Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@M.a.t.t. (28.01.2021 18:04): Na druhej strane by si potom analogicky mohol do tejto kategórie zaradiť trebárs tretieho zaklínača. Pretože aj tu Geralt, čiže hráč, vykonáva vyšetrovanie. Máš tu obhliadku miesta činu, zbieranie stôp, analýzu dôkazov. A ako bonus ešte aj súd a vykonanie rozsudku.
@Crash (28.01.2021 18:26): U pacifistu som mimo iné nesúhlasil aj preto, lebo v rámci novej úpravy je HC kategória oveľa jednoduchšia, akoby bola s jeho uznaním. Dokončenie ľubovoľného Batmana totiž zaberie predsa len viac času a teraz je možné splniť ju s hocijakým menším titulom na pár hodín. Tým sa i trochu vytráca delenie na soft a hardcore a možno by bolo dobré na Hardcore úplne rezignovať a poňať to ako alternatívu 1 a alternatívu 2. Tým pádom by odpadla Kunickom spomínaná snaha niektorých za každú cenu si tam napasovať ťažší variant, len aby si niečo dokázali (ak sa to skutočne deje, ja som to zatiaľ v mojom okolí neregistroval)

Každopádne, nemyslím si, že je nutné pristupovať k dodatočnej úprave pravidiel, od toho je tam FAQ :) Inak mne sa práveže kategória táto páči, no subjektívne by som mal skrátka problém hodiť si tam Mortal Kombat, len preto, že v jednej časti hráš za policajtku. Príde mi to tak trochu ako cheat, ale beriem, že to je môj osobný problém.
@Ronik (28.01.2021 18:04): Subjektivní pocit z obtížnosti kategorie je jedna věc a s tou souhlasím. Nicméně HC je uvedeno jako varianta ,která "Je pro hráče, kterým ta základní nepřijde jako dostatečně náročná, a výběr her je často omezenější." To, že se to často dopadne jinak, si uvědomuju a tebou uvedená kategorie 7 je docela dobrý příklad.

Tady nesouhlasím. Myslím, že nejen můj pocit z téhle diskuze je, že spousta dotazů míří zcela automaticky a cíleně k HC variantě a s případnou výtku, že hra přece plní skvěle základní variantu se vypořádají tak, že hledají jinou hru. Co se týče Brainstormingu, tak myslím, že jde snadno poznat, co je záměrem tazatele.

Zrušení není cestou. Vždy budou lidé, kteří výzvy hledají. Já chtěl naopak podpořit tyhle jedince. Díky tomu, že by ttěžší varianta byla splňována jen několika málo hrami by byla skutečnou výzvou. Dala by se snadno definovat a bylo by jen na učastníkovi, zda mu to za to opravdu stojí. A pokud ano, tak ať zaplatí příslušnou cenu.
@M.a.t.t. (28.01.2021 18:04): Já to taky neberu osobně, a názory respektuji a jsem za ně rád, akorát s vámi v tomto nesouhlasím. Podívej se na to z druhé strany, kdokoliv může přijít s tím, že má ve výzvě hru za policistu, který se ale vůbec té policejní práci ve hře nevěnuje. Kdybych akceptoval tvůj výklad, tak mu tu hru nemůžu uznat. Dotyčný, ale bude argumentovat tím, že v pravidlech nic takového není a bude mít pravdu. Můžeme sice říkat "Nooo my jsme ale mysleli ... a je to přece logickééé...", ale v těch pravidlech to prostě není. Maximálně se pak můžu dostat znovu do situace, že budu opravovat definici kategorie, což rozhodně už nechci. A mimochodem přijde mi trochu úsměvné, že zrovna ty si byl velký kritik dodatečné úpravy pravidel, když jsme je měnili těsně po vyhlášení u Pacifisty a teď mě možná nevědomky nabádáš abych se znovu pouštěl do podobné situace...

