The Gardens Between

logická > nezařazeno
20.09.2018 PCPS4Switch
29.11.2018 XOne
Protagonisté relaxační adventury The Gardens Between australského vývojářského studia The Voxel Agents jsou kamarádi Arina a Frendt, kteří tráví svůj večerní čas v domku v koruně stromu. Zrovna uprostřed zuřivé bouře se před nimi zhmotní světelná koule, jež udivené teenagery přenese do surrealistické krajiny složené z vlastních vzpomínek. Hra se pak během bezeslovného objevování kouzelného světa plného dobrodružství zabývá tématy jako je přátelství, dospívání a vzpomínek na dětská léta.

Průchod hrou je rozdělen na několik ostrovů, kdy každý představuje určité téma nebo úsek z minulosti hlavních hrdinů. Cílem na každém z ostrůvků je dopravit Arinu a Frendta do cíle, během toho ovšem přímo neovládáte postavy, nýbrž prostřednictvím převíjení dopředu nebo dozadu či zastavení manipulujete se samotným časem. Některé objekty ve hře mohou reagovat na změnu času odlišně a stejně tak každý z protagonistů umí něco jiného – například Arina drží imaginární světelnou lampu, kterou je nutné přenést na vrcholek ostrova a technicky nadanější Frendt ovládá různá zařízení. To dává vznik mnohým hádankám a hlavolamům, jež je nutné vyřešit při průchodu fantastickou krajinou.

nemopbx (komentář): Koukal jsem na kousek tvého záznamu na twitchi a vypadá to dost zajímavě. Určitě si to budu muset zahrát.

• XOne 75
Ku hre The Gardens Between som sa dostal náhodou a som tomu rád. Jedná sa o veľmi milú, graficky peknú, zaujímavú a netypickú adventúru.

Táto logická adventúra patrí medzi zaujímavé hry hlavne vďaka netypickému gameplay-u. V hre sú len 2 postavy a tieto postavy ovládate Vy. No ani tak nie úplne ovládate a to je na tom super. Každý level má určenú cestu odkiaľ a kam sa máte dostať. Postavy idú samé a musia prekonať rôzne prekážky, aby sa dostali do cieľa. Vy ovládate čas. Pokiaľ nič neurobíte čas stojí. Ovládate posun času dopredu, dozadu a môžete prikázať postavám, aby niečo stlačili, zobrali alebo položili. Tieto schopnosti musíte skombinovať tak, aby ste si prerazili cestu až na koniec. Jednotlivé úrovne nie sú komplikované, takže hra je vhodná aj pre neskôr narodených. Vo väčšine logických hier sa náročnosť hádaniek stupňuje, ale tu tomu tak nie je. Je to škoda, nakoľko hra je veľmi krátka a nízka náročnosť jej nepredlžuje hrací čas.

Grafiky sa jedná o krásnu hru a nejaký príbeh by som tu moc nehľadal. Hrou putujete s dvomi postavami v plťke medzi ostrovmi. Každý ostrov predstavuje určitú spomienku, ktorú odhaľujete práve prechodom úrovne. Postavy nerozprávajú, všetko je vyjadrené zvukmi a okolím.

The Gardens Between ma veľmi milo prekvapilo. Je to naozaj pekná a zajímavá hra, ale veľmi krátka. Plnú cenu sa za túto hru neoplatí dať. Našťastie hra sa momentálne (01/2019) nachádza na Xboxe v službe Game Pass, takže ak túto službu využívate, rozhodne si tento kúsok nenechajte újsť. Poprípade počkajte na nejakú dobrú akciu.

P.S.: Hra je ideálna pre achievement hunterov. Mne sa podarili nazbierať všetky bez najmenšieho problému. :)

Pro: originalita, ovládanie času, dizajn

Proti: veľmi krátke, nízka náročnosť, vysoká cena