Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tower of Guns

71
5 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.03.2014 PC
07.04.2015 PS3PS4
09.04.2015 XOne
Vývojáři:
, (PS3 verze, PS4 verze, XOne verze)
Oficiální stránky:
http://www.towerofguns.com/
Tower of Guns je zběsilá old-school FPS s rogue-lite elementy, ve které je vaším úkolem dostat se na vrchol věže plné robotických nepřátel. Hra se prezentuje jako ideální volba pro "obědovou přestávku" - můžete ji dohrát za několik desítek minut, nebo se o to alespoň pokusit - v cestě vám budou stát osvědčené rogue-lite prvky ve formě extrémně vysoké obtížnosti, perma-death efektu a neustále nových překvapení.

Každý nový start a průchod hrou je totiž kompletně odlišný, náhodně se volí nejen procházené místnosti (plné tajných místností s bonusy), ale i četnost a typy nepřátel, unikátní bossové, power-upy a další modifikátory. K tomu všemu si přičtěte více než dvacítku zbraní (každou s několika úrovněmi vylepšení) plus rozličné herní módy (včetně nekonečného módu s neustále rostoucí obtížností) a fanoušci žánru mají zaděláno na nekonečnou hratelnost, kterou tvůrce hry s nadsázkou popisuje jako mix Doom 2 a The Binding of Isaac.

Tower of Guns vyšla původně pro PC, na jaře 2015 byla však studiem Grip Games portována také na PS3, PS4 a Xbox One.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Frenetická FPS, která slouží jako vynikající odreagování. Celá hra trvá asi 45 minut, ale jen v případě, že se vám podaří přežít. A to se rozhodně nepodaří napoprvé.

Ze začátku je to dost těžké, ale s postupně odemčenými zbraněmi a perky už je obtížnost snesitelnější. Každý průchod hrou je jiný, pořád se dají nacházet nové bonusy, předměty, dají se zapnout náhodné modifikátory, volba zbraně ovlivňuje úplně všechno... prostě znovuhratelnost zaručena. Škoda jen, že je to fakt jen o tom střílení a hra není zasazena do nějakého příběhu.

Grafická stránka je zjednodušená, ale to bych nepovažoval za zápor. Při všem tom zběsilém střílení se člověk stejně nemá čas kochat. Soundtrack je hodně zajímavý. Zkoušel jsem ho poslouchat i mimo hru a moc to nešlo, ale ke hře pasuje dobře.

Pokud hledáte střílečku na pár desítek minut denně a nevadí vám umírání (a začínání od začátku), jděte do toho.

Pro: Různorodé zbraně a perky, znovuhratelnost

Proti: Žádný děj

+15