Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vikings

Vikings: Adventure Out of Time

65
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
adventura > interaktivní film
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1998 PC
Vývojáři:
Index+
Výuková adventura, zpracovaná jako interaktivní film, to je Vikings: Adventure Out of Time od francouzské společnosti Index+ (Dracula: Resurrection či Necronomicon: The Dawning of Darkness). Příběh, nahlížený z perspektivy první osoby, se odehrává na začátku 11. století v jednom z kmenů tehdejších Vikingů. Dostanete se však i do vzdálenějších koutů světa, jako je například území dnešního Islandu nebo Kanady. V roli válečníka Hjalamara bude vašim hlavním cílem získání magické sekery vašich předků. To bude obnášet splnění desítky obtížných úkolů, hodných pravého hrdiny.

Většina úkolů vychází z historie Vikingů a jejich kultury, přímo ve hře se nachází podrobná databáze, podobně jako u Cosmology of Kyoto, obsahující znalosti potřebné k jejich splnění. Titul zabírá celá 3 CD.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
V našich končinách prakticky neznámá FMV adventura Vikings je mladším bratříčkem (podobně neznámého) Crusadera, které jsem měl to štěstí hrát před nedávnem. Rozběhnout tuto hru na mé šunce byl docela oříšek, protože se nedá spustit ani na Desítkách, ale dokonce ani na XP (protože Desítky jsou čím dál tím nenažranější, tak se mi win 95/98 už neemuluje dobře a hra byla nehratelná. Vikings sice obsahuje i šestnáctibitové soubory, ale instalace na Win3xx se nezdařila). Protože disky obsahují jak verzi pro Windows, tak pro mac, nakonec jsem to rozběhnul v QEMU, kde mi to jelo buď plynule bez zvuku, nebo nehratelně sekavě s. Nakonec pomohl až výkonnější počítač, který je ale věčně obsazen manželkou a abych si mohl zahrát, musel jsem si vzít v práci dovolenou. Fun times.

Nabízí se otázka: stálo to za to? No, podívejte na moje hodnocení. Dobrá zpráva je, že není nutné hledat předměty v herní databázi, hra navíc obsahuje i klasický savovací systém. Jenomže to neznamená, že si můžete hru uložit a po načtení budete tam, kde před tím. Uložíte-li v průběhu puzzlu, po načtení budete zase na jeho začátku. A vzhledem k tomu, že tento titul obsahuje několik mini/meziher, z nichž u jedné jde vpodstatě o baseball na bruslích (hraje se na ledu) a u druhé pro změnu musíte proplout mezi pohybujícími se ledovci a pod palbou nepřátelských lodí (na jazyk se dere slovo drakkar, ale prý to není drakkar), zas tak moc to nepomůže.

Jinak mě víc zaujaly křižácké výpravy, než vikingové, ale to může být otázka vkusu...
+12