Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2019 - 1. turnaj

Rozjíždíme novou sezónu DH Masters. A hned první turnaj bude menší překvapení...Během roku 2019 opět uspořádám 5 turnajů v pěti různých hrách, které prozradí, kdo se stane šampionem a DH Masterem 2019. Zúčastnit se může každý uživatel Databáze-her.cz.


Jak to bude probíhat?

Turnaj proběhne vždy jednou za dva měsíce (první víkend v lichém měsíci). Systém hry bude zveřejněn vždy s předstihem, ale obecně lze říct, že v pátek a sobotu se odehraje kvalifikace, nejlepší pak postoupí do nedělních finálových bojů.

Termíny turnajů:
2. - 3. 3. 2019
4. - 5. 5. 2019
22. - 23. 6. nebo 29. - 30. 6. 2019
31. 8. - 1. 9. 2019
2. - 3. 11. 2019

O co se bude hrát?

Pro tři nejlepší v jednotlivých turnajích jsou připravené ceny v podobě "kreditu" na nákup her na Steamu ve výši 25, 15 a 10 euro.

Nejlepší v celkovém pořadí získají následující ceny:

1. místo - finanční odměna 3000 Kč + štítek s přezdívkou na poháru DH Masters
2. místo - finanční odměna 2000 Kč
3. místo - finanční odměna 1000 Kč
4. místo - kredit na nákup na Steamu ve výši 15 euro

Co se bude hrát?

Hrajeme hry zdarma nebo velmi levné. Snažím se vybírat hry různých žánrů, které jsou méně hardwarově náročné. Konkrétní hra bude zveřejněna nejméně týden před začátkem turnaje (duely), nebo v den zahájení turnaje (speedrun).

Jak se zaregistrovat?

Před každým turnajem mi zašlete do DH pošty krátkou zprávu ve smyslu "Registruji se do turnaje". A to je vše. Je také možné se s předstihem zaregistrovat do více než jednoho turnaje.

Obecný harmonogram každého turnaje

Jednotlivé turnaje budou probíhat takto:

Začátek registrace do turnaje - není stanoven, je možné se registrovat i několik měsíců dopředu
Konec registrace do turnaje - pondělí ve 23:59
Začátek tipování diváků - úterý 0:00
Konec tipování diváků - čtvrtek 23:59
Odehrání turnajových zápasů - (pátek +) sobota a neděle

Kde najdu aktuální informace?

Blog na Databázi-her - např. v diskuzi pod tímto článkem

Na webu DH Masters (není vždy aktualizovaný). Web slouží jako archiv a informace jsou zde zveřejněné vždy až po turnaji. Lze zde najít například minulé výsledky nebo aktuální bodování.

Pokud ani na jednom místě nenajdete, co vás zajímá, ptejte se pořadatele přes DH poštu.

Novinky oproti minulému ročníku

Trochu si ulehčím život :)
- Informování přes Facebook pro letošek ruším, protože vyvolalo jen malý zájem.
- Ruším pravidlo o giveawayi při více než 20 účastnících. Ani jednou se to nestalo a určitě bych na to zapomněl. Tak ať není ostuda :)
- Do oficiální pravidel doplním obecný postupový klíč pro postup ze základní skupiny do playoff. Zatím tam nic takového není, tak aby nevzniklo nějaké nedorozumění.

Tipovačka

Pravidla hráčské i divácké tipovačky jsou stejná jako v roce 2018. Bližší informace najdete na turnajovém webu.

Je potřeba vědět ještě něco dalšího?

V některých turnajích může být kvůli vyhodnocení nutné zaznamenat video vašeho výkonu. V těchto turnajích se bude moci účastník bez videa umístit nejlépe na 6. místě.
Existuje celá řada nástrojů pro zaznamenávání obrazovky, takže se prosím naučte zacházet alespoň s jedním, který umí nahrávat plochu PC. Doporučuji Open broadcaster software (OBS). Lze použít také další nástroje (obvykle placené) - Bandicam, Fraps a další.

Dobře se bavte a nežerte to příliš. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hra pro první turnaj


Hra pro první turnaj DH Masters 2019 je Counter Strike 2D.


Jde o variaci na známou střílečku, ovšem z pohledu shora. Je ke stažení zcela zdarma prostřednictvím Steamu. Budeme hrát duely na 16 vyhraných kol na mapě fy_shipment, která je součástí základní hry.

Registrace do turnaje končí v pondělí 25. 2. 2019 ve 23:59.


