Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Mafia: Definitive Edition

  • PC 80
Perfektní remake původní klasiky, nejen z grafického hlediska ale i toho příběhového. Samozřejmě je škoda, že některé mise jsou ořezané od těch původních ale jsou i mise kde je něco navíc. Příběh je zde odvyprávěn zas trochu jinak a není to vůbec na škodu, jen zamrzí že věčina kultovních hlášek co známe z původní Mafie tady nezazní. Upřímně kdyby takto vypadala Mafia 3 bylo by to stokrát ne-li tisíckrát lepší než to co vydali, prostě perfektní lineární příběh a tak to má v sérii Mafia být.

Pro: grafika, příběh, český dabing, mise Volební kampaň

Proti: nemožnost jezdit v nadzemce a tramvaji, mise Bastard se štěstím a Melouch

+8 +9 −1

Detroit: Become Human

  • PC 80
Herní výzva 2024 -  4. Tenkrát v Hollywoodu 

Vlastně ani nevím co k téhle hře napsat. Detroit je typ hry ke které bych asi normálně nesáhl. Ale už před lety, tuším že v roce 2019, kdy vycházela na PC se o ní hodně mluvilo a mě to také zaujalo na tolik, že jsem si ji pořídil na Steam a až do teď mi v knihovně jen tak ležela a já neměl příležitost ani čas si hru zahrát.
Až do teď, díky letošní herní výzvě na ní přišla řada a pustil jsem se do toho.

Příběh se mi líbil asi tak napůl, tři hlavní protagonisté z nichž jsem měl nejradši Connora a pak Karu. Marcus mi nějak nesedl, ovšem začátek hry mě s ním bavil. Příběh má spoustu klišé ale aspoň nenudí. V celku Vás to pohltí a chcete pokračovat, aby jste co nejrychleji věděli jak to bude dál.
Systém rozhodování různých situací je super. Je tu opravdu spoustu možných cest jak postupovat, nevím kolik konců tato hra má (dohrál jsem to jen jednou) ale asi jich bude dost.
A co zase pochválit nemůžu je dost nemotorné ovládání, po chvíli jsem si sice zvyknul ale věřím, že tohle mohly vymyslet opravdu lépe a ne s takto otřesnou kamerou.

Jinak Detroit: Become Human není určitě špatná hra a měl by si ji zahrát každý herní fanoušek sci-fi žánru. Není to žádné Wow! ale stojí to za to.

Pro: grafika, příběh, prostředí, rozhodování, sympatická Kara a Hank

Proti: ovládání (celkový gameplay), kamera, klišé

+13

Tomb Raider I-III Remastered Starring Lara Croft

  • PC 95
Herní výzva 2024 -  8. Cesta do pravěku 

Na těchhle hrách jsem vyrostl, zvláště na TR 2 a když bylo oznámeno, že vydají remastery této původní trilogie mé srdce zaplesalo radostí. Už jsem se jenom modlil aby to dopadlo dobře, aby to nemělo plno bugů, dobrou optimalizaci atd., a mé modlitby byly vyslyšeny.

Tento remaster původní trilogie je po všech směrech naprosto famózní záležitostí. Přesně takto by remastery měly vypadat, všechny díly si zachovávají svoji originalitu a k tomu navíc jsou vylepšeny novou grafikou, která nemá jenom vyleštěný textury, jak to ve většině remasterů bývá ale na spoustě místech i úplně nové. Třeba díry ve stropu přes které nyní proudí sluneční paprsky, různé květenství rostoucí po zemi nebo i visící ze stropu liány, což v původních hrách nebylo a byly pouze jakousi pevnou součástí "kvádru". Vše působí tedy mnohem realističtěji. Nemohu opomenout ani zbrusu nový model Lary, který je naprosto skvělý.

