Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Minit

74
7 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
03.04.2018 PCPS4XOne
09.08.2018 Switch
26.06.2019 Android
27.06.2019 iOS
Vývojáři:
JW, Kitty, Jukio, and Dom, 22nd Century Toys (XOne verze, PS4 verze, Switch verze, Android verze, iOS verze)
Oficiální stránky:
http://minitgame.com/
Minit je akční adventura, ve které kažých 60 vteřin umřete. Jedná se o prvotinu týmu lidí, kteří pracovali na hrách jako Nuclear Throne, Luftrausers, Horizon Zero Dawn nebo Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist.

V Minit hrajete za charakter, který najde prokletý meč, kvůli kterému každých 60 vteřin "umírá" a probouzí se ve své posteli. V otevřeném světě plníte úkoly, za které získáváte předměty, které vám zůstávají skrze hraní a nacházíte nová místa, ve kterých se můžete probouzet. Cílem hry není nic menšího, než zastavit továrnu na prokleté meče.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Roztomilý minimalistický experiment, který těží hlavně ze svého prostinkého, ale originálního konceptu. Minit by se dal klasifikovat jako akční adventura, která ale neklade přílišný důraz na akci a je složená ze série velmi jednoduchých hádanek. Na průchod tmavou jeskyní potřebujete baterku, umírající poutník v poušti potřebuje pokropit vodou, čtyři tlačítka je třeba zmáčknout ve správném pořadí a tak dále. Souboje existují, ale pro kohokoliv, kdo v životě hrál alespoň jednu akční hru, nemůžou představovat žádnou výzvu.

Přesto jsem si z hraní Minit odnesl dobrý pocit. Od naprosté primitivnosti ho totiž zachraňují dvě věci – maličkatý, ale důmyslně propojený otevřený svět, ve kterém se hra odehrává a který spojuje hádanky do jednoho kompaktního celku, a šedesátivteřinový časový limit, který hraní dodává potřebný šmrnc. Ten sice může nejdřív působit jako otrava, ale není tomu tak a naopak se mu dovedně daří maskovat, jak jednoduchá a krátká hra to vlastně je.

Navíc na to, jak je hra v zásadě jednoduchá, je na ní vidět, že si tvůrci dali velkou práci s detaily. Lokace jsou plné různých zastrčených secretů, cestiček a zkratek nebo i jen různých animací a interakcí. Na hřbitově třeba najdete kost, jenž můžete vzít svému psovi, který ji pak po zbytek hry spokojeně žužlá. Což je úplně k ničemu, ale zároveň fajn.

Stejně minimalistický jako zbytek hry je i vizuál. Černobílá grafika sice neoslní, ale tak nějak k té hře sedne. Chytlavý soundtrack od autora hudby k Nuclear Throne je ovšem zajímavější a pro příznivce chiptune hudby stojí za poslech i mimo hru.

Pokud budete do nějaké z příštích výzev potřebovat nějakou krátkou jednohubku a Minit k vám do té doby přistane z nějakého bundlu, nebojte se po něm sáhnout. Plnou cenu deseti euro bych se za něj asi zdráhal dát, ale má své nepopíratelné kouzlo a v kategorií krátkých her si určitě můžete vybrat daleko, daleko hůř.
+17