bohužel neodprostí.

A to je zatracená škoda! Proč? Jelikož na BD je nejzajímavější ústřední motiv. Nevědomá infiltrace robotů(nerozpoznatelných od lidí) do společnosti celého světa je přeci dosti silný na to, aby utáhl i více jak jednu hru. No a v tom vidím další problém. BD by byl skvělý úvod do trilogie, ale jako samotná hra selhává v důležitosti tématu a jeho osekání na naprosté minimum, jelikož prostor tu není. A to je chyba! Tohle téma je krásně rozvinutelné a oni si již v první hře zavřeli vrátka. Každopádně myšlenka "Jsem člověk, posledních pár desítek let jsem žil v tom, že jsem člověk, ale dnes jsem zjistil, že jsem robot, že celý můj život byla jedna velká lež!" je prostě naprosto odzbrojující. A na tom měli stavět. Měli stavět na dramatu, surovosti a ryzích emocích. Pak by příběh nepůsobil jen jako dobrý doprovod TPS akce.

Příběh totiž není použit s citem, je hodně předvídatelný(i včetně twistů), představoval jsem si to jinak. Je to v podstatě jen jedna mise, jeden úkol, Tokio- no a běž(nebo to byl zkrátka už předpřipraveno na epický 2hý díl). S postavami je to podobné, po čase jsou sympatičtí, jenže volba parťáků pro misi s navyšujícím se počtem rozmělní pocit, že aspoň jednoho trochu znáte. Beztak každý ze začátku bude chodit s holkama a pak případně si nechá Faye(je fajn, že nejpříjemnější side kick je Číňanka) a doplní ho Cainem(btw moc cool french robot! :). Takže zase to chtělo více dialogů mezi protagonisty. Což souvisí i s délkou, tohle je hodně komplexní téma a vyžaduje si to hodně prostoru na příběh a postavy, proto se zase vracím k původní myšlence trilogie. S parťáky jsou spojeny fajn funkce - trust level a hlasové příkazy. Mno po pár hodinách zjistíte, že teda spíš na papíře. Hlasové příkazy vás skvěle vtáhnou do hry, jenže parťáky byste v podstatě ani nepotřebovali, takže příkazy jsou jen takový doplněk, nic moc funkčního, taktická hra to není. Z čehož vyplivá, že trust level nebyl taky využit, tak jak měl být. Smyslem je loajalita k hl. hrdinovi a následné plnění/neplnění příkazů, které tedy nejsou zcela potřebné. Tím odkazuji na rozhovory s parťáky, kde vybíráte z odpovědí. Ovšem ze situace občas nejde pochopit, jak to myslí nebo jsou některé odpovědi absolutně se nehodící. No pak jsem zkoušel odpovídat sarkasticky/ironicky, jenže na to hra nehraje a tak mi šel u některých členů level párkrát dolů (kór v jedné situaci s holkama):D. Takže pak se poslušně naučíte poslušně odpovídat jako suchar a štve vás, že nemůžete jokovat nebo vzdorovat veliteli/poslat ho do oněch míst. Takže moc nezáleží koho si vezmete(kvůli "spešl ebilitýs"), jak budete odpovídat, zda budete rozkazovat....

Gameplay? Dobrý, ale ne vyšperkovaný. Co chcete převratného vymyslet na cover TPS? No nic moc...takže hra se až na výjimky ovládá dobře, jako každá druhá TPS. Otáčení je občas divné, ale spíš mne štvalo čas od času automatické přilepování, pokud jsem byl u objektu blízko, naštěstí to udělá jen párkrát a není to průser jako v Operation Raccoon City. Možná bych ocenil otevřenější lokace, ale i tak se to hrálo dobře. Hra nabízí skvělý pohled na svět roku 2080, zajímavé nápady do povedeného sci-fi. Střílet roboty na nejmenší kousíčky, nebo jim ustřelovat končetiny bylo vůbec to nejzábavnější. Když se na vás hrnou hordy kovu, z kterého mile rádi uděláte šrot. Všude se plazí beznohé skeletony a vlny neustávají, někdy ale až příliš. Tahle ta "Terminator" part byla fajn. No ale pak je tu taky dost velká a podstatná část ala "Transformers". Kdo hrál demo, asi ví. Zkrátka velké 2+ nohé vysoké monstra. Ono by to bylo i zábavné, jenže bossáci většinou chodí za vámi, pak na vás letí rakety ze všech stran, oléčíte se, ale než se stačíte zvednout, máte tam další, případně provede fyzický útok. Tyhle souboje jsou tak spíše otravné a zdlouhavé. Kdyby se vše řešilo z dálky a s odstupem, bylo by to zábavnější. Já bych osobně spíše volil komornější sci-fi drama bez zbytečně předimenzovaných a občas absurdních robotů.

Pokud nejste pedantně příběhový, neřešíte skupinu a rádi velké Transformery, tak si hned užijete více. Hra párkrát měla velmi dobrou "kameru" se zajímavými záběry. Hra byla klasicky krátká a zrovna u téhle hry bych ocenil to prodloužit alespoň o 2 hodiny na rozvití všeho potřebného. Flashbacky bych nahradil misemi v armádě, či pro jednotku anti robotů. Když už mu dají přezdívku "Přeživší" měli ukázat pár takových příkladů - změnily by se lokace + zžití se s postavou a hře by to obrovsky pomohlo.

MP je ovšem průser. Je dobrý ale bohužel ho po pár týdnech od vydání ani nikdo nehraje a to jsem se občas připojil jen ve Versus módu, PC na tom nebude líp...

Překvapila mě opravdu hezká a koukatelná grafika, která rozhodně neurazí.

No nebo toho chci právě moc, chtěl jsem komplexní hru na skvělé neokoukané téma, nejlépe do trilogii rozloženou. Dostal jsem kvalitní TPS s dobrým příběhem. Pokud nehledáte nic víc dobře se na těch pár hodin pobavíte.

Prodeje jsou katastrofa, moc velká škoda! Kapitola sama pro sebe…

Když se ohlédnu ovšem zpátky za závěrečné titulky a poslední animačku, musím si říct "Sakra! Tohle mohla být skvělá trilogie". Na další díl bych se moc těšil, škoda, že BD zůstane jen u tohohle solidního úvodu do zajímavého světa :/ neb smutná doba, jak zajímavé projekty o5 končí a CoD(a jeho klony) jede stále dál bez sebemenší změny. No ale vývojáři jen dělají to, co si kupujeme, ale já většina nejsem.
Za odvahu s novou značkou 66%.(tohle je pro mne sakra dobré hodnocení).

Pro: roboti, roboti, roboti, příběh, Cain, Faye, svět, příjemné sci-fi, grafika

Proti: nedotaženost na více fronách, bossové, prázdný MP

+14

Battlefield 3

 • PC 80
Jsem iritován tím, kolik se toho nabrečelo a nakydalo na letošní prodejnostní pecku. Je pravda, že SP není ideální, ale v dnešní konzumní době to má absolutně vše, co by mělo. Občas sklouzne, občas se vyhoupne, ale jako něco nového pro Battlefield sérii to obstálo. Nabubřelí uživatelé totiž nechápou, že PR EA managementu nerovná se názor samotného studia(kteří sami proklamovali, že to hlavní je MP a SP něco navíc). SP se tak stal terčem těch, kteří ani pořádně BF nemají zažité(nehráli původní díly či jen zběžně) a jen konzumují žánr FPS jako takový. Tady totiž jde výhradně o MP(vynechám konspirace o zadání SP z horních míst), o kterém se nikdo nebaví. Recenzenti chválí a hráči prostě jen hrají, nikdo nepyskuje a všichni jsou víceméně spokojeni s nástupcem BF2.

K tomu zatracovanému SP:
DICE se pokusilo o své vlastní pojetí příběhové kampaně, možná se inspirovalo od loňského vážnějšího MoH, netlačí a nejde přes mrtvoly, aby bylo "over the top" což je sympatické. Do MoH se také šťouralo klackem a přitom to nebyl takový škvár, jak se všude tvrdilo. Jenže když jste zvyklí na CoD...je to jiné a chce to jiný přístup. Není to tak orgastické, spíše reálnější a klidnější.

Ač se to loni MoH nepodařilo, byl to krok správným směrem k rozvíření emocí v FPS. Už nestačí válčit s nějakými noname spolubojovníky a přijímat nesmyslné rozkazy. V MoH se pracovalo celou dobu s jednou jednotkou, tak alespoň hráč na konci mohl trochu soucítit. BF3 netráví čas budováním vztahů a to je rozhodně špatně. Za Amíky emocionálně ploché, u Rusáků je to o cosi lepší. Nepřilnete ani ke spolubojovníkům ani k hlavnímu protagonistovi, což je strašný vykuk. Dima byl fajn a raděj bych hrál hru za něj a s jeho ruskou partou. Ona část za Rusáky byla ta lepší ve hře a taková jízda Paříži bylo něco.

Proklamovalo se, že ve hře budou častá zemětřesení a budou ovlivňovat hratelnost. To jsem moc nepochopil, jelikož bylo pouze jedno a nic zvláštního nezanamenalo. Jen pár záchvěvů, aby se zaprášilo pro konzumní oči. Let stihačkou - ač krásný tak nudný. Stihačku neovládáte a jste pouze střelec, navíc je to strašně jednoduché. Překvapila mne ale mise v tanku, která z prezentace z E3 vypadala nudně, ale byla zábavná a daleko lepší, než nuda v cockpitu. Milují stealth mise, bohužel v FPS je jich děsně málo a tady se zrovna BF3 nepředvedlo - zbytečně spojilo stealth a snipování. Málo animací, které zrovna nepřesvědčily, hlavně obličeje a mimika nebyla moc dobrá. Ještě bych zmínil AI, která se občas zasekne a nic nedělá a občas dělá nelogické úkony, ale jakš takš se snaží coverovat za překážky.

Audiovizuál, jak jsem u DICE zvyklý, je na vysoké úrovni. Předně bych zmínil asi nejkrásnější a nejrealističtější oblohu, koukal bych do ni neustále. A ten halo jump, tam je to vidět nejlépe, fakt nádhera + bzum bzum podmanivé tóny - nejhezčí moment ve hře! :). Ona vůbec práce se světlem je neuvěřitelná(občas možná trochu přehání). Zvuky jsou bezkonkurenční. Jak někdo trefně poznamenal, vyprávění příběhu se blíží svou atmosférou seriálu 24, aby taky ne, když jeden z vyšetřovatelů hrál i v seriálu a vzhledově jsou totožní. Miluji retrospektivu(zvlášť tu skákající sem tam), takže příběh je na poměry FPS klišé jeden z těch lepší. Při vyprávění ovšem používá krátkých rychlých střihů bez vyznění předešlých momentů, což kazí dojem. Ony vůbec výslechy měly být delší, aby se nekákalo do misí po 3-4 větách :X. Blackbourne a Dima jsou hlavními postavami, bylo kontraproduktivní vymýšlet další! Ač někdo nadává na QTE byly efektní, ovšem krátké a děsivě lehké. Pohyby celkově super! Překvapila mne obtížnost. Hru jsem hrál na HARD a rád přešel na NORMAL. V dnešní době, kdy HARD = lehčí NORMAL, to byla příjemná změna a na HARD to je lahodná výzva. Ač je to děsivý koridor já se bavil. Když vnímáte hru a jdete dopředu, dostane se vám skvělý zážitek, který jsem(až na 2 kratičké pauzy) dohrál v kuse. Bohužel herní doba je v reálu 4-5hodin, což je žalostně málo. Na dnešní dobu smutný standard, ale stačilo přidat pár skvělých misí za Rusáky a hned by to bylo lepší.

Kam se od dob MW1 poděla MP5tka??? Nejvyužívanější a universální zbraň v FPSkách předchozí dekády a půl, už jsem ji 4 roky v žádne neviděl. Žeby byl jí trh byl přejeden? :)

Je škoda, že SP je takový svázaný koridor. K BF3 by sedl jak prdel na hrnec model SP z Bad Company 1(shame on you, kdo nehrál), ta patří k nejlepším SP kampaním FPS žánru za poslední dobu. A proč to? Je to nelineární a je na hráči, jak se rozhodne docílit svého úkolu. Spoustu vehiklů k mání a neskutečně rozlehlé mapy a prostory - tohle je singlový BF, jak má být! O humoru a skvělé partě se ani zmiňovat nebudu...

Ač jsou oba MW více over the top byly svou neskutečnou jízdou lepší. Hlavním faktorem, že mají to "něco", co vás táhne hrát dál. BF3 tak sekunduje MoH ve svých reálnějších pojetích a vůbec to špatně nedělá. SP vám nabídne skvělou jízdu, pokud jí to dovolíte. Za mne o fous lepší jak MoH s 71%.

Hra nabízí ještě solidní co-op, který sice v žánru díru nevypálí, ale je příjemné, když je to další "věc navíc". Misí je překvapivě dost, takže je možnost se vyřádit i zde s kamarádem.

K tomu MP o kterém se mlčí:
MP je skvělý! Ale čekal jsem rozhodně víc. Ať jde o jakoukoliv MP hru, vedle gameplaye jsou nejdůležitější mapy. To že se na BF3 dělalo tak dlouho, mne mapy moc nepřesvědčily. Čekal jsem je více promyšlené a propracované. Počet také není zrovna oslňující a Karkand vychází až někdy v prosinci. Přítomnost dalších 4 map ovšem už srovná deficit. Trošku mne děsí, za co všechno bude muset hráč v budoucnu zaplatit. Mini mapa je opravdu malá a jde vidět velmi malý prostror, což je dosti nepříjemné. Finální verze přidává pár novinek a již není tak zabugovaná jako beta. Stále je tam na čem pracovat, ale ze začátku to má každá hra. Fiasko Red Orchestry 2 by se tady ovšem neodpouštělo. Věřím, že budoucí patche odstraní zasekávání vozidel a neviditelné překážky, zasekávání hráče o neviditelné překážky, občasné sekání a cukání. Hra potřebuje ještě trochu vybalancovat jednotlivá povolání a nebránil bych se ani do menších zásahů do map. Vozidla jsou skvěle ovladatelná a hraje se s nimi jedna báseň. Tanky a obrněnci jsou neskutečná inferna :). To ovšem nelze říct o helikoptérách a stihačkách. Helikoptéra je dobře ovladatelná, ale málo účinná a zmatečná. Ke stíhačce jsem se za těch x hodin dostal jen jednou! Jedna stíhačka/případně vrtulník na tým je směšná. Let je chaoticky rychlý a účinnost také pramalá. Létací stroje jsou největším zklamáním MP. Hra má ovšem neskutečnou atmosféru a hraje se skvěle. Demolice je dobrá, ale omezená, občas až nezdravě(nemluvě o SP). V Bad Company 1 šlo zničit v SP i MP prakticky skoro vše, škoda - žádný velký pokrok. Nůž v BF3 není dokonalý, když jdete někomu do zad, ještě automaticky to neznamená, že si dog tagy odnesete, tady se mají hodně co učit od dokonalého nože z MW. Dost mne prudí, že pokud nedohrajete kolo, dosavadní postup se neuloží a vše se musí odemykat znova, kor pokud máte zrovna úspěšnou odemykací šňůru, dost to naštve! Ze hry se nedá po dohrání kola vůbec odpojit a musíte čekat až do začátku nového, což nějakou tu minutu zabere a pokud zrovna spěcháte...Hře se vyčítaly baterky, mě to příjde jako originální a neviděný prvek, který přidává na hratelnosti.

MP BF3 není revoluce, ale do skvěle zvládnutého pěchotního boje přidává dostatečně velké mapy a stroje v precizním a zábavném provedení, skvělou atmosféru a přijatelnou destrukci. Otázka je, jestli hráči nečekali nejlepší MP počin, ten se sice nekoná, ale i tak za to stojí.


Superlativa si najděte v oficiálních recenzích...

Za mne tedy zatím 83%.

Stejně se nic nevyrovná ukázat kryse prostředníček! (část ze hry, kterou uvidí jen pár vyvolených):D

+30

Grand Theft Auto IV

 • PC 40
GTA...GTA je pojem, GTA je označován jako král/vzor sandboxů, zatím poslední díl, vyhypovaný blockbuster a dojná kráva, v dob realisu sklidil všudemožně po světě známky 10/10 jako hub po dešti. Velmi dlouho jsem byl zvědav, jak regulérní 4té pokračování dopadne. Ouch! Holy smokes! Prokousal jsem se hrou až do konce po roce a pár dnech s kontem 33h a jsem rád, že utrpení je za mnou. Bylo to nevkusné.

Pro mne toho má GTA4 hodně společného s 2hou Mafií. Obě dopadli špatně, ale GTA za to nasadila korunu ve všech společných aspektech a je o něco horší, ale je to bestseller, zatímco kolega s obrovskými náklady a nepřesvědčivými hodnoceními průser. Zmíním pár paralel s dodatkem.

Hlavní postava:
Niko Bělič je naprostý D-Bag, odporná troska vyhrabaná někde v hnojí východní Evropy. Nudný, otravný, nezajimavý, necharismatický kretén. Absolutně může být hráči putna - nezžití se s postavou, u Mafie mi ten ulízánek byl aspoň jen jedno.

Vedlejší postavy:
Nezajímavé ubékané fetky, které si stejně nezapamatujete, jelikož je jich plná pr***. Roman je zbytečný, stejnětak žvatlající zhulený rasta. Nikoho bližšiho(na více času) stejně nemáte. V Mafii si aspoň hráli na to, že jsou strašně vážní a seriózní. V lecčem jsi jsou Roman a ochlastaný perverzák Joe podobní. Nad jménama a hloubkou postav nepřemíšlejte, nemá to smysl.

