Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ohlédnutí za DH Masters 2018

Rok 2018 je za námi a s ním také třetí ročník turnaje DH Masters. V pěti různých hrách spolu změřilo síly 20 uživatelů Databáze.


Jsou za námi tři sezóny DH Masters a známe tři různé vítěze. Pojďme si společně připomenout příběh z roku 2018.

V roce 2018 jsme opět odehráli 5 samostatných turnajů v pěti různých hrách. Oproti minulému ročníku se zúčastnilo méně hráčů (20 vs 26), ale zato se účastnili pravidelněji. V tabulce celkových výsledků tak vidím mnohem méně bílých míst, což mě velmi těší :) Během roku jsme rozdali výhry za více než 10 000 Kč ve formě peněžních odměn a příspěvků na nákup na Steamu. Pro všechny účastníky byla opět připravena tipovačka, kde bylo ukryto 10 výherních políček a každé slibovalo výhru až pro tři hráče. Přibyla i tipovačka pro diváky, kteří se turnajů neúčastnili.

Videa ze streamů, všechna dema a výsledky najdete na turnajovém webu.

Jednotlivé turnaje1. turnaj - Xonotic

Xonotic je FPS podobnou sérii Quake. Je o trochu rychlejší, obsahuje více možností střelby a je ke stažení zdarma. Hráli jsme duely s časovým limitem 5 minut na mapách fuse, stormkeep a warfare. Hrály se 4 skupiny po 4 hráčích (každý s každým) a 2 nejlepší z každé skupiny postoupili do play-off, které se hrálo systémem double elimination.

Ve skupinách A a C, které se odehrály v pátek, jsme viděli řadu zajímavých zápasů, padly výsledky 18:0 i 0:-1, takže rozhodně bylo na co koukat. Ve skupinách B a D, které se odehrály v sobotu, jsme se dočkali i několika prodloužení, takže nebyla nouze o dramatické zápasy. Viděli jsme i frag v poslední sekundě. Do play-off postoupilo 8 nejlepších.

Pavouk v playoff

Playoff přineslo několik dramat. Všichni favoriti vyhráli své první zápasy, ale to nejzajímavější se dělo pak. Steve s Lauronou si zopakovali nervydrásající bitvu ze základní skupiny. H34D se musel hodně snažit, aby přešel přes Crowa. Crow pak v losers bracket všechny rozstřílel a vypadalo to, že se s H34Dem znovu potká, tentokrát v boji o postup do finále. K tomuto zápasu ale nakonec nedošlo, protože H34D nechal zápas zkontumovat. A finále pak stálo za to. Crow i Fatality předvedli řadu parádních fragů a šlo o velmi vyrovnaný duel. Fatality byl v poslední mapě úspěšnější a odnesl si tak vítězství. Druhé místo připadlo Crowovi a bronz obsadil H34D. Bramborovou medaili si vystřílel Steve.

Finále (začíná v čase 13:45):
2. turnaj - They need to be fed

Ve 2. turnaji se hrála plošinovka They need to be fed a účastníci měli za úkol dohrát tutoriál a světy 1, 2 a 3 v co nejkratším čase. Šlo tedy o „speedrun“.

Hned 5 pěkných pokusů mi dorazilo v sobotu večer a průběžného vedení se ujal Psyx s časem 4:15. Ostatní ale nebyli příliš daleko a všechny sobotní výsledky se vešly do jedné minuty. Musa a Red měli dokonce úplně stejný čas. Tím tedy všichni překonali můj osobní rekord.

V neděli se měl lámat chleba, takže se děly zajímavé věci. Nejprve se do vedení dostal Steve s časem 4:13 a krátce poté poslal Crash svůj čas 4:20. V tu chvíli už mi bylo jasné, že to vpředu bude našlapané. A magická hranice čtyř minut už nevypadala tak nereálně. Během večera pak většina hráčů ještě zlepšila své časy a také ostatní poslali své pokusy. Dvě hodiny před uzávěrkou přišel Psyxův vítězný pokus, který se časem 3:58,6 jako jediný vešel pod 4 minuty, za což jistě zaslouží obdiv. Stále lepší a lepší časy posílal také Fatality a už jsem myslel, že skončí druhý s výkonem 4:05. Nakonec mě ale ještě překvapil Drekt, o kterém jsem celý víkend neměl zprávu, a krátce před uzávěrkou poslal svůj čas 4:02, tedy jen těsně za vítězem. Bylo to tedy drama až do poslední chvíle. Steve nakonec opět obsadil svoji osudovou bramboru. Pro Kiwizak a Musu to byl první turnaj DH Masters.

