Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Hm, tak 2 dny zpět mě volal známý, že má problém s Xbox One S. Prý mu nešlo nic spustit, tak ji vypl a pak zapl a pak už jen šedá obrazovka. Tak jsem mu poradil po rychlém googlení hard reset. Ptal se mě zdali je to na reklamaci, což já nevím nikdy jsem se s tím nesetkal.
Až dnes.
Nemohu se přihlásit k Xbox Live takže na Xbox si nelze ani pustit aplikaci průzkumník a film. A jak tak čtu na Xbox supportu nejsem sám. Viz. https://www.dexerto.com/gaming/is-xbox-l ... king-on-a-fix-316045 + https://twitter.com/XboxSupport

Jsem opravdu rád, že žiji v digitálním věku. Nefunguje server a konzole je těžítko na stole. :)
@Kwoky (31.01.2019 13:35): ja jich tam mám momentálně 83, ale vycházel jsem před pár dny všechny hry na ags engine (I když si je pořád chci zahrát). Nicméně mám pocit, že bych měl mít spíš průměr kolem roku 2000.

Jinak mi dorazil Erotica Island, Crusader: Adventure Out of Time a včera jsem objednal Simon the Sorcerer: Chaos Happens, Simon the Sorcerer: Who'd Even Want Contact?! (je to německá hra, tak v němčině) a Vikings. A z českého eshopu jsem si objednal Tale of a Hero a Belief & Betrayal (když italskou hru nemůžu sehnat anglicky, dam si ji radši cesky, než německy)
Zajímavost:
Mám ve "Chci si zahrát" aktuálně 298 her. Mají průměrný rok vydání 2010,7 a průměrné hodnocení 69,4 % (počítáno z těch co hodnocení mají).
Z toho 296 her je pro PC (jediné výjimky jsou Heavy Rain a Detroit: Become Human).
169 her vlastním.
12 her už jsem dohrál a chci si je zahrát znovu.
28 her už jsem ohodnotil.
14 her nemá na DH ani jedno hodnocení.
Ahojte Panove , prosim ... Muzete mi někdo dat typ na par her kde se v prubehu hry něco vyrabi a hru podle literarni předlohy, nejlepe které mají kratkou hraci dobu ? :D Hledam, koukam a proste se nemuzu se rozhodnout . Dekuji vam
@Richmond (29.01.2019 15:39): mám na steamu přes 900 her, ale nápodobně. Kdyby to padlo, nezeseru se, protože všechny ty hry se daj sehnat v nekonečném množství stále, jen to nebude tak convenient. Nicméně ta pravěpodobnost je relativně nízká, když mají Valve contingencies i pro případ meteoritu :)
@Richmond (29.01.2019 15:39): nápodobně. Mám doma v zásobě mraky CD/DVD z hrami. :) Jen ty zásoby popcornu nemám ale nahradím to zásobami ovoce. :)
3 z mých 4 PC/notebook stále disponují trvale DVD mechanikou (jedno může být dovybaveno, mechanika je v záloze v krabici) a 3 z mých PC mají originál interní Floppy 1.44. :) I nějaké ty diskety ještě mám heč!

Ať klidně padne Steam, Origin, Uplay a cokoliv dalšího. :)
Na pád Steamu jsem připraven (vrchovaté zásoby popcornu, zazálohované hry z gogu, vyčistěné diskety v krabicích, pravidelně testovaná usb floppina, 5 dní dovolené vyhrazené předem atd) !! :-D
Vsak on uz tu vlastne Ubisoft s Uplayem mel velke plany. Myslim ze v dobach vydani The Division se kasal, jak se stahuje ze Steamu a nikde jinde jeho hry nekoupime. Jak to dopadlo, vidime sami. Ubi se potichoucku vratilo na Steam i s novinkami snad behem trech mesicu. A nyni funguje jako spravna konkurence. Jeho hry se daji koupit vsude, ale nejlevnejsi byvaji akce primo na Uplay.
@rikuhahl (29.01.2019 15:13): Jak myslis ze by se vetsina lidi zachovala, kdyby takovy Steam padnul a s nim i veskere jejich investice do her? S radostnym vyrazem ve tvari by nacpali penize prvnimu dalsimu distributorovi v rade a odevzdane cekali kdy krachne a pujdou nakupovat zase jinam...? :D
Mozna by se lidi vratili ke krabicovkam s fyzickymi nosici, takova distribuce stoji ale nasobne vice a vratily by se vydavatelske marze okolo 50%, protoze ani s 30% marzi vam nikdo reklamni kampan po obchodech s plakaty a stojany neudela... Ve vysledku by tak honba za penezi skrze nizke marze distributoru mohla dopadnout presne naopak.
A jeste neco. Co se stane, az nejaky takovyhle herni klient dojde ke krachu a lidi se nedostanou ke svym hram? Zniceni konkurence a ztrata duvery v online nakupy her, by mohlo cely videoherni trh zasahnout hure, nez krize z osmdesatych let, kdy Atari zahrabavalo v pousti miliony neprodanych cartridgi...
Jak muzeme videt, Epic pro hrace neni zatim zadna vyhra. I kdyz ma nizsi marzi, ceny her jsou stejne. Predprodej na Steamu i u Epicu byl za 59,99. Tohle neni konkurencni boj, ale obycejny uplatkarstvi. Kdyby se jednalo o zdravou konkurenci, bude to na Epicu treba o 5€ levnejsi nez kdekoli jinde...
@Gordon (29.01.2019 12:36): když máš jediný místo kde si můžeš tu hru koupit, tak to jaksi není ta "dobrá konkurence", protože oni nekonkurují, oni tě nutí to koupit u nich, nebo to nekoupit vůbec. Konkurence by byla, kdyby nabízeli lepší služby/ceny a ty by sis mohl vybrat, kde si tu hru koupit a koho podpořit.

A samozřejmě že za ty umělý exkluzivity epic platí, bohajeho.
@Gordon (29.01.2019 12:36): Ovšem, že jim Epic pořádně zaplatil, proto je to ta časová exkluzivita. Větší podíl z menšího vzorku zas taková výhra není. A ty kvalitní hry zadarmo si myslíš, že jsou zadarmo? Ovšem že jim to Epic všechno proplácí, nepřekvapilo by mě kdyby i plnou sumu.

A reputaci Deep Silveru, ne Epicu. DS to musel vědět už mnohem dřív, za dva týdny ty kódy do krabiček nezměníš.
@Paul (29.01.2019 08:19): Reputaci? Kvalitní hry zdarma a celkem přehledný, nerušící klient. Pro mě to fail není, konkurence je dobrá, navíc oni sami tvůrcy z toho ždímou formou většího podílu, jediný problém, který vidím je opravdu jen v tom že lidi to prostě chtějí na Steamu a všude po internetech vídím texty že si to prostě nekoupí, dokud to nebude na steamu.

Imho Epic jim nic platit nemusel, bohatě stačí, že mají větší podíl než jinde...