Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

True Ending

True Ending of Samurai Demon Kurotetsu, True Ending: SOS!

05.04.2016
61
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

True Ending je vizuální román od českých Please wait. Na první pohled se jedná o klasického zástupce žánru. Hlavním hrdinou je Takeshi, který navštěvuje typickou školu, kde však nemá žádné přátele. Sem však spadnou démon Kurotetsu a mladík Kisuke, který vyslovil přání prožít "románek" jak z vizuálního románu, což však bylo špatně interpretováno. Tak jsou ti dva uvězněni v tomto vizuálním románu a jediný, kdo je může zachránit, je Takeshi vedený hráčem.

Hra se hraje jako klasický vizuální román. Rozdílem je pouze to, že hráč musí Kurotetsovi a Kisukemu pomoci dostat se ze hry a teprve poté si může zahrát linii, v níž Takeshi prožívá svůj příběh.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Večer s českým vizuálním románem 2/2: True Ending

Zasloužený výtěz Animefestu 2016 v sekci Renpy her. Dámy a pánové, tohle je nářez. Strávil jsem v ní přes tři hodiny a času nelituji. Hra je rozdělena na několik částí (přičemž nejobtížnější je hned ta první, s nejvíce rozhodnutími), ale každá z nich je přes recyklaci prostředí i charakterů úplně jiná, s jinou náladou i vyzněním. Asi nejméně zajímavý/originální je samotný "true ending" a být to samostatná hra, nebylo by příliš o co stát, ale jako příběh do počtu ujde. To, co předchází, je ale nářez a popravdě jsem zvláště u druhé části jen nevěřícně zíral a chlámal se.

Pozoruhodným elementem je zasahování jisté modrovlasé postavy do děje, které se ovšem projevuje např. násilným restartem hry do menu nebo dokonce odebráním tlačítka start (to pokud se hráči podaří protagonistu zabít).

Tahle hra je fascinující ukázkou jak kreativních schopností autorů, tak i příkladem toho, co všechno se dá z free enginu na tvorbu VN vytřískat. Tohle je jeden z nejzábavnějších zástupců žánru, co jsem zatím hrál (a další příklad toho, že každé české VN je úplně odlišné od všech ostatních...).

(10/10 jak démon vyžadoval, jsem tomu nedal, ale silných osmdesát procent je to určitě)...
(A jak tak koukám, tak i splňuje Herní výzvu 10 (naruby) na hardcore. Win-win!
+15