Polda 5

Cop

15.11.2005 PC
Zima Software
Podobně jako v předchozím dílu se i v tom pátém zaplete Pankrác do chaotického cestování časem. Tentokrát však pod záštitou policejního oddělení P.R.Č.A. (Policejní Rekonstrukce Časových Abnormalit), které dohlíží na správný chod lidských dějin a chrání je před veškerými alternativami, které by mohly změnit budoucnost lidstva. Poté, co je polda naverbován coby nový agent, je postupně pověřen dohlédnutím na zdárné vyhlazení Tróje, sabotážní misí v nacistickém Německu a nakonec zaskočí na výběrové řízení nového faraona do Egypta.

Duch hry se nese v klasickém poldovském charakteru potřeštěné české adventury s neodmyslitelným dabingem Luďka Soboty v hlavní roli. Změnu oproti minulým dílům doznalo především grafické provedení, které inklinuje ke komiksovému provedení.

Marty34: Problém jsem měl a řešil jsem to různě přes kompatibilitu apod. Při každém spuštění jsem to ale musel různě přehazovat znovu a na hru…

Tento polda mě docela zklamal.Už to nemá nic společného s původním poldou.
Grafika je docela hnusná,příběh strašně šílený a navíc podobný jako ve 4. dílu.Základna v časoprostoru ,cestování časem... To se k pankrácovi vůbec nehodí.
Humor taky nic moc. Sice jsem se někdy zasmál,ale většina vtipů byla pitomá.
Navíc je hra dost krátká a má divný konec.
Celkově si myslím že je to asi nejhorší díl poldy.

Pro: Občas se zasmějete,dabing

Proti: sci-fi příběh,trapný humor,krátké

Ajajaj!!!!! Tak Polda 5 je prozatím nejslabší ze všech dílů, aspoň pro mě.

Musím říci, že plusy se mi zde hledají těžce. Napadá mě snad jedině dabing a někdy i ,sem tam nějaký vtípek, ale to je asi úplně vše. Většina humoru už není tak vtipná, bohužel.

Mínusy??? Spousty, bohužel. Grafika je hrozná, nepřipomíná to vůbec poldu. Dále určitě občasný trapný humor, zcela nečekaně příběh a občas i to prostředí, které se k Poldovi absolutně nehodí.

Takže shrnutí?? Polda 5 je pro mě nejslabší díl série a pokud bych se někdo rozhodnul si zahrát, doporučuji sáhnout spíše po jedničce.

Pro: Dabing

Proti: Příběh, Grafika, Nevtipný humor, občas prostředí

Původně měl vypadat polda 5 úplně jinak, graficky se měl spíše podobat čtyřce a příběhově to také na ní mělo navazovat. Ale Zima se rozhodla zaexperimentovat, vývoj poldy 5 odložit, a vytvořit svou první FPS adventuru. Výsledek byla hrůza s názvem Bloodlines. Zima se tímto fiaskem dostala do hlubokého mínusu, a tak museli vývoj Poldy 5 urychlit, jinak by přišel bankrot. A ano, bankrot přišel, protože z Poldy 5 vzešlo co z něj vzešlo. Škoda, měl jsem sérii polda rád.
Takto klesnúť, to som teda nečakal. Polda 4 je pre mňa najlepší diel série, hoci už nie je taký vtipný a uberá sa skôr vážnejším smerom. Ale je hlavne zábavný a má pútavý príbeh, zaujímavé lokácie a slušnú grafiku. To je presný opak, čo obsahuje piaty diel. Otrasná grafika, ktorá inklinuje ku komiksom, ale takým zlým smerom, až z toho bolia oči. Herná doba veľmi krátka, ani sa nenazdáte a ste na konci. Príbeh, kde hlavnú úlohu hraje opäť cestovanie v čase, je trápny a ak k tomu pridáme pubertiacke vtipy, ktoré nepobavia ani pubertiaka, vychádza nám z toho pekne okrúhle hodnotenie. To si hra zaslúžila za niektoré podarené vtipy a vynikajúci dabing.

Pro: Dabing, zopár vtipov

Proti: Jednoduché, krátke, strašná grafika, nezaujímavý príbeh, väčšina vtipov je poriadne trápna

Polda 5 je podle mne nejhorším dílem série. Humoru sice přibylo, ale tentokrát s přehledem vyhrává závody v trapnosti a počtu sexuálních narážek na rozhovor. Cell-shading se jen snaží zamaskovat to, že grafika je technicky nedotažená, což vidíme mimochodem dost už v intru (které efektně zabírá pouze nohy Pankráce). Příběh silně kopíruje minulý díl v tom, že cestujeme v čase, abychom zabránili katastrofě. Naopak co bych přičetl tomuto dílu k dobru je dabing, někdy vtipný humor a někdy pěkné lokace.

Pro: dabing, někdy grafika a humor

Proti: grafika, humor, příběh