Bral bych argumentaci, že se vám prostě ta kategorie takhle nelíbí, že jsme to mohli možná víc promyslet a nadefinovat lépe. Ale fakt neberu tvrzení, že tím mým výkladem ohýbáme pravidla.
@Crash (28.01.2021 17:50): Ja by som zase považoval za logické, že ak je predmetom výzvy hra za policajta, či detektíva, máš v nej aspoň trochu vyšetrovať, či plniť policajnú činnosť. Po tom čo sa tu viackrát schválili hry na hrane, toto by som považoval za samozrejmosť a príde mi trochu zvláštne, že to nie je vôbec nutné.

Rozhodne nechcem, aby to vyznievalo príliš kriticky, ani si to neberiem nijak osobne, iba som vyjadril svoj názor. No akceptujem to.
@Kunick (28.01.2021 15:11): Zajímavý rant, nicméně příliš nesouhlasím s premisou, že HC má být "opravdu těžké a omezené". Takhle na mě totiž HC kategorie rozhodně nepůsobí. Platilo by to možná v případě, že by každá HC varianta kategorie představovala striktně ztíženou verzi základní kategorie, ale kolikrát se jedná pouze o její alternativu. Letos to jsou třeba 3, 7 nebo v jistém smyslu i 1. A občas se i stane, že subjektivně je výběr do té HC alternativy jednodušší než do základní kategorie. Letos třeba 7, kde je HC varianta zcela jasná, ale základní může překazit jedna nepauzovatelná cutscéna nebo QTE. Takže pro volbu HC kategorie můžou mít lidé i jiné důvody než touhu po pohlazení po duši. :)

Navíc co si budem povídat, "HC" varianta fakt nemá s nějakým hardcore hraním nic moc společného. I hardcore kategorie se dají zaplnit velmi nehardcore a krátkými hrami, kdyby někdo tu potřebu splnit HC výzvu opravdu měl. Ale nepřijde mi, že by tady někdo takový byl. Spíš lidi prostě baví brainstorming nad tím, co do které kategorie padne a zároveň by je ještě mohlo bavit. Což fakt není nic podivuhodného.

A pokud by pořadatelé souhlasili s potřebou tu HC variantu nějak "shazovat", tak by ji možná bylo lepší úplně zrušit? Přece jen je nesmysl jakkoliv podporovat něco, co by se jim protivilo, když je to stojí čas a energii strávené vysvětlováním v diskuzi. To asi řešení nebude.
@Tulareanus (28.01.2021 14:31): @M.a.t.t. (28.01.2021 14:50): Vidíte někde v definici kategorie napsáno: "Hraj za postavu, která něco vyšetřuje...", nebo "Dohraj nějakou detektivní hru..."???

Je tam napsáno "Hraj za policistu nebo detektiva". Nezlobte se na mě, ale řekl bych, že to pravidlo zní docela jasně a v tuto chvíli se ho snažíte ohnout vy dva do vašich osobních představ o této kategorii a ještě nás obviňujete z ohýbání pravidel. Sorry, ale tohle fakt neberu.
@Kunick (28.01.2021 16:10): Mea culpa. Mal som na mysli HC verziu.
Tiež by som povedal, že je to policajný vyšetrovateľ. Ale pri kreatívnej a hlavne elastickej interpretácii popisu kategórie by sa určite našli aj argumenty na podporu hrania za postavu utečenca. Aj keď by to bolo v rozpore so striktným výkladom pravidiel.
A práve taký dojem mám z doterajšej diskusie. Namiesto snahy nájsť vhodnú hru podľa pravidiel konkrétnej kategórie skôr snaha napasovať pravidlá kategórie na konkrétnu hru.
@Kunick (28.01.2021 15:48): Čím vzniká zaujímavá hypotetická otázka. Predstavme si fiktívnu hru. Hlavnou postavou je človek, ktorý sa zhodou okolností ocitol v situácii, že je nútený viesť vyšetrovanie na vlastnú päsť. Mohol byť napríklad nespravodlivo obvinený zo zločinu. Jeho protihráčom je policajt alebo detektív, ktorý sa ho snaží vypátrať. Napríklad ako Harrison Ford a Tommy Lee Jones vo filme Utečenec. Hra za ktorú postavu lepšie zodpovedá podmienkam konkrétnej kategórie výzvy?

