Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ski or Die

Electronic Arts •  Konami (NES)
76
128 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Ski or Die, hra s tématikou zimních sportů, obsahuje 5 nezvyklých disciplín:

- Downhill Blitz (sjezd značně rizikového terénu s akrobatickými skoky přes chatky a propasti)
- Innertube Trash (sjezd svahu na nafukovacích kruzích připomínajících duše pneumatik traktorů. Během jízdy sbíráte ze země předměty přidávajíc body nebo části jídelního příboru, kterými se dá soupeřův kruh propíchnout)
- Acro Aerials (akrobatické skoky na lyžích)
- Snowball Blast (koulovaná)
- Snowboard Half-Pipe (jízda na snowboardu po half-pipe)

Hra podporuje hot-seat multiplayer až pro 6 hráčů.


Poslední diskuzní příspěvek

@Terien (12.05.2018 10:11): Jj, ta me jako jedina vubec nebavila, ale jinak jsem to mel solidne zmakly.

@Jumas (komentář): Hele to je takovej dost nicnerikajici koment na silu, nikdo tady treba vubec nezminil to, o jak uzasne punkovou a vtipnou zalezitost se jedna, nejsou to normalni zimni sporty, ale ma to spis takovyho snowboardovyho ducha, tzn. freeridy kdy mas vsechno uplne v 3,14ci. Nic podobyho od ty doby v podstate nevzniklo, nebo o tom nevim.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Tuhle hru jsem paříval asi v 5 letech na mém PC, který ještě běžel pod DOSem (přesnou konfiguraci jsem fakt neřešil v té době). Na tom compu jsem měl asi 20 her a Ski or Die byla jednou z nich. A musím říci, že v té době patřila do mé TOP10. Obsahovala 5 disciplín, které byly naprosto skvělé. Snad jen celkem nudnou koulovačku jsem moc nehrál. Zato nejlepší byl sjezd z hory přes různé propasti. 2D grafika na tu dobu byla skvělá. A ty zvuky slyším doteď. Vzpomínám, jak to mé máti, v té době počítačem nezasažené, rvalo nehorázně uši (PC byl původně v kuchyni). Stejně ale ta HUDBA! Ta byla na svou dobu opravdu epická.
Přes DOSbox si ji z nostalgie občas zahraju i dnes.

Pro: Hudba a zvuky, hratelnost, grafika na svou dobu

Proti: Dnes bych to asi pořád dokola nepařil, zvuky byly někdy po deeeeeeelší době otravné

+16
  • PC 75
Klasika z největších klasik. Jedna vůbec z prvních počitačových her jaké jsem ochutnal ( první však úplně nebyla, tu hledejme trochu jinde :-) ).

Poprvé jsem se sní setkal snad ještě na prvním stupni základní školy a pokud mě paměť neklame, byl to právě sjezd z hory, který získal mé právě se klubajicí počitačově hráčské srdce ( předtím jsem dojel desítky možná stovky her na NESku, takže jsem měl už něco na konzolích odehráno).

Jak připomíná kolega FG ta hudba byla něco fantastického a když dojela do té určité nejvyšší tónové pasáže, tak věděl celý barák, že právě sjíždím Mount Everest. Druhou oblíbenou soutěží byly akrobatické skoky, u kterých mě vůbec nevadilo, že je neumím ovládat spíše jsem byl hlavně zvědavý kolik mi dá ten hnusný, plešatý dědek :-).

Jojo to byly časy...

Pro: Pět rozdílných miniher, soutěžní tabulky, hudba, detailní grafika.

Proti: Trochu nepřehledné úvodní menu.

+13
  • PC 75
Her se zimními sporty jsem moc nezkoušel, Ski or Die je z nich ale jednoznačně nejlepší. I když se jedná o letitý kousek, rád si ho občas pustím i dnes.

Výběr pětice disciplín je perfektní a všechny se krásně doplňují. Nejvíce mě baví sjezd na lyžích v nebezpečném prostředí a špatný není ani sjezd na nafouknutých traktorových duších. Naopak neméně mě baví jízda na snowboardu, holt ze mě Ledecká nebude.

Super je také hra ve více hráčích, kde zábava narůstá ještě o level výš. Nemohu opomenout ani soundtrack, který ždímá z PC speakeru vše, čeho je tento prastarý předchůdce dnešních reproduktorů schopen.

Pro: sjezd na lyžích, sjezd na traktorových duších, multiplayer, soundtrack

Proti: jízda na snowboardu

+13 +14 −1
  • PC 65
Jednoduchoučká záležitost, ve které jde o vyšperkování vlastních dovedností v pěti zimních radovánkových sportech / zabávkách.

U některých disciplín jde o provedení a hodnocení jednotlivých triků, u jiných zase o to, jak zkoulovat rozverné haranty či při sjezdu na pneumatice co nejvíc vytrestat soupeře. A ten výborný skřek PC speakeru fakt stál za to :-)

U mě to byla zábava na pár spuštění, žádný velký povyk.

Pro: zábavnost, triky, rozhodčí

Proti: hudba, po krátké době se omrzí

+10
  • PC 100
Moc pecka hra. Na intru jsme drtili na 386. Hlavně sjezd a akrobatické skoky. tam jsme skákali skoro samé desítky ale chtělo to přesný timing. A u sjezdu se dalo snad 1/3 sjezdu letět vzduchem byla tam jedna ,,chyba,,

Pro: pecka, soundtrakc, dva lidi na jednom pc

Proti: nic je to stará klasika

+7