Karmaflow: The Rock Opera Videogame

19.01.2015

Karmaflow: The Rock Opera Videogame je 3D logická plošinovka/adventura, ve které je příběh prezentován formou interaktivní rockové opery. Hra byla vytvořena jako součást projektu Karmaflow, jehož cílem je sjednotit hudbu, hry a divadlo unikátním způsobem - experimentováním se zpívaným interaktivním příběhem.

V roli Karmakeepera cestujete skrze pět rozdílných světů. Každý z nich je chráněn svým Strážcem, který je zatížen těžkým konfliktem zuřícím v každém světě. Vaším úkolem je zjistit, co se v každém ze světů událo a nakonec rozhodnout o jeho osudu, i osudu jeho obyvatel.

Písně nazpívali zpěváci známých rockových a metalových kapel jako Simone Simons (Epica), Dani Filth (Cradle of Filth), Marc Hudson (Dragonforce), Tony Kakko (Sonata Arctica), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain), Mariangela Demurtas (Tristania) a další. Hudební doprovod poskytnul nizozemský Metropole Orkest, i členové skupin Epica, Textures a Within Temptation.

Vypadá to velmi zajímavě, ale hodnocení hráčů vypadají fakt rozporuplně :/ Bohužel asi stejně neodolám, hudebně to vypadá přesně na můj vkus :)

Hratelností se jedná spíše o průměrný titul, nicméně hudební provedení to zachraňuje... a právě o tom to celé je. Pokud máte rádi metalovou hudbu a chcete zároveň odpočinkovou hru, Karmaflow vás potěší.