Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Říkal jsem si kolik toho asi Epic za rok rozdal a hned mi přišel odpověď, díky Bonuswebu. 65her to je neskutečný číslo!!
Vždyť to musí mít i negativní vliv na prodej her celkově, ne? Já bych už hru za plnou cenu nekoupil, vlastně já bych nekoupil hru, která není v nějaké slevě či bundlu. Ne že bych na to neměl ale přijde mi to úplně zbytečný.
Ja mam krom specialni edice jeste tuto verzi Mafia.. A tam je i manual i mapa.. Ale take neprodam :-)
@leebigh (04.01.2020 13:51): ahoj, myslim, ze mafia 1 v dvd verzi vysla pouze jako kolekce klasiky a tam mapa nebyla, ale mozna mas jeste jinou reedici, budu rad, kdyz se podivas a pripadne se domluvime na odkupu. Klidne whatsapp - tel. 601 350 895.

Kdyby nahodou odkoupim i vice tech map popripade i manual - mam v nic moc stavu.

Dekuji za odpoved!
@Kashikoi (04.01.2020 15:32): ahoj, to by mi nevadilo, jsem sberatel a kompletuji tyhle starsi srdcovky, mam big box, cdcka a trochu horsi manual (kdyby nekdo mel pekny manual nebranil bych se odkupu) jen mi chybi ta mapa :) rad ji od tebe odkoupim :) Muzeme klidne pres whatsapp se domluvit. Muj tel.: 601 350 895. Nebo email: vrobel.vojtech@seznam.cz

Dekuji :)
Ahoj vsichni, nema nahodou nekdo puvodni mapu ze hry mafia 1? Byla obsahem Big Boxu.
Tak z her roku 2019 jsem nehrál nic kromě blbůstky Oink Royale v rámci DH Masters. Nějak jsem zestromovatěl.
Pro mě je hra roku asi Control. Devil May Cry 5 překvapil hlavně koncem který byl příjemné pozitivní a já se přistihl, že mi to vyhovuje, protože bych asi oplakal nějakou ztrátu.

Naopak Death Stranding.. měsíc jsem na to nesáhl. Nevím nevím pane Kojima. Snad na konci čeká něco fakt jedinečného. :D Když to zapnu, tak mě to baví. Nic mě ale neláká, to zapnout.
@Karasman (01.01.2020 18:55): Bez datadisků první play 200 hodin, s datadisky druhý pak 260. Je tam toho fakt tuna pokud člověk dělá všechno. Při druhém hraní jsem pak prošel i všechny otazníky, ale to už byl na Skelige trochu očistec a nedoporučuju to.
U mě 2019 dokonale naplnil roli předkrmu k tomu letošnímu nášupu. Většinově mě nic moc nepřekvapilo ani nezklamalo, většinově to dopadalo +-x: tak, jak jsem čekal.

V rámci pozitivních pocitů mě primárně odrovnal Devil May Cry 5, který jsem sice čekal nadměrně kvalitní, ale že to bude až tak bych si nikdy netroufal doufat. DmC5 jest zároveň mou hrou roku. Zbytek topky za uplynulý rok plní asi jen Resi2, Bloodstained, Mortál, a pochopitelně reddedko, pokud se počítá.

Naopak největší zklamání zprostředkovaly druhej surge a poslední Metro. Obě pořád dosti kvalitní, sebevědomě nadprůměrný hry, ale čekal jsem holt mnohem víc, mno.

Celkově mi ale přijde, že jsem toho za ten rok nahrál nějak málo.

