Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Eru (26.09.2020 14:09): "Dohraj hru, ke které byl oficiálně vydán samostatný soundtrack" - oficiálně, tzn. byl nějakým způsobem distribuovaný vydavatelem. Toto je jen veřejný playlist na spotify, který mohl vytvořit kdokoliv, třeba i já.
@marwel (26.09.2020 08:53): Zrovna Mankind Divided je pokud vím oficiálně povolen, je tam hlavní nádraží, i když značně změněné samozřejmě. V desáté kategorii na HC mám Půl kila mletýho, ale to ti rozhodně nedoporučuju :) Když jsem si projížděl hry, co si chci zahrát, tak tam pasovaly ještě Condemned: Criminal Origins nebo Hydrophobia. Myslím, že ještě něco, ale to už jsem zapomněl a po dokončení této kategorie jsem si ty poznámky k ní smazal. U novějších her bude problém, jak píšeš, především s tím soundtrackem, ale třeba i Heuréka! je problematická, protože alespoň jeden logický problém je v hodně hrách, třeba i v Duke Nukem Forever, kde bych ho něčekal. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak v té Hydrophobii asi taky něco logického bude.
Do jake miry se mysli to "realne konkretni misto na planete" v pripade ctvrte kategorie? Jakoze staci, ze jde o danou lokaci obecne, byt je ve hre vyrazne zmenena? Tech opravdu realnych mist ve hrach hrac asi moc neobjevi. Myslim tim jestli treba Praha v DE Mankind Divided nebo Cusima v Ghost of Tsushima plati, byt jsou ty lokace od reality hodne odlisne. Treba pro hardcore kategorii jsem si osobne predstavoval, ze hrac navstivi treba konkretni ulici, kopec, hrad nebo neco podobneho, ne jen, ze si odfajfknu Prahu v MD jako hardcore kategorii, kdyz v Praze ziju ale ve hre se neobjevi jedina realna ulice nebo ctvrt.

A prisli jste na nejakou hru do hardcore desitky? Prijde mi, ze pokud by melo jit o nejako novejsi hru, tak nejtezsi bude najit takovou pro kterou nevysel oficialne soundtrack. :)
trochu lacině, ale doporučíte mi někdo hry na kategorii - Moje jméno je...? Max Payne jsem už dohrál všechny díly... asi mi je jedno žánr, ale lepší nějakou známější věc... mám tam Dex, ale jestli se najde ještě něco zajímavějšího? Střílečka by taky nebyla špatná...
Jj, taky jsem si pak vzpomněl, že tam pár cákanců sněhu bylo :-( Večer upravím.

Adventury na normal? A takovej Portál by byl hardcore? Páč ten je sto krát lehčí než horké léto...
@Sasakr (08.09.2020 17:11): Arbitr nejsem, ale mohu ti říct že adventury spadají do kategorie Heuréka pouze na normal. A také, že Need For Speed: Hot Pursuit se nehodí do HC 10. kategorie, protože některé tratě se odehrávají v zasněžené oblasti Eagle Crest.
Super, díky. Jestli je tu někdo, kdo je na to arbitr, tak ocením kontrolu i těch dalších. Viz profil. Díky!
@Sasakr (08.09.2020 16:58): třeba tunel je tam takřka stejnej jako v reálu, ostatní okolí je spíš jen stylizovaný, ale i tak ro vypadá jako v Monaku. Ostatní tratě jsou stylizovaný bez reálnejch míst a staveb, ale jejich název odpovídá zobrazené lokalitě (stylizované). Takže já bych ti to uznal, ale počkej si na verdikt vedoucích výzvy :)
Tak jsem se konečně zapojil abych zjistil, že skoro všechny hry použiju. Z fleku 8/10. Mám teď rozehraný NFS 5, kde jsou reálný lokality. Resp. je tam napsaný, že je to třeba trať v Monte Carlu. Jak moc je reálná, to nevím. To se počítá?
@Jumas (04.09.2020 13:26): vedle ve fóru byla zmiňovaná FB skupina Adult Gamers, tak tam třeba minulé ročníky byly propagované a letos jsem tam snad neviděl jediný status, možná hned z kraje, ale nevím... chtělo by to ještě zkusit nahnat pár lidí :)
Blbě koukám, nebo už na stránce herní výzvy není seznam přihlášených? Jako dá se na něj dostat přes Herní výzvu 2018 tak, že přepíšu rok v odkazu, ale měl by podle mě být přístupný i normálně. Už loni tam asi nebyl. Jinak je ale zajímavé, že po loňském a předloňském nárůstu to letos na 500 účastníků nevypadá (2017 - 307, 2018 - 515, 2019 - 540 a 2020 - zatím 318).
@Tulareanus (01.09.2020 17:39): Nejhorší je to vědomí toho, že člověk nemá čas. Aspoň pro mě. Protože vím, že nemám čas a tím pádem se přece nemůžu koukat na film, seriál nebo hrát hru. Ale místo toho jsem koukal na kratší věci typu interview s politiky, youtube atd., takže ten čas věnovaný "blbostem" je vlastně stejný, ale reálně jsem nic nestihl.