Příběh:
Ehm? Velká devíza dospěláckého světa? Si jako děláte srandu? A to jako psal 14ti letý student? Ač se 4tý díl snaží odprostit od (přiznejme si to) infaltilních témat minulých dílů, stejně je to o drogách, fetkách a šlapkách. Nic nového jen je smutné, že si to chce hrát na něco víc a je to někde mezi. Kdyby zůstali u původního konceptu, udělali by lépe. Takhle to působí směšně. Žádné velké zvraty, žádne seriózní příběhové linky, příběh na pár vět - jeden velký škvár. Mafia se naopak seriózně tváří, ono se jí to i daří, jenže chtěla být tak epická, že se zamotala sama do sebe a už ztratila svůj směr.

Město:
Nuda, šeď, rovinka, 3 ostrovy, pár mostů, pár vysokých budov, žádná volnost. Interaktivita? Pche! PR kecy, dyť nic nevymysleli a je to ještě horší než dříve. Toto město není na hraní/řádění/vychutnání. Pro nudu a ježdění úzkými ulicemi ano. Nezapamatovatelné, nic zvláštního k zapamatování. Mafia je samozřejmě někde jinde ale 2 kopečky nedělají sandcasle...nezapamatovatelná, žádné zajimavé místo.

Jízdní model:
Jelikož auto(případně motocykl) je to pré, jste uvězněni v nekonečném kolotoči přejíždění sem a tam s jíz.mod., který je nepovedený, jezdíte po ledě, ručka tady do zatáček absolutně nepoužitelná. Všechno se brutálně přetáčí a chová nepředvídatelně. Mafia se může jít klouzat a přetáčet společně s kolegou.

Policie:
Absolutní zabiják hratelnosti. Otravná a všudypřítomná trestající i za prd. To, že člověk jezdí na červenou je už několik let nevzrušuje a stále nic ani v novém díle, bouračky to samé, jen ťukance do své kraksny řeší. Koho má bavit zbavování se jich? V Mafii je zbavování dotěrných chlupatých ještě větši otrava.

Mise:
Bez nápadu a myšlenky, starší bratříčci se smějí zvrchu. Ani ten konec nebyl poutavý, brutál repetivní nuda. Nic k zapamatování.

No je tu pár dalších, menších paralel, ale ty už mi nepříjdou tak zásadní k rozepisování, Mafii již nechám napokoji a podruhém zahrání hodím recenzi.

Nemyslete si, já GTA rád a ten výčet nahoře(mimo "mise") bych klidně 4ce odpustil. ALE! A to ale je opravdu velké! Je to neskutečná a nepředstavitelná NUDA! Ač jsem nemusel zasazení a směr předchozích dílů, tak jsem se k sérii neustále vracel. Proč? Jelikož pro mne je tato série o skvělé ZÁBAVĚ a můžu říct, že u 3jky, VC i SA jsem se neskutečně zabavil, pobavil a užil si to. Chci toho po 4ce tolik? Bohužel již velmi záhy jsem zjistil, že se to opravdu nerozjede a zůstane v tempu, jaký nastolil začátek hry. Metodou uspávání hadů jsem třetinu dohrál loni a po roce nainstaloval znovu a zbytek se skřípění zubů dokodrcal. Je smutné, že série přišla o svou nejvetší přednost a stala se zapšklím pozlátkem v cestě za vážnou komorní drámou. Působí tak směšně a stojí tak za dloubnutí klackem, odplivnutí a odfrknutí, v co, že se to vlastně změnilo...

Střílení to je jeden z největších průserů. Je fajn, že implementovali krytí, ale střílení v podobě Mohrhunu opravdu nutné být nemuselo, jelikož vedle jízdy v autě(která je taky zkriplená) je to to hlavní. Nemožnost kroužit si dle svého + špatně ovladatelné + neustále míříte tam kam nechcete + ucukávání a čekání na tupě vyhlížející tupou, tupou, tupou AI je katastrofa rozměrů San Andreas. Nehledě na to, že se dá chcípnout velmi rychle a je fuk, jestli máte vestu či ne. Kdo nechcípá, jakoby nehrál. Hra kolikrát není fér a některé situace jsou až sprosté, kolikrát jsem hru proklínal, jak je hloupá.

Grafika je fajn až klasicky na cut sceny, které jsou hnusné, nemluvě o ksichtech. Skvělé a nádherné jsou výbuchy a ohínky spojené s fyzikálním raráškem, které se dají sledovat neustále. Kolikrát jsem si z radosti odpálil nějaké to autíčko :).

Děkuji hře za taxíky a hlavně vpodstatě "teleportaci" na písmeno. Asi bych zešílel tam dojíždět pokaždé jak blbec(případ Mafie). Chcípá se pořád, neustále nějak unikají pronasledované objekty za doprovodu košatých bugů, které toto jen zpříjemňují, no však mi rádi děláme to samé projistotu 3x+ s dojížděním bez uložení. Přežitek z minulých dílů.

Který chytrák zase vymyslel hru bez MENU?

V každém GTA se daly najit 2-3 slušné rádia, která jsem rád poslouchal a nevadilo mi, že se to omílá neustále dokola. Rádia v GTA 4 jsou absolutně otřesné! Ne! Absolutně obludné a ohyzdné, to se nedá poslouchat! Humus!

Se sociálníma "vychytávkama" jděte víte kam...

Dopravní prostředky/náplň misí? REALLY?REALLY?...! to je ovšem průser! Na co stavý tak kravské město, hlavně vertikálně. Nic mě nezavedlo na střechy mrakodrapů, nic originálního, nic smysluplného a bohužel ani nic dostačujícího! NUDA! Kde jsou mise z Vice City, kdy ste motorkou vyjeli výtahem a přeskakovali z mrakodrapu do mrakodrapu skrz skla skokem velmi dalekám, kde jsou mise s kroskama, kde jsou menší funny mise, kde jsou mise ze San Andreas, zábavné mise se stíhačkou, mise s vrtulníkem, tankem, padáky???? Kde je aspoň něco skvělého??? Dyť tam byly snad 3 nudné mise ve vrtulníku, více se tu jezdí v lodičče - o něco více nudných misí, ale stejně do 8mi. Vše se odehrává v autech/pěšky(střelba) a to prosím pěkně absolutně nezáživně a neustálá repetivnost všeho musí přestat bavit po 5té hodině.
Kde je variabilita dopravních prostředků a zapojení do plnění úkolů. Nudné a zdůrazňuji velmi krátké mise bez špetky invence a zábavy nevytrhnou!

GTA 4:
NUDA bez ZÁBAVY, bez hratelnosti, bez variability, bez nápadu, bez invence a asi i bez mozku, GTA zaspalo a to hodně. Již to není král sandboxu, klesl do hlubokého bahna. Ty recenze 10/10 jsou opravdu směšná, bez kvalit toto prostě nemůže být více jak průměrná hra. GTA strašně spichlo a tímto nás chtěli přečůrat a zapchat hubu suchým piškotem, jenže se strašně špatně políká a leze do krku, takhle by to opravdu nešlo. Za poslední 3 roky vzniklo několik opravdu velmi kvalitních sandbox titulů, které GTA 4 nechalo brutálně vzadu. Je jen na nich, zda se chytnou za nos, feedback v podobě prodejnosti to bohužel nebude. Je úsměvné, že 2 tituly z vlastní stáje Rockstaru, překonaly staršiho bratříčka aspoň co se kvality týče. Ovšem byla to 2 rozdílná externí najatá studia. O kvality by tedy nouze mimo interní tým Rockstaru není.

GTA 4 je absolutně tím nejhorším dílem série a opravdu dělá ostudu GTA sérii, ROCKSTARU i sandboxu jako žánru!
+14 +30 −16

Back to the Future: The Game - Episode I: It's About Time

 • PC 75
Ač nehraji adventury absolutně vůbec a vyhýbám se jim jako čert kříže (poslední byla Lula 3D :D ), byla pro mne naprostá povinnost si zahrát tuto první epizodu. Proč? Jelikož jsem velký fanoušek skvělé filmové předlohy. Velmi mi bylo líto toho, že kvůli zdravotnímu stavu M.J.Foxe se nenatočí 4tý film. Hra spadla z čistého nebe a svým způsobem mohla zalepit onu bolístku smutku. Ke hře jsem nepřistupoval zrovna 2x nadšeně(hlavně kvůli žánru), ale překonal jsem předsudky a pustil se do hry. Byl velký boj hru vůbec spustita také s češtinou:(, ale nakonec se podařilo(tímto ještě jednou děkuji Marlesovi).

Tak trochu jsem při hraní zavzpomínal na Poldu, ale hlavně jsem myslel na Návrat do budoucnosti, protože je opravdu zase s NÁMI! :) Atmosféra dýchá z každé místnosti. Jsou tu všichni i Einý! :) Jsem rád, že se o5 drží zajetého konceptu - rodina McFlyů proti Tannenovcům. Hráči je dána možnost procházet hlavní částí Hill Valey a poklábosit se známými i novými postavami. Jak jsem psal, adventury nehraji, nevím jak přísný bych měl být a co sledovat, ale já se skvěle bavil a zavzpomínal na každou narážku:). Vše tu funguje, i hratelnostně, nepotřebuji tu žádné složitosti, příběh mi vynahrazuje vše potřebné. Grafika je ucházejíci, ale chvíli jsem si zvykal. Taky jsem si zvykal na hlas Martyho, který mi moc nesedl. Ale máme tu pravého Emmeta, so...:P. Velmi jsem se bavil všemožným vtípkům, ale stará Edna byla naprosto nejlepší! :D Ve finiši je závěr brilantní a napínavý a taky vtipný. Hru jsem spustil po 12té, takže odhaduji něco k 2.5h, což na první část je solidní. Hrál jsem nepřetržitě od vytáčení Biffem(vpodstatě otcem) přes opětovné ohrožování časoprostorového kontinua až do konce. Hra mne chytla, nepustila, zaujala(ač je to adventura) a bylo to fajn. Pro fanoušky rozhodně povinnost, pro neznalce důvod, proč se podívat na excelentní trilogii :), už se těším na další dobrodružství Martyho a Doca! Už aby tu bylo všech 5 epizod a mohli jsme to dohrát v celku.

Ještě bych zmínil příjemný překlad i s "ingame" textama, jen tak dál s dalšími 4mi částmi.

Pro: je to BttF, Doc, stará Edna, atmosféra, příběh zatím vypadá slibně, možnost využití nápovědy(užitečné nakopnutí :), konec a dokončování experimentu při hádce

Proti: technické problémy(asi jen můj problém), Martyho hlas

+12 +13 −1

Dead Space 2

 • PC 80
No ano! Tak je to spravně pánové! Autoři si snad vzali ponaučení z mého komentu k jedničce a vybrousili tupé hrany předchozího konceptu velmi dobrým směrem. Ač stále zůstávají ve hře zásadní praskliny z jedničky a hra by se dala velice jednoduše vylepšit a byla by to pecka, ale to si myslím je progres, který nás čeka ve 3jce a dle mého skromného názoru bude následovat Mass Effect, tedy na Zemi, či hoodně blízko té naší krásně modroučké kouli :)

Nebudu se tu extra rozepisovat, jelikož hodně věcí mnou zmíněných u dílu předchozího platí pro DS 2, přesto 2jka přinesla pár vylepšení.

Předně bych zmínil Isaaca, jestliže mi přišla hra neosobní a nedokázal jsem se sžít s tím tichošlápkem a nemluvícím sucharem, tady postava ožívá a žije! Dokonce jsem si ho i oblíbil a rád ho vedl strastmi Sprawlu. A dokonce on MLUVÍ - fakt! Dobré, že? :) A vůbec ne špatně, dialogy jsou fajn a nejsou to žádné výstřeli do prázdna. Častokrát Isaac "seskládá" helmu a ukazuje tvář. Po celou hru má Isaac halucinace, které jsou bravůrní a zvlášť ke konci jsou více a více osobní, jen to zase přibližuje hráče k hlavní postavě. 2jka má taky dobré vedlejší postavy, hlavně Ellie je simpatická a zase se ukázalo, že ženy v téhle sérii jsou prostě psychopatky :D . Kdyby nebylo těch náboženských důžbegů, byl by Isaac v klidu, tak se probudí a už musí být zase v tempu, ikdyž nechápu, že za ty roky má svalovou hmotu na to aby se vůbec udržel na nohách :). Konečně se ve hře objevily i animace, které tak podtrhují celkový dojem, ale mohlo jich být daleko více nebo spíše - měly by být delší!. Znatelný je pokrok v krásné grafice a stále mistrovské ozvučení.

Další dosti plochou hranou byl stereotyp, se kterou 2jka bojuje dá se říci obstojně. A to hlavně díky novým zbraním! Je to až neskutečná zábava, už to není neustálé oddělování dolních, následně horních končetin a hlavy. Nejvíce používaným miláčkem byla pro mne JEWELIN - vystřeluje velké hroty a díky ALT Fire(pustíte do ni jiskry proudu) tak krásně usmažíte nepřátele velmi efektivně a účelně, jelikož máte zrovna steak středně propečený! Nabízí to i strategiské možnosti jako střelit hrot do země a počkat na větší počet nepřátel, elektřina zpomalý valící se hordy a máte čas přemýšlet. Dalším skvělým pomocníkem byl vystřelovač min s detektorem pohybu. Hlavně souboje s kuřaty byly neskutečné!(o tom později) Dá se krásně vymezit prostor mezi krabicemi co bude pruchozí, případně miny deaktivovat, posbírat je a popojít kousek dále. Pak ještě dvě sobě podobné zbraně, které byly věcně použitelé - tlakové vlny a jiné vychytávky. Samozřejmě platí o5 to, že zustat u řezačky je prostě záruka kvality. Neinvestoval sem do zbraní původní hry(pouze do řezačky) a novou "sniperku" sem taky nechal ladem, jelikož klasické zbraně si myslím tady nepatří. Takže sem používal a vylepšoval omezené množství zbraní, které mi ovšem poskytovaly značný komfort a invenci při řešení rozličých situací. Když jsem zmínil Kuřata :). Todle je můj pracovní název pro jeden typ nového bastarda, který vypadá a běha jako hovadsky nasra*a slepice :). Ovšem nejlepší je atmosfera před bojem oni totiž vydávají skvělé zvuky a hlavně zpoza krabic na vás tak neskutečně koukají, vystrkují hlavy skoro nepostřehnutelně přeskakují zkrabic a mění pozice na přípravu koordinovaného útoku, tady je třeba použít miny a vytyčit si prostor s jednou přístupovou cestou, aby si vás neobešly zezadu či bokem. Boj s těmato potvorama byl pamětihodný. Samozřejmě je tu spousta dalších nových degenerovaných variací na člověka a zvlášť ty na téma děti jsou spestřující novinkou.

Zábavnost(změna stereotypu) taky velmi podtrhuje skvěle zvládnutý systém řízeného létání v prostoru - z Isaaca je IRON MAN :). Je to opravdu paráda a oproti původnímu konceptu výrazný krok kupředu. Ovšem skoro se tu nebojuje a mohlo toho být daleko více! Co ovšem neupravili je to, že ve vesmíru o5 létáte méně na úkor létání v útrobách Sprawlu, což je škoda, je to přeci dead SPACE! Já chci vesmír! Více vesmíru! Už v jedničce ty výhledy do šíré temnoty byl úchvatný, tady výhledy posiluje nádherný Saturn, bohužel nějak moc jich taky není a ani se neprojdete po venku jako tehdá po trupu Ishimury. Ač je 2jka více otevřenější pořád to není ono. Většinou stále chodíte v úzkých chodbičkách a připadáte si spíše, zase zpátky na Ishimuře. Takže zvěčte prostory, více vyhlídek a výletů do širého vesmíru. Jak jsem byl stále uzavřen a moc se nepodíval ven ani si nedokáži představit, jak stanice Sprawl na Titanu vypadá, chybí komplexní náhled :(. Dále přibila kineze na ruku, takže hodně věcí se dá vzít a škrábnout s tím po té hnusné slintající potvoře včetně všude se povalujících tyčí :), což samozřejmě podporuje hratelnost.

Hře konečně přibila i tma, ale stále je jí žalostně málo a žádnou absolutní tmu nečekejte ani v nejmenším, bohužel. 2jka není tak lekavá, jako těžce předvídatelná 1nička, kde sem se nelekl ani jednou. Ve 2jce to se o to o5 pokoušeli a o5 vyšli na prázdno( u mě maxi odolneho jedince a antistrašpytla v jedné osobě:) ale musím se přiznat, že jsem se 1,5x lehce lekl, což bych považoval za vyhru! :D Invence se taky dočkal ukazatel trasy, kde je teď mnohem více věcí, v inventáři zmizela mapa. Příběh není špatný, ale dalo by se to zmáknout daleko propracovaněji. Navíc hratelnosti by absolutně pomohla jedna věc - jelikož po Sprawlu se pohybujou Securiťáci a ty vlastně potkáte až ke konci hry, bylo by skvělé čas od času skřížit cesty taky s nimi, byla by to změna hratelnosti a podpořilo by to boj proti stereotypu! Opravdu škoda! Snad ve trojce Skvělý byl Security oblek a vypadal cool :). Hackování je fajn ale chtělo to něco trochu víc sofistikovanějšího než kroucení analogu dokola a mačkání křížku. Dobrý nápad se servisním průlezem, ale proč pro boha nebyly delší a neukázali se tam Nekromorfové a neprobíhaly tam souboje, dyť se to přímo vybízelo!. No zkrátka stereotyp není tak děsivý jako v jedničce, ale pořád by to chtělo obměňovat, jak jsem naznačil...