EDIT: Jo, a taky jsem do nového roku vstoupil hned se třemi nedohranými kousky (B3, G5, GreedFall), a teda hanba fackuje fest. V G5 jsem měl game breaking bug před poslední kapitolou či tak nějak, a byla to tedy otázka rozehrání od některého bodu znova, ale B3 a Greed byly zatím v nejlepším pořádku a i mě bavily, takže upřímně nevím, proč jsem je vlastně už x měsíců nezapl.
@Karasman (01.01.2020 18:55): Tak prešiel som základnú hru + Hearts of Stone (Blood and Wine ma ešte čaká), splnil som všetky side questy v hre (okrem tých, čo sa navzájom vylučovali), všetky treasure hunty a vyzbieral som zatiaľ skoro všetky otázniky v hre okrem 10 na Skellige. A to celkom čas zaberie. :)

A k tomu číslu, no to ešte neviem koľko bola tá Magic Arena
+ pár hier z gogu a na uplay, ale tipujem, že to bude dokopy max 25h
@Karasman (01.01.2020 18:55): no, 61 je zase docela málo, to je rychlý průchod... já jsem takový průměrný hráč, který se někde rád sekne, ale nesbírám každou ptákovinu a velký kochálista taky nejsem... a mám tam 152 hodin (oba datadisky include)...
Tak k herným štatistikám za mňa:

61 dohraných hier (ultrakrátke nepočítam)
6 dohraných DLC

najviac stráveného času v hre:
The Witcher 3: Wild Hunt - 190h
Darkest Dungeon - 103h
Magic: The Gathering Arena - čas neviem, ale asi podobne ako Witcher 3

Najlepšie hry, ktoré som hral v roku 2019:
The Witcher 3: Wild Hunt
Darkest Dungeon
Doom
The Darkside Detective

Najlepšie hry, ktoré som hral a vyšli v roku 2019:
Fell Seal: Arbiter's Mark
Slay the Spire

Čas strávený hraním hier na steame za 2019: 1001h
@Paul (31.12.2019 19:21): tak muze se stat ze napisu :)

ale treba Outward poslednim mega patchem cely prekopali, a zrejme moje dojmy z hrani kdyz vysel budou trosku jine. Bards Tale mi na ps4 asi 30x za cca 50 hodin spadnul a ztracela se mi odkryta mapa,coz je u dungeonu pruser. Takze tem hram bude treba dat jeste nejaky cas a hrat je.
@Charllize (31.12.2019 19:00): Nechtěl bys třeba taky sepsat nějakej ten koment? V diskuzích toho nameleš za sto článků ročně a abys sepsal trochu detailnější dojmy z hraní, to ne. Třeba z Bards Tale 4, Outwardu a Generation Zero by mě zajímaly :)
Jedu podle paměti, dohrál jsem nějaké hry, které jsem měl rozehrané a jsou staršího data. Největší z her, které jsem rozehrál letos a nedohrál jsou Sekiro a Kingdom Come, Metro: Exodus a Jedi: Fallen Order, to první mám v úmyslu dohrát brzo, to druhé někdy v budoucnu.

Za zmínku letos stojí Resident Evil 2 Remake, Pathologic 2, Disco Elysium, Red Dead Redemption 2 a Kenshi, největší zmínku má pochopitelně Hunt: Showdown, které si vyžádalo nejvíc času a nejvíc ho asi sežere i v budoucnu. Řadit to do nějakého pořadí nemá smysl, to je příliš jednoduché, byť největší zjevení je asi Disco Elysium.

Shit roku vyhrává pochopitelně kampaň Call Of Duty. Ale to je vše tak z hlavy, zcela jistě jsem zkusil i nějakou japonskou píčovinu, která je horší.
Nejvetsi herni zklamani tento rok

Sekiro
Astral Chain
Super Neptunia RPG
Trails of Cold Steel II
Far Cry New Dawn
Borderlands 3

Pres vsechna ocekavani mne ani jedna ta hra nakonec moc nebavila.


A nejvetsi prekvapeni tento rok.

Bards Tale IV
Alliance Alive
Caligula Effect Overdose
Atelier Ryza
Generation Zero
Outward
Zanki Zero
Code Vein
Death end re:Quest

Tady jsem spis cekal nic moc hry a dopadlo to u mne nad ocekavani dobre.

Take me mile potesila predelavka Daggerfallu do Unity enginu, cekal jsem hruzu a nakonec to je lepsi nez bych cekal.
Dohráno

Life is Strange 1-5
Civilization III
Civilization V
Forza Horizon 4
Icewind Dale EE

Jen to poslední se dá brát za dlouhou hru. Kombinací žánrů jsem toho ale nahrál vlastně dost.