V celkovém pořadí se do čela dostal Fatality následován Psyxem.

Psyxův vítězný výkon:
3. turnaj - Brawlhalla

Pro 3. turnaj jsem zvolil bojovou akční hru Brawlhalla.

Ve skupinách se rozhodovalo o postupu do playoff a nebylo to vůbec jednoznačné. Např. Crash postoupil díky lepšímu skóre, čímž vyřadil Kiwizak. HolyMeatball jen těsně nepostoupil po prohře s Remixem.
V tomto turnaji si svoji premiéru v DH Masters prožil Bragi.

Playoff byla pořádná jízda. Odehrálo se JEDINÉ utkání, které skončilo 3:0, a to ještě proto, že Fatalitymu spadl internet. Jinak všechny zápasy končily 3:1 nebo 3:2. Pět zápasů se rozhodovalo až ve třetí mapě, jeden z nich byl dokonce samotné finále, které končilo až prodloužením. Neskutečné! Zápas RemixSvK vs Drekt se během turnaje odehrál celkem 3x. Poprvé v základní skupině a v playoff dokonce dvakrát. Šlo o skutečné souboje titánů.

Na 3. místě se umístil Steve, který v prvním zápase prohrál s Drektem, pak všechno vyhrál (Fatality, Gordon, Crash) až znovu potkal Drekta, který ho vyřadil. 4. místo nakonec získal Crash.

Druhé místo obsadil RemixSvK poté, co nejprve prošel bez prohry až do finále (přes Reda, Gordona a Drekta), kde ho Drekt porazil. Ale jak?! Až v posledním prodloužení udeřil Remixe tak šťastně, že z toho byl rozhodující kill. Wow!

Celkové pořadí DH Masters se hodně proházelo a vyrovnalo, protože Psyx se turnaje nezúčastnil (poslal alespoň tipy do divácké tipovačky). Do vedení se tak vyšvihl Drekt s čtyřbodovým vedením před Fatalitym. Hned za nimi jen s další čtyřbodovou ztrátou byl Steve. Po třech turnajích tedy nebylo rozhodnuto zhola nic :)

Finále:

4. turnaj - Dream Car Racing

Ve 4. turnaji DH Masters 2018 jsme hráli závodní flashovku Dream Car Racing.

Úkolem hráčů bylo postavit si vozidlo, odemknout druhý svět (Dawn) a poté v něm ujet 1000 m v režimu Arcade v co nejkratším čase. Maximální cena vozítka byla 99 999 zlatých.

Drekt všem svým soupeřům totálně vypálil rybník, protože zajel naprosto vyladěnou jízdu do posledního detailu trvající pouhých 33 sekund. Na druhém místě se umístil Fatality, který poslal svůj čas 41 sekund v neděli ráno. Tím se dostal v pořadí před třetího Psyxe, jehož stejný čas přišel v neděli večer a podle pravidel se tak umístil až za Fatalitym.

I na dalších příčkách to bylo hodně našlapané. Bitvu o 4. až 9. místo vyhrál musa, což je jeho zatím největší úspěch v DH Masters. To samé se dá říct i o watchOutovi na místě pátém. Těsné to bylo i níže, když se všichni vešli do minuty a půl (to jsem ani nečekal). Takže na místě je pogratulovat i těm. Bavilo mě koukat na videa i stavební kreace. A že některé stály za to. Bylo vidět, že nešlo jen o stavbu auta, ale i o dobré naplánování a trefení cesty. Některým se podařilo před loopingem trefit přesně do díry, jiní zase celý looping přeletěli.

Drektův vítězný čas:A musím zmínit i Drektův pokus, kde si postavil vozítko jen s jedním kolem a zajel čas 58 s. Pokud by tento výkon poslal jako soutěžní, umístil by se na 8. místě :) odkaz

V celkovém pořadí získal Drekt důležitý 12bodový náskok před obhájcem titulu Fatalitym. Psyx se díky solidnímu výsledku vrátil alespoň do boje o 3. místo se Stevem.5. turnaj - Duelyst

Pro poslední turnaj DH Masters 2018 jsem vybral taktickou karetní hru Duelyst.

Hráči měli možnost si poskládat vlastní balíček ze základních karet frakce Lyonar Kingdoms a poté v duelu 1v1 porazit svého soupeře. Všechny zápasy se odehrály na jedno vítězství, pouze finále a zápas o 3. místo se hrály na 2 vítězství. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin po šesti a odehráli zápasy každý s každým. 4 nejlepší z každé skupiny postoupili do playoff (double elimination).

