Fest Trip

2008

freeware

Protagonistou českého vizuálního románu Fest Trip je sedmnáctiletý kluk Honza z Českých Budějovic, který se spolu se svým kamarádem, jeho sestrou a postupně se rozšiřující skupinkou podivných existencí (jinak též Otaku) vyráží vlakem do Brna na AnimeFest. Cestou musejí vlivem okolností několikrát přesedat a celé se to samozřejmě neobejde bez diskuzí o -nejen- anime seriálech... Podaří se Honzovi, který si na začátku příběhu vyslužil přezdívku Notcool, na Animefest dorazit, navázat nové přátelství nebo dokonce najít lásku?

Hra byla vytvořena v enginu Ren'py, je rozdělena do patnácti kapitol a je doplněna fotografiemi reálných míst (několik českých nádraží, kino Scala).

Další příjemná česká VN jednohubka, opět spojená se soutěží na Animefestu, i když ne tak, jak by se dalo v rámci Renai soutěží v letech 2009, 2010 a 2016 čekat (šlo o soutěž o nejlepší fan art inspirovaný touto hrou, a takový sekvel s Asukou pod názvem Feststrip bych si taky dal líbit:-P).

Hra nabízí větší množství konců (dosáhl jsem jich tuším sedmi, i když většina z nich je špatných), navíc při opravdu hloupých odpovědích můžete skončit prakticky na začátku. Bavily mě jak dialogy, tak postavy, Fest Trip je navíc spolu s Heartbeat jasným důkazem toho, že VNka ze současnosti a z domácího prostředí mají smysl.