Aktuální seznam zaregistrovaných najdete zde: odkaz

Je povinné dělání screenshotů na konci zápasu. Pokud své zápasy nahrajete jako video nebo zaznamenáte jako replay, budu rád, ale povinné to není.

Všechny zápasy budu streamovat na svém Twitchi:


Server

Máme pronajatý soukromý server. Na něj se připojíte tak, že pustíte hru, v menu kliknete na "Find servers", pak vpravo dole na "Connect to IP" a vyplníte adresu. Adresu serveru a heslo zašlu zaregistrovaným na vyžádání. Doporučuji uložit si server do oblíbených.

Systém turnaje

Hráči jsou rozdělení do skupin, skupiny se odehrají (v pátek a) v sobotu. Z každé skupiny postoupí nejlepší do play-off. V play-off budeme hrát pavouka. Zda půjde o systém single-elimination nebo double-elimination rozhodnu podle počtu zaregistrovaných.

V základní skupině i v playoff hrajeme vždy jednu mapu.

Průběh zápasu

- Hráči se připojí na server. Server automaticky zahájí zápas, ale toho se neděste, ještě se nehraje.
- Oba hráči se vyjádří, že jsou ready.
- Pořadatel restartuje hru a hraje se naostro.
- Kdo získá 16. vyhrané kolo, vyhrál. Konečné skóre tedy může být 16:0 až 16:15.

Po skončení zápasu

Po skončení zápasu mi zašlete na e-mail kwoky@seznam.cz screenshot s výsledkem a případně také nahraný záznam, pokud jste nahrávali.
Screenshot stačí jen od jednoho z hráčů. Za nedodání screenshotu budu udělovat penalizaci, tak si na to dejte pozor.

Lze nastavit i automatické dělání screenshotů. V menu vyberte Options, pak záložku Game a zaškrtněte možnost "Auto scoreboard screenshots". Obrázky se pak budou ukládat do složky ?\Steam\steamapps\common\CS2D\screens

Doplňková pravidla a organizace

- Na serveru je zapnutá Fog of War, hráč má tedy omezený úhel pohledu. Aby měl přehled o celé situaci kolem sebe, musí se aktivně otáčet.
- Starting money je 16000, Freezetime je 5 sekund. Nakupovat však není nutné, protože se zbraně povalují na zemi.
- Je povolené nakupování po dobu 30 sekund.
- Doba jednoho kola je maximálně 2 minuty.
- Kulky létají i mimo obrazovku. Lze tedy zranit soupeře i na druhé straně mapy.

Finálový zápas v případě double-elimination

Finálový zápas o celkové vítězství, pokud se bude hrát systémem double-elimination, se odehraje mezi vítězem winners bracket a vítězem losers bracket. Pro lepší představu, co to znamená, uvedu podrobnější popis.
Pokud v turnaji zbývají už pouze 4 hráči - 2 ve winners bracket (WB) a 2 v losers bracket (LB), proběhne zápas v LB a tím je jeden z hráčů vyřazen (získává celkové 4. místo). Vítěz (říkejme mu "hráč X") zůstává v LB a čeká na dalšího soupeře.

Poražený v zápase ve WB spadne dolů do LB (je to jeho první prohra). Odehraje zápas s hráčem X. Vítěz zápasu se stává také vítězem celého LB a postupuje do finále. Poražený v tomto zápase získává celkové 3. místo.

Zápas o 1. místo je jediný případ, kdy hráč může "vypadnout" z turnaje po první prohře (pokud všechno vyhraje a prohraje až ve finále, tak končí druhý).Příjemnou zábavu! :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

@Kwoky (04.03.2019 12:06): Štít, štít... díky za připomenutí. :-D Z klasického CS jsem ho znal jen jako ta věc, co se nikdy nebere, a stejně jsem k němu přistoupil i zde, takže mi trvalo asi tři kola a 300 nábojů z těžkého kulometu, než mi došlo, že je fakt neprůstřelný. A protože jsem neměl ani mačetu ve svém vyzkoušeném repertoáru, tak mě nenapadlo to zkusit.
Už při zápase jsem ale měl za Drekta dobrý pocit a úsměv na rtech, jak se mu pěkně podařilo najít na mě opravdu neprůstřelnou taktiku. WP
Mě ty granáty přišly jako naprosta ztratá času a zbytečný risk v prodlužování reakční doby, jediný granát, který mi přišel použitelný byl flashbang, který uměl oslepit i hráče zády ke granátu, světlice mi přišla užitečná, že zviditelňovala duležitý úsek mapy, kouřák pak je omezením většinou pro obě strany.

