Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Posvátná Kolala (13.12.2020 14:06): Doporučuji Playstation 5, jestli si zaplatíš roční předplatné Playstation+ (v akci za 1200Kč), tak získáš zdarma tuto knihovnu her: Batman Arkham Knight, Battlefield 1, Bloodborne, Days Gone, Detroit: Become Human, Fallout 4, Final Fantasy XV, God of War, Infamous Second Son, Monster Hunter World, Mortal Kombat X, Persona 5, Ratchet & Clank, Resident Evil 7, The Last Guardian, The Last of Us Remastered, Uncharted 4, Until Dawn.
Navíc další výhoda Playstationu je aktuálně nejlepší herní ovladač Dual Sense, který je daleko před konkurencí.

Ohledně televize: dle mého subjektivního názoru to není tak horké, ale jestli chcete hrát hry v top kvalitě tak jak ji tvůrci připravili, tak potřebujete televizi se 100Hz panelem, HDMI 2.1.
K čemu HDMI2.1:
HDMI 2.0 – až 4K (pro 4K frekvence klesá místy na 30Hz), 60 Hz, HDR
HDMI 2.1 – až 10K, 120 Hz, HDR, VRR
@Dunemaster (13.12.2020 14:33): Jasne nejlepsi je mit uplne vsechny konzole. Pak se svliknout do naha a hopsat po pokoji a smat se jak magor :) Obvzlast pak na damske navstevy to funguje spolehlive jako odpuzovac a clovek ma pak klid se venovat svemu konicku. A herni sosky, chce to jeste herni sosky a plakaty vsude po byte a trencle s napisem Fortnite :)
@Garret (13.12.2020 14:41): No z toho jeho textu jsme usoudil, že uvažuje o PlayStationu, protože chce hrát zmíněné hry, ale nevylučuje ani Xbox. Nebo aspoň to "je lepší pořídit si PlayStation nebo Xbox a pokud PlayStation tak mám koupit 4 či 4 pro nebo 5 ? Chci to kvůli God of War a kvůli Spidermanovi a last of us,ale hlavně kvůli God of War" mi dává takový smysl. Ne že by si nebyl vědom, že ty hry na Xbox nejsou. Ale má to napsané trochu chaoticky no...

@Charllize (13.12.2020 14:42): Rozumím. Sice si říkám, že nemít PC, tak jdu do Xboxu, ale některé ty japonské exkluzivity pro PS by to rozhodování trochu komplikovaly.
@Fritol (13.12.2020 14:37): Ja jedu dle mnou preferovanych her. Az bude xbox jrpg pozitivni uplne bez problemu na nej prejdu. X360 mam doted, protoze aspon ze zacatku jrpg pozitivni byl :)
U PS se mi libilo ze je japonska, coz uz dneska neplati vzasade, takze mi zacina byt cim dal tim vic volna. Jen holt ten vyber her byl doted pro me zasadni. Coz ted uz ani platit nemusi. Stejne se vetsina jrpg serii presouva na Nintendo, tak nejak, pomalu. Pac americka SONY vladne a jejich priposranost ohledne cenzury nabira biblickych rozmeru.
@Fritol (13.12.2020 14:32): Ja nic nehejtim, jen si tam ty hry proste nezahraje, anvic kdyz vylozene pise ze mu jde hlavne o God of War. prislo mi sparvne ho na to upozornit.
Vsak ja kvuli Bethesde taky ten zelenej kram nakonec budu kupovat, jako bych se uz videl :)

Jinak samo game pass je zhouba hrani, to je jasny, za par let si to povime :)
@Posvátná Kolala (13.12.2020 14:06): Já bych tady Xbox hatera Charllize opravil ještě, že pokud nemáš PC schopný zvládat dnešní hry, tak si rozhodně pořiď Xbox a předplať Gamepass. Sice budeš muset oželet to GoW nebo Spidermana, ale lepší herní kombinaci neseženeš a na hraní během let ušetříš několik tisíc, pokud nejsi jen sváteční hráč. Nehledě na to, že Xbox bude mít do budoucna víc exkluzivit než PS5. Samozřejmě opět za předpokladu, že nemůžeš hrát na PC.

Pokud však máš schopný PC, tak jdi do PS5. Za půl roku. :D
@Posvátná Kolala (13.12.2020 14:06): Kdyz PS5 sezenes tak si ji kup, jinak PS4 PRO. PS4 hry bezi i na PS5. Co se tyce her co jsi jmenoval tak staci PS4 ale do budoucna kdy vyjdou dalsi pokracovani uz bude lepsi ta PS5. GoW Ragnarok tusim bude jeste i na PS4 ale pokud budes chtit aby jsi to mel v co nejlepsi kvalite tam by to chtelo tu PS5. Na PS4 jde koupit God of War III a God of War (ten dil specialne na PS4). Starsi dily funguji jen na PS2, PS3 a PSP.