Jen základní skupiny jsme hráli téměř 7 hodin v kuse. Bez ztráty kytičky postoupili Psyx a Drekt a vypadalo to, že jsou favority turnaje. Mrzelo mě nepostoupení Kiwizak kvůli výpadkům internetu a také Reda, který sehrál nejdramatičtější match s Remixem (a to tak, že jsem si je na konci spletl - úplně mě zblbli). Ani pro nepostupující ale turnaj neskončil a v neděli si zahráli ještě o umístění v celkovém pořadí.

Tabulka playoff

Na začátku playoff překvapil RemixSvK a porazil Psyxe v zápase plném zvratů a se závěrečným úderem za 20 damage. Své první zápasy vyhráli také Fatality, Drekt a Crash a vykročili tak správnou nohou za úspěchem. Drekt zopakoval svoji šňůru výher ze základní skupiny a probojoval se až do finále. V druhé polovině playoff se rozhodlo o tom, že čtvrté místo nakonec obsadil RemixSvK, když opět narazil na Psyxe a ten mu v dlouhém zápase oplatil předchozí porážku. Psyx se tak prokousal po úvodní prohře až do závěrečných bojů o medaile, kde nejprve v téměř nekonečném zápase porazil Fatalityho 2:1, poté ve finále i Drekta 2:1 a stal se tak vítězem posledního turnaje.

Finále:
Celkové výsledky

Výsledky v posledním turnaji znamenaly, že se Steve (140 bodů) propadl na 4. místo. Celkový bronz mu totiž vyfoukl Psyx (162 bodů) svým vítězstvím v Duelystu. Pěkné umístění v posledním turnaji nakonec Fatalitymu nestačilo na obhajobu titulu a se ziskem 178 bodů obsadil stříbrnou příčku. Celkovým vítězem a DH Masterem pro rok 2018 se stal Drekt (196 bodů). Dva turnaje vyhrál, ve dvou skončil druhý a ukázal, jak je univerzálním hráčem. Gratuluji!


Kompletní výsledky z jednotlivých turnajů najdete na turnajovém webu.

Odměny1. místo - DrektZískal finanční odměnu 3000 Kč a své jméno už navždy najde na podstavci poháru DH Masters. Zmenšenou kopii poháru mu ještě dlužím a musím to co nejdřív napravit :)2. místo - FatalityZískal finanční odměnu 2000 Kč.3. místo - PsyxZískal finanční odměnu 1000 Kč, kterou stejně jako v minulém roce věnoval do Vánoční nadílky DH.4. místo - SteveZískal kredit 15 € na nákup her na Steamu.


Tipovačka

Tipovací soutěž se v roce 2018 skládala ze dvou částí. V části pro hráče jsem rozdal pořádnou porci výher, protože vyhrávalo 10 políček a každé skrývalo až 3 výhry. Nakonec zůstala nevyužitá jen tři pole a celkem si účastníci rozdělili kredit na Steam v hodnotě 140 €. Nejúspěšnějším tipujícím byl Eru, který se trefil celkem 3x. Gratuluji výhercům a všem tipujícím přeji hodně štěstí příště.

Druhou částí byla divácká tipovačka, ve které zájemci, kteří se neúčastnili turnajů, mohli tipovat 5 nejlepších v každém turnaji. Započítávaly se nejen přesné tipy, ale i tipy těsně vedle (tzv. malé body).
Hned ve druhém kole všem vypálil rybník Can, který trefil kompletní pořadí a získal solidní náskok. Ten mu nakonec díky pravidelnému bodování vydržel až do konce a stal se vítězem. V posledním kole se podařilo skvěle tipnout Garionovi, kdy trefil hned 4 hráče. Díky tomu získal druhé místo a jen o nejtenčí vláseček překonal třetího Jumase.

Vítězové v divácké tipovačce si odnesli také kredit na Steam, a to v následující výši. Can 25 €, Garion 15 € a Jumas 10 €. Gratuluji a všem tipujícím děkuji za pravidelnou účast.Poděkování, plány do budoucna


Všem hráčům děkuji za účast a za bezproblémové chování, kterého si jako organizátor velmi vážím. Bez vás by to nešlo.

Prvním velkým plánem je doplnit veškeré údaje na turnajový web, protože je toho opravdu hodně a už mi to místo na disku chybí (v tuto chvíli je to cca 110 GB materiálu k sestříhání a probrání).

Již připravuji ročník 2019, který proběhne velmi podobně. Opět nás čeká 5 turnajů, některé seriózní, jiné trochu funky. Také ceny pro vítěze a tipovačku ponechám beze změn, protože se osvědčily.

