Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Fallout 4 - řeší se tam nějaký logický problém? Nejedná se mi ani tak o kategorii 2 jako spíš 10... tak jestli se mi to tam vleze nebo ne... :-)
Tak mám první nástřel. Chtěl bych HC, ale někde jsem ještě nenašel ty správné kandidáty.

1. Parťák - Rayman Origins - co-op s Romčou, HC asi bez problému
2. Heuréka! - Pilgrims - karty se řadí mezi logické a tady se používají převážnou většinu herní doby, takže HC předpokládám, že v pohodě
3. Hudební hra - Musaic Box - hledání not a skládání písní, také asi HC v pohodě
4. Reálná virtualita - Indiana Jones and the Emperor's Tomb - Socha svatého Václava (sice na Pražském hradě, který neodpovídá skutečnosti, ale socha ano)
5. Moje jméno je... - Duke Nukem Forever - v pohodě
6. Ještě jeden tah... - tady jsem chtěl Northmark: Hour of the Wolf, ale tam jsou asi tahové jen souboje pomocí karet, takže Disciples: Sacred Lands, což je kopírka HOMAM, ale nevím, jestli je HOMAM na HC
7. Neseď doma - Crash Bandicoot na mobilu
8. Zimní radovánky - Secret Files: Tunguska - tady zatím jen základ
9. Základní kameny - Reprobates - hra přidána 29.6.2008
10. Výzva naruby - Půl kila mletýho - předpokládám, že soundtrack samostatně nevyšel ani elektronicky ani na CD, LP apod. - takže HC asi v pohodě

Nejsem si tedy úplně jistý u kategorií 2, 3, 4, 6 a 10
konečně jsem si našla čas a přijala jsem výzvu a také jsem si vyplnila profil, jak novými hrami tak úplně dole hry ve výzvách předešlých. Řekla bych, že by mi tam měly pasovat všechny vybrané kousky správně, ale kdyby se Crashovi chtělo, kontrola neuškodí ;o)

Z Nibiru jsem tam schválně dala obrázek Karlova mostu, aby to bylo jasné. Ale Jumas mi tvrdí, že stejně všichni vědí, že tam ten Karlův most je v té hře... ;o)
Zdravíčko mohl bych poprosit o radu jestli by to takhle nějak šlo? Chtěl bych plnit HC verzi.
Zároveň nemáte někdo radu na hru do kategorie 3? Nějak mě nic nenapadá,

1. A Way Out
2. Portal 1
3.
4. COD MW 3 - mise v Praze
5. Sly Cooper Zloději v čase - PS3
6. Xcom/Heroes
7. Zarya-1 - Mobil
8. Lost Planet
9. Witcher 1
10. Welcome to the Game 2 / Mass Effect Andromeda
ad XCOM: Velmi bych rozporoval, že obsahuje realtimovou část, čas strávený na základně je jako čas stráveny v menu, inventáři nebo stromu dovedností.
@HolyMeatball (01.01.2020 15:56): Začnu těmi GTAáčky, ano ty se dají použít do 4. kategorie, viz poslední věta v doplňujících informacích, ale kdo by je rozklikával a četl, že?! :) Nevím jestli je to odpověď i na The Quiet Man, ale pokud je tam nějaká lokace, která je kopií reálného místa a obecně se to ví, ačkoliv to není ve hře přímo jmenováno, tak se taková hra dá použít do 4. kategorie a tudíž nedá použít do desítky HC.
@HolyMeatball (01.01.2020 15:56): ta gta v se mi mozna bude chtit zahrat znovu na ps4. driv jsem ju.dohral na 3ce, ale teď jsem ji koupil v nějaký slevě znovu.

I lego hry splnujou.jednicku, asi koulim na ps3ku nejaky piraty z karibiku nebo batmana, ten byl super, ted hrajem lego city s deckem....
@leebigh (01.01.2020 15:51): Nepočítá, mělo by jít skutečně o nějaké konkrétní místo, na které je teoreticky možné se odkázat, tedy nějaká dominanta, budova, ulice, most. Je to uvedeno i v doplňujících informacích.
@SimonEndt (01.01.2020 15:59): No právě. Doplňující text o výzvě toho pokrývá hodně, ale konkrétně názvosloví ne. Jistota je jistota. :) A kdyby šlo takovou hru, ve které je replika skutečného místa či mezníku, ale jmenuje se to v ní jinak, zařadit do 10. HC, tak věřím, že by to onu 10. HC výzvu aspoň trochu zlidštilo. :D

@Filom3n (01.01.2020 15:59): *tr6, nikoliv 4. :) A Uncharted by samozřejmě na beton šel taky použít. A Mankind Divided je v Praze spíš tak z 90%, než jen z půlky. :)
Jak se to má s tahovkou, jako je total war, když se hlavní kampaň odehravá na tahy ale jednotlivé bitvy realtime?
@SimonEndt (01.01.2020 15:50): 'jeden díl je tuším i v Praze' Jop, konkrétně AoD. Ale upřímně, ta série pokryla tolik lokalit, že si myslím může vybrat každý. :)

Dovolím si zopakovat svou předchozí otázku - Tak mě napadlo, co se týče 10. výzvy a zasazení hry do reálného místa - pokud se hra odehrává v normálním světě nebo dokonce i městě, ale dané místo není nikdy jmenováno a dá se tedy brát jako smyšlené, tak by se to dalo uznat?

Doplním ještě trochu ošemetnosti - co takové GTAčka, hlavně čtyřka a pětka? Všichni ví, že se jedná o repliky skutečných měst, ale hra je pojmenovává jinak. Dají se i tak použít do 4. výzvy, nebo naopak teda do té 10. HC? :)
Ta čtvrtá kategorie - počítá se do těch lokaci i obecně země, třeba Afghánistán? Nebo musí být přítomno konkrétní skutečné místo?
Série Tomb Raider splňuje všechny kategorie, kdyby si chtěl někdo dát maraton. Jeden díl lze hrát v coopu, puzzly řeší skoro všechny, k 2013 jestli se nepletu tak vyšel OST, jeden díl je tuším i v Praze, nejeden díl se jmenuje Lara Croft, další je na tahy, dá se hrát na mobilu, Rise of the Tomb Raider je téměř celej v zimě, pár dílů nejspíš vyšlo i se založením databáze a desátou kategorii splňuje automaticky (bohužel ne na HC).
Pěkné kategorie a výzva je ještě větší výzvou než doposud! S výběrem celkem bojuju, ať už, protože nevím co dřív zařadit nebo naopak vůbec nevím co zařadit. Něco málo jsem však sesumírovala. Kdyby se chtěl někdo inspirovat, neváhejte :)