Edit: Ja som sa ešte definitívne nerozhodol, či sa tento rok zapojím. Posledné dva roky sa mi totiž výzvu splniť nepodarilo. Ale môj horúci kandidát je Blade Runner.
@M.a.t.t. (28.01.2021 15:30): Rozsahem a strukturou textu vynucená zkratka. Klidně bych to mohl rozepsat a říci, že pro amaterské (použito ve smyslu jiný než policejní detektiv) detektivy je charakteristické mít jako vedlejsi postavu policistu, nebo policejního detektiva, jehož vystupování a dovednosti nechají vyniknout intelektu, dovednostem a znalostem hlavní postavy. Pokud pak jde o postavy vyšetřující na vlastní pěst (zde myšleno nikoliv jako amaterský detektiv, ale jako osoba, která má k vyšetčování své vlastní unikátní, často osobní, motivy), pak v takových případech vystupuje policie dokonce až jako antagonista. Ale jsem si jistý, že zrovna pro tebe to rozepsat nutné nebylo ;)

@Bragi (28.01.2021 15:26): Mým kandidátem je jeden z mnoha mých restů - Thimbleweed Park
Hitmana som napísal len preto, lebo som si všimol, že tohto roku sa už pravidlá viackrát prispôsobili, tak ma zaujímalo ako by sa to bralo v tomto prípade. Normálne by ma ani nenapadlo nad tým uvažovať a mám pocit, že sa už tak trochu opakujem.

A druhá poznámka: Mne skutočne nejde o to plniť výzvu nutne na Hardcore. Ja sa navyše ani priamo nezapájam do súťaže a výzvu si plním sám pre seba, takže mi je to o to viac jedno. V tomto konkrétnom prípade mi ide výhradne o princíp a tým by som to rád z mojej strany uzavrel. Len jedna vec :"amaterští detektivové přece musí mít policii jako rivala" - lebo profesionálnych berú automaticky ako najlepších kamarátov v každej fikcii? :)
@Kunick (28.01.2021 15:11): No, v poslednej dobe sme v kategórii "No Lifer" vďaka pandémii tak akosi zaradení takmer všetci. Kvôli tomu nemusíme hrať hry. A navyše nasilu.

Inak súhlas. Podľa mňa je 6. kategória na HC ako uliata pre jedinú hru. Deadly Premonition. To by bola výzva. Doslova. :D
Mám pocit, že se tu trochu pletou 2 věci. Jednak ohýbaní definic a jejich šíře a jednak snaha ukázat, že jsem HC. Obecné pravidlo vždycky bylo (čest vyjimkám), že základem je základní varianta (... tak nějak doufám, že to v tom vidí všichni). A základní varianta je takřka vždy hodně široká a vejde se do ní spousta her. Troufám si tedy tvrdit, že do ní jde napasovat takřka každá hra, která zde v diskuzi zazněla - ostatně, amaterští detektivové přece musí mít policii jako rivala a nájení vrahové naopak před policií prchají. Nemám tedy pocit, že by bzlo potřeba pravidla ohýbat.

Druhou věcí, a tu kritizuju každoročně, je snaha splnit HC variantu, ale tak nějak si to ohnout aby to moc nebolelo. Prostě takové to "...ono to nějak půjde". A z toho je mi až zle. Nemluvím o konceptuálních nápadech, kdy hra nesplňuje literu, ale naplňuje ducha a téma dané kategorie. Mluvím o tom, že spousta lidí nevidí nic než hardcore. A tak i k nacházení her do jednotlivých kategorií přistupuje. Ale protože HC má být opravdu těžké a omezené, snaží se tam často narvat hru, která v pohodě splňuje normální variantu. A tady si chodí pro požehnání a pohlazení po duši, že přece jen jsou ti "HARDCORE" hráči. Jestli je to těší, proč ne. Jejich volba a jejich boj. Za mě ale z toho vyplývají 2 věci: NIKDY by se v rozhraní výzvy nemělo objevit nic, co by ukazovalo zda hráč splnil normal či HC a Hardcore varianta by měla být posuzována maximálně STRIKTNĚ tzn. v případě jakýchkoliv pochybností hru neuznávat.