Často jsem viděl, jak smutně se "hraní si" s granáty hráčovi vymstilo jednoduše protože neměl v ruce pušku...
@watchOut (04.03.2019 11:55): Když mluvíš o těch postupech... Přišlo mi zajímavé, jak tě Drekt překvapil svou taktikou štít+mačeta a cca půl zápasu tě tím "trápil". Když to pak ale zkusil na Remixe, tak ten ho hned napoprvé zařízl a měl po ptákách :)

To se mi obecně na téhle hře líbilo nejvíc. Že nezáleželo ani tak na skillu (i když samozřejmě taky), ale hlavně na důvtipu. Jak soupeře vykolejit nebo překvapit. To jsem si při sledování užil určitě nejvíc - ty různé nápady.
@watchOut (04.03.2019 11:20): Jo tvoje nády byly celkem dobrý. Časem jsi přišel na to, že běhám k lékárnám a nejednou jsi mě tím zastavil. Na druhou stranu párkrát jsem tě načapal s granátem v ruce a to jsi měl po srandě :D
Díky Kwoky za perfektní organizaci a skvělý výběr hry! Bylo fakt zajímavé podívat se na fousatou notorickou klasiku z nové perspektivy. :-)
Gratuluji vítězům a tipujícím, kteří mě odhadli lépe než já sám (platí pro obě skupiny)!
Jinak ze streamu mých zápasů by mohl vzniknout mylný dojem, že všechny granáty jsem si hodil omylem buď pod nohy, nebo za sebe. Diváky ale mohu ubezpečit, že právě granáty, které nebyly v přenosu vidět, mi padly přesně tam, kam měly. (A za celý turnaj zranily mé soupeře nejméně za 13 HP.)
GG
@Kwoky (03.03.2019 19:55): Jupí, první dvě místa jsou v rodině, ale bylo to dost o náhodě teda. Každopádně průběžně bych vedl jako první Romču, protože trefila soutěžícího na vyšší místě. Možná bych to i napsal do pravidel. Jako na konci nejspíše nemůže nastat situace, že by měli dva tipéři stejně bodů, včetně těch bonusových, ale co kdyby.

@Crash (03.03.2019 20:00): My s Romčou ne, neboj :)
Gratulace všem, omlouvám se, že jsem nepřišel. Víkend byl náročnější, neměl jsem vůbec sílu se účastnit:)
Vyhlášení divácké tipovačky:

Jumas 1+1
RomcaT 1+1
Garion 1+0
Can 0+1
Bragi 0+1
Eru 0+1

Nejvíce bodů vám přinesli Drekt a watchOut, které jste tipovali nejpřesněji. Všichni tipující odhadovali Steva na 1. nebo 2. místo, ale tento tip se ukázal jako příliš optimistický. Také časté tipy na Crashe a Lauronu vám žádné body nepřinesly. Zatím je tedy tabulka velmi vyrovnaná a uvidíme, co přinesou další turnaje.
@Gordon (03.03.2019 19:45): A na oslavu vítězství, ke kterému ti blahopřeji, by sis mohl vrátit tu ikonu, na kterou jsem zvyklý, tahle mě mate :-)

Jinak díky těm, co se mnou hráli, za hru, a ostatním za pořádnou porci zábavy při sledování (a poslechu taky) :-)
Taky děkuji všem co se semnou utkali a i všem ostatním za sportovní chování a parádní výkon, bylo to super.
Gratulacia Gordnovy :) strašne má stve že som sa nemohol zúčastniť vo finále ale nabudúce sa podarí :D
Kompletní výsledky 1. turnaje DH Masters 2019:

1. Gordon
2. RemixSvK
3. Drekt
4. Steve
5. watchOut
6. Psyx
7. Crash
8. Laurona
9.-11. Vojtěch
9.-11. Kunick
9.-11. strejdafido

Kulda33 - DSQ
Red - DSQ

Všem účastníkům moc děkuji. Naplánoval jsem to dost "na krev", ale nenabrali jsme vůbec žádné zpoždění. A za to vděčím vám, že jste chodili na čas, nezdržovali jste a všechno prostě perfektně klaplo. Děkuji.

Jediný problém měl watchOut, když mu začal vyšilovat internet. Ale stačilo chvilku počkat a odehrát 3 kola znovu. Jinak to byl za mě dokonalý turnaj (žádný problém).

