Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Tak jsem se podíval na "novej" Re-play a uplně nevidim tu změnu. Hodnocení 1-5 moc rád nemám a ta změna je že se před recenzí baví minutu fakt o té hře. Střih, hudba, reklamy, prostě ten styl je pořád stejnej a na konci to !hrajte s námi!. No, čekal jsem trochu něco jiného. Navíc to okénko s Martinem mi vadilo kvůli tomu člověku vedle, nevim jak se jmenuje, ale už když dělal streamy pro Re-play mi fakt hodně vadil, ale to je asi jen můj problém.
Plus snad bude větší aktuálnost, ale zatim to na velkou změnu nevidim :)
@Garret (03.02.2019 19:53): hezký popis. Musím uznat že Vortex je docela faj a to jsem ho donedávna neznal. Zdeněk Princ pravda kdysi na Bonuswebu psal občas prapodivně (co si tak matně pamatuji) ale zdá se, že už je to lepší. :)
@Cobot (03.02.2019 14:10): teď jsem ten Fightclub proklikal a jediný, kdo tam má celkem přehled a dokáže rozumně argumentovat, je ten napravo. když ten nalevo řekl, že je to vlastně vina Steamu, protože ten by si měl u vydavatelů pojistit vydání smlouvou, to už jsem opravdu valil bulvy. aneb dáme vám nůž na krk ještě před tím, než nám vyděláte nějaké peníze :-) a slečna, když se zmínila, že když si koupíš krabicovku, tak máš přeci taky jen kód na Steam a na nic jinýho... na to, že se pohybují v tomhle prostředí, jsou dost zmatení a nedokáží svůj pohled podat dost přesvědčivě na to, abych si řekl "fair enough".
Na tohle jsem narazil pod jedním youtube videem s benchmarky her (opravil jsem chyby):

"Hi, guys! I just want to let you know that the monetization has been removed from my channel and it will soon affect all channels like me! They told me that if I want my monetization back, I have to add commentary to my videos or show my presence in my videos (voice or on screen). Recording gameplays is considered as "reused content".
@mattesak (03.02.2019 15:45): Drahokamy jsou k nicemu, pokudjich nemas statisice. A karty, ktery nejdou prodat, budou mit casem velkou hodnotu pro magory co delaj odznaky nebo kompletujou sety :) Jenze kdyz se tomu clovek nevenuje a nema prehled, tak jeto vlastne k nicemu :)
@mattesak (03.02.2019 15:45): Dělat z nich drahokamy je pro mě barbarství :D Hlavně teď gemy ztratili totálně hodnotu. Jestli chceš povyměňuju ti je za kartičky ze kterých si můžeš udělat odznaky -> levely. (Já karty sbírám)

Za drahokamy na steamu mužeš vytvářet další karty - absolutně nevýhodné, nepoužitelné.
Pak u některých botů je můžeš vyměnit za kompletní sety na level.
Můžeš je prodat na trhu po balíkách z 1000 gemů.
A nebo někde za ně můžeš dostat nějaké hry.
Někdo, kdo je na Steamu jako doma - co s kartičkama, které nejdou prodat? Má smysl je vyměňovat za drahokamy a k čemu vůbec ty drahokamy jsou? :-)
Mimochodem v pátečním novinkovém souhrnu Vortexu bylo jedno z témat ke konci Herní výzva na DH.

No jasne Vrbel byl šefredaktor Score. Tak možná je tam ňáká spřízněnost.
@Richmond (03.02.2019 12:19): Jo jsou to oni, ale to video to už je tak minimálně 5-6 let starý. :) Každopádně se přidávám k těm pozitivním ohlasům na Vortex, speciálně ty jejich novinkové souhrny mě baví hodně.
@Paul (03.02.2019 13:10): No jo Grygara s Vávrou.. To je to co mě na tom tenkrát bavilo. I Bach občas něco. Nedávno jsme koukal na díl kde hrál Grygar s Bachem hokej a pobavilo. Sleepless byl ospalej vždy to je fakt.

@Garret (03.02.2019 13:15): Hlavně mě dostala ta argumentační prázdnota. I když se snažíš bejt na téma Metro nestranej, tak ty lidi to téma vůbec nezvládaj. Asi i jiný témata, ale zaměřil jse sem na tohle.

Ještě jsem dneska koukal na novej Replay s novým obsazením. Jako jo na začítek v pohodě. Reklamní nvidia blok pobavil. Černoch vyvažuje (nic proti :D) ale buchta je ehm dobrá mmm snad si feministky nevyžádej nějakou hnusnější. Ale odkud já jen znám to jméno Wróbel..?
Fight Club je po výměně osazenstva zbytečnost. Ikdyž jasně, Sleepless byl znuděnej vždycky. Ale Smutný je prostě..smutný a Tmějová je hrozně nesympatická.
Holt doby hádek Grygara s Vávrou jsou navždy pryč, škoda. Ale Vortex je skvělá náhrada.
@Cobot (03.02.2019 12:12): JJ, Fight Club šel neskutečně dolů, z gamesů si pouštím už jen občas retra s Olejníkem a Dobrovským, ale jen když mě zajímá hra.

