Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Keby môžem použiť hry, ktoré som prešiel v roku 2019, tak už by som mal 7 z 10 hotovo. :D
Bude to celkom zaujímavé. A hlavne, pokiaľ by to malo byť na hardcore. :)
@leebigh (01.01.2020 23:27): pěkný výběr. Proč neuděláš Monument Valley 2 na HC? To bude tak hodinka hraní, mělo by to mít asi 14 levelu, to by mělo jít snadno.
U Terrorist Takedown 3 si pohlidej reálná prostředí. Snad by tam nic být nemělo, ale neposoudim, nehrála jsem. Pomocník tam s tebou snad taky žádný běhat nebude a ani třeba sněhu bych se nebála ;o)

Jinak kategorii 2 ten 9 Clues 2:The Ward bych já osobně uznala na HC. Tam je hlavní náplní plnění logických úkolů, je tam jen pár rozhovorů. Ale zajímal by mě Crashovo názor.
Dotaz:
Kdybych chtěl do Výzvy naruby v hardcore variantě dát Grim dawn, bylo by to ok?
Hru jsem nehrál, takže si nejsem jistý, jestli je ve hře sníh, parťák nebo logický hádanky.
Poradí někdo, kdo dohrál?
Díky
Tak jsem si stvořil předběžný seznam.
1. Parťák - LEGO The Lord of the Rings - LIGHT
2. Heuréka! - 9 Clues 2: The Ward - LIGHT
3. ♫♫♫ - Musaic Box -HARDCORE
4. Reálná virtualita - Spec Ops: The Line - HARDCORE
5. Moje jméno je... - Alan Wake - HARDCORE
6. Ještě jeden tah... - Puzzle Quest 2 - LIGHT
7. Neseď doma - Monument Valley 2 - LIGHT
8. Zimní radovánky - Distrust - HARDCORE
9. Základní kameny - Kane & Lynch: Dead Men - HARDCORE (přidána 10. 6. 2008)
10. Výzva naruby - Terrorist Takedown 3 - HARDCORE
Hele a dohrej hru - mohl jsem ji začít hrát vloni? Jakoze tteba ted sem dohral.fc3, ale mám rozehrany dalsi hry... To se pocita? Nebo blbost?
Je možný brát The Last Guardian jako logickou hru? Není zde na databázi uvedena jako logická, ale podle toho co jsem viděl/slyšel, to vypadá jako puzzloidní hra.

Co se týče HC varianty na tahové hry, tak hry jako South Park: The Fractured But Whole nebo Shadow Tactics: Blades of the Shogun do toho nespadají, ale Robin Hood: The Legend of Sherwood by mohlo?

A kdyby někdo měl tipy na hry s parťákama, tak se prosím podělte :D Kromě BioShock Infinite a Left 4 Dead mě napadá už jenom Resident Evil 5 a u toho nevím, jestli je tam parťák celou dobu.
Jako každý rok se snažím napasovat do výzvy co nejvíce adventur a co nejvíce her z mého backlogu (což u 400+ her pod Chci si zahrát není problém:-p) . U čtvrté, ale hlavně páté a deváté kategorie nemám žádný problém, naopak mám problém si vybrat z desítky až desítek titulů. Ale nejspíš dojde na trilogii o Capri (chystáme se letos do Itálie, ale ne právě tam), u kategorie se jménem se rozhoduji mezi Sherlockem Holmesem a Simon the Sorcerer, případně Blackstone Chronicles (John Saul's). Na sidekicka budu muset vytáhnout nějaké izo rpg (to ale bude na dlouho, ale možná nwn2, Arcanum nebo The Temple of Elemental Evil: A Classic Greyhawk Adventure), do logické sekce by sice pasovaly adventury, ale chci zkusit dát fish Fillets 2 a dohrát do konce. U tahovek chci alespoň zkusit alpha centauri. No a na desítku musím něco dát dohromady, ale to si ještě nechám projít hlavou.

U nebudeme sedět doma jsem nejdřív chtěl pokemony nebo čtvrtý dil ace attorney, ale vzhledem k tomu, že je povolen laptop, na kterém hraji stabilně, nebudu to hrotit a uvidím, na co budu mít chuť.

Budu to muset rozložit do celého roku, protože jsem momentálně vytížen wowkem :-p

Pojedu základní verzi btw.
Já si dal na tu tahovku Into the Breach. Povedená hra a navíc byla zdarma na Epicu, takže si ji může zahrát každý.
@Gordon (01.01.2020 15:58): strasne moc her se odehrava presne timhle zpusobem .... napriklad fallout, xcom, ja2 jsou ve strategickem rezimu s volne plynoucim casem a v taktickem rezimu na tahy ...

uplne na tahy jsou napriklad homm3 a nebo treba spellcross
@Karasman (01.01.2020 19:19): Karlac tam je iba na vzdáleném .jpg v pozadí, ale tak hned po tutoriálu se prochazis hlavakem, který je vcelku rozeznatelný. A hlavně prostě je a má to být Praha, podmínky výzvy to naprosto neomylně splňuje.
Co taková Karmaflow: The Rock Opera Videogame do ♫♫♫ na HC? Je tam hudba "hlavní součástí herní mechaniky"? Otázka teda asi na Drekta, který jediný tu hru hypuje :D

Přemýšlím o některém z novějších Assassin's Creedů do Reálné virtuality. Je Syndicate nebo Unity hratelné? Příp. jiná zajmavá doporučení z evropských měst? (Prahu si nechte :P)
Mohl by mi pls někdo zasvěcený říct, jestli se do Reálné virtuality dá započítat Deus Ex: Mankind Divided? Vím, že se část odehrává v Praze, ale jestli jsou to vymyšlené lokace nebo jsou podle skutečnosti. Díky.
no, já mám všechny kategorie předvybrané a letos jsem s výběrem nesmírně spokojený, čemuž pomohlo i to, že HC varianty jsou letos o dost těžší, tak mi nedělalo problém to rovnou vzdát... ale i tak mi výzva pomohla s rozhodnutím jít do titulů, které jsem odkládal, ačkoliv si je delší dobu toužím zahrát!
@BUMTARATA (01.01.2020 18:10): Tak je jedno jestli je to "real-time", nebo ne, ale že to není v těch částech tahovka. Protože v té části s mapou prostě nehraješ žádný tahy, ale ovládáš loď, scanuješ věci apod. a během toho ti běží čas. To přece není hra na tahy.
@BUMTARATA (01.01.2020 17:55): Pokud se ti náplní postup Avatar projektu, tak se začne odpočítávat čas, i když s Avengerem jen stojíš. Ale velmi pomalu. Takže teoreticky, když na týden odejdeš, tak hra skončí neúspěchem. Ale to je zase speciální situace ve hře. Jinak je to tak, jak píšeš.
@Kunick (01.01.2020 17:42): V těch nových, pokud mě paměť neklame, se čas posouvá jen a pouze akcemi, které vykonáváš, takže kdybys odešel od nezapauzované hry a vrátil se k ní za týden, nic by se v ní nemělo stát. Máš pravdu, co se týče toho sestřelovaní, to by šlo označit za realtimovou minihru. V tom případě pořád zůstává XCOM 2, kde tato ani žádná jí podobná minihra, pokud si dobře pamatuju, není.
@BUMTARATA (01.01.2020 16:38): Tak tohle přirovnání kulhá na obě nohy. Nehrál jsem všechny díly, ale pokud jsi na základně herní čas reálně ubíhá. Často dokonce i vidíš časomíru. A furt ještě zůstává moment, kdy sestřeluješ cizí ufo. To je 100% netahové.