..a vlastně mě napadla ještě jedna myšlenka. Pojdmě tu HC variantu trochu schodit a přejmenovat ji na Hardcore, nebo na No-lifer.
@rikuhahl (28.01.2021 14:37): Tak aj nižšie spomínaná Jessica Fletcher spolupracuje s políciu a chodia za ňou aj na konzultáciu. A je to inak seriál silno inšpirovaný, až vykrádajúci práve slečnu Marplovú od Agathy Christie.
@rikuhahl (28.01.2021 14:37): Pozor, Castle bol v posledných sériách regulérný P.I., ten by musel prejsť tak či tak :D

Inak mne to tohtoročné ohýbanie pravidiel jedným, či druhým smerom taktiež nesedí, pretože v tom nevidím jasnú koncepciu. Budem síce rešpektovať ako sa nastavili pravidlá, ale osobne s tým naozaj nemôžem súhlasiť. Pokiaľ má byť predmetom 7 kategórie HC hranie za policajta, či detektíva, chápal by som to tak, že hráčovou úlohou má byť vžiť aspoň v nejakej obmedzenej miere do ich pracovnej náplne. A miesto toho som sa dozvedel, že si do tejto kategórie môžem pokojne zaradiť BioShock Infinite, či Mortal Kombat, na úkor hier ako napríklad Kathy Rain, čo je vlastne začínajúca detektívka a v rámci hry normálne vyšetruje (odtiaľ aj podtitul A Detective Is Born), ale nemá na to papiere, tak smola.
Akože mám pocit, že pravidlá tohtoročnej výzva sa asi ohýbajú najviac, odkedy výzva existuje. Inak to vysvetlenie detektívovania ma teda celkom šoklo. Samozrejme ja by som Hitmana tiež neuznal, lebo osoba sa len vydáva za detektíva, ale ním osobne nie je. No na druhej strane mi to vychádza tak, že hoci Hercule Poirot detektívom je, slečna Marplová už nie. No pekne. :D Televízni detektívi by asi tiež mohli zbaliť kufre a ísť na dovolenku radšej, menovite napr. Castle alebo mentalista.
Tak mě to jako nesmyslné omezování nepřijde, prostě někde tu hranici stanovit musíme, už jen proto že se nás na to ptáte a celá výzva je koncipována tak, že nějakým způsobem omezuje výběr hry.

Co se týká kategorie Jménem zákona, tak primární omezení je na hraní za policistu a k tomu jsme přidali soukromé detektivy - protože existuje Sherlock Holmes :). Z toho logicky vyplývá, že to nesplňuje ani spisovatelka ani studentka ani novinář ani kdokoliv jiný, přestože v dané hře vystupuje jako detektiv amatér. Nesplňuje to ani bývalý policista, protože prostě už policistou není. :) Nesplňuje to ani klasický tajný agent typu James Bond, nicméně zde jsme narazili na již zmíněný případ FBI, která funguje trochu jinak a u závažných zločinů standardně přebírá vyšetřování, tam nám to dává smysl, za předpokladu že i v té hře je to tak znázorněno, pokud nějaká taková existuje.

