Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
SyLeBROs

SyLeBROs

25 let / ČR - kraj Moravskoslezský

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2019

 1. "Lovec trofejí" (komentář) Marvel's Spider-Man


  Splním tím i hardcore výzvu. Důkaz přidám, případně si vyhledejte PS účet uhlirtomas93

  Spidy byl super zážitek. Cítil jsem se jako super hrdina a těším se na pokračování.
  Hráno cca 35 hodin.

 2. "Čapkův odkaz" Mass Effect  Tak nakonec to měním na Mass Effect. Do výzvy zařadím oficiálně první díl, protože ten jsem jako jediný nehrál, ale uvažuji nad projetím celé trilogie.

 3. "Herní kutil" Možná se podívám na nějaký Tycoon, ale láká mě i ten Minecraft. Zapnu hudbu a relax, něco postavit a zabít draka.

 4. "S humorem jde všechno lépe" (komentář) Uncharted: Drake's Fortune  Ok, jednička je za mnou, dvojka taky. Už jen 2 zbývají xD
  Hráno cca 10 hodin.

 5. "Adaptace" Zaklínač 2: Vrahové králů  Tak jsem druhého zaklínače nestihl loni, stihnu to letos!

 6. "Severní vítr" Wolfenstein: The New Order  Vystřílíme pár nácků. Ale teď v únoru má být v PS+ zadarmo Hitman, takže móóóžná změním...

 7. "Hra roku" The Legend of Zelda: Breath of the Wild


  Splním tím i hardcore výzvu.

  Tak Nintendo jsem sice nevyhrál, ale použiji tu slevu v xzone na jeho nákup. Zelda for the win!

 8. "Hrátky s časem" Dishonored  Tak nakonec jsem se inspiroval jiným hráčem. A Dishonored jsem si chtěl zahrát už dříve.

 9. "Historie se opakuje" Mafia: The City of Lost Heaven  Mafii jsem ještě nikdy nehrál, takže uvidím, jak to na mě zapůsobí.


 10. "Barevný svět" White Night


  Splním tím i hardcore výzvu.

  Na tohle jsem velmi zvědavý.

Pomalu, ale jistě, začínám finišovat stabilní desítku pro mou letošní výzvu. Možná dojde na pár změn, ale už to nebude tak divoké.

Profil

ÚVODEM
Zdar pařmene. Trochu se ti představím. Do hraní jsem se dostal zejména cédéčkovými "Hrami 2000" a podobně. Vzpomínám si i na Lvího krále, Poldu, GTA 1 a 2 nebo dokonce střílení kachen na televizi. Posléze jsem začal objevovat i větší tituly jako GTA 3 nebo Call of Duty 2. Na základce a začátkem střední jsem propadl Metinu2. Nejsem na to moc pyšný, ale co už :D Tuhle závislost jsem vyměnil za League of Legends, kterou jsem občas proplétal s Assassin's Creed, Mass Effect a bavily mě i LEGO hry. Nepovažuji se za závisláka hraní her, ale když mě něco chytne, jsem schopný u toho být celý den, pak práce a po šichtě zase hrát (Upřímnou soustrast přítelkyni). Před 3 lety jsem si pořídil PS4, protože můj 5 let starý PC stárne mnohem rychleji, než bych očekával. Střílečky jsou na ovladači sice masakr, proto se jim vyhýbám a více tak pokoukávám po RPGčkách.

HODNOCENÍ
Obecně jsem hodnotil stylem "100 % může mít skoro dokonalá hra s dopadem na mé hráčské já, 85 % je skvělá hra a něco jí chybí" atd atd. Nicméně mě uživatel Crash inspiroval a já si vytvořil žebříček důležitých herních aspektů, kterým udělím body a na základě důležitosti násobím/nechám/dělím. Výsledek sečtu a aplikuji obyčejnou trojčlenku

1) Příběh + mise - Celkové zhodnocení děje a příběhových misí, dopad na hráče, zvraty
1) Herní mechaniky - Soubojový systém, možnost vylepšení čehokoli, levelování, ovladatelnost
2) Postavy - Sympatie k postavám, jejich motivace, dabing
2) Aktivity - Rozmanitost a zábavnost aktivit v herním světě
2) Závislost - Jak moc se těším na to, až hru zapnu znova
3) Grafika - Celkový dojem z grafické stránky hry, modely obličejů a postav
3) Hudba + zvuky - Soundtrack a ozvučení hry

Každou kategorii hodnotím maximálně 5 body (mohu i půlbody). "1)" násobím dvěma, protože jsou pro mě nejdůležitějšími prvky, "2)" nechám původní číslo a "3)" dělím dvěma, protože jde o dokreslovací aspekty hry.
Takže mám pak (3,5*2)+(3,2*2)+4+3,5+4,5+(4/2)+(4/2)=30. 30 z celkových 40 je po trojčlence 75 %, což je mimochodem mé hodnocení na Spider-Mana. Jelikož mi to dost sedí, zkusím tak hodnotit tento rok a uvidím, jestli se to osvědčí. Hodnocení kategorií také popíši blíže v komentáři. Musím ale podotknout, že finální ohodnocení ovlivní můj subjektivní posudek, kde si třeba řeknu "Hm, 75 % si to nezaslouží, asi mě to bavilo o trochu víc, dám 80 %". Budu to proto brát orientačně a posléze se rozhodnu, zda-li je to přiměřené hodnocení a jestli to tak cítím.

KOMENTÁŘE
Co se komentářů týče, tak se snažím popsat hru tak, aby z toho člověk vyvodil, zda-li má cenu si hru kupovat (teda doufám) a nebojím se použít i nějaké to sprosté slovo, protože někdy se opravdu k vystihnutí situace hodí. Bohužel, hry jako Red Dead Redemtion 2 nebo Zaklínač 3 jsou rozsáhlé hry a popsat je 5 větami je zcela neadekvátní. Proto občas napíšu i docela dlouho recenzi.
MÉ RECENZE JSOU SUBJEKTIVNÍ, LEČ SE SNAŽÍM O OBJEKTIVITU!