Saints Row: Gat Out of Hell

20.01.2015 PCPS3PS4X360XOne
, (sekundární)
Saints Row: Gat Out of Hell je samostatně spustitelný datadisk pro Saints Row IV. Poprvé v historii série Saints Row nebude hráč ovládat svoji vytvořenou postavu, ale zhostí se role Johnyho Gata a Kinzie Kensington (lze mezi nimi v průběhu hry přepínat).

Gat a Kinzie se společně vydají na strastiplnou cestu do pekelného městečka New Hades, protože jejich šéf (dnes již prezident USA) byl unesen samotným Satanem. Zde se dozvídají, že Satan chce svoji dceru Jezebel i přes její nesouhlas provdat za jejich šéfa. Cílem tedy nebude nic jiného než záchrana šéfa od toho manželství, a to i přes to, že Satan svoje rozhodnutí nechce za žádnou cenu změnit.

Datadisk jde ve šlépějích původní hry. Peklo se opět odehrává v otevřeném světě, ve kterém hráč plní vedlejší questy a aktivity, které jsou rozdělené do různých čtvrtí. Hráč je navíc obdařen novými schopnostmi, jako je let nad městem pomocí andělských křídel, přivolání ďábelských skřítků k útoku na nepřátele či aktivace božské aury, která nutí všechny nepřátele k uctívání hráče. Do datadisku přibyly i nové zbraně v podobě střílení výbušných žabiček, střílení roje kobylek apod.

Datadisk vyšel nejen pro PC, Xbox 360 a PS3, ale také pro Xbox One a PS4. Na jeden z možných konců hry pak navazuje spin-off Agents of Mayhem.

Saints Row: Gat out of Hell má zajímavý nápad. A to je jít do pekla. Bojovat proti Satanovi a jeho hordě démonů. Je škoda ale že to tvůrci nedotáhli do zdárného konce.

Nové zbraně jsou originální a ty speciální symbolizující 7 hříchů jsou obzvlášť zábavné. Celé peklo navíc vypadá opravdu zajímavě, při jeho zkoumají se najde spousta detailů s kterými si vývojáři opravdu pohráli. Nové schopnosti taky potěší, a zvlášť létání s křídly po pekle vypadá božsky.

Vedlejší aktivity jsou zábavné a hratelnost se drží starších dílů. Jenže zde zkrátka chybí větší propracovanost hlavní dějové linie a misí. Jsou zde asi 4 příběhové cut-scény a mise nepřichází s ničím co by vybočilo z vedlejších aktivit. Když se tu objevují i vedlejší postavy tak dostají směšně málo prostoru, a žádné jejich speciální mise či něco čím by to ozvláštnili.

Je prostě škoda že do tak originálního světa, s novou výbavou zbraní a schopností nepřibylo více propracovaných misí, a nebyl využit plně potenciál historických postav. Ano je to datadisk, u kterého jsem se bavil, ale nemůžu se zkrátka zbavit pocitu že z tohoto šlo využít a vytřískat více potenciálu.
Čekat od Saints Row cokoli menšího než absolutní šílenství by bylo osudovou chybou, která by mohla nejednoho hráče stát zdařilou cestu do pekla. Příběh hry je naprosto stejně „kvalitní“ a „propracovaný“ jako příběhy předchozích dvou menších DLC, tedy na poměry datadisku nic moc. Ale za to je třeba dodat, že utrpěla jeho délka, nikoli kvalita. Drobná muzikálová vsuvka i absurdní vtípky fungují skvěle, jen je jich málo a je to tuze krátké.

Hru tedy prodlužují vedlejší úkoly, resp. abych byl přesný hru TVOŘÍ vedlejší úkoly, stávají se hlavní náplní hry, přičemž hlavní dějová linka je jen jakási formální nádstavba. Osobně jsem úctyhodné množství času podobně jako v Saints Row IV strávil létáním po městě a hledáním clusterů (chápejte je jako ekvivalent skrytých balíčků v GTA až na to, že zde nejsou skryté a je jich mnohem víc). Schopnost neomezeného horizontálního i vertikálního pohybu si vylepšíte velmi rychle, nic pro vás není překážkou a vy si můžete zaletět kamkoli – to je na hře určitě to nejlepší a nejzábavnější. Z něčeho tak prostého jsem měl největší radost a můžu říct, že nějakou dějovou linku pak vlastně ani nepotřebuju.

Následující slastí jsou vedlejší úkoly, které známe vlastně už z prvního Saints Row, které vyšlo na PC (tedy dvojka), ať už se jedná o klasické mayhemy, vynikající fraud challenge anebo zde velmi zábavné „závody s časem“, tedy prolétávání chechpointů na mapě. I když je to v podstatě to samé znova, nemám k tomu žádné výtky. Méně zábavné byly survival úkoly, popř. několikrát se opakující zabití polobosse démona pro aktivování teleportu.

Grafika zůstala stejná, takže fajn a pekelný design města je poměrně stylový. Za herní dobu, která je cca 7 hodin, pokud plníte vedlejší úkoly, by vás neměl omrzet...

