Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
25 let / ČR - kraj Moravskoslezský

Momentálně rozehráno


Herní výzva 2019

 1. "Lovec trofejí" (komentář) Overcooked


  Splním tím i hardcore výzvu.

  Nejtěžší byla trofej za "měj 3* na všech levelech", ale po cviku to bylo fajn. Nakonec opravdu super zábavná hra pro 2 a více lidí.
  Hráno cca 10 hodin.

 2. "Čapkův odkaz" (komentář) Marvel's Spider-Man  Spidy byl super zážitek. Cítil jsem se jako super hrdina a těším se na pokračování.
  Hráno cca 35 hodin.

 3. "Herní kutil" EA SPORTS UFC 3  Vytvořím "něco jako sebe", najebu tam nějaké Ká-ó-čka, získám titul UFC a obrázek pak zaměním za svůj autoportrét, lul.

 4. "S humorem jde všechno lépe" (komentář) Uncharted: Drake's Fortune  Ok, jednička je za mnou, dvojka taky. Už jen 2 zbývají xD
  Hráno cca 10 hodin.

 5. "Adaptace" Zaklínač 2: Vrahové králů  Tak jsem druhého zaklínače nestihl loni, stihnu to letos!

 6. "Severní vítr" Wolfenstein: The New Order  Vystřílíme pár nácků. Ale teď v únoru má být v PS+ zadarmo Hitman, takže móóóžná změním...

 7. "Hra roku" (komentář) The Legend of Zelda: Breath of the Wild


  Splním tím i hardcore výzvu.

  Switch jsem sice nevyhrál, ale to mi nebrání v tom, abych si ho koupil. A neprohloupil jsem, protože Zelda je výjimečná hra a zaslouženě hrou roku.
  Hráno cca 50 hodin.

 8. "Hrátky s časem" Dishonored  Tak nakonec jsem se inspiroval jiným hráčem. A Dishonored jsem si chtěl zahrát už dříve.

 9. "Historie se opakuje" (komentář) Assassin's Creed Unity


  Splním tím i hardcore výzvu (asi).

  Kupodivu mě to bavilo, ale jsem zklamán promarněným potenciálem.
  Hráno cca 20 hodin.

 10. "Barevný svět" White Night


  Splním tím i hardcore výzvu.

  Na tohle jsem velmi zvědavý.

Hry mám rozděleny, ale je možné, že třeba změním Wolfíka za Hitmana a podobně, ale jinak už by to mělo být skoro neměnné. Splnit bych to mohl snad kolem podzimu a ne jak loni, až skoro na silvestra.

Profil

ÚVODEM
Zdar pařmene. Trochu se ti představím. Do hraní jsem se dostal zejména cédéčkovými "Hrami 2000" a podobně. Vzpomínám si i na Lvího krále, Poldu, GTA 1 a 2 nebo dokonce střílení kachen na televizi. Posléze jsem začal objevovat i větší tituly jako GTA 3 nebo Call of Duty 2. Na základce a začátkem střední jsem propadl Metinu2. Nejsem na to moc pyšný, ale co už :D Tuhle závislost jsem vyměnil za League of Legends, kterou jsem občas proplétal s Assassin's Creed, Mass Effect a bavily mě i LEGO hry. Nepovažuji se za závisláka hraní her, ale když mě něco chytne, jsem schopný u toho být celý den, pak práce a po šichtě zase hrát (Upřímnou soustrast přítelkyni). Před 3 lety jsem si pořídil PS4, protože můj 5 let starý PC stárne mnohem rychleji, než bych očekával. Střílečky jsou na ovladači sice masakr, proto se jim vyhýbám a více tak pokoukávám po RPGčkách.

HODNOCENÍ
Obecně jsem hodnotil stylem "100 % může mít skoro dokonalá hra s dopadem na mé hráčské já, 85 % je skvělá hra a něco jí chybí" atd atd. Nicméně mě uživatel Crash inspiroval a já si vytvořil žebříček důležitých herních aspektů, kterým udělím body a na základě důležitosti násobím/nechám/dělím. Výsledek sečtu a aplikuji obyčejnou trojčlenku

1) Příběh + mise - Celkové zhodnocení děje a příběhových misí, dopad na hráče, zvraty
1) Herní mechaniky - Soubojový systém, možnost vylepšení čehokoli, levelování, ovladatelnost
2) Postavy - Sympatie k postavám, jejich motivace, dabing
2) Aktivity - Rozmanitost a zábavnost aktivit v herním světě
2) Závislost - Jak moc se těším na to, až hru zapnu znova
3) Grafika - Celkový dojem z grafické stránky hry, modely obličejů a postav
3) Hudba + zvuky - Soundtrack a ozvučení hry

Každou kategorii hodnotím maximálně 5 body (mohu i půlbody). "1)" násobím dvěma, protože jsou pro mě nejdůležitějšími prvky, "2)" nechám původní číslo a "3)" dělím dvěma, protože jde o dokreslovací aspekty hry.
Takže mám pak (3,5*2)+(3,2*2)+4+3,5+4,5+(4/2)+(4/2)=30. 30 z celkových 40 je po trojčlence 75 %, což je mimochodem mé hodnocení na Spider-Mana. Jelikož mi to dost sedí, zkusím tak hodnotit tento rok a uvidím, jestli se to osvědčí. Hodnocení kategorií také popíši blíže v komentáři. Musím ale podotknout, že finální ohodnocení ovlivní můj subjektivní posudek, kde si třeba řeknu "Hm, 75 % si to nezaslouží, asi mě to bavilo o trochu víc, dám 80 %". Budu to proto brát orientačně a posléze se rozhodnu, zda-li je to přiměřené hodnocení a jestli to tak cítím.

KOMENTÁŘE
Co se komentářů týče, tak se snažím popsat hru tak, aby z toho člověk vyvodil, zda-li má cenu si hru kupovat (teda doufám) a nebojím se použít i nějaké to sprosté slovo, protože někdy se opravdu k vystihnutí situace hodí. Bohužel, hry jako Red Dead Redemtion 2 nebo Zaklínač 3 jsou rozsáhlé hry a popsat je 5 větami je zcela neadekvátní. Proto občas napíšu i docela dlouho recenzi.
MÉ RECENZE JSOU SUBJEKTIVNÍ, LEČ SE SNAŽÍM O OBJEKTIVITU!