Hra měla dobrý začátek, ale pak postupně ztrácela dech. V půlce ovšem hra dostane tak nehorázné grády, že sem opravdu nestačil koukat = pochvala. Ač tam sice kopíruje část z God of War III musím hře odpustit, jelikož to bylo famózní, škoda, že takových momentů nepřišlo povícero a na konci to mohlo být více složitější. Po vynikající půlce, která je vůbec tím nejlepším(ten playground byl povedený! :)) přišla sentimentální část Ishimura, jo dobře neberu jim to, líbilo se mi právě, že tam nebyli zpočátku Necráči a je pěkné vidět zastaralou techniku Ishi a navštívit lokace z jedničky), ale bylo to moc obsáhlé a dlouhé, což by ani tak nevadilo jako, že tady to autoři opravdu přehnali s porcemi nemrtvých, jako kvantita není kvalita a hlavně si toto drželo až do konce - bohužel. Bylo toho moc a spíš to bylo frustrující a nudné. Na konci si taky mohli odpustit toho kračejícího nesmrtelného blba. Finále jedničky bylo dobré. Ve 2jce je to podané v jiné úrovni a je to frustrující a hlavně útočí to na nervy ze všech stran - ne že by to bylo těžké, ale prostě mne nezaujal ten způsob, jak jsem to měl řešit otravní ďáblící, otravná Nicol, nešťastné náběhy, nešťastné objevování, proto sem vděčný JEWELIN, že jsem si vymyslel vlastní způsob a dal konci poprdeli mou meducínou :D, závěrečná animace byl pak skvostný bonbónek vypadalo to na dojemný a smutný konec pak vtipný deja-vu :).

Multiplayer. Příjde mi že je tam na silu, prostě za každou cenu tam bude ať se děje co se děje, jelikož je to politika EA a pokud by byla hra bez MP, tak by se neprodávala. Spíš mi je tam lito Necromorfů, že jsou tak nemotorní a bezmocní :X...MP je rozporuplný, ale lepší jak drátem do oka. Na občasné odreagování obstojné, ale nic na dlouhé hodiny, jako nějaké FPS.

Co je ovšem skvělé je Dead Space: Extraction. Krásně to doplňuje události před jedničkou. Jen mne štve, že sem včera hrál a nějak se postup vůbec neuložil, takže musím hrát od znova! Bez SAVE/LOAD game:X

Hra se nevyhnula spousty bugů ať jde o úplně stejný problém jako v jedničce s ukládáním(otravné), mizení předmětů u dveří, které si chci pronést, titulky jsou zpožděné oproti dabingu a spoustu dalších...
délka je na dnešní dobu opravdu nadstandartní - u mě 10h 57min, tudíž delší jak jednička. Každopádně velký pokrok a fajn hra. Za mě tedy 77% a trojka by mohla jít vysoko, pokud si pohrají ještě s možnostmi, které můžou zapojit.

Nevěřil jsem, že to někdy řeknu, ale na 3jku se těším :).

Každopádně doporučuji hrát v noci(ve tmě), za dne se ztrácí veškeré kouzlo!

Na to, že sem myslel, že nic nenapíšu toho je dost, takový klasický koment nakonec :D

Pro: Isaac, nové zbraně, létání, finální animace, nové potvory, KUŘATA! :o), vedlejší postavy v čele s Ellie, grafika, zvuky, ta malá část VESMÍRU, nabušená půlka

Proti: stereotyp, uzavřenost, bugy, 3/4 - konec, finalní boss fight, chyby z jedničky, spousta věcí by šla udělat lépe

+21 +23 −2

Red Faction: Guerrilla

 • PC 80
WOW! Tato hra hra opravdu dělá čest slovu "DESTRUKCE", pokud by hra ještě nabízela možnost deformace terénu, byla by to dokonalá demolice:). To je ovšem v otevřeném světě vpodstatě nemožné. Proč se proboha svět zaměřuje na GTA IV? Je to zaručeně ten nejnudnější díl celé série!!! Ano, hra má pěknou grafiku a supr fyziku, ale to je tak vše. GTA IV hraju již půl roku a málo kdy se do toho donutím, hrůza. Co chci říct - u RFG jsem se skvěle bavil! RFG a Saboteur je vlastně vůbec to nejlepší, co může dnešní sandbox nabídnout(nepočítám RDR:). RFG je v podstatě sci-fi Saboteur, připomínalo mi to na každém kroku. Ať jde o boj s nepřítelem v početní převaze, partyzánský boj, skrýše, odboj, osvobozování území, sbírání něčeho za dělání inferna, čím si kupujete zbraně a dalších mnoho společných elementů...od této hry jsem moc nečekal(kvůli špatné reputaci), ale bavil jsem se skvěle.

O destrukci se tu zbytečně rozepisovat nebudu, je to zážitek. Rád jsem si pobořil budovu na hraně stability a jen se na ni díval, jak odpadává ze stropu prach a kousky stavebního materiálu, železo krásně vrže a pak dojde k tomu krásnému okamžiku, kdy se všechna ta masa materiálu sesune na jednu velkou hromadu sutin :). Destrukci jsem si oblíbil, tudíž většina misi vypadala stejně - vzal jsem si takový ten obrněnější "SUV" a budovu sem prostě "projížděl" a bořil. Pochopil jsem, že třeba v misích se záchranou vězňů tato taktika není ideální, jelikož na rukojmí občas ten strop spadne :D. Kladivo bylo opravdu vydařeným pomocníkem, spolu s "nalepujícími se" náožemi, raketometem a hlavně taky "kovárnou"(ó bože příšerný překlad!). S kovárnou destrukce získá úplně nový rozměr destrukce. Věže se dají krásně neslyšně a nepozorovaně sundávat z větší dálky jednou střelou do úzkého prostoru - to byla lahoda, stejně jako nechat "rozpadnout" trubce:) a vůbec si z vojáků dělat prdel a třeba jim nechat zmizet podlahu :D. Nemluvě o tom, jak se krásně dávají sundávat letouny, které se bohužel nedají pilotovat:(. RFG si opravdu umí udržet pozornost, když to totíž začne nudit, přijde s novým udělátkem a hned to nakopne hratelnost, jako poté s jetpackem nebo taky pomocí mechů. Převelice rád jsem jezdil po krajině a pěkně si kladivem, na odlehlých místech, těžil ty pěkné černé krystaly. Btw to byl ale krásný zvuk křoupání:), ještě do betonové zdi to bylo velice šmakózní, vůbec zvuky jsou parada, až na to že hudbu jsem nijak zvlášť nezaznamenal. Pěkná grafika s otravným sluníčkem, přes které jsem občas opravdu neviděl, kam jedu:).

(Kladům se pravděpodobně zabíval někdo z kolegů, takže jelikož se mi nechce psát zdlouhavý příspěvek, očesáme nepotřebné zdi a necháme pouze železnou koustru:)

Mechové jsou skvělý! Hlavně ten rychlý s tryskami. Bohužel se s nimi nesetkáte ve volné hře vůbec. Na sandbox je hra relativně krátká, ale dnešní hráč si již zvykl, že toto, co předvádí RFG je nadstandart. Ke hře jsem přistupoval, jako k Saboteurovi - tudíž první splnit všechny vedlejší mise a pak se vrhnout na ty "příběhové". Toto se mi nelíbilo nejvíce. Na konci jsem měl tedy odehraných 85 misí vedlejších a 16 misí hlavních + konec, což při výskytu 6ti sektorů dává 2-3 hlavní mise na sektor, což byl hlavní kámen úrazu. Vedlejší mise se totiž scvrkly na stále se opakující osvoboď partyzány, dovez auto z A do B, s Jenkinsem udělejte škodu za pár desítek melounů, pomoz partyzánům útočit/se bránit a zabij kurýra/získej zásoby. To zajímavé se dělo v těch 16ti misích + konec, což se mi zdá málo, když jich tak 10 bylo originálních.

RFG mělo dobře vystavené kulisy tak nevím, proč do příběhu nedali koule, o5 je tu jen aby se neřeklo, což je škoda, jelikož to mohlo být fajn. To je ovšem obecný problém většiny her. Takže příběh a hlavní hrdina jedou na vedlejší koleji. Skvěle měli zpracované Záškodníky, kteří byli zřejmě obrazy Tuskenů. Proto se ptám - proč je do hry nezapojili? Vždyt mimo začátku a konce o nich nebylo slyšet! :( A to je škoda, interakce mezi EDF a Záškodníky a mise s tím spojené mohlo býti právě to nejlepší:(.

Hra má nečekaně chytlavý Mulťák. Hra nabízí mnoho batohů se spešl fcemi - jetpack, na bourání okolí, prorážení zdí, urychlovač, vystřelení, zdraví, neviditelnost, atd což ve spojení totální destrukce dělá z MP brutální peklo:). A tak jsem nepochopil, proč se ve hře obevil je jeden "batoh"?! Dyť todle by bylo totálně skvělé! Přijít nenápadně do budovy, zapnout boření :P. Hratelnost by to nakopávalo tak brutálně. Nemluvě o tom, že skvělou snipu "rentgenku" jsem si osahal až 5 minut před koncem:(. On byl konec vůbec trochu odbitý a čekal jsem větší a tužší opevnění.

RFG má dobrý režim boje oproti třeba zmršenému v GTA IV . Fajn střílení s přiblížením a schovávání se za překážky. Super zbraně. Vytáčelo mě, že se nepřátelé neustále respawnovali a bylo to občas nekonečné. Sice občas pomohl odboj, ale často umírali nebo se mi pletli pod kola, což mělo za následek snížení reputace. Na Marsu jsem se cítil jen v prvním sektoru, pak to čím dál méně připomínalo rudou nehostinou planetu, hlavně Oasis mě nebavil. EDF je hodně agresivní, ani nic neděláte jen projedete a už po vás pálí. Je docela težké setřást poplach, škoda, že hra nenabízí skrýše jako Saboteur, k domečku se opravdu jede dlouho a často skončíte úplně jinde, než jste chtěli.

Kdyby přidali "batohy", vylepšili příběh, dali tam více rozmanitých hlavních misí a do hry více zapojili Záškodníky hra by byla bombová a sahala by po 90tce!

Je to zkrátka skvělá hra, když se na hru nezaměřujete jako na celek. Je to návyková zábava, kde vám interesantně ojedinělá destrukce vykouzlí úsměv na tváři :) a to tady bohatě stačí. Hra si toto vysoké hodnocení ovšem zaslouží právě proto, že děla radost.
+16

Prince of Persia: The Forgotten Sands

 • PC 65
Jakožto fanoušek původní trilogie jsem se těšil na rozvití příběhu mezi jedničkou a dvojkou. No...nevím, co jsem čekal. Před těžkým zklamáním hru zachránili občas libové novinky. Hlavním kamenem úrazu, je dnes už zastaralý koncept hry, na což hra doplácí v největší míře. Již tu byl v roce 2003 a 3 stejné hry v tomto duchu už každému stačili.

Hra nemůže konkurovat "novému" pojetí mlátiček jako Enslaved či Castlevanie. Autoři vsadili na ověřený a zajetý systém, ale věděli, že jen tak jim to neprojde, proto do hry přidali několik zajimavých a taky ne zcela cool novinek. Ty pro mne ne zcela boží si vypujčili od svých kolegů a třeba inspirace God of War III je zcela patrná(největší kopie je přeskakování na ptácích-harpie:) ne, že by to nefungovalo, ale tohle sme viděli tu, tohle zas onde, takže člověk z toho odvařený není. Co se mi ovšem moc líbilo, byla schopnost zastavovat vodu a obnovovat staré části našeho koridoru. Člověk si užije hodně zajímavých momentů, ač to mohlo být 2x tak čupr, to nejepičtější má být slajd z točitého schodiště? Really? Ty schopnosti se dali spojit do lepších "svazků" :).

Když jsem hru zapnul, byl sem v šoku a myslel si, že autoři si ze mne dělají srandu. Měl sem pocit, že jsem si zapl ňákého staršího PoPa, absolutně žádná změna. OMG! Grafika? OMG! Dyť je rok 2010!!! První třetinu hry, kdy nemá hráč žádné schopnosti a je to "obyčejný" PoP, tak to byla strašlivá nuda! Měl jsem chuť disk zahodit. Naštěstí přišlo povedené zastavování vody a konečně to začlo být trochu intenzivnější a dynamičtější. Souboje jsou děsná nuda. Sekání je omezeno na jedno tlačítko a to už dnes opravdu nestačí. Dlouho sem se srovnával s tím, že ve hře není mé oblíbené krytí. To sem si dycky v soubojích vychutnával. Bohužel. Takže se souboje omezí pouze na neustálé kutálení se. Bylo celkem fajn, že souboje se alespoň povznesli na boj s velkou skupinou nepřátel, jenže ti jsou strašně tupí a pomalí. Tím i narážím na jednoduchost a triviálnost celé hry. Není to žádná výzva. Souboje jsou samy o sobě jednoduché, navíc přibily schpnosti, kterým dáte písečňákům pěkně na řiť. Ač stačil jen vír a zmražování a mohl jsem se s druhým prstem šťourat v nose...Finální boss? Pche :D jen repetivní otročina. Tohle není Dahaka, kde sem nechal veškeré mé nervy.(Pro mne nejtěžší boss s kterým jsem se kdy setkal ve hrách, samozřejmě na nejtěžší obtížnost, Kayleena byl vklidu) Už samotná "akrobacie" není výzva:(. Na nový "move set" sem si zvykal dlouho a bylo mi smutno, že 3x něco zmáčknu a sem nahoře. Pasti stále stejné, tady nebyl ani prostor pro chyby, bez nápadu. Jen zdlouhavé repetivní chvíle. Tady sem si mohl zoufat, že princ je tak blbý a před okrajem zastaví, což vedlo , že mě praštila houpající se kláda. :X Kde jsou ty časy, kdy přepadl a utomaticky se chytl... bylo peklo si zvykat na tyhle nové manýry.

Nervy jsem ztrácel klasicky z přihlouplé kamery a stím spojené ovládání, které pokaždé dělalo něco jiného a v jiných směrech. Je fajn, že u pák stačí stisknout tlačitko, princ se automaticky přiblíží a chytne. Ovšem to točení ani v PoPech tak dementní nebylo. Například 2 otočky uděla ok a 3ti točí naopak, to byla očista :X. Hádanky bych nebral jako hádanky, spíše další otročina s něčím točit...tam k myšlení teda moc nebylo.

A ten příběh, co mne tak zajímal? Nastavovaná nudná kaše, bratr je navíc pěkný vůl, bez kterého by byl o5 klid, je to v podstatě samostatná odbočka s úplně jiným princem...Prince of Persia: Warrior Within zkrátka nic nepřekoná v příběhu, hratelnosti, hudbě a stylizaci. Proto by Ubi nemělo PoPa už nadále znásilňovat a posunout se dál a hlavně na nový engine OMG!

Pro: pár světlých momentů, zastavování vody, obnovování zničených částí, vír

Proti: zastaralý koncept, grafika/engine!,kamera, JEDNODUCHOST,příběh,začátek,nové pohyby,absence KRYTÍ

+14

Call of Juarez: Bound In Blood

 • PC 65
Byl jsem zvědav, zda akčnější 2jka překoná jedničku a konečně zdoláGUN. Tato hra neurazila, ale na druhou stranu ani výrazně nepotěšila. GUN stále zůstává nejlepší Western hrou na PC.

BiB už měl konečně náznak westernu a pomalu jsem se tam viděl, ale bohužel stále ne na plno. Stále jsem neviděl ty skvělé mise, co by se mohli uskutečnit + žádná mise s vlakem? :( Jednou z hlavních kouzel druhého dílu je ještě krásnější grafika(až na obličeje). Travička a keře se pěkně vlní v rytmu větru k tomu krásné prostředí a leveldesign. Některé lokace jsou nádherné a mise ve městě zahaleného mlhou? Skvost!

Příběh pěkně doplňuje otazníky z prvního dílu, ač se na příběhu znatelně zapracovat dalo a trochu jsem doufal v jinou odbočku...bylo sice dobré, že má člověk na výběr ze dvou postav, každá má jakože rádoby oblišné schopnosti, ale propastný rozdíl tam nebyl. V jedničce to bylo patrné. To, že mohl misi jít občas každý jinama mne spíše štvala, jelikož podruhé to hrát nebudu. Z mého oblíbeného Raye jsem necítil takový mlínek na maso jako v prvním díle. Což se změnilo, když jsem přišl k Vulcanu(3*) + Vulcan(1*) - todle byla naprosto vražedná kombinace, jen škoda, že sem se k nim dostal až v poslední misi. Ke snipě jsem se nedostal za celou dobu(žádná mise), brokovnice nic moc, takže jedině klasickou pušku(to neměli práva na Whinchesterku???) a nějakou tu pistolku. Hra za Thomase nabízí jakože stealth v podobě nožíků a luku, jenže tento přístup hra razantně odmítá, škoda, v tomto byla jednička skvěla. Bavil sem se tedy v misi poslední a ještě v jedné, zbytek jsem tak nějak prošel...ovšem oceňuji, že přístup není tak jednotvárný jak v jedničcce. Přítomen je i skvělý systém krytí.

Duely vypadají strašne cool, jenže není ani důležité, kdy tasíte, to nejdůležitější je, abyste stáli kolmo k vyzivateli, což je smutné:(. Jízdu na koni nevyšperkovali a je to snad horší jak v jedničce = GUNu nesahají v jízdě ani po kotníky(to je aspoň feel).

CoJ:BiB je obyčejnou střílečkou v neokoukaném světě a bohužel tu nepřináší žádnou zásadní novinku, což je škoda, jelikož western by si to zasloužil. Ještě, že tu máme Red Dead Redemption, který konečně vypadá na pokořitele GUNu a sakra dobrou (nejen) westernovkou. Moc se těším...

