Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Duelyst

27.04.2016
69
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Duelyst je tahová strategie kombinovaná se sbíráním karet a sestavováním balíčku. Jak název napovídá, souboje probíhají jeden na jednoho. Každý hráč začíná s jedním pohyblivým generálem. Kromě něj lze vyvolávat různě silné nestvůry, kouzla, očarování a také chytře pohybovat jednotkami. To vše správně kombinovat s jediným cílem - zabít soupeřovi jeho generála a tím zvítězit. Protože se boj odehrává na hrací ploše složené ze čtverců, může Duelyst do jisté míry připomínat šachy.

Po technické stránce hra zaujme pixelartovými postavami, zatímco karty jsou hladké a moderní. Tento kontrast působí, minimálně na začátku, velmi nezvykle. Souboje jsou velmi dynamické - jeden zápas trvá přibližně 10 minut.

Hráč může získávat nové karty samotným hraním nebo nákupem za reálné peníze. Součástí hry je žebříček, který se jednou měsíčně resetuje a hráči získají odměny podle svého umístění.

Duelyst vyšel na PC a Mac.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Karetní hry na PC jsem nikdy nehrál. Kdysi na základce frčel Doomtrooper, později jsem čuchl k Magicu, ale ani veleúspěšný Hearthstone, který jsem zkoušel hrát v době prvního rozšíření, mě k hraní kartiček u počítače nepřesvědčil. Nepovažuji se tedy za hráče, který podobný typ her vyhledává.
Duelyst to nezměnil. Přináší sice pro mě nový aspekt - hrací plochu a na ní aktivní pohyb vyložených jednotek a navrch jej koření stylizací, mixující detailní kresbu rozhraní s pixelartem jednotek. Tento mix mi však spíš nesedl, a nezlepšilo se to ani s postupujícím časem - to nejlepší co můžu říci je, že jsem ho začal ignorovat. Celkově však jde o hru, která není úplně marná - jednotlivé frakce jsou rozmanité, přes určitý prvek náhody jde hodně o váš skill a schopnost sestavit si balíček. Nakonec, co si budeme namlouvat - hrát proti živému člověku je vždycky větší výzva a o tom je tahle hra především. Mě nechytla, ale pokud vás můj komentář doteď neodradil - možná byste měli dát Duelyst šanci. Za tuhle zkoušku opravdu nic nedáte - hra je zdarma.

Pro: zdarma nabízí spoustu zábavy

Proti: lidé, co podobné hry hrají už nejspíš své favority dávno zvolili

+16