HW: Minimum: C2D 3 GHZ, 4 GB RAM, GF 8800/Ati HD3800 / Doporučeno: Core i5, 4 GB RAM, GF GTX 360/Ati 5850
Pre mňa osobne jedna z najzábavnejších hier v roku 2016. Aj keď je to len datáč a dá sa dohrať za 4 hodiny, ja som v ňom strávil vyše 20 hodín a dal som si na PS4ke platinku.

Saints Row IV som ešte nemal česť hrať a k tejto hre som sa dostal vďaka PS+, no humor v tomto pekelnom prídavku mi sadol a to veľmi. Zabával som sa na každej hláške Johnyho, ktorý sa s ničím nesral, hlavne s démonmi nie. Horšie hláškovala ženská protagonistka Kinzie, ktorá mala síce pekne animované telo (a vnady) ale jej kecy ma nudili. Títo dvaja ľudia sa vydajú do pekla nakopať Satanovi prdel a zachrániť prezidenta.

Okrem zbraní ma najviac bavilo lietať. Spočiatku som si myslel, že tento aspekt bude odfláknutý, no bol prekvapivo dobre zvládnutý. Ako prvé som si vylepšil šprintovanie a lietanie na maximálnu možnú úroveň a už som vôbec nevyužíval vozidlá (okrem jazdenia so sanitkou s hlavou démonického barana a likvidovania chodcov v štýle Carmageddon alebo s monster truckom a prechádzania áut obrími kolesami). Pri hre som sa výborne bavil, hratelnosť je podobná napríklad s Prototype či Infamous.

Z misii ma bavila najviac muzikálová cut-scéna, akoby pekelná Frozen od Disneyho. Tak kvalitný spev som v datadisku nečakal, Satan spieval odušu a mladá by si zaslúžila ak nie Brit Awards, tak cenu Zlatého Slavíka.

Zbrane potešili, najviac som si užil raketové kreslo, diamantové samopaly alebo pekelný meč. Takisto schopnosti hromadného ničenia neboli na zahodenie. Mini-bossovia, Satan a všetci ostatní pekelníci pod mojou taktovkou kapali ako muchy, trochu nudnejšie bolo konečné vylepšovanie všetkých zbraní a grindenie prachov z chodcov na platinu. Okrem toho som sa bavil kráľovsky.

Mnoho ľudí by chcelo, aby autori urobili celú hru ako muzikál – musím s nimi súhlasiť.

Pro: Pekelná zábavnosť, zbrane, muzikálová scéna, lietanie nad lávou!!!

Proti: Krátkosť, na konci nudná platina...

"You think, you are my daaaaaughteeeer..."

Když jsem po "delším" hraní Saint's Row zjistil, že je zde klip, který se snaží nás vtáhnout do muzikálu, byl jsem velice potěšen. Škoda jen, že to neudělali celkově ve hře, za prvé by jsme to brali s humorem, a za druhé víme, že určitě opět na něco naráží.

Mohli to udělat ve stylu novějších Bídníků, kde i pozdravy byly vyzpěvovány. Film celkově stál za veliké H., ale většina z nás by určitě pochopila o co jde. :)

Tvůrci Saint's Row mají u mě veliké plus, za jejich nápaditost.

Co se týče hraní, tak s tím nebyl vůbec žádný problém, v ovládání se nezměnilo nic od předchozího dílu. Pár nových zbraní přibylo, křídla a schopnosti. Opravdu vyvolat si démona byl pro mě největším zážitkem.

Co se týče spolu kamarádů, jako byli Shakespeare, Černovous, Vlad, nebo již známá dvojčata, ve hře mi nevadily, jen trošku prodloužily herní dobu.

Musím bohužel podotknout, že se jedná o datadisk, a herní doba je opravdu krátká. Nebýt těch vedlejších úkolů, odehrajete pár hodin a peníze jsou fuč.

Po delší době hraní se trošku začínáte nudit, vedlejší úkoly se opakují a co jediné vám zbývá je to, že zfialovíte celé městečko. Které je o dost v menší verzi.

Ještě jedinou dobrou věcí je to, že můžete hrát za Kinzie a pozorovat se její pohybující se poprsí, když běží (smích).

75%

Pro: Humor, peklo, Satan, hraní za Kinzie.

Proti: Krátké, pouze jen pár změn.

Gat out of Hell pokračuje v předchozí tradici. ČÍM ŠÍLENĚJŠÍ TÍM LEPŠÍ :D. K dispozici máte lehce upravené superschopnosti z předchozího dílu a možnost létání taky potěší. Mírně šla nahoru i obtížnost některé boje mi přišli vyloženě těžší než ve čtyřce. Trochu mě jen zklamala krátkost hry, protože dohrání hry mi zabralo jen přibližně 5 hodin. Určitě to dám ale víc než jen jednou. Ta zábava za to stojí!

Pro: Stále kvalitní saints row

Proti: Krátká herní doby