Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ephemerid: A Musical Adventure

85
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
adventura > 2D adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
03.02.2015 PC
Vývojáři:
SuperChop Games
Oficiální stránky:
http://superchopgames.com/ephemerid/
Ephemerid: A Musical Adventure je mix point-and-click adventury a rytmické hry, kde právě hudební složka je klíčovým prvkem hratelnosti. Hra se dá označit za rockovou operu o jednom dni plném dobrodružství jedné jepice. Grafika je čistě 2D a působí papírovým dojmem, hra byla dle vývojářů ručně vytvořena z kousků papíru, skla a barvy.

Hratelnost je většinou založena na včasném kliknutí na určitý objekt či jeho správném umístění, to vše podle rytmu hrající skladby. Že je hudba tou nejdůležitější součástí hry dokazuje i to, že byl Ephemerid: A Musical Adventure nominován na několik cen a na IGF 2015 dokonce vyhrál v kategorii Excellence in Audio.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Ephemerid: A Musical Adventure je dle autorů Rocková pohádka o papírové jepici. A mají pravdu.

Hlavně je to ale nádherná hra. Je to směsice emocí, dobrodružství, lásky, sebeobětování, naděje, smutku i štěstí, je to hudební jízda od začátku až do konce. Každá lokace ve hře je nádherně podaná, plná nápadů a barev a tu a tam problesknou i epické momenty.

Hra se odehrává ve hmyzím světe, ale má přesah doslova vesmírných rozměrů. Hratelnost je jednoduchá, někdy musíte zopakovat pár tónů tak, že ve správném pořadí kliknete na mraky, jindy musíte rozdělit hvězdy dle barev, prostě jde o hříčky tohoto typu. Ale celé si to tu hodinku tak krásně užije, nechá se při hraní unést takovým způsobem, že hodina připadá člověku málo a chtěl by víc a hru si zopakuje.

Je to nádherné dobrodružství a jeden z mých nejpřekvapivějších objevů na poli videoher. Prostě taková příjemná, krásná rocková pohádka :)
+14