Btw - aspoň hra dokázala, co dokáže pohledná jižanka s 2ma dospělýma chlapama a ...mno zkrátka, že se s ženou musí vše po**** :) a byla to tak pěkně sehraná bratrská 3jka. Ten konec byl nechutně useklý, na tu proměnu Raye na kazatele jsem se těšil - zprostředkováno větou: " ... a tak sem se stal kazatelem" - WTF? Vypravování pomocí kreseb bylo fajn, ale ten konec měli rozvést, neé ho useknout a sesumírovat ho do 5ti vět :X.
+2 +5 −3

The Saboteur

 • PC 80
Konečně! Na tendle koncept jsem čekal hodně dlouho. Já mám WWII jako TOP žánr(nejen hry) a když někdo říká, že tématika WWII je vytěžená na několik let dopředu, tak by se měl jít vycpat! :) Je to skvělé prostředí, v kterém zdaleka nebylo ukázáno to, co bych si představoval. Saboteur je hrou skvělou, ale pořád tam chybí spousta věcí. Třeba to napraví budoucí Assasins Creed...

Saboteur má v sobě přestřelky, soubojový systém(jak jednoduchý ale skvělý, todle mělo být v Mafii II), systém plížení s možností využití převleků, ježdění autem a v neposlední řadě neposedné šplhání po domech a poskakování po střechách chmurné Paříže. Jakožto milovník TPS/Trilogie Prince/Splinter Cellu/MGS a Hitman 2jky to vypadalo na sakra skvělou kombinaci. Jenže vydal jsem se cestou, na kterou hra asi nebyla primárně určena - vše jsem hrál nepozorován v převleku, jelikož si myslím, že pohybovat se nepozorován, vyhodit pár Nácků do luftu a nepozorovaně o5 odkráčet v německé uniformě je prostě strašně cool. A takový sabotážník by v týlu nepřítele měl takhle operovat. Jenže hra stealth přístupu moc nefandí a děsně mi to dala sežrat. Proto mi taky hra trvala 2x tak déle, jelikož jsem některé mise dělal i hodinu, jelikož sem nemohl pochopit, proč mi hra neumožní dohrát misi lámáním vazu a shazování ze střech. Rambo styl mi stačil tam, kde býti musel. Né, že by přestřelky nebyly fajn, ale stealth v převleku bylo to nejlepší, co hra mohla nabídnout. Misi osvobozování odbojáře z vězení sem dělal i možná přes hodinu, jelikož sem tiše oddělal všechny na ochozech a pokračoval stále dolů, když jsem vššechny eliminoval, při útěku ten blb neuměl šplhat, takže se muselo stejně vylézt hlavním vchodem a vyvolat poplach. Žlutý circle prostě neskutečně rychle rostl, o gestapácích ani nemluvě(btw todle byl skvělý nápad, chtělo to rozvést do více misí a příležitostí, ale to že vás v převleku indetifikuje do 2 vteřin??), prostě vojáci jsou moc podezřívavý a nepříjemní.

Naprosto skvělý je výběr hudby, která tak vynikajícně dokresluje atmosféru a několik málo songů je až geniálních! ♥

Hned na začátku na mne dýchlo kouzlo Mafie a u těch závodů to bylo úplně znatelné:). Příběh mohl být skvostný, ale jako by tam chtěli vecpat klasický sandbox klišé škvár :(. Začal bych určitě s Resistance na venkově, tam ji budoval a rozšiřoval a až pak bych se přesunul do Paříže. Hře chybělo plno zajímavých úkolů, které se přímo nabízely. Chtělo to větší spolupráci s jednotlivými buňkami odboje - každopádně jejich úkryty a dostávání se do nich bylo originální. Grafika zdařilá není - což se bavím o barevné sféře, černobílý svět je naprosto úžasný. A klidně bych byl radši se pohyboval celou dobu v ponurých barvách. Naprosto skvělý nápad s rozlišením odboje a nácků modrou a červenou barvou formou různých doplňků. Ovšem některé postavy neměli zhola žádné rozlišení a na hlavním hrdinovy jsem hledal irskou zelenou marně :((třeba brašničku :). Přechody nebyly plynulé a tak rušilo nahrávání. Kdybych se nepokoušel o stealth přístup celou hru, nešplhal si po střechách, nekochal se a nesabotoval nepovinné objectives, hra by nezabrala ani 10h, což je na sandbox žalostně málo. Bavil jsem se a chtěl jsem zůstat v tomto syympatickém světě déle, chtělo to mnohem více ůkolů a taky různorodé vedlejší. Teď mám něco přes 20h s 16% nepovinných, což je sice fajn, že je toho tolik, ale je to stále na jedno brdo(ale takové najíždění "nabitého" auta do tupě stojících němčourů potěší). Výjímkou byly demolice železničních mostů, jen škoda, že si je člověk nemohl odpálit vlastnoručně. Po každém položení dynamitu jsem si "prozpěvoval" to chichotání z Wormsíků:), destrukce je zkrátka skvělá záležitost!

Samozřejmě mnoho narážek zůstalo neosvětleno a "nachystáno" na pokračování, jenže chytrá EA rozpustila další dobré studio(přeci si je nebudem držet, když hra nevydělala, přitom kvalitní byla). Což mne dost mrzí, jelikož poslední věta mě navnadila na předobjednávku dílu 2hého(kdyby se ovšem nějaký kutil). Od finální mise sem čekal víc a konci bych taky něco přidal, ikdyž byl celkem creepy :), u Eifelovky se člověk moc neohřeje, ale je z ní krásný výhled, jen škoda toho, že dohled je v celé hře příšerný :(.U této hry
jsem se rozhodně bavil, což nemůžu říct o GTA IV, která je děsivě nudná! Nechápu, jak může mít GTA 10/10 a Saboteur 6-7/10, njn hold o5 zapůsobily dolárky. Saboteur je minimálně o 2 třídy lepší hrou! Od hraní Saboteura si dávám límec od kabátu vždy "na stojáka" a pokouším se sehnat nějakou čepku, která by mi sedla:), ještě pár dynamitků do brašny a můžu se vydat směr lepším zítřků při osvobozování Zlína:). 83%

Btw hra má nejlepší herní úvod(než najede do hl.menu, intro to asi není), co sem kdy viděl! :)
+15 +16 −1

Medal of Honor

 • PC 70
MoH vůbec není tak špatnou hrou, jak se všude píše! Ano, na špičku ztrácí, ale na druhou stranu by byla chyba se ji vyhnout kvůli "nízkým" hodnocením či dalším předsudkům. Ani nevím proč, ale hře jsem tak nějak věřil a předobjednal, když tu byla ta možnost, že ji budu mít za poloviční cenu. Možná to bylo i přídavkem MoH: Frontline HD a snad nadějný MP. Hra mne rozhodně nezklamala. O žádné slasti a hráčských orgiích to také ovšem nebylo. Na MW2 ztrácí tu neskutečnou a šílenou jízdu. Na Bad Company zase to vyhrání si s destrukcí a celková zabavnost. Je to taky tím, že hra staví na vážnosti situace a tvrdých podmínkách zdejšího konfliktu. Vždyť už Rusáci si na zdejších horách vylámali zuby a jejich invaze byla tehdá neúspěšná. To platí i u nynější operace, která se zrovna dvakrát nevyvedla.

Co se mi zatraceně líbilo:
Co si všimnete na první pohled je superšmakózní grafika, kterou jsem si opravdu zamiloval.Unreal Engine je opravdu k nepoznání. MP grafika jede na Frostbite od DICE, tam žádná velká změna není. Grafika má nejlepší grády v horách, horských průsmicích a cestičkách, to je vůbec to nejnádnernější ve hře. Skály, sníh, sluníčko a krásná obloha, občas(nebo vlastně velmi často) jsem zastavil a kochal se okolím. První 2 mise jsou docela nuda, ale pak příjde 3tí stealth mise(stealth mise jsou opravdu podařené), která je opravdu dobrá a dostáváte se do hor, kde si to prostě zamilovat musíte :). Když jsme u té grafiky tak výborně jsou vymodelovány postavy - obličeje, oblečení, vousy! :D To je vůbec pro mne takový trademark této hry. Vousy kam se podíváš. Mají ho Talibánci, Amíci a vůbec se nehraje na nějaké navoněné vyžehlené frajírky, co skládají jednoho nepřátele za druhým. Voják ma smrdět a být zarostlý! :). Dusty je borec!!!

Tato hra má nejlepší zvuk AK-47, co jsem kdy slyšel! Opravdu vynikající a jde z něj strach. Vůbec zbraně protistrany jsou dobře promakané a pěkně kopou, jako má oblibená G3, která je tady o5 nástroj smrtící zkázy:). Ano, MoH hodně kopíruje konkurenci, ale má i své vlastní skvělé nápady. Pamatujete na skvělé skluzy do krytu Natana Drakea? Tak to je tady stejně skvělé, akorátže je to v FPS! Běžíte a pěkně si to zaslejdujete za skálu. Navíc pro mne revoluční systém vyklánění, který je opravdu chytlavý. A jde to i vrchem. Když jste v krytu, tak se jen krásně odlupují částečky skály, občas o kryt příjdete uplně. Hra má pár skvělých momentů, kdy vám teče opravdu do bot, nepřátelé jsou všude kolem a vy nevíte, co bude dál. Pocit bezmoci, to tu chtěli prezentovat. Pěkně se dívá jak sundáváte nepřátelé a ti se sunou k zemi a navíc "výstřiky krve" jsou tu dobré. Ustřelovat končetiny bohužel nejde, ale možná si aspoň spravíte chuť při sniperování, kdy aspoň hlavu rozprášíte do okolí. S takovým kanonem taky proč ne? :) Sniperovací části jsou fajn. Let ve vrtulníku vytrhne trochu ze stereotypu. Výborně jsou taky udělány airstriky na které se pěkně dívá. Navíc po zásahu nevidíte na metr a všudypřítomný prach je vážně nepříjemný(v dobrém slova smyslu). Konečně je v nějaké hře tma, takže se dá využít noční vidění. Když vejdete do tmy je úplná, pak si na tmu zvykne a už vidíte obrysy - jak v realu když přecházíte ze světla do tmy nice :). Ve hře se nesetkáte jen s Talibáncí ale taky s dobře vyzbrojenými Čečenci, kteří dovedou potrápit. AI spojenců je dobrá, dobře kooperují a jsou k užitku,třeba tím, že vám dávají munici či hlásí pozici nepřítele. Ve hře toho patosu a patriotismu zase tak moc není, čekal sem víc hučení do makovice. Na poměry FPS má MoH docela obstojný příběh s kancelářskýmkreténem, který v tom vidí jen prachy....klasická politická krysa. Postavy jsou dobré, moc námahy by to ale nedalo postavy a příběh trochu více rozvinout. Linkin Park - The Catalyst v titulkách! :P

Věci, z kterých jsem tedy nadšen rozhodně nebyl:
MoH nemá koule, má takové psí kouličky. Když už je to kopie úspěšných titulů, mělo by si jít trochu více svou vlastní cestou. Trochu více experimetovat a riskovat. Rozhodně bych uvítal novátorství, něco bylo fajn, ale rozhodně toho bylo málo! Hra má docela málo skriptů, což si myslím ji naopak neprospělo. Chybí nějaké ty epické momenty. Z MW2 si taky převzalo zpomalení času, ale ve hře je toho minimálně. Docela průser byla mise, kde ste jeli na ATV. Připomínalo to jízdu na vodě - hrůza a děs. Když najedu na šutr, měla se obrazovka aspoň naklonit. Na nějakou fyziku úplně zapoměli. Čekal jsem více pouště, navíc vůbec tam není to pasáž jak ve videu byli v tom hangáru na letišti, to byl MP či co?? :( Granáty jsou hodně slabé, navíc animace výbuchu je směšná :(. Ona vůbec destrukce mne hooodně zklamala. Z Bad Company jsem byl rozmlsaný(a to ve 2jce je to prý ještě větší maso) a tady jde zničit málo co, spíš nic než něco málo. K FPS nepochybně patří zbraně a to je další a hodně velký průser hry. Nepřátelské kvéry jsou relativně dobré, kopou a mají skvělý zvuk. Za to americké kvéry stojí zapikaču. Pocit ze zbraní veškerý žádný. Skáče leda brokovnice a zbraně vůbec nebudí respekt, jako ty opoziční. Připadlo mi, že oni mají pravé a já mám airsoftku. Zoom(většinou ve formě ACOGu) je tak oddálený, že je to v podstatě, jakoby jste vůbec nepřibližovali a regulovat se nedá. AI protivníků je relativně špatná, občas nabíhají jako ovečky na popravu. Hra je občas hodně zmatečná a není jednoznačně určeno kam mám jít, případně u airstriku na jaké cíle navádět. Občas jsem tedy nevěděl kam jít, či několikrát zkončil misi, že jsem nenavedl tam kam jsem měl či ve vrtulníku nestrefil to či ono. Hru jsem hrál na MEDIUM a bylo to tedy hrozně jednoduché, musím to rozjet znovu na HARD, fakt žádná výzva, vše se tak nechutně zjednodušuje :(. Říkal jsem si, že nějaké ty překážky na které nepude vyšplhat a různé podobné zahrazování cesty budu ignorovat, ale opravdu to štve...Na začátku párkrát došlo k poklesu frameratu a občas mi jakoby vypadly textury a chvili trvalo, než se "doostřili". Hře chybí opravdu dobrý a zapamatovatelný hudební podkres. Hold Zimmer je prostě génius své doby. Hra je opravdu krátká. Konec mohl být o hodně těžší a hlavně epičtější! Opravdu nic-moc. A vůbec jsem si nemyslel, že už je konec ani to tak nevypadalo, ale prostě byl tam, z toho sem byl lehce šokován, že se to tak "useklo". Den 2 byl totiž super, ale strašně krátky :(.

Z MP jsem zatím nadšen! Tady jsou zase skvělé US zbraně a pocit ze zbraní je parádní, navíc lepší výbuchy a zvuky - HUA :).

Takže ať se určitě kutí další díl. Ať odstraní zmíněné chyby, trochu se více odvážou a bude to fajn.

btw opravdu si myslíte, že je inteligentní střílet v jeskyní, popřípadě házet tam granáty? to jde asi jen opravdu ve hrách! AU! :D Aspoň moje uši by udělaly to, co podle fyziologie mají dělat ;).

SP 6/10, MP 8/10 - 72% za mě.
+26

Dead Space

 • PC 65
Na DS jsem se tešil hodně a dlouhou dobu. Hra pod hlavičkou EA(tfuj!) vypadala na poměry EA dost nemasově a tím pádem pro mne zajímavě, realita byla trochu víc eácká:(. Nemůžu říct, že by to byl vyloženě průser, ale ažtak mne nepotěšil, jak jsem doufal. Hra kopíruje nejvíce hry Doom III(nadpřirozené mrchy, častečně atmosferu, snaží se o "lekačky"), HL2("gravity gun",hrdinu, který necekne ani slovo) a Bioshock. Z posledně jmenovaného si toho bere opravdu hodně, tituly jsou si hodně podobné a krachují vpodstatě na tom samém. DS mohlo být minimálně o 2 třídy lepší hrou, potenciál byl obrovský, ale vše skončilo na půli cesty, ať už jde o celkové provedení, či nedomrlý a zmatenější příběh.

To co má být předností pro DS je atmosféra a strach z neustále pobíhající nemrtvé posádky USG Ishimura. Tady se to bohužel nepovedlo a to je velká škoda. Atmosféra ujde a v rámci možností ji není moc co vytknout. Ovšem strach? Tak to je chyba lávky. Hra je děsně předvídatelná, ale neskutečně! Přečetl jsem tuny o tom, jak to lidi hraji potmě večer a jak ze strachu ani nemůžou hrát, ani si upšouknout z těch nervů...já sebou neucukl za celou hru ani jednou(různé nabíhačky, skoky z ventilací,zezadu,zepředu,zboku-ne nejsou to žádné polohy) ani na konci a to mi přišlo líto, že se budu bát, na to sem se hodně těšil. Strach se totiž ztrácí v děsné světlosti hry. Se světlem to opravdu přehnali a tak ani není důvod se toho fousatého strejdy s vicero rukama, který by měl spíše dělat v KFC kuchyni, třeba obávat. A když už vejdu do zatemělé místnosti, se automaticky rozsvítí, wtf? :( Na každé zbrani je "baterka", tak na co ji sakra mám, když tam není žádná tma? Tady bobkovitosti DOOMa III nedosahla...

Nepřátel je dost a nejhorší(nejnepříjemnější) jsou ty malé plazící se smrkance a podobný plazící a smrkající/plivající bordel. Ze začátku je oddělování velká psina, ale pak dojde na nucený stereotyp - jedna nožka, druhá nožka(případně obě naráz) pak hedečka, případně ručičky. Tady bych uvítal více řezničiny, hlavně i s pilkou...třeba říznout kousek do pivásku, trochu se rozevře, začne z tama téct humus + nějaké ty střívka, nemluvě o dalších částech, to by byla teprve gastronomická mňamka :). Finální bosák je fajn, mohl být ale těžší...

Nevím, co získali tím, že postava nemluví, to prostě není HL, aby si tohle mohli domluvit, jelikož nepromluví ani ťuk, s vedlejšíma postavama(které také výrazné zrovna nejsou) se vpodstatě nesetká a hlavně ve hře není žádná animace, videjko(na druhou stranu to dotváří dojem), ale tady dochází k tomu stejnému, jako u Bioshocku - je to neosobní, hlavní hrdina nemá čím zaujmout, stejně tak vedlejší postavy. A potom, jak si Isaac sundá přilbu, jeho tvář je taky pěkně nezáživná, ještěže je to až na konci. Takže mi bylo celkem jedno, jestli mě nějaký strýc se sekýrkovou rukou strouhne nebo se udusím. Poradím všem co nehráli, nedívejte se na animovaný prequel před hrou, páč sem tak nějak věděl, o co jde a neztrácel jsem se. Tady se dalo taky rozhodně vymyslet více....a taky mne moc nebavilo skákat, jak si ženská pískla a jen neustále něco shánět nebo opravovat neustále posírající části lodě.

