Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

Zítra kolem 15h vylosujeme výherce ze soutěžících v Herní výzvě 2018 - pokud technika dovolí, tak opět formou krátkého streamu (na našem YT kanálu) prokazujícího spravedlivé losování.

Tady je seznam soutěžících, pokud jsme nedopatřením na někoho zapomněli, ještě máte šanci se ozvat:
BINGMAN, bukrrCZ, Can, DanielKM, Drekt, Drolin, Fingon, Flynn, Garion, Garret, ghost, Gotreg, HolyMeatball, iggythegrifter, Jumas, jvempire, Karasman, Kunick, Kwoky, Laurona, leebigh, Majklkiller24, Marcia M., mattesak, miCHALupka, morlun, MortZ, nemopbx, OndrejVasicek.cz, Paul, PavelU, Psyx, raisen, Red, RemixSvK, rikuhahl, RomcaT, Ronik, S4TW, Sai, Sheffield_cz, Schu, SilentWolf, Smartka, Solidor, St_Jay, Starletka, Steve, Strady, SyLeBROs, Témos, Timanris, TiNk3r, Tulareanus, ViRus, Všivák, Wolverine, Wrii, Zoltan

Díky tomu, že jsme přesáhli 500 účastníků výzvy, budeme losovat tyto výhry:
- 20 her z roku 2017/2018
>observer_
Conan Exiles
Figment
Forts
Hidden Folks
Hollow Knight
Immortal Redneck
Into The Breach
Kona
Little Nightmares
MOTHERGUNSHIP
Overwatch (Battle.net)
Project CARS 2
Return of the Obra Dinn
Rivals of Aether
Serial Cleaner
Sudden Strike 4
Sundered
The Darkside Detective
Wizard of Legend
Yakuza 0

- 5x poukaz na 2x10 hodin v herním klubu SkillZone.cz
- 5x kredit 1000,- Kč pro nákup na Xzone.cz
- Herní konzole Nintendo Switch (poskytlo Xzone.cz)
Za celý tým DH vám všem přeji pěkné a pohodové Vánoce!

Ať už budete většinu svátečního času trávit se svými nejbližšími, s nějakou povedenou hrou nebo snad konzumací všemožných pochutin, nezapomeňte ve volných chvílích mrknout i na DH, bude se toho tady dít docela hodně:

- ještě do zítřka můžete hlasovat v anketě o nejočekávanější hry roku 2019, stačí napsat Fritolovi seznam svých favoritů (podrobnosti máte v poště), anketu vyhlásíme již tradičně v průběhu příštích dní

- stále běží Vánoční nadílka, ve které ještě pořád můžete vyhrát desítky her, určitě se tedy zapojte

- do konce Herní výzvy 2018 už zbývá několik posledních dní - desítky z vás se nacházejí těsně před cílem, přejeme hodně zdaru! Herní výzva 2019 odstartuje 1. ledna a kategorie budou opravdu zajímavé, máte se rozhodně na co těšit. :)

Tak šťastné a veselé!
Zima se blíží a s ní i naše tradiční Vánoční nadílka - její hlavní správce bude opět Ronik, pokud tedy máte navíc nějaké klíče, které byste do ní chtěli věnovat, nebo chcete uspořádat vlastní giveawaye v rámci celé akce, ozvěte se mu prosím poštou. Díky!
Kdo jste na Steamu, můžete nyní sledovat našeho kurátora: https://store.steampowered.com/curator/486097/

Kurátor bude informovat o průměrném hodnocení hry na Databázi i s odkazem na profil hry - cílem je tedy hlavně přivést na DH nové hráče ze Steamu. S vyšším počtem sledujících bude šance na zobrazení "recenzí" ostatním vyšší, takže každé sledování přijde vhod. Díky!
Aktualizovali jsme pravidla pro epizodické hry a herní covery.

V současnosti u epizodických her platilo, že byly jednotlivé epizody přidávány zvlášť pouze tehdy, pokud šly zakoupit samostatně. Nicméně vzhledem k běžné praxi, kdy se obchodní model průběžně mění v čase (a často už se zpětně distribuuje pouze celá sezóna), rozhodli jsme se pravidla zjednodušit - zvlášť se budou přidávat všechny epizody, které vycházejí s časovým rozestupem. Zároveň je však dovoleno u těchto profilů částečně sdílet popisek a do budoucna se počítá s jejich zastřešením pod jednu "sérii". Nové znění pravidel:

"V případě epizodických her, kde jednotlivé epizody vycházejí s časovým rozestupem, se tyto přidávají do Databáze samostatně, přičemž je v pořádku, pokud jednotlivé profily částečně sdílí i popisek (herní mechaniky, obecné informace o celé sezóně atp.)"

U coverů došlo ke zpřesnění pravidel v případě multiplatformních her a priorit jednotlivých regionů:

"V případě multiplatformních her upřednostňujeme obal bez štítků a proužků specifických pro jednotlivé platformy (u her, které vyšly pouze na jednu platformu, mohou být ponechány). V případě odlišných obrázků pro různé platformy má přednost obrázek verze, která vyšla jako první.

V případě odlišných obalů pro různé regiony má prioritu:
1) neutrální PAL/britský
2) PAL s platformovým značením (PS proužky a podobné)
3) neutrální NTSC/americký
4) NTSC s platformovým značením
5) jiný anglický (hlavně Austrálie)
6) ostatní"
Vítáme na palubě nového VIP uživatele - Kwokyho, který primárně nebude plnit roli správce obsahu, ale především bude mít na starosti podporu novým uživatelům a to jak přímou, tak z hlediska zlepšení procesů souvisejících s registrací a začleňováním nováčků. Těšíme se na spolupráci. :)
Vzhledem k tomu, že budu několik příštích dnů pryč, dáváme na vědomí, že vyhlášení výsledků přidávací soutěže k 10. výročí Databáze proběhne až příští týden, díky za pochopení.
Jak už asi víte, 25. května vstupuje v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů známé také pod zkratkou GDPR. Pokud si i nadále přejete dostávat novinky z Databáze ve formě informačních e-mailů (frekvence je obvykle 1x za čtvrtletí), stačí v nastavení uživatelského účtu zaškrtnout políčko "Chci být e-mailem informován o aktualizacích a novinkách" popř. potvrdit odběr přes e-mail, který by vám měl dneska dorazit. Díky!
- Soutěž k 10. výročí Databáze her se překlopila do třetí fáze, aktuálně jsou do soutěže bodovány dvojnásob hry vydané exkluzivně na jedinou konzolovou platformu.

- Do VIP důchodu odchází PRIVATE MARTIN, který se rozhodl zařadit zpět mezi řadové uživatele, díky moc za pomoc s rozšiřováním obsahu Databáze!

Na vlastní žádost řady VIP uživatelů opouští jazz1, rád bych mu touto cestou veřejně poděkoval za všechnu odvedenou práci pro DH, které byla opravdu spousta - díky!
Zítra to bude 100 dní od vydání platformového updatu, což už je myslím dostatečná doba na zhodnocení - je něco co vám v souvislosti s platformami na DH citelně chybí nebo vás u aktuální implementace štve?
Zítra mezi 6 a 8 hodinou ranní bude probíhat technická údržba DH serveru, omluvte proto prosím krátkodobé výpadky.
Připomenutí: Festival aktivity v rámci Vánoční nadílky běží až do 6. ledna - v některých kategoriích je při troše snahy ještě velice slušná šance na umístění na předních pozicích.

Diskutující (1)