Ve wishlistu mám teď sedm her (pět z nich vlastním). Ale potřeboval bych pár let sucha, abych si odmazal všechna RPG. Stále tam ale mám Sherlocka a Batmany, kterým to mohu proložit.
Já jsem dohrál Devil May Cry 5 a jednu kampaň v Resi 2. Skoro Sekiro. Jsem v půlce Death Strandingu. Rozjel jsem pár kampaní v Total War: Three Kingdoms. Chvíli jsem hrál Skyrim, teď hraji Zaklínače 3. Na jednu dohranou hru jsem určitě zapomněl * a dohrál jsem Her Story. Prostě epický rok. Až se trochu stydím. :D

*ihned po odeslání jsem si vzpomněl. Fallen Order. :D Každý rok tu musí být jedna taková... na kterou se hned zapomene.
Dohráno asi 90 her, číslo vypadá tučně, ale hrál jsem dost nenáročnejch blbinek. Žánrově jsem preferoval RPG, dvacet je na mě rekordní počet, normálně ročně projdu tak 4-6. Novinky jsem nehrál žádné, nejvíce bavilo a hodnoceno 75%+ :

Tales of Berseria
Far Cry: Primal
Vaporum
Absolute Drift
Elminage Gothic
Rise of the Tomb Raider
Might & Magic X: Legacy
Feist
Wolfenstein: The Old Blood
Saints Row: The Third
The Invisible Hours
Dungeon Warfare
Streets of Rage 2
Sleeping Dogs
Children of Zodiarcs
Regalia: Of Men and Monarchs
Guns, Gore & Cannoli
leden 19
22.01.2019 full 3. run Crysis 3
28.01.2019 full Resident Evil 2 Remake
únor 19
10.02.2019 full Ghost of a Tale
17.02.2019 full Outlaws
22.02.2019 full Guns, Gore and Cannoli 2
25.02.2019 full 2. run Guns, Gore and Cannoli 2
březen 19
duben 19
03.04.2019 full Red Dead Redemption 2
08.04.2019 full Metro Exodus
19.04.2019 full 2. run Wolfenstein: The Old Blood
květen 19
04.05.2019 full 2. run Wolfenstein II: The New Colossus
červen 19
08.06.2019 full A Plague Tale: Innocence
13.06.2019 full Days Gone
červenec 19
10.07.2019 full 3. run Kingpin: Life of Crime
26.07.2019 full 2. run Doom 3
srpen 19
04.08.2019 addon Doom II: No Rest for the Living
05.08.2019 addon 2. run Doom 3: Resurrection of Evil (BFG edice)
10.08.2019 mod Serious Duke 3D (Serious Sam BFE mod)
11.08.2019 mod Serious Sam 3 - Red Day: Episode One (Serious Sam BFE mod)
12.08.2019 addon Doom 3: Lost Mission (BFG edice)
září 19
06.09.2019 full Ion Fury
16.09.2019 full 2. run Ion Fury
28.09.2019 full Daymare: 1998
říjen 19
07.10.2019 mod Nuclear Cataclysm (Crysis mod)
08.10.2019 DLC Spintires: Mudrunner - American Wilds
30.10.2019 full 5. run Crysis 2
listopad 19
10.11.2019 mod Bloom demo (Doom II mod)

Letošní rok byl asi nejslabší v mojí herní historii. I když takový RDR2 jsem hrál 5 měsíců, Days Gone a Death Stranding skoro 2 měsíce, i tak je to (oproti jiným rokům) velká slabota. Ani tu DH výzvu jsem se nedokopal dokončit...