DH Masters bude pokračovat i nadále. Je však možné, že sezóna 2019 bude poslední v té podobě, v jaké ji znáte. Pro rok 2020 uvažuji o jistém zjednodušení (méně turnajů, kratší hry, průběžné hraní, ...), ale ještě není nic jisté.

Kalendář turnajů pro rok 2019 bude opět pevně daný. Budeme hrát vždy první víkend v lichém měsíci, tedy:
- 2. - 3. 3.
- 4. - 5. 5.
- 29. - 30. 6. (tento termín volím kvůli prázdninám a dovoleným)
- 31. 8. - 1. 9.
- 2. - 3. 11.

První turnaj DH Masters 2019 odehrajeme o víkendu 2. - 3. března 2019. Registrovat se můžete už nyní.

Mějte hezký rok 2019.

Kwoky

Diskuze ke článku

< >
@Walome (07.02.2019 14:34): Já zas žádnou protekci nepotřebuji, on by se ten posun hodil už tak obecně, že je to hned začátek prázdnin a někteří lidé už jezdí na dovolené tehdy.

A nevím jak ty, ale já dokážu spočítat počet českých herních conů, nebo alespoň conů s celou herní linií na prstech jedné ruku.. Druhou bych musel použít leda bych počítal i deskové hry, nebo slovenské cony.
@Drekt (05.02.2019 18:03): na FF sere pes. Navíc naše země má největší hustotu conů na počet obyvatel, vymyslet termín kde nic není je skutečně nemožné.

Letos bych se zase rád zúčastnil pokud to půjde.

Průběžné hraní bych uvítal víc než zabitý víkendy (ačkoli jsem si ty zabitý víkendy vždycky královsky užil :) víc při kompetitivních hrách než při snaze o dosažení nějakého rekordu).
Hezké shrnutí. Těch brambor mám fakt na bramboračku pro celou širokou rodinu :)

Jinak hned první termín je během finálových dní IEM Katowice (CSGO Major). Nejedu tam, ale chci sledovat. Skloubit to ale asi půjde ^^
@Kwoky (05.02.2019 10:19): 29. - 30. 6. koliduje s "mainstreamovým" Festivalem Fantazie. Jelikož je tam i celá Game linie, lze to asi považovat za relevantní (předpokládám, že tu nebudu jediný, kdo tam jezdí).

Jinak už jsem ale navnaděný na první turnaj :)
@Kwoky (05.02.2019 10:19): Pěkný článek, zase jsem sehrál pár nervydrásajících soubojů, třeba ty s Lauronou v Xonotics a Brawlhalle. Už by to chtělo nějaký v pohodě vyhraný turnaj. D

Jinak termíny jsou OK, se srazem ti to nekoliduje.
Moc pěkné ohlédnutí, doufám že budeš v tradici pokračovat po dlouhé roky!
Trochu mě mrzí na zapomenutí na 4. turnaj, díky kterému bych mohl podle tabulky poskočit hned o několik míst, i tak jsem ale s výsledkem spokojený.
@RemixSvK (05.02.2019 13:21) a @kiwizak (05.02.2019 13:52): Díky. Rád vás zase uvidím :)

@Dan9K (05.02.2019 15:52): Pokud je turnaj koncipován jako duely proti ostatním hráčům, tak je nutné hrát v sobotu i v neděli. Většinou to zabere celé odpoledne (cca 14:00 - 20:00), ale rozpis zápasů se dá trochu přizpůsobit, pokud to vím dopředu.
Pokud se hraje na čas nebo na body, tak je jedno, kdy to odehraješ. Záleží jen na tobě, kolik času budeš ochotný tomu věnovat.
Já bych se rád zúčastnil, ale mám bohužel většinu víkendů zabitých, že mám koncerty. Jak je zhruba jedno kolo časově náročné? Asi je to různý, ale zapojit se třeba až v neděli, který mám častěji volný, asi nepůjde že :-)
Pěkný článek :) Díky jak za něj, tak za celou organizaci turnajů. Jsem fakt ráda, že jsem si to vyzkoušela a ráda se zapojím i letos.
Pekne ohlédnutí :) Do turnaja som naskočil az v Brawlhalle ale tento rok do toho idem od zaciatku takže som zvedavy čo za hry uvidíme :)
Pěkné, jen tak dál. Snad se letos trefíš do lepších her. BTW. Zkus prosondovat kdy bude DH sraz aŤ to nekoliduje s termínem ;)