Digitalne zakoupene hry jsou vazane na tvuj ucet, tedy je jedno jakou a kolikatou konzoli si koupis. Je to stejne jako na steamu.
Ta TV co mas je pouzitelna jak na PS4 tak i na PS5. Jen na ni nevyuzijes 4k rozliseni ktere PS4PRO i PS5 podporuji.

A pokud chces hrat hry co jsi psal tak si rozhodne nekupuj xbox, protoze na nej nejsou :)
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli je lepší pořídit si PlayStation nebo Xbox a pokud PlayStation tak mám koupit 4 či 4 pro nebo 5 ? Chci to kvůli God of War a kvůli Spidermanovi a last of us,ale hlavně kvůli God of War ( což je i důvod proč jsem se rozhodl koupit konzoli ) a jak je to s ostatními díly God of War ? Dají se ještě koupit předchozí díly God of War nebo už to možné není ?.

Jak to vlastně funguje ohledně účtu na kterém mám koupené hry,např je to jako na platformách jako je Steam či origin GOG že mi tam ty hry zůstanou i když si koupím nové PC a přihlásím se k účtu a mám tam nakoupené hry a nebo to je tak že se ty hry dají jen a pouze do samotné konzole,ale když bych si koupil novou tak si musím koupit znova ty samé hry na tu konzoli ??..

Je potřeba mít nějakou specifickou televizi kvůli konzoli ( např herní TV ) nebo stačí obyčejná TV ? ( např model který mám já a to LG 32LK6100 )

Díky předem za odpovědi a vysvětlení protože já fakt jsem na to úplná noob lama nováček.
taxem zkoušel demo Graven a oh my... je to LU-XU-SŇÝ!!! nádherná kombinace Heretic II, Quake a Dark Messiah of M&M. naprostý instabuy.
@Dunemaster (11.12.2020 13:42): Původní verze, nevím, jestli hned z první várky nebo až s vychytanými muškami, ale Slim ani Pro to není. Štve mě, že první RDR vyšlo jen na trojku, jinak spousta her později vyšla i na čtyřku. Dala nám ji Romči sestra, respektive její manžel, od kterého máme už Wii. Moc na tom prý nehrál, ale hlavně rozhodl fakt, že PS5 je zpětně kompatibilní s naprostou většinou PS4 her a chce si ji pořídit.
Dostali jsme PS4, tak se jen zeptám, i když co jsem našel, tak asi odpověď znám. PS3 hry asi nejsou kompatibilní s PS4? Konkrétně mě tedy zajímají disky. V digitální formě to asi nějak půjde přes PlayStation Now.
The Game Awards 2020
BEST PERFORMANCE – Laura Bailey (Abby)
BEST ONGOING GAME – No Man's Sky
BEST ART DIRECTION – Ghost of Tsushima
BEST ACTION GAME – Hades
BEST VR/AR – Half-Life: Alyx
BEST SPORTS/RACING GAME – Tony Hawk's Pro Skater 1 & 2
MOST ANTICIPATED GAME – Elden Ring
GAME FOR IMPACT – Tell Me Why
BEST MULTIPLAYER GAME – Among Us
BEST INDIE GAME – Hades
BEST AUDIO DESIGN – The Last of Us Part II
BEST ROLE PLAYING GAME – Final Fantasy VII Remake
BEST SIM/STRATEGY GAME – Microsoft Flight Simulator
PLAYER'S VOICE – Ghost of Tsushima
BEST FIGHTING GAME – Mortal Kombat 11
INNOVATION IN ACCESSIBILITY – The Last of Us Part II
BEST MOBILE GAME – Among Us
CONTENT CREATOR OF THE YEAR – Valkyrae
BEST GAME DIRECTION – The Last of Us Part II
GAME OF THE YEAR – The Last of Us Part II
Neviete náhodou či to mimo facebooku ešte existuje, ale bola na FB aj mimo neho taká hra, kde dvaja hráči trénovali angličtinu. Hra mala plochu futbalového ihriska a k dispozícii boli písmenká z ktorých bolo treba v časovom limite postaviť tuším čo najdlhšie slovo a kto mal dlhšie anglické slovo tak strelil gól a takto sa hralo na určitý počet bodov. Prípadne nepoznáte inú podobnú hru na precvičovanie angličtiny pre dvoch ľudí (dospelí, nie deti)?
Jako humornou bych doporučil třeba sérii Deponia, ze starších třeba Monkey Islandy nebo Day of the Tentacle.