Leveldesign je dobrý, ale nemohl jsem se ubránit té těsnosti a tuneloidnosti. Navíc se recykluje prostředí a cestuje se na lokace již jednou navštívené. Hře chyběly haly nebo nějaké větší místnosti. Hra má vpodstatě hangár a můstek. Výhledy ven(vesmír, slunce, planetka, meteority) bylo jedno z toho nejlepšího ve hře, rád bych se koukal více, ale nebylo skoro kde, s čímž se váže i pohyb v bezravitačním prostoru. To jsem četl, že je tam člověk často. Tak sem se těšil, jak se budu venkem procházet a koukat na ta panoramata :). Ale kdeže! 80% úkonů v nulové gravitaci se odehrává v lodi. Chtěl to vesmír s tím spojené různé opravy a další úkony+semtam by vás chapadýlko zatahlo do lodi :). Hodně se tu i bojovalo a tento boj byl šíleně chaotický. Než sem dycky našel ty plivající morčata, tak to stálo něco otáčení.

DS má super grafiku a pohled z 3tí osoby na straně mi nevadil. Atmosféru podtrhují výborné zvuky. Zbraně jsou nevyvážené, v podstatě si vystačíte se základní + provazovkou a to bohatě stačí, zbytek je tak pro efekt...Upgradování + inventář potěší. Je zajímavé brát lékárničky/náboje z těl nekromorfů. Proč u sebe sekající a slintajíci choďosmrk má tyto věci? - to je jako žerou nebo co? :D Létající prostěradla nebyly taky domyšlené :). Kinezi sem používal jen tam, kde sem s něčím musel pohybovat, ať žije gravity gun mno, ale gameplayi to aspoň pomohlo.Na hře byly příjemné všudypřítomné hologramy - ať už různé ovládací panely nebo Isaacův inventář/úkolovník/mapa apod.

Hra má na dnešní poměr solidní délku, u mě 9:36h, ale uvítal bych i kratší. Hra mne na víc jak jednu kapitolu za den neupoutala, což bylo těch 30-50minut denně. Zklamala mne zpráva o tom, že DS2 má být akčnější na úkor lekaček. Po dohrání jedničky si ovšem říkám, že hře by to naopak mohlo pomoct, nabíhaní tun nemrtvého masa, více chapadýlek, pádů, létání, plavání v meziprostoru(ne jen přelétávat ze stěny na stěnu) vesmíru a bude to fajn změna. Nepředpokladám, že by třeba ve 3jce vylepšili koncept jedničky a hra by bylo konečně opravdu více ve tmě a konečně by došlo i na ten STRACH.

Ale i tak patří DS k nadprůměru a je tam, co kamarád Bioshock, škoda, že se nepoučil z jeho chyb, to by pak tu 80tku atakovat mohl...

Pro: grafika,zvuky, vyhled do širého vesmíru, konec, přechody mezi levely,hologramy,souboje(s gravitací)

Proti: pro mne nefunkční lekačky,žádná tma,tunel,hl.hrdina,vedlejší postavy,příběh měl na víc,zdlouhavé používání lékarniček v boji, nemožnost kvitovat přebíjení,ostatní zbraně,všudypřítomné nahrávání,absence videí,nechytne,málo vesmíru

+2 +11 −9

RedLynx Trials 2: Second Edition

 • PC 55
Tadle hra ztroskotala na tom nejzakladnejsim - ovladani. Je to katastrofa. Nedavno sem hral na FB "hloupouckou" freewarovku a ta by si spise zaslouzila predelavku - skvele ovladani a opravdu realne prekazky. Navic opravdu silena fyzika - zasl sem nad nekterymi vecmi - treba z motorky se mi udelala jednokolka, motorka se ruzne kroutila a deformovala no crazy :D. taky nepovedeny trik na konci se stejne bere jako povedeny :) no spoustu chyb + zabite ovladani tudle hru poslali do kytek. Trials HD jiz ma lepsi prostredi a lepsi trasy a vychytavky, jenze stale to ma spatne ovladani, coz zabranuje nejakemu delsimu hrani....couvat se prakticky neda, otocit uz vubec ne. Hra je navic velice kratka a po projeti vsech modu uz nic nenabizi, znovuhratelnosst tu asi nenajdete = zabavi na tech par malo hodin. Uz starsi 2D Trialy meli to same "hloupe" ovladani. Po pochopeni hernich principu hra neni vubec tezka a i trate na HARD sou v klidu, ale nekdo u toho muze ztratit par vlasu v ruce :). Chtelo by to prepracovat tu skvelou freewarovku z FB, to by byla opravdu bomba!
+4

Chameleon

 • PC 30
Takže jdu o5 se svým názorem na pranýř a nechám se o5 zmrskat mínuskovým kamením od Vás vřelých:), ale už Hus věděl, že za pravdu se má bít. Jen bych připoměl, že + a - se dávjí(nebo by se měly) za komentář, nikoli za procentuální ohodnocení hry.

Tuto hru jsem si v KK koupil už dávno na reference dh uživatelů. Proto jsem čekal kvalití stelth akci, což se nakonec ukázalo, jako úplně mylná doměnka.....

Kdyzž jsem hru rozehrál, zavzpomínal na časy hraní Mafie a relativně pozitivní z pěkné a detailní grafiky z úvodní mise. Postupem času jsem si uvědomil ovšem, že hra je z roku 2005, kdy už dávno vyšel SC: Chaos Theory, tak rozčarování hodně rychle opadlo....ale grafika byla jedno z mála +sů, když si to tak vezmu, tak žádné vyrazné + v této hře nevidím.

Prvně bych předeslal, že tuto hru vůbec neřadím do žánru stealth. Já ostatně nevím, jak to nazvat. " Move from A to B arcade"? Nvm...v tomto hra strašně zklamala. Kolikrát jsem jen šel v čopu celou misi nepozorován došel na konec mise bez jediného problému. Mise tak byly hotovi i během 5-10 minut. Což jsem se vždy divil, že se objevil nápis "Mise byla úspěšná".

Hra pokulháva na tom, že si vůbec dovolila označit se za "stelth". To je opravdu drzost. Jelikož 3rd person akcím holduji a stealth akce mám taktéž rád, opravdu jsem nepochopil, co tím autoři chtěli sdělit. Možná sem moc zhýčkaný mou oblíbenou sérií, která definovala stealth žánr - Splinter Cell, taky spolu s Hitmanem. Každá hra má trochu vlastní koncept. Chameleon se spíš řadí ke kopiím SC, jelikož by měla(ja to tam tedy neviděl) využívat stínu a tmy ke schovávání. Jenže todle byl největší joke této hry. Opravdu směšné a nevím, zda to dali do hry záměrně nebo se snad vysmívají žánru? Raděj nespekulovat To, že se postava pohybuje ve dne, na tom by nebylo až tak nic zvláštního, vždyť on už to dokázal Double Agent, že to jde a vymanil se ze zaběhlých kolejí noci. Ovšem tady je to uděláno ve vší drzosti. Jelikož je všude totální světlo je vás vidět na kilák daleko, jenže ono se dá vlést do něčeho čemu říkají takzvaný "stín", ukazatel se stáhne úplně doleva, že jste v černočerné tmě a nikdo váas zrazu nevidí. Wow to je asi David Copperfield.

S tím narážím i na zcela(s prominutím) vypatlanou AI. Stačí se schovat do stínu a strážím je fuk, že jim centimetr od nich ležím na zemi a vůbec si mě nevšimnou, je jedno že kolem nich procházim aniž by to zaznamenaly. Jsou totiž v naprosté pohodičce. Jednou si zase z ničeho nic klečím ve "stínku" a z 10ti metrů najednou doběhne a začne to do mě kropit. Pak kolem něj proběhnete za světla a nic, jindy vás vidi i snad na 100metru a začnou pálit neznámo odkud. Pak je tu případ mého screenu v diskuzi, což se mi stalo několikrát. AI zaznamená poplach, tak se de mrknout na misto, odkud to šlo, načež ho střelím, leží tam mrtvola, ale i přesto tam neustále chodí další a další stráže a ja vyzabíjím snad celý regiment, kolikrát mi na stejné místo přišlo i 20 vojáku a dobrovolně se nechali 1 kulkou střelit do palice a lehli si do té velké hromady těl. Ať ste v jakékoliv lokalitě mluví se pouze anglicky, vojáci hláškují pořád stejně dokola "We have situation here." atd. Jinak taky zajímavé, že stačí schytat 2 střeli a dead, jindy pul minuty to do mě ládují, aby mě to položilo. Taky mi párkrat střážný lítal kousek nad zemi a tak si "plul" po zemi a pomocí levitování si prolétaval mapu. Taky sem někdy zabil strážneho, ten spadl na zem, měl nějakou formu posledního stádia epileptického záchvatu a mrskal s sebou jako kapr na suchu, což na to, že nedávno byly Vánoce je tématické sic, ale jinak smutné, ale i to pobaví....

Zbraně - další fail. Jednak se k nim skoro nikde dostat nedá, občas je tedy na výběr pistole, ale to je stejně totalně sraženo pouze 2mi zásobníky. Občas je na zabití strážného málo i zásobník, né že by to nešlo i 1 ranou do palice. Jinak pistole na střední(nemluvě o velké) vzdálenosti totálně nepoužitelné. Zvuky taky nic extra, ale hlavně se vždycky do toho vloudil zvuk z pistole s tlumičem.....takže je zajímavé, když na vás střílí z AKáčka a najednou to i zabzučí jako z pistole s tlumičem, zajímavé co? Jinak k "větším" zbraním se dostavá sporadicky a taky to není žádná pastva, vyhravá ten kdo dřív. Taky se pěkně sekli. Na začátku v animačce, jde jasně vidět, že rodiče zabil vrah pomocí Galila s optikou(wtf? to sem nikdy neviděl, ale tak co) no a pak se tam v jednom hovoru zmiňují, že hledají speciálně upraveny Dragunov. Taky dobry...dragunova od Galiho poznam bezpecne, navic stejna hra je i ve hře a nazvána je správně....Ve hře sou u různá udělátka - které jsou absolutně k ničemu a je škoda času je používat. Noční vidění? K smíchu, kukátko také není potřeba, další vběci už jsou totálně k ničemu, takže akorát paklíče se využívá, což je ale ohužel automatické....zajímavost je kuše, která ovšem obsahuje 3 šipy! které jaksi ani nezabíjí. Jak se tady jako zoomuje??? i pře několkráte přenastavení to zkrátka nešlo, několkrát sem hledal nenašel, přitom zoom in/ou fungoval na dalekohledu atp, ale na zbranich vubec, tak ty sniperske mise sem strilel odhadem, zajimave že i na daleký tank/limuzinu to odhadem zabilo
. Navíc co to mělo jako být? V každém zásobníku 2 kulky. 2x vystřelit a pořád přebýjet, jak blb.
Cut sceny- všehovšudy 2 - na začátku a konci... wtf? Čím bych se dostal i k příběhu. Taková chudá gulášovka z českých jídelen základních škol. Každy asi máme s těmito věci své zkušenosti. Vyprávění je uděláno velmi nešikovně, takže příběh také neumí nic nabidnou. Také je zde nulová stránka vedlejších postav, záporáci se objeví a zmizí a co měl znamenat ten konec? Navíc hlavní hrdina je taky bezbožný suchar + jeho grafické stvárnění, totální nezžití s hl. postavou. Totálně mi bylo fuk o co se vlastně snaží, žádné hlášky nic suchařina a nuda.

Když sme u českého gulášku...hra trpí tím, co již ukázala Mafia a doufám, že se tomuto neduhu vyhnou v Mafii II. Což je, že hra je až příliš česká, občas velmi okatě. Nevidím se na Kubě, USA či kdekoli jinde, občas je to "Brno" jak vyšité. Prostě takové ty klasické kovové vrata, české vlaky a podobných věcí je plno. IS se prostě v tomto nezapřou, už v Mafii, jelikož americka infrastruktura má jasnou výstavbu, to bylo k pousmání občas až zarážející....

Mise - žádná památná, jen dojdi tam vezmi, jdi tam a tam a konec. Náplň mise je obrovsky chudá.Stereotipnost nastoupila uz ve 3ti misi, tam už sem ztrácel veškeré naděje a představy a hra přestane velmi rychle bavit.

Nejvíce mi tedy vadila absence tmy, když už si na ni hra tedy hrala a taky hlavně pouze proběhnutí vněkolika málo minutách ze začátku na konec. jediná mise na policejní stanici byla na palici, stále nahoru, dolu, hlavně že škrtime hodné poldy o 106. Chameleon mění barvy, to tam nějak nebylo(ve smyslu, že by se nějak kamufloval, převlékal), mělo se to jmenovat třeba Úžovkář:) - prostě takový žabař, který ani na to neměl si hrát na něco jiného. Samozřejmě je toho více, ale nebudu to dále rozpitvávat, nastínil sem to snad dost jasně. V každe věci Chameleon selhává dosti kriticky, v hernich principech, hratelnosti, v příběhu a celkově je to jedna velká nuda a připadal jsem si, že jsem jen držel šipku dopředu a to je vš, co stačilo k pokoření této hry, což jse smutné. Pokud si tam někdo našel něco pozitivního tak prosím, ja nevidím ani průměrnou hru. Patriotismus zcela není na místě! Mafia byla opravu skvělá a kvalitní, ale tady se IS docela sekli.

Jediné pozitivní to ve mne vyvolalo - takovou chuť dohrát všechny SC a nasledně konečne dohrát Hitmana 3 + 4 sem nikdy neměl :).

33%
-7 +9 −16

Call of Juarez

 • PC 60
Tak už velice dlouhou dobu jsem sledoval tuto hru. A hlavně, mně zajímalo porovnání s (vpodstatě mou debutující western hrou) GUN. Jakožto western totálně negativního mně GUN uchvátil a obměkčil mé narozené western srdce, tudíž jsem se na další akci z Divokého západu moc těšil. Po dohrání Call of Juarez(dále jen CoJ) musím říct, že GUN nepřekonala hned v několika ohledech. GUN je komplexnější, víte, že jste tam a víte co hrajete..

CoJ na mne ze začátku působil velice dobře. Po čase se ovšem kouzlo vytratilo a spíš sem si připadal, že hraji nějakou budgetovku. GUN je v hodně věcech "dokonalý", připadal jsem si že jsem na Divokém západě. U CoJ mě dost štvalo, že lokace jsou jižněji, konkrétně u Mexika. Jo musím uznat pěkná grafika, krásné lesy, ale ja mám fixlé, že western je prostě poušť, kaktusy, supi a kostra :D. A nevím, proč všichni to směřují dolů k "mehiku" :(. Dvojka taktéž a třeba i připravovaný Red Dead Redemption. GUN také nebyl "čistokrevný". Ale zase bylo na malé mapce obsažené celé USA:).

2jí pohled na věc - 2 postavy - super. Za Billyho mě to po čase přestalo bavit, navíc není to buhví jak výrazná postava... Za to Rey, to je jiná. Neskutečná chodící a vraždící mašina:). Střelba s jeho schopnostmi byla zábavná a to minimálně do půlky hry. Pistolnícké souboje byly přijemným zpestřením. Libilo se mi opotřebování zbraně a různé pády - dobře zpracovány.

Příběh - špatný nebyl, jenže taktrochu mě štvalo, že to bylo jen o huntu a úprku. žádná města, jen pár baráčků nebo pidi farma...to byly jen takové zastávky, nijak rozvinuté, proto to i ztrácí kouzlo prostředí. Jen utíkáte lesem, popřípadě popravujete chlápky v klobouku. BTW NPC by se nemuseli tak často opakovat....indiáni, lupiči, hon, lov(kralíci opravdu nestačily) a spousta dalšiho tu chybělo. Ke konci hra začala ztrácet dech a zhruba od půlky mise již nepřekvapovaly. Úplný konec byl až možná trochu zbytečně několikrát přetáhnut. Zajímavá byla obtížnost. Na střední velice jednoduché, ale občas stačilo pár kulek. Ke konci duely přituhovaly. Ještěže přičarovali koníčky, ale asi nejlepší jízdě na koni v hrách,v GUNu, se nemůže rovnat...

Zkoušel sem i multiplayer a k mému překvapení byl zábavný. Nehrál jsem nijak dlouho. Módů je povícero, nejvíce mne ale bavil klasický deathmach...

CoJ byla příjemná hra. Bohužel vlivem několika věcí sem si nepřipadal uplně jako na Divokém západě. Hra svým způsobem připomínala Mirrors Edge(některé úseky vyloženě), člověk si tak pořádně nevychutná atmosféru, ba ani kouzlo doby. Bohužel CoJ či GUN nejsou zdaleka dokonalými western hrami. Je tolik věcí, které by měly být zapracovány, tolik věcí k vypilování. Tudíž se moc těším na Red Dead Redemption, které zatím vypadá hodně nadějně. Osobně v tomto ohledu upřednostňuji TPS než FPS. Každopádně CoJ je kvalitní westernová hra, kterou je škoda minout. Už se těším na 2jku, taky kvůli příběhu a "mlínku na maso" Rayovi :). GUN, ač je starší s horší grafikou, šel ovšem mnohem dál a je kvalitnějším a zábavnějším titulem. Pro mne zatím stále nepřekonaným dílém z westernového prostředí. Za mě dobrých 63%.

Pro: Ray(postava,schopnosti),2 pohledy, příběh, grafika, lesy, zbraně,duely,MP,...

Proti: viz koment + koridor,některé principy hry,atmosféra,prostředí,...

+8 +10 −2

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2

 • PC 70
Říkal jsem si: Má 2jka ještě co nabídnout, pokud se odehrává o5 ve Vegas? Ale ano! Lokace sic již nejsou to co v jedničce a tak neohromí, ovšem stále je to o skvělém gameplayi a hutné atmosféře, která se snad posunula o cosi dále.