To že za policistu či detektiva musíte hrát celou hru, jsme skutečně nestanovili, přiznám se, že mě to trochu mrzí, že tam to obligátní "po většinu hrací doby" chybí, ale do definic už sahat nechci, takže i hry kde za něj hraješ jen část jsou povolené. A kromě toho specifického případu agenta FBI, není nikde stanoveno, co jako policista musíš v té hře dělat. Takže pokud např. najdeš hru, kde jako policista celou dobu okopaváš záhony tak je to ok.
@thepcqwer (27.01.2021 22:43): Ako som napísal nižšie, už to zbytočne komplikujeme a podľa mňa by zmyslom výzvy nemalo byť riešiť to až do takejto hĺbky a nezmyselne obmedzovať.. Navyše sám si načrtol zaujímavý príklad, ktorý taktiež možno členovia hernej výzvy nezobrali na vedomie - tj. že môžeš hrať za detektíva/policajta v hre, ktorá nemá s policajnou/detektívnou prácou takmer nič spoločné.
@M.a.t.t. (27.01.2021 21:44): Pro Sherlocka to sice koníček byl, ale zároveň i práce. Buďme rádi, že si našel práci, která ho bavila :)
Bavíme se o hardcore variantě, ta by měla být omezující a dle mě omezení na opravdové policisty a detektivy, ne amatéry, je v pořádku. Amatéři se občas strašně těžko rozlišují, v jaký moment si hraju na soukromého detektiva a v jaký moment jen blbnu.

Jen je otázka, jak dlouho za ně musí hrát, to není specifikováno. Co třeba Mortal Kombat? Dvě části kampaně (cca osmina, jestli dobře počítám) je hrána za policisty Strykera a Kabala (jak se počítá Jax a Sonya si nejsem jist, zda jako tajní agenti, kteří byli zakázáni nebo jako agenti stylu FBI, kteří byli povoleni)
@rikuhahl (27.01.2021 21:25): Nick Slaugther je aspoň podľa wikipedie normálne súkromné očko, nesledoval som to. Mne je jasné, ako ste to asi tvorili a toto teda rozhodne nebrať ako pokus oklamať výzvu, ale nikde nie je napísané, že súkromný detektív musí nejakým spôsobom spolupracovať s políciou, či mať s nimi dobré vzťahy. A stále neviem, čo zlé na amatérskom súkromnom detektívovi. Inak aj najslávnejší literárny detektív Sherlok Holmes rozhodne nevykonával túto profesiu lebo musel - bol to pre neho čisto koníček, kde si prípady vyberal podľa toho, ako ho zaujali.

Inými slovami, púšťame sa už trochu na tenký ľad, čím sa môžu vytvárať potenciálne komplikácie pre Hernú výzvu. Za mňa je pre jej potreby skrátka niekto, kto sám seba definuje ako detektíva a v priebehu hry vykonáva klasickú detektívnu činnosť.
@M.a.t.t. (27.01.2021 21:15): No, já osobně bych si to tam nedal a i když jsme kategorii tvořili, tak jsem jí chápal nějak ve stylu, ideálně hraj za policajta a když jinak nedáš, tak teda za soukromého detektiva. A toho prostě chápu jako člověka, který od policie z nejrůznějších důvodů odpadl, nebo s nima různě spolupracuje, ale na takový tý aspoň poloprofesionální úrovni. Jako třeba můj dětskej hrdina Nick Slaughter :) Asi bysme to měli s týmem rozlousknout a dát něco do FAQ, zatim tam k týhle kategorii nic neni ;)

Jinak ta Jenny LeClue vypadá pěkně, někdy si to možná zahraju ;) Ale ne v týhle kategorii! :)
@rikuhahl (27.01.2021 21:03): Do logických rozborov by sa v týchto prípadoch radšej nepúšťal, sú to fikcie a tam sa môže stať čokoľvek. Ani práca polícia v procedurálnych kriminálkach nezodpovedá realite.

