McPixel

Sos
25.06.2012
27.08.2012
29.08.2012

Svět je plný bomb a jediný, kdo je může zneškodnit, je McPixel. Bomby mohou mít mnoho různých podob, od sopek lačnících po pannách, sebedestruktivních nyan-kravách až po pokebally. Jednu věc však mají všechny společnou, tou je nutnost deaktivace do dvaceti vteřin.

McPixel je humoristickou adventurou rozdělenou do dvacetivteřinových úrovní, jejichž řešení nemusí být nutně logické. Úrovně jsou rozděleny do čtyř kapitol o čtyřech dnech po šesti výbušných hádankách. Některé úrovně nejsou zprvu přístupny, ale můžete je získat například odhalením všech možných špatných řešení úrovně v kapitole. Grafika a hudba je retro stylizovaná, herní doba se odhaduje na tři a půl hodiny. Součástí hry je i editor úrovní.

Hra je k dispozici pouze skrze digitální distribuci a není příliš vhodná pro mladší hráče. Zájemce o hru si může vysloužit slevu zasláním vlastního obrázku s tematikou hry či vlastní skladbou velebící McPixela. Všechny ohlášené DLC přídavky ke hře budou zadarmo.

McPixel je jako svěží vánek do zakouřené místnosti. Plné dynamitů. Protože o tom tohle je. V každém levelu je dynamit, který pokud nezneškodníte, vyhladí celou lokaci. Pro kohokoli jiného by to byl nesplnitelný úkol, ne však pro McPixela.
Hra je až komicky jednoduchá. Každou obrazovku jde vyřešit jedním až dvěma kliknutími. Řešení je téměř vždy čistě nesmyslné a tak nemá cenu nějak zapojovat rozum nebo logické uvažování. Stačí prostě zkoušet.

Mix poměrně dobré a docela návykové hudby, nostalgická grafika a zvědavost z toho, co vás čeká na další obrazovce z téhle jednoduché hříčky na těch pár hodinek (dvě, tři) udělá celkem dobrou zábavu.

Pro: nostalgická grafika, poměrně chytlavá hudba, naprostá nesmyslnost

Proti: kraťoučké, nemusí bavit každého, téměř žádná challenge

Co byste dělali kdyby, jste seděli v místnosti kde je bomba, Batman, slupka od banánu a hasák? No já bych vzal hasák, praštil bych Batmana po hlavě, ten by zařval bolestí, otočil by se a dal by mi pravý hák, já bych se zapotácel, uklouzl po slupce od banánu a padnul bych zadkem přímo na bombu. A jelikož vím, jak funguje fyzika tak by výbuch a tlakovou vlnu pohltil můj zadek a nic by se nestalo… Udělali byste to samé? Tak mám pro vás hru, která se vám bude určitě líbit!

McPixel je jednoduchá Point 'n Click adventura, ve které se vžijete do zrzka McPixela, který své dny tráví tím, že v krátkém časovém úseku deaktivuje bomby nejabsurdnějšími způsoby. Logické řešení zde nehledejte…
Tahle hra je čistá oddychovka, tedy nečekejte žádnou komplexní zápletku či velkolepý příběh. McPixel je celkem krátký což na druhou stranu vynahrazují DLC, která jsou zdarma a pokud máte nějaké střelené nápady na nějaký level, tak je můžete realizovat v level editoru, který hra obsahuje.

Abych to shrnul… McPixel není hra pro každého. Pokud se vám nelíbí oldschoolová grafika a infantilní humor tak vám hru nedoporučuji…

Pro: Humor, grafika, hudba, DLC, level editor, mnoho popkulturních odkazů

Proti: Krátké...