Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MOTHERGUNSHIP

17.07.2018
kompatibilní
62
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Duchovní nástupce rogue-lite FPS Tower of Guns, vzniklý ve spolupráci autora původní hry a českých Grip Digital. V roli jednoho z posledních přeživších mimozemské invaze je vaším cílem ničit lodě nepřátelské armády, plné mimozemských robotů, a dostat se až k jádru invaze, obří lodi zvané MOTHERGUNSHIP.

Jste vyzbrojeni robotickým oblekem, který vám dovoluje nosit obří zbraně. Ty si můžete vytvářet a modifikovat pomocí nalezených součástek. přičemž vaším jediným omezením je, aby se součástky vzájemně neprolínaly a všechno správně sedělo. Jinak si můžete vytvořit libovolné zbraňové monstrozity vašich snů – je libo rotační raketomet, osmihlavňová plasmová brokovnice či útočná puška kombinovaná s plamenomety? Hra obsahuje stovky různých součástek a možných zbraňových kombinací je nedozírné množství. Upgradovat můžete i svůj oblek a získat tak například větší zdraví nebo počet skoků v řadě.

Úrovně jsou tvořeny náhodným generátorem a složeny z předdefinovaných místností, mezi kterými kromě klasických bojových arén najdete i obchody se součástkami, místnosti s výzvami (jako například dokončit místnost v určitém čase) nebo "diceroll" místnosti, poskytující náhodné výhody či nevýhody. Samozřejmostí jsou i souboje s impozantními bossy. Kromě hlavní kampaně jsou dostupné i vedlejší mise, ve kterých můžete v případě, že postup příběhem začne být příliš obtížný, získat lepší výbavu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Pokud vás baví frenetické střílečky, ve kterých se ani na chvilku nezastavíte, tak byste měli dát MOTHERGUNSHIP šanci. Tady totiž nejenom, že budete furt střílet, ale také budete furt běhat, resp. furt skákat, vlastně drahnou část hry budete dokonce i létat. Jednou ze základních vlastností vašeho ultimátního zachránce Země je totiž trojskok, který se díky power-upům dá rozšířit až na "JÁNEVÍMKOLIKASKOK". Takže přeletět celý level vzduchem tam a zpátky vlastně není až takový problém. Teda pokud to přežijete. Místnosti jsou totiž přeplněné různými stroječky, stroji a megastroji, jejichž jediným cílem je, narvat všechnu svou munici do vašich vnitřností.

Musím říct, že pohyb ve hře jsem si maximálně užíval, což navíc ještě podporují speciální levely s výzvou, jako třeba že po určitou dobu nesmíte nikoho zabít. Nicméně primárním cílem hry je zabít, pobít a zničit úplně vše. A k tomu si musíte postavit zbraň dle svého gusta. To je totiž další skvělou fíčůrou hry. Ve hře sbíráte, resp. kupujete součástky, ze kterých si zbraň stavíte sami. Rád bych napsal, že u stavby zbraně se vaší představivosti meze nekladou, bohužel to není tak úplně pravda. Teoreticky si sice můžete postavit zbraň třeba přes celou obrazovku, ale prakticky jsem se k tomuto stavu, ani nepřiblížil. Na začátku každé mise si totiž s sebou můžete vzít jen omezený počet součástek, a to i přesto, že v pokročilé fázi hry váš sklad součástek praská ve švech. Další součástky si můžete přikoupit v průběhu mise, takže přeci jen si nějaké to BFG postavit můžete, ale přiznám se, že jsem tajně doufal, že alespoň ke konci kampaně budu mít u stavby zbraní trochu volnější ruku, než tomu ve skutečnosti bylo. To je ale asi jediná kaňka na jinak skvělém herním prvku, který bych moc rád viděl i v nějakých dalších hrách.

Kromě samotné hratelnosti vás možná pobaví i příběh. I když tady je to třeba brát skutečně s rezervou. U frenetických stříleček to většinou bývá tak, že příběh je jen taková klišoidní hmota na slepení levelů. Tady tomu je v podstatě také tak, akorát si ten příběh právě z tohoto dělá trochu legraci. Každopádně se připravte na další totální ohrožení naší matičky Země nepřátelskými emzáky a jedině vy jí můžete zachránit. A nebo můžete třeba doručovat pizzu... :)

MOTHERGUNSHIP se skutečně povedl, jako celek to drží pohromadě, má pár zajímavých herních prvků a až na pár drobností tomu vlastně nemám co vytknout.

Pro: Frenetická zábavná akce; Vlastní výroba zbraní; Vtipný příběh, který se nebere moc vážně

Proti: Po čase opakující se místnosti; Možná až moc omezený počet součástek v úvodu levelu

+27