Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
musím se pochlubit, konečně jsem zamakala a dohrála jsem dva resty v herní výzvě, takže teď už mi chybí jen Chronology a výzva bude hotova ;o)
Tak jsem nabral druhý dech. Pět her na dva měsíce, vlastně po dnešku už "jen" čtyři. Ta výzva padne :D
@themacs (07.11.2019 21:25): Ben There, Dan That! a nebo druhý díl Time Gentlemen, Please! jsou výborné, krátké a pitomě vtipné adventury. je tam nějaké cestování časem a skrz dimenze, ale jako sci-fi bych to rozhodně nenazval.
@Jumas (07.11.2019 21:37): wow, díky za tipy. Fanouškem italské legendární dvojky rozhodně jsem, takže bych to mohl zkusit. Ty ostatní mě moc nelákají. Takže dík za tip, párkrát jsem to tady myslím začetl tu hru dokonce, ale moc jsem ji nevěnoval pozornost.
@themacs (07.11.2019 21:29): Ghost Pirates of Vooju Island od stejného studia už doporučit nemůžu. Tam jsou za prvé duchové a za druhé to není nic extra. Z toho, co jsem hrál by tam šlo třeba Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans (pokud jsi fanoušek této dvojice), klasiku Horké léto, aneb Majer v akci, které mě baví i dnes, nestárnoucí The Neverhood, který mě osobně úplně nenadchnul, ale špatný není nebo třeba About Love, Hate and the other ones.

Nabízí se něco od LucasArts, ale z toho jsem nic nehrál.
Prošel jsem diskuzi za poslední cca 3 měsíce, ale konkrétně nic moc nenašel. Mohli byste prosím doporučit nějakou jednoduchou, nenáročnou hru do 4. kategorie s humorem jde vše lépe? Non HC nebo HC, tj fuk. Nejlépe bez nějakých scifi nebo fantasy her. Díky :)))
Jen pro jistotu - Stardew Valley jde doufám použít do Výzvy v rámci kutila ? Abych se s téím nepiplal zbytečně
Btw., už zas budem doháňať výzvu na konci roka. :/ A to som si naozaj myslel, že tento rok to dám do toho apríla na obe varianty každú kategóriu. :D
Bohužiaľ, po narodení syna to išlo o dosť pomalšie. Zatiaľ som prešiel 20 hier za tento rok z toho 10 hier do narodenia syna (25.2.). Začiatok roka vyzeral veľmi nádejne, ale dať 10 hier za mesiac a potom ďalších 10 hier za 8 mesiacov neni výhra. A to keby nemám Nintendo Switch, tak ich mám ešte menej. Na Switchi som mohol hrať u svokrovcov, keď sa starali o malého. :D
No nič, musím sa hecnúť a do konca roka zamakať.
Gratulujem všetkým, ktorý to majú už ukončené a držím palce takým ako ja. :D
@Všivák (06.11.2019 11:21): V tom Diable si môžeš ty vyrobiť vec podľa tvojho vkusu? Lebo ja som si chcel do kategórie dať survival hru, kde kraftím oheň, nástroje, prístrešok a iné, ale bolo mi to zrušené, lebo sa kraftuje podľa receptov a nemôžem zapojiť moju kreativitu. Skrátka pokiaľ vždy tie kraftované veci vyzerajú rovnako, tak sa to neráta.
@Všivák (05.11.2019 15:25): taky gratuluji. Jen se obávám, že Die Hard by mělo být normál ne hardcore, neb má literární předlohu. Taky jsem chtěl dát (jinou) Die Hard hru, ale tohle mě odradilo, neb se snažím o HC (ačkoliv mi v kategorii 8 přijde mnohem zajímavější normal, než HC, ale což)
Herní výzva splněna! :) Letos trochu později. No jo, naložil jsem si hry hodně na konzoli, ke které se ale v singlu dostanu jen občas. Zkontrolujte mi to prosím někdo, ať náhodou nedojde k nedorozumění.
Díky za tipy, ikdyž, koukl jsem na ty hry a víc mě asi láká ta íránská revoluce :)
I když Penumbru trilogii jsem si ještě v krabici někdy před dekádou koupil a dodnes nehrál, ale..bohužel mě to ani neláká. Amnesia a SOMA mi stačily, uvidíme co Frictional udělají příště.
To vypadá že tu Black Mesu nestihnou, tak co tam máte?
Trochu uvažuju o 1979 Black Friday.
@Kwoky (02.11.2019 17:32): já ten smysl chápu a nechci ho zpochybňovat, jen poukazuju na to, že ta kategorie je popsaná nejasně. osobně jsem taky hledal hry, které mají barvy uprostřed slova - až pak tady někdo zmínil, že to musí být význam barvy.
@Kwoky (02.11.2019 16:58): ani ne, podle zadání by tohle mělo být počítáno, protože "význam barvy" se v zadání vztahuje jen na odstíny... ta kategorie by měla být jasná ze základního zadání, tj. Dohraj hru, v jejímž názvu se vyskytuje barva. a v názvu AvP se barva vyskytuje...
@Laurona (31.10.2019 21:00): No, já jsem níže zmíněné (hlavně ty GK) dohrál už tak osmkrát, devětkrát. A zrovna včera jsem viděl nějakou detektivku odehrávající se na lovecké chatě na lovecké výpravě a dostal jsem chuť si dvojku zase zahrát. Akorát jsem na tom tak blbě s časem, že nezvládám hrát ani aktuální hry, ani řadu z těch kvalitních z historie. Od "nuceného" maratonu se Sinking City jsem jen na jaře stihl trojboj Contradiction, Dance of Death a Trüberbrook a od té doby skoro nic, jen pár hidden object na totál odreagování, kdy jsem prostě neco pustit potřeboval...
@Pluto (31.10.2019 20:53): Taky jsem dřív byla schopná hrát některé hry vícekrát ale to jen proto, že jsem jich moc neměla...navíc je to už hodně dávno :) V posledních pár letech jsem podruhé dohrála snad jen Skyrim a Talos Principle....teď hraju podruhé Titan Quest ale to jen kvůli datadiskům, které jsem ještě nehrála.
@Laurona (31.10.2019 20:46): No tak to já jsem prvního Posla Smrti, ale i některé další adventury (GK2, GK3, Phantasmagoria, Broken Sword 1) hrál už několikrát a přestože si, celkem logicky, základní kostru pamatuju, přesto se k nim s různými pauzami zase vracím. Stejně jako si vždycky pustím Anděle a Démony vždy, když se vrátím z Říma nebo funésovy Četníky, kdykoliv se vrátím ze St. Tropez.
@jarek.p (31.10.2019 20:01): Já už ho kdysi hrála, ale naštěstí jsem zjistila, že si hru až tak nepamatuji (jen některé lokace se mi matně vybavují), takže je to pro mě hratelné a zatím mě to docela baví.