Ja si inak myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi tým, keď sa hrdina rozhodne len tak po niečom pátrať a tým, keď sám seba definuje ako detektíva. Tým každopádne nanarážam na Jessicu Fletcher. Pokiaľ by Crash neuznal Hitmana 3, s tým by som nemal najmenší problém, ale akosi nerozumiem, prečo by malá byť z tejto kategórie automaticky diskriminovaná aj osoba, ktorá funguje na báze amatérskeho detektíva - jeden príklad za všetky - Jenny LeClue - Detectivu. To mi už príde trochu prehnane striktné.
@M.a.t.t. (27.01.2021 20:57): No, prostě to má jako koníček a jako na potvoru se ještě v každym díle k nějaký vraždě přichomejtne. Kolikrát se jakýmukoliv amatérovi může stát, že se objeví u vraždy, jednou za život? Já mám na ní takový podezření, že ty peníze z knížek dává vrahum a různejm bláznum, aby se kolem ní furt něco dělo a ona to vždycky vyřešila a pak o tom napsala :) Za mě prostě amatéry ne, to už by tam pak mohla bejt každá druhá adventura, kde se hrdina rozhodne trochu pátrat.
@rikuhahl (27.01.2021 19:46): Moment a prečo by si nemohol brať ako detektívku Jessicu Fletcher z To je vražda, napísala? Je to síce v prvom rade spisovateľka, ale i vďaka seriálu, kde vyšetruje vraždy ju možno brať ako amatérsku detektívku :D (viď aj citát z wikipedie: "Fletcher is a best-selling author of mystery novels, an English teacher, amateur detective, criminology professor, and congresswoman.")
@M.a.t.t. (27.01.2021 16:46): Jasně, není problém když Crash uzná cokoliv, nicméně říkám, že kdyby se zavedla kategorie "uznáno, ale budeš kretén", možná to vystihne lépe podobu schválení do dané kategorie :)
Ano, dejte si hru co se odehraje do 5 min, ale tím přiznáváte, že se snažíte pouze přechytračit kategorii :)
@sagittario (27.01.2021 17:55): seš sexista, protože to může být i žena zákona ;)

@PavelU (27.01.2021 18:36): to bych uznal, co jsem to chvíli hrál, tak je to jasnej tajnej policajt.

@M.a.t.t. (27.01.2021 18:37): Za mě bych to asi nebral, pokud to dělá vlastně jen jako “koníček”, bez nějaký licence, tak asi ne :) To by člověk moh brát jako detektivku třeba tu spisovatelku že seriálu To je vražda, napsala :)
@sagittario (27.01.2021 17:55): Ja si veľmi dobre uvedomujem, že je to na hrane, respektíve možno až za hranou. No je to niečo nad čím sa možno pri tvorbe tejto kategórie ani neuvažovalo, preto ma úprimne zaujíma Crashov postoj ako tvorcu výzvy (ktorý mimochodom minule uznal do časovej kategórie hru, ktorej mali o nejaký čas vypnúť servery a to tiež pravidlá nespomínajú. To však vôbec nekritizujem, iba som z toho nadobudol dojem, že nie je vždy nutné lipnúť na pravidlách od slova do slova).

@PavelU (27.01.2021 18:36): Sleeping Dogs je bezproblémový, o to viac, že tam máš i klasické policajné misie.
@thepcqwer (27.01.2021 16:33): Po tom, čo sa tu svojho času uznala jedna deväťdesiatsekundová hra v Moorhuhne ako dostačujúca na dohratie (hoci ide o zjavnú arkádu, kde nejde o to dokončiť to behom deväťdesiatich sekúnd, ale neustále vylepšovať svoje skóre), THE LONGING do časového limitu (hoci de facto tam tá hra už len svojou prítomnosťou vytvára paradox, ako poznamenal Crash), alebo aktuálne spomínané minihry, ktoré za mňa teda minihrami skutočne nie sú, nevidím nič zlé na tom to prezentovať ako potenciálnu možnosť, ktorú môže Crash raz a navždy rozseknúť.

