Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
26 let / ČR - kraj Moravskoslezský

Momentálně rozehráno


 1. Parťák Bioshock Infinite: Burial at Sea a na HC League of Legends  Tak si dám obě části Bioshock Infinite datadisku. Hardcore kapitolka závisí na lidech. Kdyby se počítalo LoLko, tak možná to.

 2. Heuréka! Shadow of The Tomb Raider  Jedu ve výjimečném pořadí trilogie. Dvojka, trojka, jednička :))))) Snad má Lara zase upnuté džíny :)

 3. ♫♫♫ Bloodborne: The Old Hunters  Funkční zkouška ovladačů 2.0

 4. Reálná virtualita Assassin's Creed Odyssey a na HC SOMA  Měl jsem to štěstíčko a navštívil jsem Toronto, které je na začátku hry. Po vyhrnutí závěsů lze vidět CN Tower, do které jsem se taky podíval. Foto dám po dohrání hry.

 5. Moje jméno je... Senua's Saga: Hellblade 2  Druhý díl by měl vyjít někdy tento rok, tak si počkám na přidání na databázi.

 6. Ještě jeden tah... XCOM 2. Hra z PS+. Nechce se mi do ní, ale co už. V úvahu by mohl přijít i Gwent či South Park: Stick of The Truth.

 7. Neseď doma Koupím si něco na Nintendo. Třeba Cuphead, Zelda: Link's Awakening nebo Xenoblade Chronicles 2... záleží co mně zaujme více. A teď čtu "mimo pracoviště", což mi trochu ztížilo situaci :D Asi prostě na jaře nebo v pétě cytáhnu kolo, zajedu do hospy na 3 piva a zahraju něco na tom nintendu :D

 8. Zimní radovánky Ve Sniper Elite 4, které mám opět z PS+, je prý mise se sněhem. Nebo CTR Nitro-Fueled., kde je mám pocit mapa na ledě/sněhu. Což by šel i Crash Bandocoot N-sane trilogy, kde je druhý díl snad celý na ledě.

 9. Základní kameny Mafia 1, Mass Effect, Portal, Half-Life, F.E.A.R., GTA 3, LOTR strategie.

 10. Výzva naruby Uncharted 4: A Thief's End a na HC Papers, please  Ještě chci ale projet trojku a pak to zakončím tímto pokladem, který jsem sám nikdy neprojel.

Tak letošní výzva se zdá dost hustá :D A aby toho nebylo málo, tak já si ji trošičku stížím, když se do ní pokusím zařadit hry z PS+, které se mi nechce hrát. RIP

A začal jsem uvažovat nad splněním výzvy v standardním podání i v hardcore. To je 20 her. Tomu říkám panečku dospělé odklánění od zodpovědností 26 letého cápka :)))))))

Profil

ÚVODEM
Zdar pařmene. Trochu se ti představím. Do hraní jsem se dostal zejména cédéčkovými "Hrami 2000" a podobně. Vzpomínám si i na Lvího krále, Poldu, GTA 1 a 2 nebo dokonce střílení kachen na televizi. Posléze jsem začal objevovat i větší tituly jako GTA 3 nebo Call of Duty 2. Na základce a začátkem střední jsem propadl Metinu2. Nejsem na to moc pyšný, ale co už :D Tuhle závislost jsem vyměnil za League of Legends, kterou jsem občas proplétal s Assassin's Creed, Mass Effect a bavily mě i LEGO hry. Nepovažuji se za závisláka hraní her, ale když mě něco chytne, jsem schopný u toho být celý den, pak práce a po šichtě zase hrát (Upřímnou soustrast přítelkyni). Před 3 lety jsem si pořídil PS4, protože můj 5 let starý PC stárne mnohem rychleji, než bych očekával. Střílečky jsou na ovladači sice masakr, proto se jim vyhýbám a více tak pokoukávám po RPGčkách.

HODNOCENÍ
Obecně jsem hodnotil stylem "100 % může mít skoro dokonalá hra s dopadem na mé hráčské já, 85 % je skvělá hra a něco jí chybí" atd atd. Nicméně mě uživatel Crash inspiroval a já si vytvořil žebříček důležitých herních aspektů, kterým udělím body a na základě důležitosti násobím/nechám/dělím. Výsledek sečtu a aplikuji obyčejnou trojčlenku

1) Příběh + mise - Celkové zhodnocení děje a příběhových misí, dopad na hráče, zvraty
1) Herní mechaniky - Soubojový systém, možnost vylepšení čehokoli, levelování, ovladatelnost
2) Postavy - Sympatie k postavám, jejich motivace, dabing
2) Aktivity - Rozmanitost a zábavnost aktivit v herním světě
2) Závislost - Jak moc se těším na to, až hru zapnu znova
3) Grafika - Celkový dojem z grafické stránky hry, modely obličejů a postav
3) Hudba + zvuky - Soundtrack a ozvučení hry

Každou kategorii hodnotím maximálně 5 body (mohu i půlbody). "1)" násobím dvěma, protože jsou pro mě nejdůležitějšími prvky, "2)" nechám původní číslo a "3)" dělím dvěma, protože jde o dokreslovací aspekty hry.
Takže mám pak (3,5*2)+(3,2*2)+4+3,5+4,5+(4/2)+(4/2)=30. 30 z celkových 40 je po trojčlence 75 %, což je mimochodem mé hodnocení na Spider-Mana. Jelikož mi to dost sedí, zkusím tak hodnotit tento rok a uvidím, jestli se to osvědčí. Hodnocení kategorií také popíši blíže v komentáři. Musím ale podotknout, že finální ohodnocení ovlivní můj subjektivní posudek, kde si třeba řeknu "Hm, 75 % si to nezaslouží, asi mě to bavilo o trochu víc, dám 80 %". Budu to proto brát orientačně a posléze se rozhodnu, zda-li je to přiměřené hodnocení a jestli to tak cítím.

KOMENTÁŘE
Co se komentářů týče, tak se snažím popsat hru tak, aby z toho člověk vyvodil, zda-li má cenu si hru kupovat (teda doufám) a nebojím se použít i nějaké to sprosté slovo, protože někdy se opravdu k vystihnutí situace hodí. Bohužel, hry jako Red Dead Redemtion 2 nebo Zaklínač 3 jsou rozsáhlé hry a popsat je 5 větami je zcela neadekvátní. Proto občas napíšu i docela dlouho recenzi.
MÉ RECENZE JSOU SUBJEKTIVNÍ, LEČ SE SNAŽÍM O OBJEKTIVITU!