Koncept fps a tps je vynikající nápad! Nevím, proč tohle není použito u více her, pro mne velice povedené. Velmi potěšila, ač to nemám rád, tvorba postavy - vytvořil jsem něco tak božiho totiž, že jsem se do svého "avatara" uplně zakoukal :). Lokace nejsou již striktně kosínovskyhotelové. Hra si mne hlavně získala misí ve škole, kde kluci z R6 vypadali úchvatně s těmi plynovými maskami. Tato mise se povedla - i třeba ta část v tělocvičně s umělými stěnami. Taky bych si tam rád polozil:). No a úplně skvělá mise přišla ke konci v té ropné rafinérii a hlavně příchod M4ky, celou dobu jsem totiž čekal na pořádný kvér a ten přišel, sic pozdě, ale byla to neskutečná jízda, jelikož jsem byl bez týmu. Jediné, co mne štvalo, byla ta siréna:X. Když už jsem se zmínil o zbraních - není jich málo, ale používat se moc nedají. Proto jsem stále chodil s MP5 a poté byla výborná i ta lepší/větší "MP5". Ty přestřelky získali jiné grády s takovým kanónem :). No a M4 - kapitola samo o sobě....

Naštvalo mne, že AI spolubojovníků, potažmo i protivníků se nezlepšila. Pořád se pletou pod nohy..... Obtížnost je taky sporadická. Někdy člověk stačí sám, někdy vás sejmou hned. Ovšem tým poslaný skrz dveře je neomylný a zabije vše co vidí. O5 se o taktice, jako v nejlepším díle R6 série Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield se prostě mluvit nedá. Vegas se musí brát jako samostatná hra. Je škoda, že prostě není prostor si naplánovat postup vniku do budovy a následného vníkání skrz místnosti. Opět 2 členové týmu. Žádné 2-3 týmy, výběr a vybavení. Je vše dané. Taky mne už v 1dničce zarazilo, že interakci postava nedokáže. Jen členové týmu to svedou, ať jde o zneškodnění bomby či heknutí PC...

Trochu mne štvala jistá šablonovitost, kde se první dveře dali otevřít, projít, pak ve druhých už někdo býval. Takže stále dokola - první projít, pod druhé strčit kameru, označit cíle, poslat tým ke dveřím. Sám jít k jiným, nechat tým zaútočit a sám z jiné strany...poté to už tak nebaví, ale přestřelky s kratím to vynahrazují maximálně. Zvlᚡˇt jsem si oblíbil hodit smoke, zapnout termovizi a killovat :).

Přibylo pár novinek, jako oblečení a různé ochranné obleky. To bylo fajn....můj chlápek prostě byl strašně cool :). Kšiltovka, černé sluneční brýle - zkrátka borec :P. Kolikrát jsem ho nechal přilepit se k překážce a prohlížel si ho. Nehledě na přestřelky, kde změna z fps na tps fakt vynikajícně vyjímala, jak z filmu.

Příběh-hmm, něco jako minule? A Splinter Cell :D.

Tudle hru bych doporučil těm, kteří si chtějí pořádně zastřílet, zažít parádní přestřelky a o tom to celé je. Když to berete z tohoto hlediska, tak hra neurazí a je to kvalitní zábava na několik hodin, potěší mód Hon na teroristy, který dále prodlužuje herní dobu. Za mě 74%.
+9

Mirror's Edge

 • PC 50
Víte co? Pojďme udělat hru se zajímavým nápadem, která bude sice kopírovat hry jiné, ale to nevadí, půjdeme na to od lesa...uděláme z toho hopsací FPS!

NJN...MiE...konečně jsem s k němu dostal. Po BioShock další z těch nových, "dospělejších" her. Zatím je tedy moc nepobírám, pořád nechápu, proč je kolem nich takový humbuk, když nepřekonávají hry staré 5let dozadu. Odpovím si sám -peníze, ty jsou opravdu všude. Uděláme hře nechutnou reklamní kampaň, vyhypujeme ji do maxiálních otáček a hra se bude prodávat sama....jsme EA, ti nejlepší a každy rok budeme vydávat další díl.Ach, jak já kategoricky nesnáším EA!:( , no nic, tak ke hře.

Hodně mne překvapilo, když jsem si četl zdejší diskuzi z ledna 09, kde jsem psal o svých zkušenostech z hraní a musím říct, že názor je téměř identický. Hlavně mne šokovalo, že hru jsem charakterizoval nyní úplně stejným slovem jako před rokem - STERILNÍ - tadle hra je šíleně sterilní.

Již tu nebudu znovu rozepisovat, jak je tato hra totálně mimo, co se fyziky a dalších věcí týká = opravdu nereálná. Nereálné souboje - což bych přežíl, ale ty totálně nereálné skoky a přeskoky, to jsem vydýchával dost dlouho. Což je ovšem záležitost ledna, nynější hrání jsem to házel za hlavu.

Již před vydáním a zvláště po prvním videu jsem v tom viděl akorát přiživení se na sérii Prince of Persia a neviděl jsem nic spektakulárně bombasticky kulervoucního, co tu ještě nebylo. Jen všechny ingredience v jednom FPS kotli. Proto jsem, jako obvykle, přistupoval k tomuto jako k dalším HYPE hrám - neměknu po každém obrázku, videu. Názor jsem chtěl nechat až po zahrání. Hra ovšem zůstala ještě za mým očekáváním. Tato hra měla ovšem relativně velký potenciál. Bohužel nezdařilo se po všech stránkách...jen mne mrzí, že to byli právě DICE, kteří mají za sebou něco tak dobrého jako BF: Bad Company.

Vrátil bych se ke slovu "STERILNÍ", což se dá na hru použít v hodně ohledech, ale nejvíce mi vadila sterilnost prostředí. Hráč by se měl cítit, že je v "realitě"(přibližovat se....to mají ovšem hry ještě pár let co dělat.) a né opak. Jediné, co ve hře "žilo" byli krysy a holubi. To bylo totálně na hlavu padlé - prolézám různé kanceláře, chodby, ulice(jeden výhled, jak chodí po náměstí-wtf?),metro(ač neustále jezdilo:D) atd. a nikdo nikde. Vůbec celé město bylo uplně mrtvé. K tomu všemu přispívá totálně ujetá stylizace(věc vkusu, mě se to tedy nelíbí) - co to má být za barvy? Takové správně homosex...to moc nepomáhá atmosféře, když je to samá modrá, červená, žlutá, oranžová,atd(samozřejmě ulehčení pro programátory) a hlavně BÍLÁ! Na bílé je přeci zákonitě vidět všechen bordel - tady je celé město sterilní, vymáchané v SAVU - asi drží "Režim" všechny ty lidi doma a přes noc pucují leštěnkou mrakodrapy. A nejvíc WTF jsou ty bíle stromy a keříky! To je už jako trochu moc...

Připadal jsem si jako králík v kolečku, ani pořadně nevíte co máte dělat - jen že někam se má dojít. Kdyby tam byla například mapa a označeno kam se má jít, ale tady prostě existuje jedna cesta. Né jsou tam alternativy! Blablabla, jen PR kecy, stejně je to obyčejný koridor a hraje si to na bůhví co...Náplň misí: běž a běž a skač a skač - toť celá hra, nic jiného se neděje. A iritovalo mne, že o mne policie hned a pořád věděla, o každém kroku. Neustálé úprky před policií. Není ani chvíli čas se kouknout po okolí. Líbilo se mi akorátchase a boj za "tajemným vrahem" ač bylo od začátku jasné, že to je zrádná Cel. Jinak to samé pořád dokola, tudíž stereotyp se dostaví brzo a hra začne nudit.

Kdyby to aspoň zachraňoval gameplay. jenže ten je leda frustruící. Jednotlivé principy, mne neuvěřitelně provokovaly, protože zkrátka nebyly udělány dobře. Kolikrát jsem vzpomínal na super ovládání z PoPů(vzhledem k MiE). Kolikrát jsem zařval:"Ty krávo", njn když si skáče jinam/jinak a vůbec to nefunguje, tak jak by mělo :D. Už ze samotného feelu jsem nebyl unešen ani před rokem. Což je škoda. Měl bych toho tolik, jak by se to dalo udělat-jinak a lépe. S dechem,zraněníma,zlomeninama a spoustu blbůstek, které by hru aspoň trochu přiblížili opravdovému prožitku. Njn dyť stačí, že se nám holka nezadýchává, fyzičku má jak 10atletů, síly jako Mark Henry a vůbec nevadí, že skočím 50m dolů a zachráním to kotoulem a sem v pořádku. Pořád jsem čekal, že Faith je nějaký geneticky výtvor či kyborg. Aspoň bych měl klid.

Co nezachraňuje gameplay, tam pomůže špičkový příběh.....hum, tady zase krok vedle. Jednoduchý a nic neříkající a hlavně úplně špatně pojaté vyprávění. Námět byl dobrý(doba, prostředí) ovšem realizace? Nezajímavé, nudné. Zamrzí nulové vedlejší postavy! To už sem se spíše skamarádil s těmi holuby a krysami....vždyť se Cel to měli spojit maximálně, běhat spolu, plnit různé úkoly, interakce, kámošky ja cyp - potom by měl ten jeden moment alespoň něco do sebe. Cel byla prostě "neznámá" runnerka, jako všechny bezvýznamné vedlejší osoby, kterým se nevěnovala pozornost. A kdo byla Faith? Kdo ví. Hráči má hl.hrdina hlavně přirůst k srdci...čím má zaujmout absolutně nezajímavá cácorka???.....tak to bude ženská a bude to asiatka, to hráče tak zaujme, že neuvidí balast kolem sebe. Příběh a postavy tady mohli být parádní a mohlo to tolik zachránit....

Souboje-prvních pár se zdá být vše strašně cool, pak je to jen nuda - neustále to samé, ty samé animace, ty samé pohyby, ty samé chmaty. Naše superžena všechny stejně přemůže......zbraně byly vymodelovány nepěkně. Jediné +, že se se zbraní nedalo běhat a taky,že stačí pár kulek a je po vás. Checkpointy rozmístěny daleko od sebe, abych si to několikrát mohl proběhnout znova a znova. Bez uložení pozice, takže při vypnutí značná část znova. Ještě bych přidal pitomou AI v mnoha ohledech.

Pěkné rozmazávání - když jsem na rouře, zrak se soustředí na trubku a zbytek je mázlý....Na mém dědovi hrajela přijatelně! Výborná optimalizace pánové ;).

KONEC - no tak to překonává i Bioshock! To jako mysleli vážně, sem si myslel, že si dělají pr**l!!!banda týpků s bouchačkama....ignoruju je, rozběhnu se, skočím na tyčku skopnu týpka, pak pár nesmyslných věcí pro efekt a konec:D a kde je to komando?a vůbec...zkoušel jsem pár možností a nejde nikde se schovat, hra vás hned zabije:D, je tam hodně absurdních věcí, ale škoda se rozepisovat... a navíc je tam jediné ingame video! :D.


DICE si zkrátka vzalo moc velké sousto, na takovém projektu se zkrátka má dělat dlouho, né několik měsíců. Nepovedlo se zhola nic...pod rouškou HYPEu vidím hodně průměrnou hru. jediné na co se opravdu těším od EA z roku 08 je Dead Space, který podle mě tou špatnou hrou nebude, ale kdo ví....

Bioshock rozhodně lepší, za mne 52%.

Pro: máznutí :), optimalizace ;)

Proti: sterilnost,prostředí,stylizace,příběh,postavy,Faith,feel,gameplay,náplň "misí"AI,checkpointy, atd

+2 +15 −13

BioShock

 • PC 65
Právě dohráno. Celou dobu čekám na konec, že se něco předvede, nějak paradně to zkončí něco se nastíní, něco vysvětlí, zkratka něco. A ono nic. Konec byl opravdu hódně špatný(na YT sem mrkl na ty další dva). V podstatě celou hru jsem čekal na "něco" a ono nic. V čem je hlavní problém hry? Tadle hra je šíleně neosobní! Za celou dobu sem se nezžil s hrdinou(z kterého uvidíte leda pravou ruku s natetovanou 8, nepíp ani slovo - jo to musíte být VALVE, aby to takhle fungovalo:),se sterilním prostředím, s příběhem, s postavami. Vše je tak odtažité, zkratka vše neosobní.

Příběh - není ažtak marný, ale žádný zázrak to není. Chybí tomu taková nějaká komplexnost.....začátek je strašně vytržen z kontextu - plav, projdi Rapture, zabij *** a konec. Úděsný konec, tím si to tak nějak vše podkopalo a jen utvrdilo celoherní zážitek, že to prostě není nic světového, jen další hype. Hru pouze zachraňuje zajimavé prostředí(které se ovšem časem ohledí), povedená grafika-v čele s vymazlenou vodou a několika vychytávkami, které ovšem v konečném důsledku nezanechávají nějaký velký pocit výjeku nadšení. Hra je příšerně zdlouhavá(to bych řekl,že hře trochu uškodilo a dívím se že sem ji dohrál, když to "něco" stejně nedorazilo), například u nedávno dohrané Call of Duty: Modern Warfare 2 sem se nestačil nudit a nějakých 6 hodin v tomto případě je optimálních, jenže ta hra má neuvěřitelný spád, variabilitu prostředí a má to "něco", co udrží. Bioshock ne. Nedá se u něj dlouho vydržet, jelikož Rapture je strašně klaustrofobické - těsné, neprostorné. Samý tunel, repetetivní náplň, todle se dlouho v kuse hrát nedá. Btw z příběhu se myslím dalo vymáčknout hodně, ale zaspalo to někde na půl cesty.....

Plazmidy - neb takový trademark této hry. Pro mne nic revolučního, převratného a nesed sem si z toho na prdel. Proč? Dobře, mějte si plazmidy, ale zpracujte je opravdu "kulervoucně". Celou dobu sem také čekal na nějaké super schopnosti - jenže celou dobu stejně využijete plamen,mráz,elektriku a telekinezi...ostatní jsou do počtu. S plazmidy jsem se totiž nebavil. Nebylo to špatné, ale když to vidíte zpracováno někde jinak-lépe a hlavně zabavněji a máte možnost porovnat, je to jako nebe a dudy. Ptáte se, co sakra mám pořád na mysli? Tydle věci jsem si fantasticky užil v Dark Messiah of Might and Magic. Tam to bylo zpracováno naprosto dokonale(ikdž Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast hehe :). Nevím proč, ale miluji schpnost zmrazování - u Bioshocku má nejoblíbenější schopnost, třeba na zastavování Taťků a následného kropení. Jenže u ostatních nepřátel to není taková radovánka. U DM na vás někdo skočil, v letu sem ho zmrazil a při dopadu se rozprášil na tisíce zmražených kousíčků. U Bioshocku todle nefunguje. Prostě sletí na zem, stojí a čeká až rozmrzne. Nemluvě o tom, že animace vykonávání kouzel v DM byla udělána na výbornou...v pár věcech se zkrátka tydle hry dají srovnat, DM je tou lepší hrou.

Další trademark Velcí taťkové. Čekal jsem trošku větší čelendž. Ona vůbec celá hra je hodně jednoduchá, o konci nemluvě, to bylo opravdu trapné. Samá Rosie ze začátku, dlouho se čeká na ty taťuldy z přebalu. Ale jsou zpestření taktrochu jednotvárných splicerů. Ano, několik druhů splicerů, ale v podstatě se stejně dělá to samé + věžky a vrtulky. To nejsou moc variabilní nepřátelé. Tudíž nudí. Za taťuldy mají ovšem tvůrci +, alespoň nějaké to zpestření už v tak repetivním a znavujícím gameplayi. Prostředí se mi ze začátku líbilo a těšil se na další prozkoumávání, záhy jsem pochopil, že se žádné novinky nedočkám. Prostě budu neustále chodit po chodbách, toť můj úděl. Přeci když dělám tak tuneloidní prostředí, musím to aspoň v něčem obměnit. Vždyt i v Doom 3 se šlo ven a byla to příjemná změna. Vždy jsem vzhlížel vzhůru proskleným stropem a koukal na tu krásu nade mnou. Bohužel, nepodíval sem se ven ve skafandru. Nechodil sem po dně, neplaval kolem mrakodrapů či něco podobného jako třeba i v Star Wars: Knights of the Old Republic. Bohužel.

Hru jsem prolezl opravdu svědomitě, nalezl každý kout, každý pokoj, takže ne že bych hrou jen tak proběhl. Po čase jsem to už nenáviděl, ale nemám rád nevidět veškeré lokace hry, ať už se jedná o kteroukoli hru. Sbíral jsem veškeré nahrávky. Poslouchání nahrávek a sledování duchů velice hře-příběhu prospěly. Bez nich by příběh stál za 2 věci a bylo by to ještě více neosobní. To byl jediný přibližující moment, ovšem vzhledem k obyvatelům v Rapture a zdejší situaci. Chtělo to rozvinout na více frontách, pak bych neměl námitek.....AI protivníků je špatná, jen nabíhají, ovšem libilo se mi, že když hořeli utíkali se spláchnout:).

Bioshock je FPS a u FPSek je důležitý pocit ze zbraní, vůbec pocit ze soubojů a tak dále. Není to vyloženě propadák, ale kam se to hrabe alespoň na Half-Life 2, či na špici feelu ze zbraní a soubojů jako v CoD4/MW2 a nebo třeba mého dlouholetého miláčka Day of Defeat: Source. Hodně mi Bioshock připoměl v tomto Team Fortress 2, ale tam je to o něčem jiném, tam je to myšleno trochu jinak a hře to nikterak neubližuje.

Ještě k tomu zatracovanému konci. Nějak to stále nedokáži přenést přes srdce. Tím si prostě kopli balón do vlastní sítě. 3koda. Ze začátku to vypadalo na známku kolem 80%, ale neustále to jelo dolů. Váhal sem, ale ten konec to totálně rozsekal....