V playoff jsme se dočkali většinou výsledků okolo 16:8. Ale někteří soupeři si víc "sedli" a jejich zápasy byly trochu dramatičtější. Za všechny jmenujme hned první match Drekt vs Psyx (16:14), watchOut vs Steve (16:13) o postup do top4 a hlavně watchOut vs Psyx v zápase o 5. místo (16:15). Při těchto zápasech tuhla krev v žilách :)

RemixSvK dnes všechny své zápasy vyhrál, ale z časových důvodů se nemohl zúčastnit finále. Připadlo mu tedy druhé místo. Historie se však neptá :)

Účastníci mi můžou začít posílat tipy do tipovačky.

Za dva měsíce opět na viděnou.
Gratulace Gordnovy i Remixovy! Oba hráli velmi dobře, na dalších turnajích si na ně musím dát větší pozor :)
Už známe pořadí na prvních čtyřech místech:
1. Gordon
2. RemixSvK
3. Drekt
4. Steve

Gratuluji Gordonovi k premiérovému vítězství v DH Masters :)

Podrobnější report sepíšu až dohrajeme i zápasy o pořadí.
Skupina A je také za námi. Postupují Drekt a Laurona. Red nenastoupil, takže jsem ho také musel diskvalifikovat.
Ze skupiny B postupují Crash a Remix. Kulda33 nenastoupil a je tedy z turnaje diskvalifikován.

Ve skupině D jsme viděli drama o postup. watchOut si zajistil postup dvěma výhrami a o druhé místo se tak porvali Psyx a strejdafido. Po nervydrásajícím zápase, který skončil 16:15 postoupil Psyx.
Známe výsledky skupiny C. Po dvou výhrách postupuje Gordon a jedna výhra stačila k postupu také Stevovi.

Kompletní výsledky najdete zde: odkaz
Kvůli výpadku internetu možná nebudu moct dorazit. Zkusím to rozchodit.

EDIT: Tak nakonec jsme si myslím zahráli velmi dobře a vše je připraveno to v sobotu rozbalit :)

Stream začne ve 13:15 a hrát budeme orientačně asi do půl osmé.
Koukám, že jsem asi nezveřejnil heslo k zašifrovanému souboru k tipovačce 2018.

IJlrgVXeNyE7xXM9QTcY

Pokud jste si v průběhu roku 2018 stáhli soubor z webu, tak teď ho můžete rozbalit a uvidíte, že výherní čísla byla známá od samého začátku.

Vzpomněl jsem si na to proto, že to samé teď chystám pro letošní ročník :)
Registrace do turnaje byly ukončeny, přihlásilo se 13 zájemců. Budeme tedy hrát 4 základní skupiny, z každé postoupí dva nejlepší do play-off.

Do čtvrtka 23:59 mi můžete zaslat tipy do divácké tipovačky.

Vylosované základní skupiny:

Skupina A:
Drekt
Laurona
Vojtěch
Red

Skupina B:
Crash
RemixSvK
Kulda33

Skupina C:
Steve
Kunick
Gordon

Skupina D:
Psyx
watchOut
strejdafido
Aktualizoval jsem Pravidla DH Masters 2019.

V zásadě se nic moc nezměnilo. Jen jsem formálně popsal losování základních skupin, vyhodnocování základních skupin při shodě (klíč pro postup), umístění do pavouka play-off a opravil jeden nesmysl u tipovačky. Tedy všechno, co už jsme používali a mělo by to být samozřejmostí. A smazal jsem některé předem avizované pasáže. Pokud jste už s námi hráli, tak tu novou verzi ani nemusíte číst.

Dalším krokem bude přidání sezóny 2019 na web.
Dostal jsem dotaz: "Co se stane, když doběhne čas kola a nikdo nezíská frag?
Hra nejspíš hodí "Round draw", tedy nikdo nezíská bod a pokračuje se dalším kolem. Takže to prosím zbytečně nezdržujte, ať to nehrajeme věčnost. Díky. Budu počítat půl hodiny na zápas, což by mělo za normálních okolností bohatě stačit.

@Bragi (18.02.2019 11:19): Škoda. Snad budeš mít u dalších turnajů víc štěstí na termín.
Prvý turnaj v tomto roku a ja mám zase pracovný víkend. :(
Tak aspoň divácka tipovačka to istí.
@Garion (15.02.2019 21:38): Tady někdo zapomíná na můj zcela dominantní výkon v Perfect Shot! :D Fatality samozřejmě dostane na zadek, jako vždy (s výjimkou těch případů, kdy měl štěstí, chápej...)
nahoře to ještě nevíš jistě, ale dolů už popisuješ double elimination playoff ...
Jsem zvedavej, jak se Steve vytahne, prece jen jakekoliv CS je jeho parketa! :)