@Steve (01.09.2020 19:30): za mě jo, jde přeci hlavně o to, aby sis to obhájil sám před sebou.
Jak je to vlastně s Neseď doma a hrami, kde stačí nahrát 10 hodin? Vadí, když hraju občas i doma, ač těch 10 hodin dám i jinde?
@Dan9K (01.09.2020 17:17): Ja som to mal podobne cca 2011-2014, hranie takmer nulové. Dôvodov viac - zastaralý a spomalený počítač, partnerské povinnosti, iné záujmy, veľa práce... A potom nastalo v 2015 viacero zmien v mojom živote a ja som si povedal, že si kúpim nový herný stroj a trochu preorganizujem čas a odvtedy s menšími (mesačnými) pauzami u mňa stále trvajú herné hody.

Ono je to inak ale úplne normálne, že väčšina aktivít u moderného človeka funguje v rámci sínusoidy. Je na to veľa dôvodov vychádzajúcich z rôznych výskumov. :)
To já byl takhle v prdeli s časem třeba mezi léty 2009-2014, ale pak jsem si řekl nasrat, nějaký peníze navíc mi nestojí za to, abych neměl volno. Ale spousta lidí to nechápe, proč jsem si třeba snížil úvazek. Že život je zřejmě jen o práci a k čemu to vlastně je strávit ho volnem.... A teď od března do teď jsem se solidně kopal do zadku, teď to asi začne být zase krušnější, ale od půlnoci do pěti ráno bude snad čas vždycky :-)
Ja mám inak opačný problém, neviem sa v poslednej dobe moc ponoriť do krátkych hier, ale naopak ma stále lákajú tie dlhé, ale ten čas, ten čas... O to smutnejšie, že som si v podstate až na výnimku jednej, povyberal hry do všetkých HC kategórii výzvy, ale paradoxne sú to zväčša tie kratšie a vlastne sa mi do nich moc nechce. :D
Ale mám aspoň zálohu v tom, že v prípade "núdze" mám výzvu na normal okrem komentárov splnenú.
@Starletka (31.08.2020 22:54): musim si aj ja najst este dve kratke hry, bola by to skoda nedokoncit to takto uz pri konci

@RomcaT (01.09.2020 07:16): tomu uplne rozumiem,ja som rozohrala witchera 2, uz som asi v poslednej 1/4 hry a utla som to, vobec sa mi do toho nechce, nejak ma od zaciatku nechytila ta dvojka. A to ani nemam tu hru do vyzvy :)
@Karasman (01.09.2020 08:09): vím i kde se mi to stalo. Je to asi vedlejší úkol, nicméně získala jsem nějaký klíč k otevření dveří. U vchodu jsem byla upozorněna na to, že jak odtamtud vyjdu nebo umřu, tak bez klíče se tam už nedostanu. A já blbka si tam vevnitř nestihla udělat portál. Takže mě zabili a hotovo. Můžu pokračovat v příběhu normálně dál, ale já tam děsně chci jít. A na to abych tam mohla jít si musim udělat nějaký spešl klíč na který potřebuju spešl věcičky. Takže to mě naštvalo a od té doby jsem to nezapla ;oDDD
@RomcaT (01.09.2020 07:16): Přesně to samé se mi stalo! Měl jsem GD ve wishlistu jakou dobu, pak jsem to koupil, hrál jak divej a z ničeho nic jsem to přestal hrát a už mi to tam cca 3/4 roku visí a nemůžu se do toho dokopat...
já zase hraju jednu hru už 150 hodin a teprv ted jsem začal hrát hlavní příběh :-)

Jsem si řek, že když už dělám jak hardcore, tak normal variantu, tak si to stížím ještě tím, že budu hrát fakt dlouhý hry :D
Už jenom 2 hry a ještě 4 měsíce času. To bych snad mohla stihnout. Přinejhorším Solitaire.
Vie mi niekto povedať, či má hra Polda 6 nejakú lokáciu, ktorá by vyhovovala do reálnej virtuality? Viem, že Pankrác je v Hollywoode a sú tam nejaké filmové štúdia, ale či je to niečo reálne neviem. Dík.