Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Karasman (27.08.2020 16:59): Ano dá. Ten obsah té deluxe verze se dá koupit jako DLC Upgrade ke hře, to považuji za samostatné vydání soundtracku, bez ohledu na to, že součástí toho DLC jsou ještě další věci.
Dotaz k hudební kategorii - dá se sem použít Wasteland 3? Na Steamu soundtrack k zakoupení nevidím, ale je obsažen v Deluxe verzi...
Když už jsme u té reálné virtuality. Hrála jsem v této kategorii Ni.Bi.Ru: Posel bohů, kde jsem se ocitla na Karlově mostě. Kde jsem samozřejmě už byla několikrát, ač to nemám do Prahy nejblíže. Nicméně, aby to bylo úplně doladěné, zítra na ten Karlak zajdu, abych splnila reálnou virtuality v témže roce jako jsem hru hrála ;o)

No nejdu tam teda kvůli tomu, ale přišlo mi to docela fajn ;o)
Herní výzvu 2020 bych měl mít konečně splněnou.
Prosím někoho zodpovědného o kontrolu :-)
@Steve (19.08.2020 17:08): Reálné lokace jsou snad všechny, a dohrát to určitě jde (historické šampionáty, aneb kariéra), více jak 10 hodin na kompletaci to ale bude určitě vzhledem k obtížnosti (jak soupeřů, tak i samotných automobilů).
@Bursoft (19.08.2020 16:47): Môj problém je, že väčšinu tých hier, kde som bol mám dohraných. A tým, že som nikdy nebol v Paríži alebo v Londýne, mi to celkom uberá na určitých možnostiach. Myslím, že "pražské" hry, o ktoré by som mal záujem som asi tiež podohrával. Momentálne mám do tejto kategórie vybraných nových Hitmanov, kde sú lokácie, kde som bol, len si to budem musieť pri hraní overiť, či je tam aj nejaký landmark. :)
@Tulareanus (19.08.2020 15:04): Já primárně taky koukám po HC. A mohl bych si tam dát Someday You'll Return, Call of Duty: Modern Warfare 3, Deus Ex: Mankind Divided, Kingdom Come: Deliverance, Assassin's Creed: Syndicate, Assassin's Creed Unity, nějakou závodní hru, kde je brněnský okruh, (je jich dost), her kde je Řím taky pár je, co koukám. Pak samozřejmě ten MS Flight Sim. Možná by toho bylo víc, teď mě asi víc nenapadá..

@iggythegrifter (19.08.2020 15:12): Someday You'll Return
@Bursoft (19.08.2020 14:17): Tak ja sa to napr. snažím splniť na HC a to už je s tou reálnou virtualitou špecifické. :D

Inak mi príde mať toho dosť odohrané aj trochu ako kliatba. Nechce sa mi väčšinou hrať tie isté hry znova, aj keď ma prvý raz bavili, takže sa mi už celkom dosť stáva, že dávno dohrané hry, by do kategórii pasovali. Napr. ohľadom virtuálnej reality HC som na vlastne "nohy" zažil väčšinu lokácii z Assassin's Creed: Revelations a taktiež veľa z AC 2 a Brotherhood.
@Bursoft (19.08.2020 14:17): Mě přijde nejjednodušší Heuréka na základ. Alespoň jeden logický problém je opravdu ve spoustě her, včetně stříleček. I v Duke Nukem Forever jsem párkrát musel použít logické myšlení, abych se dostal dál.
Tak zrovna reálná virtualita je snad nejjednodušší tento rok, spolu se soundtrackem. Her, kde jsou reálné lokace je hromada ve všech žánrech..
tady zamachruju ... mám splněno a ještě přímo na místě, kde se hra odehrává. Je třeba se neomezovat na mainstream hry.
@Tulareanus (19.08.2020 13:45): já se s reálnou lokací trefil až ve třetí hře, ta kategorie vypadá lehce, ale když si člověk kvalitně nenastuduje reálie hry a jen si myslí, že by tam mohlo něco být, tak najust tam je všechno vymyšlený :)
@watchOut (18.08.2020 22:07): Řídil jsem se hlavně žánrem, jinak o Firewatch moc ponětí nemám. Chtěl jsem ti napsat, že si to teda můžeš dát do desítky, ale má to soundtrack a hudební kategorii už splněnou máš. V tom případě ti to asi už nikam pasovat nebude.
@Crash (18.08.2020 16:47) @Tulareanus (18.08.2020 16:33) @Steve (18.08.2020 15:14): Díky, rozhodnutí akceptuji. A mimochodem o rozehrání mi nejde, včera jsem to skousnul najednou (a stálo to za to), takže mě napadlo, jestli by to náhodou nešlo rovnou použít. Nicméně mé pochyby lze vytušit už z toho, že jsem se zeptal. :-)

Použít Delilah jako Společníka mne taky napadlo, ale tady hovoří pravidla jednoznačně o fyzickém doprovodu. Takže i když je užitečnější než společníci ve Skyrimu, ani to nebudu zkoušet. :-)

Ještě jednou díky!
@watchOut (18.08.2020 11:51): Ten Firewatch je tak nějak na hraně a z těch tvých odkazů jsem úplně nenabyl dojmu, že je tam nějaká konkrétní jednoznačně identifikovatelná lokace nebo budova, na kterou by se člověk v reálu mohl podívat a říct, ano toto je ve Firewatch, i když se to třeba v detailech liší. Ty "identická" místa na mapě jsme v pravidlech výslovně označili jako nedostatečné.
@Steve (18.08.2020 15:14): Jop. Tá hra určite za to stojí. Pre mňa asi to najlepšie, čo sa urodilo z odnože walking simulátor a občas tam človek niečo aj naozaj robí. Ale hoci inšpirácia jasná, nie je tam imho ani jeden konkrétny reálny objekt.
@watchOut (18.08.2020 11:51): Jako já ti neřeknu se stoprocentní jistotou, že tam není něco, co by kategorii nesplňovalo. Ale z toho co si pamatuju a ani cos linkoval to tak moc nevypadá. Generic věž a že se to odehrává v existujícím národním parku je vážně málo. Ale zahraj si to i tak, je to fajn! :)