Duelyst

27.04.2016

free to play

Duelyst je tahová strategie kombinovaná se sbíráním karet a sestavováním balíčku. Jak název napovídá, souboje probíhají jeden na jednoho. Každý hráč začíná s jedním pohyblivým generálem. Kromě něj lze vyvolávat různě silné nestvůry, kouzla, očarování a také chytře pohybovat jednotkami. To vše správně kombinovat s jediným cílem - zabít soupeřovi jeho generála a tím zvítězit. Protože se boj odehrává na hrací ploše složené ze čtverců, může Duelyst do jisté míry připomínat šachy.

Po technické stránce hra zaujme pixelartovými postavami, zatímco karty jsou hladké a moderní. Tento kontrast působí, minimálně na začátku, velmi nezvykle. Souboje jsou velmi dynamické - jeden zápas trvá přibližně 10 minut.

Hráč může získávat nové karty samotným hraním nebo nákupem za reálné peníze. Součástí hry je žebříček, který se jednou měsíčně resetuje a hráči získají odměny podle svého umístění.

Duelyst vyšel na PC a Mac.

Karetní hry na PC jsem nikdy nehrál. Kdysi na základce frčel Doomtrooper, později jsem čuchl k Magicu, ale ani veleúspěšný Hearthstone, který jsem zkoušel hrát v době prvního rozšíření, mě k hraní kartiček u počítače nepřesvědčil. Nepovažuji se tedy za hráče, který podobný typ her vyhledává.
Duelyst to nezměnil. Přináší sice pro mě nový aspekt - hrací plochu a na ní aktivní pohyb vyložených jednotek a navrch jej koření stylizací, mixující detailní kresbu rozhraní s pixelartem jednotek. Tento mix mi však spíš nesedl, a nezlepšilo se to ani s postupujícím časem - to nejlepší co můžu říci je, že jsem ho začal ignorovat. Celkově však jde o hru, která není úplně marná - jednotlivé frakce jsou rozmanité, přes určitý prvek náhody jde hodně o váš skill a schopnost sestavit si balíček. Nakonec, co si budeme namlouvat - hrát proti živému člověku je vždycky větší výzva a o tom je tahle hra především. Mě nechytla, ale pokud vás můj komentář doteď neodradil - možná byste měli dát Duelyst šanci. Za tuhle zkoušku opravdu nic nedáte - hra je zdarma.

Pro: zdarma nabízí spoustu zábavy

Proti: lidé, co podobné hry hrají už nejspíš své favority dávno zvolili