Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

This Is the Police

02.08.2016
22.03.2017
24.10.2017
12.12.2018
kompatibilní
70
14 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

This Is the Police je strategicko-adventurní hra, v níž se ujímáte role Jacka Boyda, policejního náčelníka města Freeburg. Jack vždy čestný a neúplatný chtěl aspoň jednou vlastnit milion dolarů, což bohužel poctivou prací nezískal. K šedesátinám dostane oznámení, že za půl roku bude muset odejít do důchodu, a proto se rozhodne ve zbývajícím čase získat aspoň půl milionu dolarů.

Hlavní náplní hry je šéfování policii ve městě. Přidělujete své podřízené k vyšetřování zločinů, posíláte hlídky, řešíte rozpočet sboru atd. Vašim hlavním cílem je však vydělat půl milionu dolarů jakýmkoliv možným způsobem. Brát úplatky, spolupracovat s mafií nebo plánovat vloupání a krádeže. Hráč si však musí dávat pozor na utajení svých aktivit, protože pokud bude jednat neopatrně, brzy si na něj můžou posvítit novináři nebo FBI.


Poslední diskuzní příspěvek

No, příjemný herní relax, fakt mě baví příběh, ale už je to trochu utahané a těch věcí, co člověk může dělat je až příliš málo, navíc mi přijde, že se většina věcí vyvíjí podezřele příznivě, když to člověk nehraje jak úplný hlupák... ta hratelnost teda mohla být mnohem víc dotažená, aniž by se nějak zásadně muselo měnit příjemné a oddechové tempo hry.... jako popravdě mě drží hlavně příběh, ale po 13 hodinách mám tak akorát :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Herní výzva 2020 - Zimní radovánky

Hra, kterou jsem si již nějaký čas chtěl zahrát. Z nějakého zvláštního důvodu mě zaujala, přitom o ní člověk neměl příliš možností někde slyšet. Ale koncept se mi líbil, přišla mi taková hodně odpočinková, hra, kterou můžete zapnout na pár minut, oddechnout a příliš nepřemýšlet.

První pár hodin jsem dokonce dostal přesně to, po čem jsem toužil. Odpočinkový gameplay. Velmi zajímavý příběh, který teda gradoval po celou dobu a hodnotím ho jako nejsilnější stránku hry. Je to taková jednoduchá klikačka, kde nemusíte moc přemýšlet, nějaké výrazné taktizování také není třeba, občas se trochu můžete zapotit u poskládání správného pořadí při luštění nějakého zločinu, ale nic horkého. Prostě taková pohodovka.

Nicméně po pár hodinách se hra stane příliš stereotypní, okoukaná a vás táhne již jen příběh a samotný gameplay začne spíš otravovat. Už to jen nějak klikáte a přitom víte, že vám ještě zbývá poměrně hodně hodin, no třeba se ještě něco změní? Bohužel, nic zásadního se nezmění.

Hra je okořeněna o pár miniher (které jsou mimochodem velmi dobrým zpestřením, škoda, že jich zde není víc - tetris, poker,...). Občas nějaký větší příběhový případ nebo taktické rozmístění jednotek v závěrečné fázi, ale opravdu nic horkého, co by změnilo feeling z gameplaye. Poslední čtvrtina hry začne být masakr, obtížnost neúměrně vylítne, což je nejspíš součást příběhu, a vám začne být už absolutně všechno jedno. Nestíháte případy, policisté chlastají a umírají jako na běžícím pásu a nestíháte výjezdy.

Spousta fičur ve hře působí spíše doplňkově, respektive nedotaženě. Můžete to používat, místy se to třeba vyplatí, ale spíš jen tak trošičku. Hra ze začátku strašně málo trestá a řekl bych, že u většiny hráčů bude probíhat dost podobně. Divočejší je pouze (jak jsem již zmiňoval) konec, kde naopak pohodové tempo nabere takový spád, že vám to spíš začne být vše jedno...

Hru bych hodnotil o dost lépe, pokud by byla intenzivnější, nebyla tak hrozně utahaná a po pár hodinách docela dost o ničem. Bavili mě řešit především případy, kterých je bohužel ze začátku docela málo a ke konci jsem je již nestíhal a nějaké se mi můj detektivní sbor rozpadal před očima. Hra má velmi fajnový soundtrack. Je škoda, že tento kousek toho nabízí příliš málo vzhledem ke své délce, potenciál by tu totiž byl.

Pro: příběh, hudba, oddechovka

Proti: po chvíli nudný gameplay, zdlouhavost

+13