Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@jvempire (22.06.2019 13:35): Právěže skoro vůbec. Nenašla jsem ani jednu hru, kterou bych si chtěla zahrát. Co jsem si projížděla profily ostatních hráčů, tak ti tam buď nemají nic nebo střílečky (které nehraju). Jediné použitelné jsem našla Beneath the Crimson Moon, které je aspoň krátké. Jinak fakt nevím. Beyond Blue bych si zahrála, ale to bůhví jestli vůbec vyjde a jestli to, tak to stejně bude drahé.

A nebo masochisticky nový Black Mirror?
@Tulareanus (22.06.2019 13:44): Taky jsem měl největší problém se sedmičkou. Her, které tam spadají, je spousta, ale spousta je taky toho času, který je do nich třeba investovat. Zatím mám jen normal, ale rád bych splnil i HC s GTA IV.
Tak mám hotovo. Sedmou a zároveň poslední kategorii jsem splnil se hrou Kirby's Epic Yarn. Zhodnocení si asi nechám na později, protože mám v plánu hry z těch tří kategorií, které jsem splnil jen na normal, nahradit něčím na HC. Když budeš mít Crashi chvilku, tak mi to prosím zkoukni, abych nakonec nezjistil, že mi něco chybí. Díky.
@Eru (08.06.2019 06:28): Tak jsem se na ty editační možnosti v NFS The Run podíval a moc toho tam skutečně není. De jure to sice tu podmínku splňuje, takže pokud na tom budeš trvat, tak mi nezbývá, než ti to uznat, ale na rovinu říkám, že dobrý pocit z toho tedy nemám a doporučoval bych vybrat něco jiného.

Ještě se vyjádřím k těm editacím vzhledu postav ala Elder Scrolls nebo Mass Effect, toto jsou totiž přesně ty "editory", které jsem měl na mysli pro splnění základní varianty této kategorie. Samozřejmě tak trochu předpokládám, že si tam s tou editací chvíli pohrajete a ne, že jen odkliknete defaultní podobu. Každopádně editační možnosti u tvorby postavy v těchto hrách jsou výrazně větší, než to co nabízí NFS: The Run.
Z mýho pohledu je to jako použití té hry do kategorie hrátek s časem, protože možnost přetočení času před nehodou. Prostě ochcávka:)
@Eru (08.06.2019 19:25): že je to cieľ hry, preto máš napr. staviteľské hry alebo hry, v ktorých niečo edituješ. Ak si vlastne len vyberáš postavu, za ktorú budeš hrať v hre, tak to nie je cieľ tej hry.
Mne to príde, ako keby si chcel kutila splnil za to, že si v elder scrolls alebo mass effecte na začiatku vytvoril postavu...
@Eru (08.06.2019 06:28): Nevím teda, jak to funguje v The Run, ale co vím, tak v těch posledních NFS už snad ani moc úprav nebylo ne? Mě to přijde docela divný to použít jako herní kutil ... ale já naštěstí nerozhoduju, takže tohle je jen můj názor :-D Jó takový Underground 2, tam bych tunning auta bral možná i jako HC variantu, protože je to skoro hlavní náplň hry :D :D
@Crash (02.06.2019 07:24): Mám podobný dotaz jako Strady. Spadá hra Need for Speed: The Run do kategorie Herní kutil - normal? V zadání se píše:

"Základní variantu splníte jakoukoliv hrou, kde alespoň chvíli budete něco editovat. Třeba vzhled vaší postavy, nebo si vytuníte vozidlo, ..."

Což v závodech probíhá tak, že zajedu s autem na benzínku, hra se pozastaví a já si ho mohu vyměnit, vybrat jeho barvu a drobnou úpravu karoserie. Vím, že to není mnoho, ale stačí to?

P.S. Hra TRI, na kterou jsem se ptal dříve na mě bohužel byla přiliš obtížná.
OK, HC tedy ne.

Ale s tím, že by pasovaly všechny TD bych čistě akademicky nesouhlasil. :-) V některých hrách mají příšery pevně či téměř pevně danou trasu a hráč staví okolo ní. To se mi zdá o hodně méně kreativní, než když hráč začíná na zelené louce a celé bludiště musí vymyslet a postavit sám.
Ja by som Sanctum 2 do HC určite nedával. Hrávali sme to s kolegami a v budovateľskej časti je to klasický tower defense, kde dávaš len steny a vežičky na mapu predtým, než sa spustí druhá fáza invázia, kde už tú mapu brániš v štýle FPS.
@watchOut (04.06.2019 09:45): Do normální varianty určitě ano, na to HC to nedokážu moc posoudit, jak moc tam převažuje ta budovatelská složka. Na první pohled mi to přijde, že spíš ne, ale nehrál jsem to.
Ahojte, šla by akční TD (konkrétně Sanctum 2) zařadit do HC verze Herního kutila? Doufal bych, že ano, protože hráč musí postavit bludiště a během vln ho pak vylepšovat a opravovat (a k tomu ještě taky trochu střílí).
Díky!
Vím, že je to blbost ale stejně mi to nedá. Šlo by dát Into the Breach do 3 kategorie Kutil normal. V poslední fázi se otevře custom squad kde si zvolíš jednotky, barvu, členy atd Ta hra je božííííííííííííí chtěl bych jí rád někam nacpat. Jsem připravený , že dostanu čočku :)