Brawlhalla

akce > plošinovka
free to play
17.10.2017 PCPS4
06.11.2018 XOneSwitch
Brawlhalla je F2P plošinová online bojová hra až pro 8 hráčů. Nabízí vícero režimů, od Free for All (souboje 4 hráčů), přes 1vs1 i 2vs2 ranked, po speciální týdenní unikátní hru, nabízející třeba Brawlball nebo Bombsketball. Možný je i lokální multiplayer, sólo hra proti botům v tréninkovém nebo turnajovém módu.

Cílem hry je podobně jako v Super Smash Bros. odhodit protihráče z vymezeného prostoru. Toho jde docílit opakovaným způsobováním zranění. Čím více je hráč zraněn, tím dále ho útoky dokáží odhodit. Dále je možné se útokům vyhýbat, uskakovat a házet zbraně či předměty (bomby a miny).

Každá legenda má různě rozdělené statistiky po čtyřech atributech (Síla, obratnost, obrana a rychlost) + dva různé typy zbraní. Zbraně mají stejnou sadu lehkých útoků stejných pro každého hrdinu, který je vlastní, a speciální sadu silných útoků, unikátních pro každou legendu. V současné době je ve hře 40 různých legend a 11 různých zbraní.

Levelením a denními questy lze vydělávat zlaťáky, za které se dají stejně jako v League of Legends odemykat postavy. Každý týden je vybrána šestice hrdinů, kteří jsou k dispozici všem hráčům zdarma. Za reálné peníze pak jdou dokupovat i skiny postav a zbraní, taunty a další vizuální efekty.

K Brawlhalle jsem se dostal jako mnozí zde na DH, přes Kwokyho turnaj (díky Kwoky). Zároveň mě i překvapilo kolik lidí Brawlhallu hraje. Brawlhalla je totiž velice přístupná hra, je zadarmo a vypadá velmi jednoduše ale zdání klame!

To co se navenek tváří jako prostá mlátička kde stačí epilepticky bušit do klávesnice je uvnitř docela promakané. Pokud bych měl hru srovnat s něčím známým, Mortal Kombatem, tak bych napsal že jsou si velice podobné (obojí jsou mlátičky) s tím rozdílem že Brawlhalla je mnohem volnější v pohybu, na rozdíl od Kombatu můžete útočit do osmi směrů a po aréně se volně pohybovat.

Útoky je třeba časovat a taktizovat s nimi, nemůžete proti zkušenému hráči prostě jen mačkat chaoticky útoky a doufat že se trefíte ať už máte jakoukoliv postavu. Osobně hru shledávám velmi zábavnou, akční a někdy i dost vtipnou. Jakožto bojovkami nepolíbený můžu doporučit, pro dlouhé večery s virtuálními nebo skutečnými přáteli jako stvořené.

Pro: Zábava, přehlednost, jednoduchost, taktizování.

Proti: Potí se z toho půlky.

Brawlhallu jsem začal hrát kvůli DH Masters, a hned mě chytla tak, že jí i dávno po turnaji pouštím na odreagování skoro každý den. Je to hra úplně pro každého, naučit se dá snadno, takže si zábavu užijí i úplní nováčkové, ale ve skutečnosti je celkem komplexní a skvělé se hodí i pro progaming.

K tomu mi navíc přijde i hodně divácky vděčná, sledování si užijí i ti, co nikdy nehráli (na rozdíl od spoustě jiných progamingových her kde, pokud neznáte pravidla a sami nehrajete, nic moc vám sledování neřekne).

Je tu pravý F2P systém a nikdo si tak nemůže stěžovat když prohrává, nakupují se zde totiž jen vizuální věci, žádné P2W. A zábavných momentů spoustu, už jen když třeba někoho trefíte odhozenou zbraní, bombou, nebo prostě jen skopnete dolů, když se snaží vrátit na herní plošinu je krásně uspokojující :)