A v neposlední řadě hra nabízí i moderní styl ovládání, podobný jako v dílech Anniversary, Legend a Underworld. Tento styl mi popravdě ale moc nesedl, protože mám prostě v sobě zaryté, staré dobré ovládání ale tahle možnost je samozřejmě skvělá, především pro nováčky.
Remaster tedy naprosto splnil všechna má očekávání a já sakra doufám, že se brzy dočkáme i remasteru minimálně TR IV a V. Šestý díl moc nemusím ale pokud by se to fakt povedlo tak bych s tím neměl problém.
Tak já čekám...

Pro: grafika, nový model Lary, dva styly ovládání, soundtrack, achievementy

Proti: občasné glitche

+15

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice

  • PC 85
Herní výzva 2024 -  9. Ztraceno v překladu 

Před dvěma lety jsem hrál základní hru Shadow Tactics: Blades of the Shogun a byl to pro mě nezapomenutelný návrat do skvělých časů Commandos: Behind Enemy Lines a Desperados: Wanted Dead or Alive, protože ta hra se hrála naprosto stejně jak jsem si pamatoval, jen s lepší grafikou, novou a ještě lepší mechanikou, s jinými postavami, prostředím a samozřejmě příběhem. A tak Shadow Tactics: Blades of the Shogun - Aiko's Choice byla jasná volba. A podle očekávání to je zase naprosto skvělé hraní a taky úžasné vyplnění příběhu k základní hře, které se odehrává před koncem původní hry. Mise jsou pěkné, vyvážené a na těžkou obtížnost dokáží i občas potrápit ale nic co by se nedalo zvládnout. A už se těším až se vrhnu i na poslední dílo tohoto zkvostného a dnes již bohužel zaniklého studia Mimimi Games a to není nic jiného než Shadow Gambit: The Cursed Crew. Ale o tom zase jindy...

Pro: dobové zasazení, příběh, postavy, hudba, japonský dabing, grafika, herní prostředí

Proti: absolutně NIC

+14

Close to the Sun

  • PC 75
Herní výzva 2024 -  1. Nemova říše 

Tahle hra mi ležela v knihovně na Epicu už hodně dlouho, už od té doby co ji nabízeli zdarma. A až teď jsem se k ní dostal. Musím říct, že je to vcelku povedená adventura s hororovým nádechem, krásné prostředí lodi, přijatelná délka hry ale příběh který moc nevtáhne.
Částečně mě hra v pár momentech připomínala Outlast, kde vás nahání psychopat s nožem a musíte zdrhat nebo odporné časové přízraky, které Vás taky pronásledují a chtějí zabít. Ale především cením tu atmosféru této hry, ta je prostě skvělá. A zasazení do světa Nikola Tesly mě velmi bavilo.

Pro: atmosféra, grafika, hudba, zvuky

Proti: sběratelské předměty mohli být více zajímavé, slabší příběh

+4 +5 −1

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

  • PC 85
Herní výzva 2024 -  6. Ukradené Vánoce 

Ten Vánoční New York je vážně skvělý a v kombinaci se Spider-Man hrou je to úplně boží. Hraje se to dobře, je to prostě jako Marvel's Spider-Man, úplně stejný, akorát v hlavní roli Miles Morales, Vánoce, a samozřejmě skvělý příběh, který fakt vtáhne a baví. Musím se ale taky přiznat, že mě mnohem více bavily, vedlejší aktivity a mise, než v prvním Spider-Manovi. Přišly mě víc zábavnější a možná méně obtížnější ale to může být jen můj pocit. Byla to zábava a člověk to prostě chce udělat na 100%.
+1 +3 −2

Polda 2 remástr

  • PC 100
Myslím že remástr na výsost povedenej. To jak znovu překreslili všechny pozadí, je paráda. Hru jsem si nesmírně užil a i ta nově nahraná hudba je taky skvělá, sice jsem si na ni musel chvíly zvykat ale nakonec se mi zalíbila. Velké plus je, že si můžete hru kdykoli přepnout do původní grafiky a to samé platí i o hudbě. Takže si příště hru zahraju třeba s původním soundtrackem s touhle novou grafikou.
A v květnu se už těším na rozšíření, které se bude odehrávat mezi dvojkou a trojkou.
+3 +4 −1

Ztracený ostrov