Automaty a veškeré vylepšování - příjemné oživení, ale žeby mělo nějaký zásadní vliv na cokoliv, se říct nedá. Leda tak na nejtěžší obtížnost, tak stačí sbírat co podlaha a těla nabídnou:). Nabourávání je zpočátku zabava. Ale po 30cátem heknutí, neustále repetivnosti a stejnosti to začne nudit. Ke konci, kdy sice máte vychytávky, jak si ulehčit práci, už mne to sr***lo, jelikož proud tekl čím dál více rychleji, ztrácel sem životy, přilétali vrtulky a nakonec ze sejfu vytáhnu pár nábojů, to je tedy skvělý :X.

Ač je hra řekl bych dobře optimalizována, neubránila se technickým chybám. Hodně často(hlavně v soubojích) vysazoval jakoby zvuk, šla slyšet střelba, rádoby kecy splicerů a vše se odehrávalo jakoby v jeskyni. Často vypadávaly titulky(z nastavení), což bylo otravné. Neustále skákat do nastavení a zapínat je. Samozřejmě už hodně nepříjemné byla synchronizace titulků, kde bych to nejraděj hodil za vinu tomu našemu "milovanému" distributorovi, kterého bych proklínal od rána do večera, ale bohužel, je to chyba hry ve všech jazykových mutacích. Jinak stejně - damn you CENEGA! :D

Todle bylo hodnocení druhé strany mince. Jak již jsem psal u Krize nemám rad hypované hry - proto je více podrobuji mému kritickému očku. Bioshock vypadal , že to dopadne dobře, ale padá do řad lehkého nadprůměru. Třeba Call of Duty: Modern Warfare 2 jsem se těšil až setřu, jenže tam mi těch pár nedodělků nevadilo a taknějak jsem byl hráčsky uspokojen. Ač jsem ji ovšem v komentu vychválil nedosáhla ani 90sátky. Po mém ročním(1,5 ročním-podle toho, jak se to veme) pauzování co se týče hraní PC her mě hraní už skoro nebaví, nenadchne a jsem jak stará důchodkyně, která nějakým zázračným způsobem je po 20 letech zase v přechodu. Hry hodnotím krityčtěji než předtím....hra kterou nemám rád už od oznámení a kterou mne Valve zklamalo je Left 4 Dead 2, na tu se těším až si na ni smlsnu:P, ale ohlasy jsou trošku jiné než sem čekal,uvidíme.

Ovšem zpátky k Bioshocku...hra má jistě a nepochybně světlé stránky. Ty ovšem zde dopodrobna uvedli někteří mi kolegové(samozřejmě s některými-možna většinou:D nesouhlasím) a rozepisovat je nebudu. Jako u Crysis(koment) sem šel s holou kůží, a věděl, že budu mít milión - , ale koho to zajímá...na dílo by se mělo nahlížet i z té ošklivé strany. Ovšem koment jsem psal naštván a pod vlivem :). Teď jsem při smyslech, jen spím:D. Takže mi je sem klidně sázejte, ale musíte uznat, že některé body zde uvedené mají více či méně pravdu.

Bioshock je příjemná hra, ale nic světaborného ažtak nepředvedla. Nejvíc mě štve neosobitost celé hry, dostanete pocit, že hráč je vlastně navíc, že ho hra odsunula a chce se hrát sama, bez vaši přítomnosti. Tudíž za mne 66%.

Pro: grafika,prostředí,Velcí taťkové,plazmidy,atmosféra, sestřičky

Proti: neosobitost,příběh,postavy,technické nedodělky,gameplay,prostředí,pocit ze zbraní,plazmidy,protivníci,AI

+14 +24 −10

Call of Duty: Modern Warfare 2

 • PC 85
Co říci? Snad jen - to byla JÍZDA! Tak nečekal jsem to, ale todle se opravdu povedlo. Začátek hry až do necelé půlky má strašný spád (a jak by tady někdo řekl, velký koule), na skútru jsem pocítil trošku adrenalin a v Brazilii se to skvěle rozjelo(chvílí jsem měl pocit, že hraji Mirrors Edge:). Taky jedna z prvních misí v USA s tou jednou snipou - to byl skvělý zážitek, když vám vlny nabíhají přímo pod okulá:P. Druhá část nebyla už takový boom, hlavně mise ve Washingtonu DC mne tak moc nebraly. Vězení - celý Alkatraz, sprchy - no zkratka Skála(vlastně někdo tam měl k zarostlému Conerymu dost blízko - mimochodem super moment:). Pak samozřejmě konec parádní a hlavně závěr! Nikdy bych netušil, že se na další Call of Duty(potažmo Modern Warfare 3) budu do budoucna těšit. Tady bych se zastavil u příběhu. Je super,že to navazuje na CoD4 a dále rozvíjí. Nechybí oblíbené postavy ze 4ky a přibyde pár nových, kteří si mne získali - jako Ghost a další. Ovšem na Soupa, hlavně na Price nikdo nemá :). Sžití s postavou je určitě vítáno. Co je hlavní a šokovalo mne - hru sem dohrál na jedno posezení v kuse - což vzhledem k tomu, že sem výjma včerejšku(dohral KL a CoD4) nehrál v podstatě rok a půl nic na PC, je úspěch. A to vůbec nevím, kdy sem naposled dohrál něco v kuse, to už bude doba, panečku. Délka mi nepřišla až tak krátká, na težší obtížnost to jde. Hra má skvělou hudbu, která doplňovala už tak skvělou atmosféru. Závěrečné titulky jsou udělány originálně :). Což mi připomíná, že jsem zahlédl u cpt.Price - Billa Murraye(Krotitelé duchů), ovšem mohl jsem se přehlédnout. Určitě ještě počkám na češtinu a sjedu to podruhé kvůli detailům příběhu - na letišti při boji se to opravdu stíhat číst nedalo:(.Výborná je optimalizace - i já jsem to bez problému rozjel,což je paráda. U kamaráda jsem chvíli hrál začátek, grafiku měl na max a myslím, že je fajn....co mne taky překvapilo, byl lepší pocit ze zbraní, lépe se z nich střílelo, hlavně nejmarkantnější rozdíl prodělala AK-47. Jinak zbraní je hodně a 3 z nich jsem si opravdu zamiloval.

Jasně hra není dokonalá-hlavně bych vytkl slabší AI. Věc, která mne štve už od první CoD snad nikdy nevymizí a to neustálé ležení polomrtvých na zemi a jejich následné dorážení - ach jo, kdyby to aspoň omezili na minimum:(. Taky je to samozřejmě přeskryptovaný koridor, jenže....tady tak nějak musím přivřít očko, protože ještě o chlup vyšperkovali už tak dokonalé CoD4. Pár nových nápadů, několik dechberoucích scén(4ku sem dohrál včera, Prypiat a pár momentů supr,ale MW2 je asi o cosi lepší, asi to bude tím, že rozvedli postavy a hlavně příběh, takže se těším, že příště to bude opravdu stát na příběhu a nebude to jen takový doplněk,chtělo by to více dialogů atd)) - opravdu sem se bavil, takže tleskám - což sem dělal v titulcích. Kluci z Infinity prostě umí. Recenze čistě SP části, Na SO se ještě mrknu, MP zkoušet nebudu, ale slyšel jsem, že se nějak nevyvedl, což je škoda, jelikož jako bývalý "profi" hráč CoD4 sem MP část měl velmi oblíbenou, třeba to spraví update.

Jak tedy dopadlo MW2 u mne? Ze začátku jsem byl opravdu nadchnut - 90%(první půlka), po druhé půlce 85% a na uplný závěr o5 90%, ovšem po vystřízlivění, zvolím stejně, jako u CoD4, 85% s tím, že ve výsledku kvalitních 87% :).

Pro: udržení hráče, wow , lokace , postavy, příběh,¨zbraně, grafika, několik vylepšní

Proti: AI, pár bugů a neduhy CoD série....

+23

Kane & Lynch: Dead Men

 • PC 40
Tato hra byla u Levelu a vzhledem k tomu, ze tady byla relativne doporucena, tak sem si ji koupil. Jelikoz mam zrejme praseci chripku nebylo do ceho pichnout, tak sem to rozehral, jelikoz tudiz a pouze kvuli nemoci sem se prokousal az ke konci, protoze to byl celkem udesny zazitek......Velice kratce a strucne, pac se mi o tom moc vypisovat nechce: Predevsim hodne nudne, nebylo nic cim by mne hra upoutala a uchvatila. Hlavni 2 predstavitele se mne vubec nedotkli - nevyrazni, pribeh onicem(proto sem to i hral-chtel sem vedet,proc do toho jde Bruce Willis),zkratka klisoidni zapletka. Vypraveni je chytnuto taky za spatny konec. V jedne misi zkoncite v druhe se objevite jakoby "uz v pulce". Coz atmosfere nepridava, ktera tam ani neni. Hodne velke minus byla AI. Opravdu hodne tupa - jak vasich spolubojovniku, tak hlavne protivniku. V podstate sem zabit musel vsechny stejne sam, protoze spolubojovnici sic strileli na nepratele, ale po vyprazdneni 10ti zasobniku stejne zili dal. Za krytem delali porad to stejne, vbihali mi do rany.System kryti nevyvedeny a celkove i ovladani.....level design otresny,stejne tak lokace. Zvuk mi obcas vypadaval a celou hru znel, jak nekde ve sklepe s nejakou ozvenou. S grafikou se take nevysvyhli. Celou dobu sem si pripadal, ze hraji nejakou tuctovou budgetovku....skoda casu,jeste ze byla tak kratka. Tudiz 42%.

Pro: kratkost

Proti: AI,pribeh,postavy,grafika,bugy,ovladani,system kryti,atd

Left 4 Dead

 • PC 70
Predem bych zminil singleplayer - pro mnohe opovrhovana cast - pro me vynikajici uvod do hry. Zde vas nikdo nerusi(pubertacke kecy nemeckych deti, strileni do vlatnich a spoustu rusivych elementu). To je hlavni predpoklad si poprve a nejintenzivneji prozit skvelou atmosferu L4D. Co mi z cele hry utkvelo nejvic? Urcite Witch - kdyz to hrajete poprve sami a ve tme uz jen vzlyk te male cacorky v dalce je desivy, take vyhybani se ji, abyste ji dostatecne nenastvali, pote co na vas vystartuje - to byl zazitek, vetsinou me ze zacatku povalila na zem a bylo to. Ale ten zvlastni pocit jsem mel chvili v singlu a pak i chvili v MP, ale po case se tento skvely pocit vytratil(kdyz to zazijete tolikrat + nektery hraci k ni pribehnou a z 5 cm ji narvou brok do palice, tak to kouzlo se zkratka vytraci). Jinak pruchod singlem byl paradni, hlavne ponurou atmosferou, kooperaci, souboji s bossy, prijemnym level designem, grafikou, ktera je vynikajicne optimalizovana.Taky bych chtel vyzdvyhnout AI spolubojovniku, ktera az na par drobnosti vzdy pomuze. Jinak je hra hodne lehka, takze hrat jedine na nejtezsi ci o stupinek niz, jit pod normal nema smysl. 4 prezivsi rychle prirostou k srdci, hlavne Zoey a Louis. V MP sem hral jedine za Zoey:). Souboj s Tankem je take zajimavou zkusenosti, ale jak jsem uvedl ze zacatku, je vse super, jenze po case se vychytaji zpusoby jak se toho ci onoho zbavit, kdy na me nabehne dalsi horda atd.
Multak-po absorbovani silneho zazitku ze singlu(strach,atmosfera) je multak jiz spise o zabavne rezi s lidmi v co-op rezimu. Vubec prvni co-op sem hral s Loganem,AimLezZzem, montanou a kdo vi jeste s kym. Se sluchatky a mikrofonem zkratka posouva gameplay o neco dale a pokud tudle hru lidi umi a dokazi taktizovat je to velice bohaty zazitek. Po case se ale jiz vychytali mista, kde se da schovat pred hordou(rohy a ruzne mista, kde se treba vyuziva nejakeho bugu) - coz me mrzelo, protoze pruchod misemi se stal sablonovity a at natrefite na nemce,dana,sveda, cecha ci polaka postup je vzdy stejny, takze jde jen o to aby vsichni stali v jednom rozku a vsichni odpalovali hlavy toho co se prave na vas vali.Zda se mi, ze se hra strasne rychle zautomatizovala. Coz melo za nasledek dostaveni stereotypu i v MP. Ono vubec hra po case cloveka jiz tak nebavi co v prvnich 10-15hodinach. Coz je dano taky poctem map, kterych je poskromnu, zbrani take neni mhoho, to same plati o nepratelich. Director je sice fajn vec, ale ono na veci nesejde, pac nijak zvlast se to neprojevi, jen nastve kdyz vam da Witch primo do cesty a nelze ji obejit, coz ze zacatku bylo fajn protoze kazdy byl z ni totalne podelany a taky ty vykriky: "ty voe, witch co ted???!" vschni se zkratka bali ze cela skupina zemre a hraci si zkratka museli rict kama ji obejdou a vsichni spitali jako mysky - super. Jenze opet po case kdo byl u ni nejdrive ji ustrelil palici a je to, de se dal, ceka se v rozku na dalsi naval zombiku.Po case sem toho take nechal a presel na Versus, ktery sem sic predtim zkousel ale totalne mi nesel a nechapal sem ho.
Versus-todle mi pripomelo modifikaci zvanou Hidden v mnoha ohledech. Zpocatku sem vubec nechtel hrat za infected, pac ani za jednoho to nebylo hratelny. Po case to ale i jde a bavilo me to. Jenze k infected se dostanete jednou za cas a hodne dlouho trva, nez se s nakou postavou naucite hrat. Natoz si to zkusit s Tankem. Prochazeni v coopu s prezivsima proti zkusenym infected je hodne tezka zalezitost, opak jiz neni vubec dramaticky. A tim narazim na totalni nevyrovnanost tohodle modu. Infected by meli mit trochu lepsi schopnosti, kazda postava ma nejakou spatnou vlastnost. Taky se po case lidi naucili to, ze cely lvl prosprintuji az do safe housu, takze pomalejsi infected za cele kolo meli jeden spawn pac nestihali prezivsi dohnat.I tady se vsechno zautomatizovalo, hlavne ty posledni casti hry, kde slo o extractnuti. Cekal jsem dlouho, ze versus vybalancuji ale nechali to tak. Rozepsal bych ke kazde postave neduhy, jenze asi ani neni treba, kazdy kdo dostatecne dlouho hral vi, co jsou tam za chybicky.
Ze zacatku bylo pro me L4D atmosfericke, hororove a veril sem tomu, ze prezivsi nastavuji sve krky proti jistojiste smrti. Co-op vyborny a zabavny. Versus pri primhoureni obou oci taky ok. Takze bych hodnoceni videl na 80-85%, jenze po case si zacnete vsimat veci, ktere se prehlizeli, ci nastoupili po case - hlavne stereotypnost, malo map, vpodstate vykvaknuti se Valve podporovat tudle hru, tech chyb je cela rada vice ci mene vadicich, ale nejvetsi je, ze atmosfera po case zkratka ztrati a ze hry se stava ciste vyvrazdovacka zombiku(ktere po case stejne prestanete vnimat), jen chodite strilite a berete lekarnicky :).Mimo jine desne vyhledavani serveru, nejhorsi ze vsech Valve MP her, ale zase prdel ze nevite kam se pripojite, vetsinou na plny server nebo vas to jinak vykickne, zpoctku to bylo peklo se v tom orientovat:).No na zaver, se to dalo jeste vic pribehove svazat, takhle je to suche, ciste MP, coz mohli i stavet na SP, zkratka mi prijde, ze to spichli moc rychle. A o situaci s 2jkou se radej nevyjadruji:(. Ale celkove hru chvalim, na odreagovani to spatne neni takze za me 73%.

Pro: atmosfera,"strach",Zoey, prvnich par setkani s Witch,par peknych momentu a coop

Proti: po case ztrata kouzla, nevybalancovany Versus mod,podpora, mapy, delka, vyhledavani serveru

+15 +17 −2

Lula 3D

 • PC 15
mno je asi jediný důvod proč hrát tudle hru:D a hraní "adventury" to není:)...je zbytečné vypisovat kolik tadle "hra" má chyb páč je to jedno z nejhorších co sem hral...s bolestí musím přiznat že Crysis bylo o cosi lepší......pořád jsem čekal něco, jenže ono to nepřišlo a to jsem to raděj hrál s návodem:D, to co tam hledáte tam stejně není, takže škoda času.......btw Lula ovšem je jedna z nejhezčích herních koček, to zas se autorům musí nechat!:P 16%

Pro: hmmmm co jiného než poprsí sličné Luly....