Vortex je super, borce jsem si taky oblíbil už ve hrej.cz (Vidcasty jsem poslouchal hodně rád), které šlo po odchodu Prince a spol totálně do kytek.
@Richmond (03.02.2019 12:19): Nevím jaké video myslíš. Dej sem link. Každopádně bych řekl, že i kdyby něco před pár lety podělali, tak bych je hodnotil podle aktuální práce. Každej se nějak vyvíjí. Aktuální tvorba, patří podle mě k tomu nejlepšímu na co se dá v ČR koukat.
@Richmond (03.02.2019 12:19): Asi tazko, Vortex myslim funguje tak rok a TES-u sa nevenovali (pokial si pamatam, pravidelne ich sledujem tak posledneho pol roka :)).

Btw. Vortex je fakt zatial velmi dobry. Chalanov to bavi, citit tam to nadsenie pre vec.
@Cobot (03.02.2019 12:12): vždyť to bylo vždycky hrozný :D tohle uskupení herních "novinářů", který se tu drží už dvacet, je lažostný a už dávno není roztomilej ten amaterismus, který jsme tak hltali před těmi 20 lety.

Přesně tak, Vortex to dělaj výborně. Mladá krev, která se neveze na slávě kdysi populární papírového časopisu, ale chápou jak funguje současný svět.
Včera jsem si po dlouhý době pustil Fight Club z Games.cz. Z lidí co tam jsou znám od vidění jen Aleše Smutného, kterej mi neseděl nikdy. Za mě teda úroveň diskuze tragická. Debata o Metru bez hloubky a argumentů. Slečna tam hází zmrdy. Většinou všichni chytrý jak rádio. Ale chytrá byla i předchozí redakce :). Ani jsem to nedoposlouchal a ňákej rok to zas nezapnu.

Pro mě si vybudoval výbornou úroveň Vortex. Oba dva jsem sledoval už od Hrej a pro mě je ten pořad přesně to co mi vyhovuje. Je z toho cítit zápal pro věc a profesionalita. Mylím jen, že do budoucna není udržitelné mít tři díly týdně.
Ahoj, mám prosbu. kdysi dávno snad kolem roku 2000 jsem hrál hru jménem ROAR. Jen ROAR bez nějakých doplňků v názvu. Byla to plošinová střílečka s malou stíhačkou ( raketkou ), kde lítáte po po obrazovce všemi směry a střílíte po všem co lítá kolem. Něco jako Tyrian, ale s rozdílem že raketku šlo ovládat a střílet všemi směry. Prosím kdo má informaci, kde by se dala hra sehnat napište mi do zpráv. Problém je že nemůžu nikde najít ani obrázek. tuším že to bylo z nějakého cd gamestar, herní výběr. level nebo něco podobné. Předem moc díky za případnou pomoc a ochotu :)
@JohnCZ (02.02.2019 12:33): 550+ her na Steamu, 150+ na gogu, něco na Originu, něco na uplay a pak taky nezanedbatelné množství věcí, které (bohužel) digitální distribuci nemají. Většinou teď hraji věci, co jsem koupil před pěti lety...

Až dohraji letošní výzvu, rád bych dohrál několik her, co jsem rozehrál před lety a nikdy nedohrál. To bude teprve výzva...
Když jsem se podíval do kategorie chci si zahrát tak jsem se zhrozil nad tím číslem, to bylo asi v dobách naivity kdy každá vlastněná hra patřila i tam.
Tak problém s Xbox sign in vyřešen. Nemám rád tuhle digitální dobu. Něco se stane na serveru (-ech) a drtivá většina služeb včetně spuštění lokálně nainstalovaných aplikací jako VLC nebo Explorer vyžaduje přihlášení! Proč jako?! Zajímavé bylo hry s Xbox 360 přesto šly spustit. Pravda Xbox mám 2 roky a stalo se to poprvé ale i tak.

Co mě ale nepotěšilo (a co se dle diskuzí děje celkem často hodně lidem), v rámci GOLD jsem si do sbírky mohl přidat zdarma Far Cry 2 (v rámci zpětné kompatibility), ovšem nebylo to možné (zkoušel jsem to opakovaně několik dnů). Jistě v mém případě je to zatím jediná, no možná druhá hra zdarma co nešla přidat během roku ale i tak to zamrzí. Pokud by mě hra nezaujala bylo by mě to asi jedno.