Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


 1. Parťák
  Bioshock Infinite: Burial at Sea  Tak si dám obě části Bioshock Infinite datadisku. Ale prej hrajete jen za Elizabeth? Uvidím, jak to je. Za ten rok jistě něco když tak projedu.

 2. Heuréka!
  Shadow of The Tomb Raider  Po skvělé dvojce jsme všichni čekali na závěrečný díl. Teda asi? Vyvrcholení bylo bohužel zklamáním. Slabší příběh, slabší prostředí, postavy, slabé vyvrcholení.
  Hráno cca 15 hodin.

 3. ♫♫♫
  Bloodborne: The Old Hunters  Yo, yo, yo, nebudu lhát, nervy v kýblu, propotil jsem asi 300 dualshocků, ale nakonec to stálo za to. DLC na úrovní Srdce z kamene nebo O víně a krvi. Vtipné je, že jak Zaklínač, tak Bloodborne vyšly v ten samý rok. Není to něco jako zázrak pro hráče?
  Hráno cca 13 hodin. (protože jsem NOOB!)

 4. Reálná virtualita
  SOMA  SOMA - docela zážitek, gameplay ok, ale příběh nenechal hlavu na pokoji a mozek přemýšlel a přemýšlel. Co se týče CN Tower, tak hezký zážitek. Výhled neuvěřitelný, Toronto je takové "malé půlrepublikové městečko".

  Můj Instagram odkazující na fotky z Toronta, konkrétně CN Tower a také fotky z ní. Jde o nezapomenutelný zážitek (pokud mě nepřekvapí pan Alzheimer).
  Hráno cca 10 hodin.

 5. Moje jméno je...
  Batman: Arkham Knight  Docela slušná jízda. Hrát za Batmana mělo opravdu "feel" skutečného potírání zločinu jako Temný rytíř. Arkham Knight byl fajn záporák.
  Hráno cca 25 hodin.

 6. Ještě jeden tah...
  Blood will be Spilled  Jsem zklamán z promarněného potenciálu. Kabát krásný, ale podšívka k hovnu. Nicméně super, že jsem hru vyhrál z loňské herní výzvy a nemusel jsem tahovku sáhodlouze hledat a vybírat.
  Hráno cca 8 hodin.

 7. Neseď doma
  Koupím si něco na Nintendo a prosvištím to v práci. Možná na tripech na kole...

 8. Zimní radovánky
  The Last of Us Part II  Ve hře byla zpočátku zimní lokace, sníh, led a další sračky, však to znáte. Hra jako taková bohužel zklamání. Zklamání příběhem. Po technické stránce je to naprostý vrchol co se týče PS4 hardwaru. Gameplay a level design taky mega, ale příběh to tahá dolů. Jsem zklamán, mohla to být vynikající hra.
  Hráno cca 25 hodin.

 9. Základní kameny
  Dead Space  Tak je na čase projet tuhle tu hororovou záležitost.
 10. Výzva naruby
  Uncharted 4: A Thief's End  Neskutečné zakončení dobrodružství Nata Draka se vším všudy. Během předchozích třech dílů jsem si ho zamiloval a proto je závěrečný díl výjimečný. I po letech rozhodně TOP 5 hra na PS4.
  Hráno cca 16 hodin.

Není ani půlrok za námi a já mám půlku výzvy... nice. Děkuji, pane koronko.

Profil

ÚVODEM
Zdar pařmene. Trochu se ti představím. Do hraní jsem se dostal zejména cédéčkovými "Hrami 2000" a podobně. Vzpomínám si i na Lvího krále, Poldu, GTA 1 a 2 nebo dokonce střílení kachen na televizi. Posléze jsem začal objevovat i větší tituly jako GTA 3 nebo Call of Duty 2. Na základce a začátkem střední jsem propadl Metinu2. Nejsem na to moc pyšný, ale co už :D Tuhle závislost jsem vyměnil za League of Legends, kterou jsem občas proplétal s Assassin's Creed, Mass Effect a bavily mě i LEGO hry. Nepovažuji se za závisláka hraní her, ale když mě něco chytne, jsem schopný u toho být celý den, pak práce a po šichtě zase hrát (Upřímnou soustrast přítelkyni). Před 3 lety jsem si pořídil PS4, protože můj 5 let starý PC stárne mnohem rychleji, než bych očekával. Střílečky jsou na ovladači sice masakr, proto se jim vyhýbám a více tak pokoukávám po RPGčkách.

HODNOCENÍ
Obecně jsem hodnotil stylem "100 % může mít skoro dokonalá hra s dopadem na mé hráčské já, 85 % je skvělá hra a něco jí chybí" atd atd. Nicméně mě uživatel Crash inspiroval a já si vytvořil žebříček důležitých herních aspektů, kterým udělím body a na základě důležitosti násobím/nechám/dělím. Výsledek sečtu a aplikuji obyčejnou trojčlenku

1) Příběh + mise - Celkové zhodnocení děje a příběhových misí, dopad na hráče, zvraty
1) Herní mechaniky - Soubojový systém, možnost vylepšení čehokoli, levelování, ovladatelnost
2) Postavy - Sympatie k postavám, jejich motivace, dabing
2) Aktivity - Rozmanitost a zábavnost aktivit v herním světě
2) Závislost - Jak moc se těším na to, až hru zapnu znova
3) Grafika - Celkový dojem z grafické stránky hry, modely obličejů a postav
3) Hudba + zvuky - Soundtrack a ozvučení hry

Každou kategorii hodnotím maximálně 5 body (mohu i půlbody). "1)" násobím dvěma, protože jsou pro mě nejdůležitějšími prvky, "2)" nechám původní číslo a "3)" dělím dvěma, protože jde o dokreslovací aspekty hry.
Takže mám pak (3,5*2)+(3,2*2)+4+3,5+4,5+(4/2)+(4/2)=30. 30 z celkových 40 je po trojčlence 75 %, což je mimochodem mé hodnocení na Spider-Mana. Jelikož mi to dost sedí, zkusím tak hodnotit tento rok a uvidím, jestli se to osvědčí. Hodnocení kategorií také popíši blíže v komentáři. Musím ale podotknout, že finální ohodnocení ovlivní můj subjektivní posudek, kde si třeba řeknu "Hm, 75 % si to nezaslouží, asi mě to bavilo o trochu víc, dám 80 %". Budu to proto brát orientačně a posléze se rozhodnu, zda-li je to přiměřené hodnocení a jestli to tak cítím.

Moc se podle toho ale neřídím.

KOMENTÁŘE
Co se komentářů týče, tak se snažím popsat hru tak, aby z toho člověk vyvodil, zda-li má cenu si hru kupovat (teda doufám) a nebojím se použít i nějaké to sprosté slovo, protože někdy se opravdu k vystihnutí situace hodí. Bohužel, hry jako Red Dead Redemtion 2 nebo Zaklínač 3 jsou rozsáhlé hry a popsat je 5 větami je zcela neadekvátní. Proto občas napíšu i docela dlouho recenzi.
MÉ RECENZE JSOU SUBJEKTIVNÍ, LEČ SE SNAŽÍM O OBJEKTIVITU!