Proti: hmmmm vše ostatní:D

+8 +11 −3

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

 • PC 75
Pokud bych mel Vegas hodnotit jako novou hru nedopadla vubec spatne...system kryti mi vyhovoval(ac drzet v krytu porad PTM to bylo hodne spatny,proste maj se este co ucit od GoW) . Ovsem kdyz prihlednu k vybornemu dilu Raven Shield tak v tomto srovnani nedopadne moc dobre. Ovladani se strasne zjednodusilo uz neni tolik moznosti,zmizela takticka mapa. Uz se nedali vybirat/vyzbrojit clenove tymu, proste tady jede Logan za Logana a stara se jen o sebe. Je to strasne tuneloidni - vetsinou jen dvoje dvere(jedna pro Logana zbyle pro tym pouze jeden po 2 typcich). V Ravenu byla zkratka tovarna/dum a di si kama chces. Navic tam se chcipalo hodne casto,stacilo udelat jednu chybu a byl konec.Zato ve Vegas mi obcas kuci prisli jako Ramba poslat na vycisteni a hned to bylo,obcas AI byla nesmrtelna(mel sem sniperku 3x do hlavy a nic), ale vetsinou to bylo tak jak melo.Trochu nevyvazena obtiznost...nektere casti byly jednoduche, nektere zapeklite a k proklinani tomu prizpivaly save cekpointy(vzhledom k tomu,ze hra mi porad padala tak sem mel nervy v kyblu) a ten konec sem cekal tuzsi, jenze nebyl. Velice se mi libilo slanovani po stenach, ikdyz dobivani pozic bylo tezkopadne, kor to slaneni primo znamenalo rychlou smrt:). Ale zavesit se hlavou vzhuru nepratele kosit Desertem a tym poslat sesplhat z druhe steny budovy to bylo nezapomenutelne. Trosku se obavam V2 pac to musi byt to same, no uvidim. Grafika sporadicka moc bluru a nekdy byla az oskliva, znam lepsi....do Pro/Proti nebudu zahrnovat srovnani se serii RS.76%

Pro: system kryti,nove prvky,zbrane a jejich ovladani,ovladani tymu

Proti: AI,obtiznost,

+9

GUN

 • PC 80
Další hra kterou jsem si koupil na popud DH. Divoký západ sem nikdy nemusel a ani kovbojky mě nikdy nebavily......Takže sem přistupoval s opatrnosti sobě vlastní. Na první pohled hra působí ošklivou grafikou, ale po čase to ani nepříjde. Na GUN mě nejvíc bavilo ježdění na koni což je tady vyvedeno na jedničku(postávají všude jako auta v GTA:D,mohly tam ale dát i osly a nějaké jiné, třeba dost mi chybělo řídit dostavník a podobné vychytávky). A taky mě bavilo to, co cowboye děla kovbojem - tudíž honák dobytka. Pomáhat na ranči mě velice bavilo, ikdyž nejvíc ze začátku s kravkama.....Mise byly nápadité ač bez hraní všech vedlejších misí by to bylo brutálně krátké. Po splnění všech vedlejších a hlavních misí to de. Našel jsem pouze 42 hrou zlata ze 44,kdo ví kam je schovali, ale hledat je už nebudu:). Střelba je taky dobrá, překvapivě zábavná i na koni,či lovení lukem všemožné beast. 3koda, že mapa celého světa byla tak malá, sice tu bylo vše, ale byla to takové ztísněné prostředí jak z LEGA:)). Celkem bylo blbé to trháni(asi vlivem loadingu přejíždění do různých částí) a taky mi mockrát vypadli textury takže sem chvili jezdil v mracích a kolem lítali lidi a budovy, + opakující se ksichty NPC. Kdyby byla 2jka a autoři si vyhráli ještě s některýma věcma, které bych tam uvítal, jako teba trochu rozšířit možnosti jízdy na koně(naskakování za jízdy,jezdit zavěšený a zkrátka ty všemožné kousky z filmů), a taky mi strašně chyběla interakce s vlakem.Úplně nejvíc jsem očekával misi kde bych sprintoval za vlakem, na konci se chytil, vylezl na střechu, přeskakoval bych vagóny až k lokomotivě a třeva ho přepadl, odpojil vagóny a prostě spostu takových známých momentů, které by byly zcela famózní.Nebo něco podobného co bylo v Návratu do budoucnosti III:).Příběh je takový defaultní, ale neurazí.Dobrá investice těch 249,-.Zkrátka až na pár drobností hra se velice vyvedla a doufám, že třeba spatří světlo světla 2jka, na které kdyby se zapracovalo by převálcovalo i GTA.....82%

Pro: jízda na koni, prostředí, přestřelky, mise(hlavní i vedlejší), celé to funguje na výbornou - dokáže připoutat i western negativní:)

Proti: délka,velikost mapy,grafika,některé bugy,loadingy/vypadávání textur+opakující se NPC

+10

ÜberSoldier

 • PC 60
Tak tudle hru sem dostal za 1,- tak sem ji chtel zkusit,ze zacatku hra celkem bavila,ale pak se dostavil stereotyp a ukoly byly jednotvarne...zkratka se stalo neco podobneho jako u Infernala...hra sice nabizela ruzne graficke efekty,ale ja si pripadal jako bych hral MoH:Alied Assault.Co me ovsem nejvice zarazilo byly zvuky zbrani,to bylo neco strasneho,hru sem hral relativne dlouho,ale uz nebyla chut to dohrat.....61%
+8 +9 −1

Richard Burns Rally

 • PC 85
Nejlepsi rally vsech dob....po arkadovych Colinech todle byla jako posel z nebes.Jo vetsina lidi to odsuzuje,ale to jen proto ze vetsina byla zvykla na Colinovske lameni a tady si ani neskrtli,tak to vyfakovali aniz by si zvykli na jiny styl nez zajety colinovsky...Ja hral na sipkach,byl to hardcore ale da se to zvladnout,samozrejme trva nez se do toho clovek dostane,ale pak je to bomba....sice nasere kdyz najedete na kaminek nebo prkotinu a uz letite,ale tak to k tomu patri...me dycky vytacelo kdyz sem erzetu vpodstate dojel a na konci sem se dycky vysekal,to bylo infarktove:D.Navic vyborna grafika,zkratka bomba na poli simulatoru.....86%
+4 +6 −2

Spider-Man 2: The Game

 • PC 25
Tak tedle slatanine sem neporozumel,nechapu jak na PC mohli vypustit takovy paskvil.Po vynikajicim predchozim dilu to vypadalo velmi dobre i s konzolovou 2jkou,ktere sbirala hodnoceni kolem devadesatky....ovsem verze na PC byla tak tupa,ze se to nedalo.....to ani nebylo snad pro deti,levely strasne kor boj s Mysteriem na "rozkouzkovanem" meste no proste hodne spatna prace...26%
+8

Spider-Man

 • PC 80
Vyborny Spider-Man, boje s goblinem ve vzduchu byly paradni i s Volturem.....Taky nezapomenutelny byl muj oblibenec Shocker v metru ,ikdyz pak ty laboratore byly trochu psycho a v interierech se nedalo dobre manevrovat....skvele letani,boje zkratka povedena gameska:)) 83%
+5 +6 −1

Ski or Die

 • PC 75
tak na Ski byly uplne nejlepsi zvuky,tady PC speaker dostaval hodne pokurit:D A ten sjezd byl bozi....

tu tů du du tů tů:))
+5 +6 −1

Tomb Raider: Legend

 • PC 75
myslim,ze toto byl prijemny dil....ale next gen grafika byla docela narocna a obcas bylo lepsi to vypnout pac to pak vypadalo jak v muzeu voskovych figurin...co ve me ale zustalo,byla ta pparadni sipka z vodopadu...to krasne prohnuti to byla parada,to si nejvic pamatuji:D

Need for Speed: Carbon

 • PC 55
taky me posledni NFS...ale ja dokonce to dotahl az k tomu finalnimu bossovi,ktery mi v kanonu nesel a nesel udelat....porad sem cekal,jestli se to nezlepsi a on uz byl konec.Nakonec sem to ani nedohral.Nejhorsi NFS co sem hral a na ProStreet sem uz tu odvahu nemel....jizda v noci + kanony+dalsi novinky vypadaly sice cool,ale spis bych rekl ze to tu hru pohrbilo,uz to nemelo stavu a ani punc minulych dilu.Po povedenem Most Wanted sem cekal neco vic.Grafika byla taky naka divna,takova umela,jako bych jezdil v tovarne na plastikove pany:).Kanon me neoslnil,premira driftu taky uskodila,proste nechapu proc autori upustili od DRAGů,ktere sem mel od Undergroundu nejradej:(.
+7

Prince of Persia: The Sands of Time

 • PC 85
Tak vcera sem poprve dohral ceskou verzi hry.....musim rict,ze fraze "zatahni zapaku"(jeste tim nevimjaktopopsat hlasem Farrah) mi bude v hlave este znit hooodne dlouho.Jednicku uz sem nehral naky ten rok a prekvapila me grafika.ac 5let stara,rekl bych,ze hodne dobra...i dnes to ujde.Z nepochopitelnych duvodu mi v options neslo nastavit ani jedno tlacitko gamepadu,tak sem to musel zvladnout kl/mys.Oproti prvnimu hrani pribylo o dost nepratel(asi sem neco nastavil),ale kdyz clovek vi jak na ne de to.Ikdyz ten typek s tim velkym mecem a jeho komba me dozirala.Ovsem co me prekvapilo byly ti strasni ptaci...to se nedalo,kor ke konci na tom moste jak jich tam bylo asi deset ,tak to neslo shodili me na zem a ja se nezvedl...porad klovali a klovali a klovali...omg jak ja je proklinal(zvlast kdyz sem predtim bojoval s hordou nepritel,tech nejtezsich jako modry typek s tyckou,ten hnusak s savli a kladivari,tak mi zbylo pres pul zdravi ikdyz to byyl hnus souboj a ptaci me skoro zabili jako co?dycky sem machl ptak couvl a ze zadu vtom momentu klov druhy a kdyz jich tam bylo neco okolo 10ti tak to bylo porad dokola a ani nereagovalo tlacitko pro kryti,coz se stalo i vicekrat v jinych castech a pekne to potrapilo).Ovsem sem co me nejvic dozralo byla kamara...opet.Po letech sem na tento neduh zapomel a on fakt je porad tak hrozny.V jednom kole,ktere sem delal asi 15x protoze porad skakal kam nemel,padal kam nemel, netopiri damn,sloup hop beh po zdi,uz mi z toho kola fakt hrabalo.Musel ale rict,ze ted o5 hraji dvojku a ta kamera tam neni tak strasna,ikdyz funguje gamepad tak se to s nim vazne hrat neda....na souboje dobry,ale druha analogova packa nefakci takze se nemuzu rozhlizet.De sice za chodu kombinovat i s mysi,ale to bych musel mit 10ruk,takze se vracim ke klav/mys.Akorat me stve ,ze si vyklikam Razerku:(((.A Farrah je hrozne uzvanena a porad me evokovalo jak dycky nasla skviru/diru a byla vysmata...pak takova pohni fakt pridalo:D,u ENG mi ta ukecanost ani nevadila,ale u ceske verze sem si obcas myslel,ze ji zaskrtim.A to se mi taky nestalo predtim nekolikrat me strefila sipem a nekolikrat me zabila s hlaskou "to neee" nebo tak nak:D,ale jinak je putovani s ni zabavne.Prostredi je moc pohadkove ja radsi to psycho z dvojky:).Konec mohl byt lepsi nez jen trikrat vezir na ktereho stacilo se vykryvat,to ve dvojce Kaileena/Dahaka je vyzva i pro zkusene hrace a s GoW finalnim bossem bych rek(co si pamatuji) sou to nejtuzsi bossove s kteryma sem mel tu cest se vyporadat.Trochu sem nepocopil ten konec,kdy stacilo do vezira seknout a bylo "po nem".Asi to tak nebolelo,kdyz pak zatopil v 3jce:).Todle sem vypich jen to co me stvalo(klady zna kazdy),jinak je to vyborna hra a oblibena serie...

Pro: bojuvky,skakacky,pribeh,Farrah,dyka casu

Proti: kamera o5,ftaci,ftaci,ftaci!!,Farrah byla tak hot a nic se pravdepodobne nestalo:( a nakonec ta mise s volanim Farrah"tady sem" to bylo hardcore...

+6 +7 −1

Enter The Matrix

 • PC 75
Ac nejsem skalni fanda filmu,tato hra mile prekvapila.Hru sem kdysi hral **** verzi:) a ta kazdemu zkoncila v misi na dalnici...tak me to nedalo a po 5ti letech sem si udelal radost a koupil si tuto hru za krasnych 149,-.(je velky problem ji ted sehnat,ale znam obchod:).Takze i po druhem hrani me to neskutecne bavilo.Asi nejlepsi jsou kung-fu bojuvky...jsou velice dobre udelany + komba ve spojeni se spomalenim casu je navykove.Hlavne v boji s agenty se kterymi muzete zapasit predlouho.Taky prestrelky jsou dobre a mise v kanalech, kde jsou ty kachlikove sloupy, je nezapomenutelna.Tam sem si vzal dycky rychlopalnou brokovnici a vyblbl sem se na te specialni jednotce:).Grafika taky obstojna.Taky vyborna mise u Merovejce,kde byly upiri,pekne mu tam pichnout ten koulik:)).Samozrejme ke konci beh pred premnozenymi Smithy byl super...ale trochu sem cekal vic takovych momentu.Akorat todle bylo silene psycho pac ste museli porad utikat,ubivalo zdravi z vsudypritomnych kulek a porad hledat,do kterych dveri vlezt.Na mrakodrapu ok ale v te Cine to bylo az nechutne...a pokud sem zabehl do slepe ulicky tak 2 Smithove tam se mnou porad hazeli na zem az to pekne nebylo.Dale jsou vynikajici filmove cut sceny,ktery doplnuji i filmovy pribeh(pro skalni fanousky filmu povinost) a ta jedna veta narazejici na 3jku me fakt dostala.Libi se mi taky ze muzete hrat za dve postavy a obcas doslo i k ruznorodym misim.Klasicke metrixovske "cesty" po kulkach.Zajimavy "bulet time" ikdyz Max Payne to neni.Obcas ty sniperovaci casti,kde se museli ochranit spojenci to bylo fakt nekdy o nervy.Posledni mise v Logosu byla trochu silena za oba a cekal sem lepsi zakonceni(ale z pohledu filmu to tam muselo zkoncit pribehove cool ale zpracovani ee.A dostavam se k tomu co me na tehle hre vadilo a to byla bud jizda(Niobe) nebo strelba(Ghost) v aute/Logosu.Grafika v techto misich byla strasna ale hlavne jezdit s tim autem/strilet to byl doopravdy des,este ze toho tam tak nebylo.Suma sumarum ac se to nezda hra ma co nabidnout a fakt se nenudite(pokud ste trochu na ty bojuvky/strileni),hra splnila to co mela a bavil sem se u ni.Bohuzel(ac hra nabizi hru za 2 charaktery) hra je velmi kratka a zabere za oba tak 5-6,5hodiny coz je slabota.Ale zase kdyz se budete bit hlava nehlava s agentem treba hodinku a pak se Smithama mate vystarano...:D.

Pro: zabava od zacatku do konce(ne doslovne:),boje,prestrelky,filmove cut sceny,pribeh objasnujici hodne veci,upiri

Proti: kratka herni doba,mise s autem

+9 +10 −1

Need for Speed: Most Wanted

 • PC 85
S Undergroundem nejlepsi dily.Todle bylo fakt povedene,zabavne a hlavne tady sem mel opravdu pocit SPEEDu,ktera salala z monitoru.Krasne dlouhe silnice kde se to diky rychlemu stroji a nitro dalo roztocit do pekelnych otacek.Honicky s policii prekonaly [dh-hra]need-for-speed-iii-hot-pursuit[/dh-hra] a honicky s nimi byly nezapomenutelne,ikdyz obcas prekazky ktere ste porazeli nekdy policii nezastavili.Velka a zajimava lokace,auta a krasna grafika to jen podtrhovala.Samozrejme povedeny tunning a hudba.Ovsem co me nejvice na teto hre bylo,ze me oblibene BMW sem mel jen v prvnich par zavodech a pak bylo zabaveno a clovek musel zacinat s pleckama....coz by ani tak nevadilo,ale na BMW sem si mohl sahnout az po dohrani hry,coz uz nemelo smysl.Jizda od zacatku do konce,jedna z nej zavodnich her.

Pro: honicky s policii,grafika,velmi vysoka rychlost a mijeni aut o setinky metru s otevrenou hubou s hlaskou ty voe nebo jen "ohhh":D

Proti: arkadovitost,model poskozeni,BMW

+20

Need for Speed: Underground 2

 • PC 75
Uz ne tak skvele jako jednicka.Mesto nic moc.Uz takova nastavovana kase...hlavne srasne byly drifty....zvlast v pokrocilem stadiu hry kdy ste meli dobre vytunene auto a ovladani skoro na max takze to jelo jako po masle,jenze do driftu je potreba pretaceni a vybirat zatacku smikem coz s autem s dobrym ovladanim neslo,takze se muselo koupit horsi nebo vzit z garaze starsi vuz,coz znamenalo kdyz ste odjeli uspesne zavod a zase si vzali to vysnene puvodni snizila se ovladatelnost....Ale az tak spatne to nebylo,ale zadna inovace od predchozich dilu,akorat se autorum povedlo ze se po meste mohlo svobodne jezdit...opet vyborna hudba

Pro: otevrene mesto

Proti: DRIFTY

+2 +9 −7

Need for Speed: Underground

 • PC 85
Jeste nez sem tudle hru hral,tak kazdy rikal jak to hral cely den a nemohl se od toho odlepit....sem si rikal ze zrovna auta a tak pritahnout a nejak sem tomu neveril.Ovsem jake bylo me prekvapeni po nainstalovani:).Byla to prvni hra sveho druhu co se tyce tunningu,mestskych zavodu atd...Tuneni,kupovani aut,barveni s ruznymi motivy to vydrzelo opravdu dlouho.Super mestske zavody,ale myslim,ze nejvetsi inovace(a co me opravdu nejvice bavilo) byly dragy.Nikdy nebylo jasne jestli vas nahodou ze strany nevezme vlak,nebo zadrete motor,ci nejaka kolize,taktika v pouziti nitra,sice snadne ale zato intuitivni ovladani.Opravdu vyborna zavodni hra.A abych nezapomel....vynikajici hudba(ikdyz v te dobe niggove se mnou mavali:D-to sem byl este mala lamka,ale i tak....)

Pro: dragy,tunning,mestske zavody,navykove v tehdejsi dobe

Proti: navykove v tehdejsi dobe:o)

+11