Opakujem, nepýtam sa preto, že by som to chcel použiť a ani som neplánoval - ale preto, že mi príde zaujímavé, že v danej misii sa vieš zahrať plnohodnotným spôsobom na detektíva a naozaj vyšetruješ - čo je niečo, čo nie je zase tak bežné, ak vôbec.
@M.a.t.t. (27.01.2021 15:01): Dle mě je to na úrovni tajného agenta, kterého níže zakázali.
Navíc dle mě je to jeden z těch o*ebů, které kazí smysl výzvy - tím bylo, aby si hráč zahrál nějakou hru za policistu či detektiva, ne aby si hrál za někoho, kdo je za ně převlečen.
Dle mě by měli být tři kategorie uznávání her (které vlastně jsou) - splňuje výzvu, nesplňuje výzvu a třetí kategorie, na kterou dost komentujících hraje: jakože to splňuje výzvu, ale budeš kretén, pokud si to do ní dáš, bo je to tak hraniční, až na té hře upálili čarodějnici
@sagittario (27.01.2021 14:13): Ja si radšej počkám na vyjadrenie Crasha, aj keď tiež predpokladám, že to zamietne :) Každopádne, pravidlá nijak nešpecifikujú a) že za detektíva musíš hrať celú hru b) viem, že prevlek samo o sebe nič neznamená, ale ty môžeš v danom prípade vyšetrovať klasickú "Locked-room mystery" a odhaliť svojmu "zamestnávateľovi" skutočného vinníka - to znamená, že tvoje okolie ťa berie ako detektíva a ty sa tak aj môžeš správať. Pre potreby misie skrátka detektívom si a nepotrebuješ na to papiere.

Nenadhodil som to z toho dôvodu, že by som to plánoval vyložene použiť. Popravde ma to pôvodne ani nenapadlo, ale vzhľadom na to, čo všetko na hrane sa tu pouznávalo, mi prišlo zaujímavé na to poukázať, minimálne z pohľadu originality.
@Crash (27.01.2021 07:26): Díky. Potěšilo mě to. Jedu tedy třetí hru ve výzvě. Zatím neoznačeny splněné kategorie, to závisí na schválení Light Weaver, pak to zaktualizuji. Nyní mám ve výzvě pozměněny dvě kategorie. Seznam by měl být již finální. Podstatné je, že z těch deseti her vlastním momentálně sedm.
Polemika ohľadom policajnej/detektívnej kategórie ma priviedla na zaujímavú myšlienku. A čo hra, kde sa agent hrá na detektíva? V Hitmanovi 3 je totiž misia, kde sa hlavný hrdina môže prezliecť za súkromného detektíva a v jeho koži pomôcť vyriešiť pomerne komplikovane pôsobiaci prípad vraždy v starom anglickom sídle - čo hrá aj jeho záujmom. A to mi príde pomerne originálne :)
@PavelU (26.01.2021 20:11): No je to sice hodně slabé, nicméně dá se říct, že simulátor vysokozdvižného vozíku je principiálně jiná herní mechanika v jinak akční hře a v tomto kontextu se to za minihru dá považovat.

@OndrejVasicek.cz (27.01.2021 06:23): Agent typu James Bond určitě ne, to jsme se shodli, že se od té klasické policejní práce dost liší. Uznatelní jsou agenti typu FBI, kteří i v reálu často vlastně policejní nebo detektivní práci přebírají, ale pak by tomu mělo být i v té hře. Ne že jsem agent FBI, ale celou hru se chovám jak zločinec. Na druhou stranu, policista co se chová jako zločinec, je samozřejmě uznatelný, protože to splňuje ten požadavek na hraní za policistu. Snad je to srozumitelné... :)
Může být u šestky HC místo policisty/detektiva tajný agent? Nemyslím akčního zabijáka, ale něco jako James Bond, státní zaměstnanec sloužící vlasti v rámci tajné agentury.
Mám na mysli I expect you to die.
Dřív jsem to tu doporučoval, ale uvědomil si, že to vůbec nemusí projít.
@thepcqwer (26.01.2021 19:16): Myslím, že jiná minihra tam není, teda z hlavy se mi nic nevybavuje. Každopádně výzvu to splňuje, ale koukám, že ty chceš jet jak HC tak normal, takže potřebuješ hru kde dohraješ jen jednu minihru. No s Talos Principle by to mohlo vyjít, ale já strašně zapomínám, tak uvidíme... :)