Saints Row IV: Enter the Dominatrix

20.01.2015
27.03.2020
01.11.2021

rozšíření

Zinyak, mimozemský válečník a vůdce mimozemské rasy, známé jako Zin, uvěznil vůdce Svatých do virtuální reality. Tato simulace vypadá jako město Steelport, je ovšem ovládáno šílenou umělou inteligencí s názvem Dominatrix. Aby se hlavní hrdina dokázal osvobodit, bude muset čelit armádě sexuálních otroků a prostitutek.

Enter the Dominatrix je prvním příběhovým rozšířením pro hru Saints Row IV. Přidává celkem pět nových misí. Hráč si je může zahrát kdykoliv během průběhu původní hry. Pro majitele Season Pass je přídavek zdarma ke stažení.

Tohle DLC jsem „omylem“ hrál ještě dříve než původní Saints Row IV, proto jsem byl zpočátku trochu zmaten, ale následně i potěšen velkou porcí šílenosti. Od parodie na Hru o trůny (trůn z kovových čuráků :) ), přes šílené závody se sexuálními otroky až po relativně triviální bossfight. Jako přídavek to ujde. Je vidět, že tvůrcům i po dokončení Saints Row IV zbylo pár neotřelých nápadů, u nichž by byla škoda, aby zůstaly nevyužity. Na druhou stranu po srovnání s ostatními misemi v původní hře se nejedná o nic až tak úžasného. Zajímavé je, že celý DLC probíhá retrospektivní formou, kdy samy postavy o sobě mluví jako o hrdinech (i v tom je pár vtipů) určitého příběhu, který vy teprv budete hrát (tzn. hrajete jejich flashbacky).
Právě jsem dohrál první z příběhových DLC pro Saints Row IV, které se nese tak v trochu úchylném duchu. Příběh je vyprávěn formou "film o filmu", kde jednotliví představitelé mluví do kamery jako v dokumentu a komentují jednotlivé pasáže příběhu z první hry, které byly nakonec "vystřiženy".

Vládu nad simulací Steelportu převezme úchylná UI, která jako by z oka vypadla Angelině Jolie z filmu Zloba - Královna černé magie, akorát v trochu obnaženější verzi. Vaším úkolem je jí pochopitelně zničit. Při tom navštívíte strip club, návratu se dočká i jeden starý známý z třetího dílu, podíváte se, jak vypadá zevnitř Paul (tohle zní fakt úchylně, pokud nevíte, o co jde) a mnoho dalšího.

Tohle je prostě správné DLC pro všechny úchyláky, kterým já samozřejmě nejsem a proto dávám 20%.... hups, překlik.

Pro: dokumentární vyprávění, humor, stále nové nápady