3. Resident Evil 3 Remake
2. Days Gone
1. Red Dead Redemption 2
56 titulů dokončeno (z toho ale více krátkých VN z 90. let nebo her na Atari). A to nejlepší z hraných,

1. Kingdom Come: Deliverance
2. Shenmue, Shenmue II a Shenmue III
3. Disco Elysium
4. Journey
5. Divinity: Original Sin
6. Project CARS a 2, DiRT Rally 2.0
7. Metro Exodus
8. Yu-No
9. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch
10. Dishonored 2
11. Return of the Obra Dinn
12. A Plague Tale: Innocence
13. Tales from the Borderlands
14. Ushinawareta Rakuen
15. Resident Evil 7: Biohazard a Resident Evil 2

Největší překvapení Metro Exodus, aneb nejlepší FPS od dob Far Cry 2 (a také nejhezčí), a Ushinawareta Rakuen, které bylo opravdu exotické (a to i kvůli google translate). A v lednu koupené PC uspělo, vše zvládá na plno (proto bylo také méně času, ale i motivace, na starší tituly).
@Zoltan (31.12.2019 17:53): A Majimou jsi už kabaret vedl? To mi zpočátku přišlo, jako že si to párkrát zkusím, aby se neřeklo, a kdybych pak nepřepnula na Kirya, tak ten kabaret tam vedu ještě dnes :D
@raisen (31.12.2019 17:38): Pořád ještě to mám v plánu dohrát, takže šanci ještě dávám :) Jen se s tím asi nebudu tak piplat, s Kazumou jsem hledal každý questík, chodil na šipky a bowling... S Majimou zkusím jít spíš po hlavním příběhu a třeba se mi tedy nakonec zalíbí :)
No, já teda nakonec dohrál těch kousků celkem dost, vzhledem k času, kterého moc nemám. Nakonec to dává čtrnáct her, plus patnáctou mám rozehranou z posledních dnů (opětovný průchod Gabriela Knighta: 20th Anniversary Edition.

Nejvíc se mi asi líbilo: The Raven: Legacy of Master Thief, Trüberbrook, Lumino City, Blacksad, Dungeons 2 a Two Point Hospital.

Naopak největší zklamání pro mě určitě Call of Cthulhu a hlavně The Sinking City.

Kromě toho jsem dohrál ješět Contradiction: Spot the Liar!, Dance of Death: Du Lac & Fey a jednodušší Vládce tří světů, Dědictví: Zajatec, Spáleniště a Posvátné příměří.
Tak jestli dobře počítám, tak jsem letos dohrál 108 her (asi čtyři jsem označil dodatečně z předchozích let). Ale hodně z nich byly freewarovky (především české adventury).

Ale zase jsem rozehrál wowko, takže to zase potrvá, než si dám zas nějaký singleplayer (včera jsem dingnul 120, v rámci 15. výročí mají 15% bonus na expy a repky, za celou dobu mi neslezly rested expy a to jsem dodělal jen Tiragade Sound a začal Drustvar).
@Richmond (31.12.2019 17:32): Toto ťa fakt rozseká, ja sám som nakoniec nechápal ako som sa dokázal namotať, fakt strašná hra ako ani ti nepoviem System Shock a to už je čo povedať....

Do Subnautici určite choď, vážne urobíš chybu a to ti hovorím z pozície ako ma poznáš :-D
Za mě dohráno 14 her + 4 DLC.

Nejlepší: Shadow Tactics: Blades of the Shogun, Graveyard Keeper a Star Wars Jedi: Fallen Order.
Zklamání: Metro: Exodus
Překvapení: Graveyard Keeper (včetně DLC) - ta hratelnost je prostě skvělá
@BUMTARATA (31.12.2019 17:14): Letos 21 her + 7 DLC. Z 2019 jsem z velkých her dohrál jen A Plague Tale: Innocence, takže dávám jen celkovou topku:

1. Uncharted 4: A Thief's End
2. Horizon Zero Dawn
3. A Plague Tale: Innocence

Největší překvapení:
Assassin's Creed: Odyssey - nečekal jsem, jak moc mě to bude těch 100 hodin bavit.
Série Deponia - adventury skoro vůbec nehraji, kvůli výzvě jsem zkusil jedničku a nakonec s chutí dohrál všechny čtyři :)

Zklamání:
Yakuza 0 - Kazuma Kiryu je výborná postava a kapitolu za něj jsem si užil. Jakmile jsem začal hrát za Goro Majimu, úplně mě to přestalo bavit :(

Plán do 2020:
Cyberpunk 2077, The Last of Us II, Okami!!!!!! a Spelunky 2 :))