Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist

04.12.2015
73
21 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V této hře od designéra Williama Pugha (The Stanley Parable HD Remix) se vžijete do role mezinárodně nechvalně známého zloděje, který si vyhlédl svou poslední kořist - prokletý smaragd v sídle doktora Langeskova. Na cestě ke smaragdu se budete muset vypořádat s nastraženými lasery, živým tygrem, všudypřítomnými strážemi, kterých se můžete zbavit pomocí vašeho paralyzéru nebo se kolem nich proplížit... ale zdá se, že něco není v pořádku. Vaše hra bude muset počkat, někdo ji totiž právě hraje...

Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist je "simulátor chůze" ve stylu již zmiňované The Stanley Parable či Dear Esther, jehož dohrání vám nezabere více než 20 minut.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Tak ty chceš vykradnúť vilu nejakému zámožnému doktorovi? No tak to je smola, niekto ťa už totiž predbehol a pustil hru skôr... Ale čo keby si zatiaľ počkal a prezrel si, ako to vyzerá za "oponou"?
Už od začiatku bolo očividné, že tento walking simulátor bude hrať na humornú notu, čo sa mu väčšinu času aj darí. Rozprávačovi sa huba nezavrie, a keď náhodou áno, k dispozícií sú aj audio kazety. Za brucho som sa síce nechytal, ale aj tak to bolo vcelku zábavné.
Okrem toho raz za čas stlačíte nejaký gombík a to je asi tak všetko. Oproti Stanley Parable chýba akákoľvek voľba cesty. Všetko je nadizajnované lineárne a aj keď sa po ceste vyskytnú prepínače na stene, ich stlačenie nemá až na jednu vetu od rozprávača žiadny vplyv.
Okrem toho zamrzia aj technické chyby. Achievementy nefungujú každému správne, zopár ľudí sa sťažuje na miznúci kurzor a nekontrolovateľnú kameru a popri hraní sa môj notebook rozpálil viac než ja pri pohľade na Scarlett Johansonn.
Čo viac napísať na polhodinový freeware walking simulátor? Na zabitie nudy celkom zaujímavo strávený čas. Zabavíte sa, troška sa poprechádzate, stlačíte tri-štyri gombíky a je koniec.

Pro: zaujímavé, vtipné

Proti: technické chyby, linearita

+13 +14 −1
  • PC 70
Zajímavé zpracování, složitá hratelnost, opět není třeba se příliš zamýšlet, jelikož vás hra naviguje sama. Hru jsem hrála pár měsíců po Beginner's guide a opět mě mile uvítal příjemný hlas vypravěče. Je super, že je hra zdarma ke stažení, na 10 - 20 minutek se člověk zabaví a ke hře se ještě párkrát vrátí (Stejně jako se Stanley Parable). Člověk se u hry nejednou zasměje a konečně si také zahraje něco úplně jiného, o což se v Galactic cafe taky snaží a jde jim to na výbornou!

Pro: originalita

+6